Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 10:42   #21
Ricinusovo ulje je prava stvar! :-)
Ja ga koristim za kosu i mogu reći da mi je gušća.... zadovoljna sam....
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:15   #22
I ja ga koristim u pakunzima za kosu zajedno sa nekim drugim biljnim uljima npr. avokadom, sezamom, shea maslacem i to tako da umasiram u vlasište i cijelu kosu i ostavim preko noći. No, najučinkovitije bi zapravo bilo grijati pola sata takvu mješavinu pod haubom koju za sada nemam ali namjeravam nabaviti. Ulja su za kosu, samo treba redovito stavljati .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:29   #23
jel se nakon uljnog pakunga šamponira jednom ili dva puta? meni nekad kosa nakon ulja ostane nekako žalosna, kao da ju i nisam oprala.. vjerovatno kad pretjeram sa količinom ulja... a nekad bude ok. trebala bih pogodit pravu mjeru valjda... koliko recimo otprilike stavljate ulja na kosu za pakung?
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:48   #24
Ja ti stavim obično navečer toliko da umasiram u cijelo vlasište i po dužini kose. Sad nije baš da kapa sa mene ali masno je. Šamponiram obavezno 2 puta (tako i inače) i kosa mi je super od takvog tretmana. Možeš povremeno, ukoliko ti to ne bi isušilo previše (to moraš sama probati) dodati u šampon i malo gline jer ona izvrsno skida sve naslage sa kose. A ima i recepata za one maskice sa glinom, ovodje negdje pa eto 1 x mjesečno bilo bi dobro i to napraviti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:02   #25
probat ću onda 2x šamponirati pa vidit jel mi paše.
a negdje sam si već zabilježila to oko gline i kose, kao neki pakunzi, ali još nisam stigla napravit..
probala sam miješat šampon sa sodom bikarbonom i to mi je bilo skroz ok, fino mi je bila kosa svilenkasta
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:54   #26
nisam se upuštala u kombinacije sa sodom bikarbonom... i kakav učinak ima na kosu? Samo ju ubaciš u šampon i to je to?
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:05   #27
ubacim šampon u plastičnu čašicu (kao i inače kad perem kosu) dodam žlicu sobe bikarbone, pomiješam i onda dodam vodu (kao i inače da razblažim šampon) pa to lagano polijem po cijeloj kosi, kosu operem, isperem, regenarator i to je to.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 15:41   #28
Ima li koja plavuša da potvrdi ili opovrgne ono kaj pričaju da ricinusovo ulje potamni plavu kosu?
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 11:51   #29
Ja sam ricinusovo ulje koristila za trepavice pa sam bila odustala jer mi toliko smetalo sto mi zamagli pogled i ujtro sam imala osjecaj da sam sva masna, no mislim da cu opet probati hmmm....a za kosu? Samo se utrlja u tjeme?
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:54   #30
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Ima li koja plavuša da potvrdi ili opovrgne ono kaj pričaju da ricinusovo ulje potamni plavu kosu?
Ja ga koristim zajedno sa avokadom (koji je usput tamno zeleni) i nisam imala takvih problema. Ricinus ti je prozirno ulje, ne kužim kako bi nešto što nema nikakve boje niti pigmenta moglo potamniti kosu
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:05   #31
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
Ja sam ricinusovo ulje koristila za trepavice pa sam bila odustala jer mi toliko smetalo sto mi zamagli pogled i ujtro sam imala osjecaj da sam sva masna, no mislim da cu opet probati hmmm....a za kosu? Samo se utrlja u tjeme?
probaj očistiti bočicu stare maskare od crne mase (teži dio) i operi njenu četkicu, te kad to uspiješ ulij malo smjese od 75%suncokretovog i 25% ricinusovog ulja. maži prije spavanja kao da nanosiš maskaru jedan-dva premaza i ne bi ti se trebalo nista magliti. (meni se isto maglilo kada sam nanosila prstom čisto ricinusovo ulje)
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:13   #32
čisto ricinusovo na kosu... mislim da bi bilo bolje da ga razrijediš sa drugim baznim uljima koja su pogodna za kosu, čisto ulje je vjerojatno pregusto za uljni pakung samo.
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:48   #33
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
Ja sam ricinusovo ulje koristila za trepavice pa sam bila odustala jer mi toliko smetalo sto mi zamagli pogled i ujtro sam imala osjecaj da sam sva masna, no mislim da cu opet probati hmmm....a za kosu? Samo se utrlja u tjeme?
• U vanjskoj uporabi kod tretmana kože i kožnih tegoba liječenje ne smije trajati vise od 15 dana.

Ne bih željela pametovati, ali sručnjak za ljekovito i otrvno bilje kaže;

Zašto;
Quote:
Ljekoviti sadržaj. Ricin -toksalbumin -fitotoksin, fitotoksalbumin, protein, lecitin, masno ulje - triglicerid ricinolske kiseline, alkaloid piridin, vitamin E.
Toksičnost. Ricin se ubraja medu jače otrove, i usporeduje s otrovom kobre, te aconitumom, otrovnim bacilom difterije. Trovanje sjemenkama ricinu-sa može izazvati smrt djeteta ako pojede samo jednu sjemenku, a odrasli čovjek može umrijeti ako pojede osam sjemenki. Otrov izaziva sljepljivanje eritrocita emboliju tj. začepljenje žila u plućima, razgrađuje bjelančevine i uništava ribosome, tj. krvna tjelešca.
Otrovni dijelovi biljke. Cijela biljka je otrovna, a osobito zgnječena sjemenka.
Simptomi trovanja. Mučnina, povračanje, bol želuca, krvavi proljev, depresija, drhtanje, znojenje, grčevi, prestanak rada jetre, bubrega, koma.
Alergije. Kontakt sa zgnječenim sjemenkom izaziva alergijsku reakciju na koži.
Ljekovito djelovanje. U pučkoj medicini ricinus je, odnosno ricinusovo ulje, tradicionaino sredstvo u liječenju zatvora i tegoba s crijevima, hemoroida, analnih fistula, polipa u crijevima, katara želuca i crijeva, te protiv crijevnih nametnika.
Koristi se takoder u klizmi koja se daje u liječenju raznih bolesti, prije ill poslije opreacija.
Koristi se, zatim, u liječenju:
• kožnih bolesti i kožnih nedstoća, te bora na licu i bradavica
• za njegu kose i protiv peruti.
Ako vas baš zanimaju lj. biljke u kozmetici najtoplije preporučam da proučite djelovanje nevena, kod kojeg nema nus pojava ili preosjetljivosti.
Ali opet pazite ako kupujete preparate da to ne bude u sastavu sama kemija sa 2% udjela et, ulja nevena pa to onda kaktiga nazovu "Nevenova" šta već.
Pozdrav vama i pozdrav inicijativi za prirodnu kozmetiku.
Savitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:19   #34
Ricinusovo ulje NE sadrži ricin, alergijske reakcije su vrlo rijetke i posve je sigurno za dugotrajnu upotrebu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:03   #35
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ricinusovo ulje NE sadrži ricin, alergijske reakcije su vrlo rijetke i posve je sigurno za dugotrajnu upotrebu.
kako sam sretna što sam ovo pročitala. već mi se digla kosa na glavi na onaj post o tome da je ricinusovo ulje otrovno
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:45   #36
dal se to ulje stavlja na mokru kosu il ..moze mi ko postupak objasnit pocetni dio, kako ga je najbolje koristit sto se tice kose. pusa
catwomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:08   #37
ja stavljam pakung inače na suhu (prije nego ju idem prati) kosu i držim 1-2h, može i dulje....
zatim isperem, operem kosu i kosa prekrasna
samo ja nikada nisam koristila ricinus, ali mislim da je isti postupak, osm što bi ricinus vjerojatno trebalo pomješati sa još nekim uljem jer je dosta viskozan...
za kosu je dobro maslinovo, avokadovo, kokos, a jojoba mi je prekrasna na suhu kosu ( čistu) kao serum za vrhove, onako lijepo zagladi,a ako dodam par kapi ylang ylanga prekrasno mriši i to skroz do slijedečeg pranja
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:49   #38
Quote:
catwomen kaže: Pogledaj post
dal se to ulje stavlja na mokru kosu il ..moze mi ko postupak objasnit pocetni dio, kako ga je najbolje koristit sto se tice kose. pusa
ja ga stavim na suhu kosu, držim 20 min i onda normalno operem kosu u šamponu, stavim regenerator ili masku
a i moram si kupit neko rjeđe ulje pa ga pomiješat sa ricinusovim, jer je ono dosta gusto
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:18   #39
Zanima me koje dejstvo ima kada se stavi na obrve?
tamara_bc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 08:58   #40
Quote:
tamara_bc kaže: Pogledaj post
Zanima me koje dejstvo ima kada se stavi na obrve?
pogusti ih malo i manje ispadaju. ali naravno redovitom uporabom
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.