Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 13:36   #201
Pozdrav svima, nedavno kupljeni uljni radijator kaplje ulje po podu, sa donje strane, suprotno od mjesta paljenja/gašenja.

Ne znam je li to normalno ili kaj? Da aktiviram garanciju?
Hvala
Crazy Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 16:39   #202
PROBLEM S GRIJALICOM

ovako..u stanu u kuhinji imam ovakvu utičnicu http://www.interonica.com/media/cata...nica-dupla.jpg

na nju je već priključen frižider, a jučer sam u drugu slobodnu uključio konverter s ventilatorom....radio je nekih sat vremena, da bi se zapalio/pregorio...inače, bio je marke elit..

sad me zanima, možda je on pregorio zbog preopterećenosti strujnog kruga: frižider i taj konverter od 2 kw na toj utičnici. ili je problem neki drugi?

danas mi je gazdarica donijela uljni radijator - 8 rebara, 2 kw, također marke elit.

uključio sam ga na desetak minuta samo da isprobam i sve je ok. pošto ja koristim kuhinju kao prostor u kojem učim, pa mi je zbg toga potreban taj radijator, zanima me dal je problem ako je uključen u tu utičnicu ili da ga premjestim ne neku dalje?
momentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 17:48   #203
Jel netko skoro kupovao Radson radijatore? Ako je, možda da podijeli iskustva...
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:04   #204
Nakon šest (6) godina rada jutros procurila alukalova lojtra (1600x60) u kupaonici (na toplani). Sitna rupica na poprečnoj cijevi ali se na još jednom mjestu vidi rupica koja ne bi dugo izdržala, bitno da izvana izgleda kao nov. U svakom slučaju puno prekratak vijek trajanja što upućuje na očito vrlo "kvalitetan" materijal od kojeg je izrađen. Baš me zanima kako će reagirati po pitanju garancije...
MarkoZibret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:48   #205
Gdje bih u Zagrebu mogao kupiti vertikalni radijator, a da imate dobra iskustva s tom markom? Radijator bi bio u dnevnom (http://i47.tinypic.com/2dvpjc0.png), širina zida je 48cm, a visina radijatora bi trebala biti između 150-190cm. Nešto sam tražio po netu, ali nigdje nisam naletio na širinu radijatora od cca 40 cm nego su svi oko 50 ili 60 cm. Koliko uopće može biti cijena takvog radijatora?
Ramiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:48   #206
iako držim fige da odustaneš od tog radijatora (pogledaj moj post na savjetima), evo ti link na cijene i dimenzije za vertikalne radijatore radson. s radsonom ne možeš promašiti.
ali, ponavljam, radije stavi dulji radijator pod prozor nego taj visoki na zid kod police.

http://www.kspromet.hr/cjenik1.asp?I...E%20radijatori
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:39   #207
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
iako držim fige da odustaneš od tog radijatora (pogledaj moj post na savjetima), evo ti link na cijene i dimenzije za vertikalne radijatore radson. s radsonom ne možeš promašiti.
ali, ponavljam, radije stavi dulji radijator pod prozor nego taj visoki na zid kod police.

http://www.kspromet.hr/cjenik1.asp?I...E%20radijatori
45X180cm je 2200kn Nažalost ne znači mi puno duži radijator ispod prozora. Prije je na tome mjestu bio obični radijator, ali kako sam nešto dograđivao morao sam ga skinuti, jer je smetao baš za taj zid na koji treba staviti novi vertikalni radijator. Na tome mjestu definitivno fali radijator, jer sada se baš i ne zagrijava jedan dio stana tako da ne znam na koji način da ga maknem iz plana osim ako ne želim da mi je u dnevnom temperatura 30, a u blagovaonici, kuhinji i predsoblju 15? Rado bih da ga ne trebam da uštedim nešto novca i živaca, ali jbg. Razmisliti ću još što se može napraviti, ali mislim da nemam baš nekog izbora
Ramiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:44   #208
Gdje postaviti radijatore?

Uređujem stan i postavljam centralno plinsko grijanje. Stare peći su bile nasuprot prozora, tako i stari radijatori. Sada majstor postavlja bojler uz prozor, i kaže da radijatori trebaju biti ispod prozora, u svakoj prostoriji.

...i tu je zapelo.
Naime nikako ne mogu iskombinirati sva premiještanja namještaja koja bi morala nastati ako se postave radijatori ispod prozora!

Objašnjeno mi je o strujanju zraka, i zvuči logično da se hladni zrak, kako ulazi kroz prozor, grije, a ne da hladni zrak pada na pod i ide preko sobe do grijanja na unutrašnjoj strani pa onda topli iznad glava ide prema prozoru.

Ali: stan je u zgradi iz 1900.god., ima debele vanjske zidove i lijepe prozore, na koje je namješten (pra)stari dobri namještaj: u radnoj sobi skroz do prozora stoji veliki pisaći stol, u kuhinji stol - isti kao u muzejskom stanu arh.Kovačića u Masarykovoj! - stoji naslonjen na prozor i spaja se sa širokom prozorskom daskom. Ako između stolova i prozora postavim radijatore, pa i one najtanje, dobijem razmak kroz koji će se dizati vrući zrak. Da ne kažem da će sve sobe postati "pijane" i da se gubi stari zagrebački štih.

Vidjela sam da postoje uski visoki radijatori, koji se mogu staviti na zid uz prozor. To bi mi estetski i funkcionalno donekle čak i odgovaralo.

Najstor kaže da on to meni može tako postaviti, ali "da onda nebu tak dobro grijalo prostoriju." Zna li tko koje su mane takvog "okomitog" postavljanja radijatora? Što gubim time? Što vi mislite o toj opciji?
Postoji li koji drugi položaj radijatora u prostoriji a koji bi bio dobar? Postoje li drugi oblici radijatora (ali da ih ima ovdje za kupiti). Da li je jednako dobar i radijator crne boje, ili smeđe, što bi bilo ljepše u tom starom stanu? To je dvosobni stan od 63 m2, malo viši stropovi (oko 3,5m).

Odgodila sam početak radova za tjedan dana jer nisam mogla pristati na bijele radijatore ispod prozora. Zahvalna sam za svaki savjet!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 22:48   #209
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Uređujem stan i postavljam centralno plinsko grijanje. Stare peći su bile nasuprot prozora, tako i stari radijatori. Sada majstor postavlja bojler uz prozor, i kaže da radijatori trebaju biti ispod prozora, u svakoj prostoriji.

...i tu je zapelo.
Naime nikako ne mogu iskombinirati sva premiještanja namještaja koja bi morala nastati ako se postave radijatori ispod prozora!

Objašnjeno mi je o strujanju zraka, i zvuči logično da se hladni zrak, kako ulazi kroz prozor, grije, a ne da hladni zrak pada na pod i ide preko sobe do grijanja na unutrašnjoj strani pa onda topli iznad glava ide prema prozoru.

Ali: stan je u zgradi iz 1900.god., ima debele vanjske zidove i lijepe prozore, na koje je namješten (pra)stari dobri namještaj: u radnoj sobi skroz do prozora stoji veliki pisaći stol, u kuhinji stol - isti kao u muzejskom stanu arh.Kovačića u Masarykovoj! - stoji naslonjen na prozor i spaja se sa širokom prozorskom daskom. Ako između stolova i prozora postavim radijatore, pa i one najtanje, dobijem razmak kroz koji će se dizati vrući zrak. Da ne kažem da će sve sobe postati "pijane" i da se gubi stari zagrebački štih.

Vidjela sam da postoje uski visoki radijatori, koji se mogu staviti na zid uz prozor. To bi mi estetski i funkcionalno donekle čak i odgovaralo.

Najstor kaže da on to meni može tako postaviti, ali "da onda nebu tak dobro grijalo prostoriju." Zna li tko koje su mane takvog "okomitog" postavljanja radijatora? Što gubim time? Što vi mislite o toj opciji?
Postoji li koji drugi položaj radijatora u prostoriji a koji bi bio dobar? Postoje li drugi oblici radijatora (ali da ih ima ovdje za kupiti). Da li je jednako dobar i radijator crne boje, ili smeđe, što bi bilo ljepše u tom starom stanu? To je dvosobni stan od 63 m2, malo viši stropovi (oko 3,5m).

Odgodila sam početak radova za tjedan dana jer nisam mogla pristati na bijele radijatore ispod prozora. Zahvalna sam za svaki savjet!
Ne bih ulazio u u finese detalja oko iskoristivosti/funkcionalnosti radijatora u opcijama koje je čovjke predložio jer valjda je ako radi samo to onda vrhunski potkovan nekim detaljima ali....
da sam u Vašoj situaciji išao bih na opciju da se radijatori maksimalno prilagode rasporedu namještaja.
Par puta smo stavljali visoke radijatore (bili su preko 1,5 m visoki) u nekim laboratorijima upravo radi nemogućnosti da se namjesti kako žele a novi aparati su zauzeli još prostora.
Radijatori postoje u raznim bojama ali se čeka na isporuku,jesu i nešto skuplji ali ako je interijer takav mislim da vrijedi čekati.
Odite u Feroterm ili Petrokov pa vidite tamo što imaju.
Vjerovatno se čeka dosta. Ja sam naručio neki radijator koji je dug 2,4 m i nosi preko 9000 vata. Monitrat će se u uredu na zelenom valu (slično kao i kod Vas ali još višlji prostor - 4,3 m) i čeka se 4-6 tjedana ali zamjenjuje više manjih radijatora samo taj zid imaju slobodan za radijator.

Bitni su vati a oni se računaju otprile ovako : broj m2 (tlocrtno) x visina x 60-65 vata( za visoke prostore preporuka 65v) . Znači ako boravak ima 20 m2x3,5x65=4550 v
Pričakajte još malo tu, možda se pojavi netko tko radi samo grijanje sa nekim pametnijim prijedlogom/savjetom
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:29   #210
Navodiš nekakve stare peći.....na drva? pa moraš znati sad kad ćeš se griajti na centralno i na plin da će ti sobne temp biti malo drugačije nego do sad a i sam način distribucije topline drugačiji nego do sad.

Uobičajno se radijatori stavljaju na vanjske zidove, ispod prozora, jer su prozori u pravilu, tj stakla, najhladnije površine u stanu pa se na taj način dodatno zagrijavaju čime se spriječava pretjerano pothlađivanje koji bi u suprotnom mogla osjetiti kao propuh na nogama, budući da će se tu zrak najprije ohladiti, pasti na pod isvojom prirodnom cirkulacijom proširiti po sobi što bi ti mogla osjetiti kao lagani propuh na nogama, ili u najboljem slučaju kao nelagodu.

dodatnim zagrijavanjem stakla, pogotovo onih na pvc staklima u dobro izoliranom objektu koji je zrakonepropustan, spriječava se i kondenzacija na staklima

bilo je prije nekog vremena tu negdje na forumu irasprave da se radijatori mogu stavljati i drugdje ali nije dugo trajala i bez nekih zaključaka, ali moram priznati da mi argumenti nisu zvučali baš uvjerljivo. Mislimda je forumuaš lee champa imao nekakve argumente pa probaj kontaktirati
njega.

Iz razloga koje navodim, i tvoj centralaš ti ne preporuča da staviš radijatore pored prozora nego ispod prozora, samo kaj ti nezna objasniti zašto, pogotov ak ga počneš daviti u detalje.

ja osobno sam doslovce prošao pola svijeta, i ne sjećam se da sam igdje vidio kod nas ili svijetu radijatore igdje drugdje nego ispod prozora, i ok, ak je hodnik u pitanju onda su na naravno na unutarnjem zidu......

evo stvarno se ne sjećam da sam to igdje vidio.......a nisu valjda svi, ili ajde većina njih svih....bedasti.....Možda i može drugačije, ali mislim hoćeš li riskirati sad sve to plaćati i za godinu danan opet samo zato jer tvoj stol sada ne može biti tamogdje si ga ti zamislila ili navikla da bude?

ja imam pvc stolariju sa izo staklima, stiropor fasadu, radijatore ispod prozora, i temp stakla dok je sobna 22 je 12-15C (ovisno gdje mjeriš - kut stakla ili sredinu) i sad si zamisli koja je temp stakla na starim prozorima i bez radijatora ispod njih koji ih dodatno zagrijavaju?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 26.03.2013. at 23:34.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:10   #211
Radijatori bi u svakom slučaju trebali biti postavljeni na vanjski zid razlog je u boljoj konvekciji zraka kroz prostor
Moguče je postaviti radijator i na unutarnje zidove npr u slučaju staklene stijene da se izbjegne inače ružna izvedba radijatora na ˝nogicama˝ ispred staklene stijene koju je kasnije nemoguče oprati jer radijator smeta pa se radijatori postavljaju na zidove uz tu stijenu
Drugi slučaj je izvedba namještaja na vanjskom zidu pa se radijator postavlja na unutarnji prezid u tom slučaju u izračunu za snagu radijatora se doda još snage da bi se poništili gubici ali to se u 99% slučajeva izbjegava
Najbolji položaj za radijator je ispod ili pokraj prozora ako nema mjesta ispod prozora iako danas stvarno tvornice koje proizvode radijatore su svoje proizvode prilagodile svim situacijama
Isto kao i želje kupaca u drugačijim bojama npr firma RADSON ima jako široku paletu boja
Čak sam imao slučajeva da ako ih imaju na centralnom skladištu u nekoj određenoj boji nije bilo doplate na narudžbu
Radilo se je o modelu TINOS visine 210cm i širine 75cm u crnoj boji
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 08:41   #212
Za neke stvari treba donijeti odluke koje su u suprotnosti sa svakom željom. Ako želiš zadržati staro štih, tada radijatorima u takvom stanu nema mjesta, ali ukoliko nema drugog rješenja - očito je da ga nema, tada treba izabrati najmanje "lošu" varijantu.

Prijedlog majstora za okomite radijatore je dobar, samo ih treba čekati, a posebno ako se želi neka druga boja. naravno da to povlači i posebnu cijenu. Upozoravam te , da datum koji ti kažu u trgovini , gotovo uvijek nije održiv i da se sa isporukama kasni. Sa tim svakako računaj. Nisi spomenula ali mislim da su prostorije stana visoke. Tu također treba uzeti u obzir toplinske i vremenske gubitke. Ako je prostorija visoka, najprije se grije gornji dio iste i sa vremenom se temperatura "spušta niže". Vjerujem da majstor računa i sa tim uvjetom.

Kad spominješ brojni namještaj, treba uzeti u obzir i cijevi koje također smetaju ugođaju prostora. Nema druge nego još jednom sa majstorom proći sve detalje, neka ti objasni svaki detalj da shvatiš kako će sve na kraju izgledati. Ukoliko se radijatori "zagrade" na nekom mjestima, treba više vremena za postizanje željene temperature, a ako nema druge treba postaviti dva manja radijatora u neki prostor da se dobije željena temperatura prostora.

Vremenski može trajati malo dulje ali se prostor ipak može zagrijati.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 16:08   #213
Činjenica jest da bi radijatori trebali biti postavljeni na najhladnije zidove i ispod prozora kad god je to moguće. Razlog je jednostavan, topli zrak sa stropa hladeći se o zid pada na pod prostorije , struji do ogrijevnog tijela (peć ili radijator) tu se zagrijava i podiže ponovno prema stropu.
Učin radijatora ovisi o razlici temperatura zrak-radijator pa će radijator najbolje grijati ako ga stavimo na najhladnija mjesta sa najvećom cirkulacijom zraka. I druga stvar stavljajući radijator ispod prozora sprečavamo pojavu kondenzacije na prozoru i zračenje hladne stjenke jer je težnja da i temperatura zidova (prozora) bude iznad 16 stupnjeva poradi osjećaja ugodnosti u prostoru.
E sad što ako imaš kliznu stijenu? Ništa - radijator ćeš staviti na susjedni najbliži zid.
Što ako se griješ sa peći? Ništa stavit ćeš ju tamo gdje ili najbolje izgleda ili najbolje grije prostor.
Pokušavam ti reći da su gore navedena pravila smjernice a ne obveza pri postavljanju sustava centralnog grijanja. Bilo bi poželjno ali ako se ne može izvesti ništa zato. Postoji mogućnost da će doći do strujanja hladnog zraka po podu (osjećaj neugodnosti) ali i ne mora biti toliko osjetan. Na tvome mjestu ugradio bih radijator što bliže prozoru ako ne ispod njega, prihvatio da možda neće biti 100 posto savršeno i ne bih se brinuo previše.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 21:57   #214
Kako su kuće izgledale prije više od 50 godina?
Zidovi 40-60 cm, "stanjeni" ispod prozora i tu su smještali radijatore "široke ko trokrilni ormar" jer drugdje u prostoriji nije bilo mjesta i taj je običaj ostao!
Razjasnimo jednu stvar!
Povucite okomitu liniju na sred papira - to je naš vanjski zid.
Lijevo od zida je grijani prostor, tzn. unutarnja temperatura 22-24C, površina zida recimo 10 kvadrata
Desno je okolina sa šumom, poljem, i vanjskom temperaturom od -20C do 15C.
Što ta skica predstavlja?
Predstavlja izmjenjivač topline površine 10 kvadrata, razlike temperature (22-24)C do (-20-15)C!
Faktore ne spominjemo!
Kad je izmjena topline veča - kad postoji strujanje?
Znači vjetar sa vanjske strane, a sa unutarnje neko gibanje (propuh ili topli zrak gore-hladan dolje).
Na vjetar nečemo utjecati (bršljan na fasadu!).
Kako utjecati da u prostoriji na vanjskom zidu nema strujanja?
Tako da na taj zid ne stavljamo radijatore (grijalice) koji povečavaju strujanje po tom zidu!
Nemate mjesta gdje smjestiti radijator osim ispod prozora!
Onda zavjesu gurnuti između radijatora i zida/prozora - a nikako pokriti radijator!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 07:38   #215
Temperaturna krivulja kod radijatora postavljenih na vanjski zid,obićno ispod prozora bliža je idealnoj krivulji nego krivulja kod radijatora postavljenih na unutarnji zid.Idealna krivulja izgleda tako da je temperatura 20 stupnjeva na visini 1,7 metara od poda,da je temperatura nešto viša dolje a niža gore pod stropom.Idealna krivulja je kod podnog grijanja,dok je u slućaju montaže radijatora na unutarnji zid nepovoljna zato što je viša pod plafonom a niža prema podu.U ovom slučaju gdje su plafoni 3,5 metara,vjerojatno bi takav raspored radijatora doveo i do povećane potrošnje jer bi previše toplog zraka zavšilo po plafonom.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 10:13   #216
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Odgodila sam početak radova za tjedan dana jer nisam mogla pristati na bijele radijatore ispod prozora. Zahvalna sam za svaki savjet!
Necu se mijesati u to sto je bolje...pretpostavljam da postoji neki razlog zasto su radijatori obicno ispod prozora, ali ja bi ih (da ne ide drugacije) stavila tamo gdje mi pase. Naravno u tom slucaju treba voditi racuna o jacini radijatora i staviti ih onoliko koliko treba.

Sto se tice odabira radijatora, njih stvarno ima svakakvih, visokih, plocastih, oni koji izgledaju kao starinski, u svim bojama i oblicima (niti ne znas da je to radijator). Potrazi si malo slike dizajnerskih radijatora, da vidis cega sve ima... Nemoj zbrzati s kupnjom. Takvi su radijatori naravno vrlo skupi, ali ako nista drugo bar za dnevni boravak si mozda mozes priustiti nesto lijepo, sto pase u ostatak stana.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 13:36   #217
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Necu se mijesati u to sto je bolje...pretpostavljam da postoji neki razlog zasto su radijatori obicno ispod prozora, ali ja bi ih (da ne ide drugacije) stavila tamo gdje mi pase. .
Naveo sam zašto su se radijatori stavljali ispod prozora, jedino je tamo za njih bilo mjesta!
Inaće u jednoj kući radijatori su postavljeni ovako.
1. soba, između kreveta i zida
2. soba, kad gledaš TV -iza leđa (unutarnji zid)
3. soba, iza fotelje (unutarnji zid)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 09:34   #218
Puno hvala na komentarima, ohrabrili ste me u mojoj namjeri da napravim "po svom".

U sobama ću promotriti strujanje zraka - neznam doduše kako se to radi, trebalo bi mi nešto što lagano lebdi, ili trakice bez težine koje bi lelujale kako zrak struji; možda da povješam najtanje trakice po sobama pa gledam kamo će lelujati? - i vidjeti na koji vanjski zid da stavim okomiti radijator uz prozor; lijevo ili desno od prozora? Pretpostavljam da zrak u tim velikim spojenim blokovima zgrada uvijek jače udara u jedan kut prozora, pa će tamo biti i radijatori.

Čitam vas, pa razmišljam, pa nema što ne gledam u vezi radijatora - pala mi je na pamet ideja da proširim/podebljam prozorsku dasku pa da radijator bude ISPOD nje.

U kupaonici i kuhinji vanjski zid je debeo preko pola metra, tako da već imam jako debelu prozorsku dasku, čak je popločana sa kupaoniskim odn kuhinjskim pločicama - ali u sobama je vanjski zid tanji pa bi se moglo i to napraviti.

Da vam zorno prikažem kakav je stan evo link jako sličnoga (samo što moj nije u potkrovlju, ima veće prozore, nema tapete... ali duh je taj):

http://www.mgz.hr/hr/zbirke/zbirka--...ovacica,1.html

ja sam malo niže vizavi tog stana. Pogledajte na linku kako izgleda njegov radijator: na unutarnjem zidu (ali vanjski zid ima kosi krov), kopiram tekst sa linka:

"Prostorija je zagrijavana plinskim radijatorom, sakrivenim iza “zavjese” od mjedenih pločica; na mramornoj ploči radijatora postavljeni su sat iz 18. st. i dva svijećnjaka iz prve pol. 19. st."

Znam da je to autorski rad, ali ipak, mogu smisliti nešto slično u jeftinoj amaterskoj varijanti i na vanjskom zidu uz prozor.

Prozore ću ostaviti stare, drvene: neka malo zraka. PVC prozori povlače za sobom mnoge promjene, u to neću ići (za sada).

Na linku se vidi kuhinja: moja je skoro ista, mogla bih i ja naplaćivati ulaznice
Imam ISTI ŠPARET, samo mojem je niži dio duži za još 1 ring (i nema dodani plinski ring kao ovaj na linku): dimnjačari su mu se divili, očistili su ga tako da kuham na njemu ko na plinskom šparetu
Imam isti stol, samo moj je u boljem stanju. Isto suđe, masu istih stvari! U potrazi sam za sudoperom sa linka, ja imam noviji pa mi ne paše, želim revitalizirati kuhinju do zadnje sitnice -ako tko zna za koji takav neka mi javi. (svi prodaju takve vanjske sudopere, takav ne paše jer je premasivan).

Vodila sam u stan nekoliko nezavisnih restauratora, i svi su se nakon dužeg nećkanja ipak suglasili da se pločice nedaju spasiti, ni podne ni zidne. Tražim starozagrebačke pločice, ali toga nažalost u zagrebačkim salonima još nisam našla (sve neki uvoz koji nema veze sa nama). GDJE da nađem pločice za takav stan?!

Tako da, eto, sporo odlučujem... Ali zaljubljena sam u taj stan, ne želim da mi nešto bode oči i da me smeta (estetski).
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 19:18   #219
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
...U sobama ću promotriti strujanje zraka - neznam doduše kako se to radi, .....
Plamen svijeće!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 09:58   #220
Kaj moram postaviti 20 svijeća na 20 stalaka različite visine?

Htjela bih vidjeti gdje zrak struji jače, gdje slabije, gdje uvijek, gdje ponekad...
Zato sam zamislila povješt trakice po čitavoj prostoriji.
Iako, vidiš po prašini, gdje se nakupilo kad tjedan dana nisi ušao u sobu...

Više ljudi me opomenulo da NE stavljam nove pvc izo prozore u staru kuću, jer svatko tko je to uradio uskoro je imao problem sa vlaženjem zidova, vlagom u stanu, čak plijesni... Stara zgrada mora disati kako je navikla da diše

Za cijevi do radijatora: mijenjam parkete, pa majstor veli da ih može staviti ispod.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.