Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2015., 21:31   #4841
Evo ja pijem roaccutane od 28.11.2014. i evo danas je zadnji dan tableta. Moram to proslaviti

Dermatolog mi je na pregledu rekao da nikako ne uzimam više od 6 mjeseci, ja bi najradije produžio još ali te tablete djeluju još aktivno i poslije uzimanja tako da bi se trebalo još to poboljšati.
Imam problema s aknama na leđima i na prsima, premda prsa nisu veliki problem. Na licu nemam ništa, možda pokoji ali u globalu lice je uvijek čisto. Mogu reći da mi se stanje dosta poboljšalo nema više onih crnih prištića iz kojih izlaze oni veći, sa lijeve i desne strane leđa je dosta čisto...jedino po sredini leđa još uvijek izlaze, ali puno manje...jbg dosta sam širok u leđima....
To su cistične akne i dosta ih je teško liječiti. Probao sam sve i svašta i evo ovaj lijek je jedini još ostao. Sada nakon roaccutana i tijekom roaccutana imao sam dosta krasta, jer se prištič očisti i izađe krvi i ostane krasta, a one dosta sporo prolaze. Meni su cijelo vrijeme akne izlazile i to je bilo 3-4 mjeseca svako jutro krvava majica i to dosta to je ta faza pojačanog izbijanja, sada se to dosta smanjilo. Valjda organizam na te tablete tako reagira da "proba" sve izbaciti. Dobivao sam prištiće na mjestima gdje nikad nisam imao, kao npr. biceps, podlaktica, kao neki potkožni 3-4 komada i mogu reći da jako teško prolaze ali evo sad je prošlo.
Uglavnom koža je jako suha, dobro se pazite sunca jer ćete cijeli pocrveniti trenutno ako se ne namažete kremom.

Ja bi volio da se to skroz očisti, ali vjerovatno neće u potpunosti. Tako da nisam u potpunosti zadovoljan jer je bilo govora da se to skroz sve počisti. Sunce i more će još učiniti svoje tako da bi moglo biti skroz dobro, ali neznam koliko će to potrajati, nadam se najboljem.
Ne bi volio ponovno uzimati lijek, ali ako to vodi trajnom rješenju zašto ne.

E sad mnoge zanimaju nuspojave, toga sam se moram biti iskren bojao ali sam pod svaku cijenu išao na roaccutane.
Od svih nuspojava što sam primjetio: suhoća usnica (3-5 puta svaki dan melem), suhoća sluznice nosa (ne uvijek ali uzimao sam neke kapi, ne dirajte nos!), znala me povremeno jako češati koža ali prođe (ne tuširajte se u vrućoj vodi nego u mlakoj), i još sam primjetio dosta promijena raspoloženja u danu, ali ništa strašno. I da slobodno možete vježbati ali smanjite koju stepenicu niže za svaki slučaj.

Uzimao sam na svojih 90 kg 40-50 mg cijelo vrijeme, uzimao sam 2 puta na dan tablete, recimo doručak i ručak/večera svejedno je glavno da unesete te mg...i uz obrok naravno nikako na prazan želudac.

Savjet: ako nemate velikih problema sa aknama bolje probati druge načine liječenja prije ove terapije. Trebate biti strpljivi i nadati se najboljem.
Također za vrijeme terapije vodiiti disciplinu: zdrav život, izbjegavati alkohol (možete nekad ovako popiti pivu-dvije ali ne više) jer dosta povisuju jetrene enzime pa da ne dođe do kakvog problema. Ja sam kontrolirao u početku svakih mjesec dana poslije nešto manje. Jedino što mi se podiglo je kolesterol koji je bio blizu 8, ovo ostalo sve u redu.
Eto toliko od mene.
12Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 23:21   #4842
Pozz

Danas sam bio kod dermatologa i rekao mi je da počnem uzmirati Roaccutane jer imam akne conglobata. Zanima me koliko je to učinkovito jer ja stvarno više ne mogu s tim crvenilom i tim ogromnim aknama na licu. Početkom godine bio sam kod jedne dermatologinje koja mi je dala sumamed i dvije kreme, sebium hydra i skinoren. To ništa nije pomoglo i ovaj sad dermatolog je rekao da je to preslabo bilo i treba jače nešto pa je rekao za Roacuttane.
Rekao je on sve nuspojave i tako... Rekao je i koliko dugo to treba uzimati te čim spominje desetke tjedana, smrači mi se jer stvarno mi je više čekanja dosta.
Sada bih volio znati koliko se lice očisti i ostanu li ožiljci i nakon koliko su već vidljivi pomaci, hvala!
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 16:53   #4843
Nakon toliko vremena i muke, vjeruj mi, još tih par mjeseci možeš izdržat. Ne samo izdržat nego biti gotovo siguran da češ poslje terapije biti osoba bez akni. Neki teško dobiju Roaccutane, a ti si nesretan jer češ ga morati uzimati desetak tjedana. Budi sretan što si ga dobio. Ako te strah nuspojava, jednostavno ga odbij.

Kao što sam već nekoliko puta naglasio, ja sam godinama uzimao i koristio sve i svašta samo da dokažem da sam pacijent za Roaccutane ...i isplatilo se. Evo, u 09. mjesecu će biti godina dana nakon završetka terapije i lice je čisto kao suza.

Zvučat ću sada kao glumac iz reklama, ali meni je Roaccutane promijenio život. Borim se sa aknama od 12. godine, a sada mi je 25... i napokon hodam uspravne glave, ne sakrivam lice i ne gledam te akne u ogledalu ...a to sam radio punih 13 godina. Nekad mi dođe da kada na ulici sretnem nepoznatu osobu sa aknama, da ga uputim na Roaccutane, toliko sam zadovoljan sa njime.

Po tvome pisanju vidim da si poprilično izživciran zbog akni zato pazi, živcirat će te još više kada budeš pio Roaccutane, jer će se stanje vjerojatno pogoršati. Dodajem još da Roaccutane malo i kao lijek dodaje živčanost, tako da je velika mogućnost da budeš tempirana bomba što se ponašanja tiće. SAVJET: Samo razmišljaj o tome kako češ ubrzo biti bez akni.

Što se ožiljaka tiče, ako ih imaš već i sada od čerupanja lica, imat češ ih i poslije, zato NE DIRAJ LICE i HIDRATIZIRAJ!!!

Ako te još štogod zanima, slobodno pitaj. Uvijek se rado vratim na ovu temu i pomognem jer znam da bi mi bilo lakše da sam tada znao što sada znam.
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:03   #4844
Ovako:
Danas je 10. dan otkako sam počeo uzimati Roaccutane. Pijem 2 tablete ujutro i 1 navečer, plus effaclar H pjena i krema. Prije 2-3 dana sam mislio da mi se stanje lica bar malo poboljšalo, međutim danas sam uvjeren da mi je čak stanje i malo gore. Usne su mi jako suhe i pucaju mi, a oko usta mi je koža suha i stalno se ljuska. Zanima me dokad će mi se ta koža ljuskati i usne tako jače sušiti. To me i boli čim napravim nešto, npr. smijem se. Ne znam smijem li te ljuske kidati jer se to previše vidi i baš tako ne mogu hodati okolo. Sad ne znam boli me na bradi od tog ljuskanja, od te kreme ili od čega. Usto, donji dio leđa me boli, a i ručni zglob malo..
Dakle, zanima me dokad će se sve ovako enormno sušiti? I usto, na koji način trebam hidratizirati lice i usne? Ne znam smijem li na tu kremu koju koristim ujutro (a i navečer) stavljati išta drugo, najobičniju Nivea kremu ili vodu. I još, kad sam na suncu, sve me nekako peče lice i obzirom da je u nekim situacijama neizbježno biti na suncu, mogu li stavljati za sunčanje kremu jer, ponavljam, ne znam smijem li išta stavljati na lice nakon što ujutro i navečer nanesem tu effaclar pjenu i kremu.
Hvalaa na pomoći!
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:49   #4845
Pogoršanje stanja s aknama se zna desiti, nije ništa neobično. Proći će u kraćem roku. Nije mi jasno zašto ti je dermatolog sad prepisao terapiju, zašto niste sačekali bar još mjesec dana dok ne prođu ove vrućine...
Sunce!? Ne smiješ se izlagati suncu!Pogotovo ne u najtoplijem dijelu dana i to bez zaštitnog fakora. Valjda ti je dermatolog to već objasnio... Ako baš moraš izlaziti obavezno visoki SPF, ja sam za lice koristio Avene SPF 50 emulziju, a ponekad hidratantnu Eucerin kremu za masnu kožu (dnevna) koja je imala neki manji SPF. Vjerovatno ćeš se sušiti tokom cijelog perioda terapije, nekad manje nekad malo intenzivnije... Usne su se i meni sušile nenormalno pa sam konstanto trljao melemom...
Kontroliši krv svaki mjesec (HDL;LDL;trigliceridi i jetreni enzimi) i sretno!
a4c is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:57   #4846
Propisao mi je terapiju prošli četvrtak (tad je bio taj hladniji val kad je bilo 20-ak supnjeva). Znači, ne smijem ovu običnu kremu za sunčanje stavljati, nego tu neku posebnu (to onda u ljekarni ima samo? i koliko košta?) I smijem li otkinuti te osušene dijelove kože koji su baš uočljivi? Ja stavljam ujutro i navečer effaclar H pjenu i kremu, ali mene i dalje zateže koža oko usta, a usne mažem običnim labellom, ali i dalje pucaju i ljuskaju...
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 10:52   #4847
Ja sam se ljuskica rješavao poslje tuširanja, kad je lice vlažno i napareno. Uzeo malo grublji ručnik i LAGANO očistio. Pod lagano ne mislim trljanje pa da se nedaj Bože naprave ožiljci.

Dermatolog je pogriješio ako ti nije napisao da moraš koristiti kremu za sunčanje. Dakle to je pod obavezno kad ideš van. Meni je prepisao Eucerin 50+ UVA, ali je bila dosta skupa, oko 250,00 kn. Možda najbolje otić u DM i nać jeftiniju kremu sa što većim zaštitnim faktorom.

Meni je Bepanthen bio prepisan za hidratizaciju, i bio mi je odličan. To šta je tebi dermatolog prepisao jednu kremu, to ne znači da ti uz nju nemožeš koristiti još nešto. Fino odeš u ljekarnu i svaki djelatnik u ljekarni će ti pomoci odabrati nešto, samo napomeneš šta već koristiš i zbog čega.

Zadnje uređivanje Manky123 : 02.09.2015. at 10:53. Reason: ispravak
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:54   #4848
Ljudi molim vas pomagajte..R sam prestala piti 6.8 no nazalost i dalje mi je ostalo crvenilo od akni..mozete li preporuciti neku kremu, losion ili sto vec da se bar ublazi to crvenilo jer za tjedan dana imam vazni dogadaj i uzasno mi je neugodno s tim crvenilom...
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 12:17   #4849
Probaj sa Salcura Zeoderm kremom. Mozda bar privremeno pomogne
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:04   #4850
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Probaj sa Salcura Zeoderm kremom. Mozda bar privremeno pomogne
Hvala, ali malo preskupo...
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:50   #4851
Onda bepanthen krema..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:46   #4852
hah, koristio ja taj roakutan, ima više od 15 godina otad.. od 16-godine veeelike probleme s aknama sam imao.. u više navrata pio antibiotike (tetracikline ako se dobro sjećam) koji su pomagali, kao i onaj neki alkohol-neomicin losion, ali nakon njih se sve vraćalo.. debeli, potkožni čirevi su došli par puta godišnje po trupu, i nažalost SVAKI ostavljao duboke ožiljke ili keloide, kako mu se htjelo.. u 2 navrata pio roakutan.. koža se sasušila, depresija (jel od njih ili sam uvijek bio takav ne sjećam se), ali nakon druge ture problem se trajno riješio (negdje sa 20 godina)..

dakle, kako sam SVE probao u vezi akni, napisat ću i ostatak...

SUNCE i MORE, odličan učinak.. da sam živio na moru vjerujem da ne bi imao ni pola problema koje sam imao..

tiskanje ili ne tiskanje.. ako hoće ostavit ožiljak, ostavit će ga.. puko il ne puko..

kreme.. SVAKA krema pospješuje akne, uključujući one za sunce.. that said, ako pijete roaccutan, bolje po zimi

pranje.. najviše mi je pasao sebamed sapun, sad gel za tuširanje, sapuna se više ne može naći.. idan danas ga koristim..

pilinzi, bio i na tome onom nekom voćnom kiselinom .. pomaže dosta, pogotovo ako su akne više površinske..

ne znam koliko je uputno za žene piti roaccutan, ali dečki imaju ok rezultate..

curama znaju pomoć kontracepcijske pilule, dosta onih koje su to počele uzimat iz jednog il drugog razloga im se ten dobro očistio.. e sad ima raznih pilula, ako dobijete krive možete imat zanimljive nuspojave..

i za kraj.. NE OČAJAVAJTE, PROĆI ĆE.. kakvi god su vaši problemi s aknama, pogotovo ženski, proći će, i život ide dalje.. ima puno gorih stvari u životu
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:49   #4853
Quote:
Lacoste210 kaže: Pogledaj post
Ovako:
Danas je 10. dan otkako sam počeo uzimati Roaccutane. Pijem 2 tablete ujutro i 1 navečer, plus effaclar H pjena i krema. Prije 2-3 dana sam mislio da mi se stanje lica bar malo poboljšalo, međutim danas sam uvjeren da mi je čak stanje i malo gore. Usne su mi jako suhe i pucaju mi, a oko usta mi je koža suha i stalno se ljuska. Zanima me dokad će mi se ta koža ljuskati i usne tako jače sušiti. To me i boli čim napravim nešto, npr. smijem se. Ne znam smijem li te ljuske kidati jer se to previše vidi i baš tako ne mogu hodati okolo. Sad ne znam boli me na bradi od tog ljuskanja, od te kreme ili od čega. Usto, donji dio leđa me boli, a i ručni zglob malo..
Dakle, zanima me dokad će se sve ovako enormno sušiti? I usto, na koji način trebam hidratizirati lice i usne? Ne znam smijem li na tu kremu koju koristim ujutro (a i navečer) stavljati išta drugo, najobičniju Nivea kremu ili vodu. I još, kad sam na suncu, sve me nekako peče lice i obzirom da je u nekim situacijama neizbježno biti na suncu, mogu li stavljati za sunčanje kremu jer, ponavljam, ne znam smijem li išta stavljati na lice nakon što ujutro i navečer nanesem tu effaclar pjenu i kremu.
Hvalaa na pomoći!
odi do dermatologice da ti eventualno smanji dozu..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 21:32   #4854
Koliko vidim jako je rijetko da ljudi dobiju terapiju roaccutanom na 8 mjeseci kao sto
Je moj slucaj. Moja dijagnoza je acne nodulociste,mada tezak oblik kod mene se velike
Potkozne akne javljaju jednom u sva mjeseca pa me je sve skupa to malo zabrinulo.
Propisano mi je da pijem 20mg osam mjeseci. Jeli netko imao slicnu situaciju? Moram
Odvagati jeli vrijedno piti ga zbog tu i tamo malo vece akne s kojima realno mogu zivjeti
ajmeajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:54   #4855
S

Pijem roaccutan od 24.10.2015 (trenutno 28. dan)
Lice mi je samo gore, nema nikakvih poboljsanja, ima dosta belih sitnih i potkoznih.. Suva su mi usta i koza.. Kada bi trebalo otprilike stanje da se popravlja? poz
Bookies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:20   #4856
Vjerojatno si mislio reći da ga piješ od 24.09.2015 Piješ ga tek mjesec dana, tako da se još ne nadaj poboljšanju, može biti samo gore. Ali vjeruj meni, ne odustaj. Svaki puta napomenem da često dođem na ovu temu jer sam prolazio isto što i vi. Mislim da je prošlo oko godinu i pol dana od zadnje tablete i lice mi je i dalje apsolutno čisto.

Pozdrav!
Manky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:04   #4857
Akne vs. Roacuttane - pritisak u prsima

Ovako, na Roacuttanu sam 10 dana, i sinoć sam počeo osjetiti pritisak u prsima, posebno kada duboko udahnem.

Uz to me mrvici osjetim želudac i dosta podrigujem. Istina ranije jučer sam se prejeo pizze, pa sam isprva sve pripisao tome, ali evo 24h poslije uz to mi se javio pritisak u prsima.

Osjetim i da mi je koža na stomaku osjetljivija, pa me dosta lako zaboli na neki pritisak, a i rebra me mrvicu boluckaju kada duze lezim.

No najviše me zabrinjava taj pritisak u prisma! Danas sam odlučio ne uzeti dozu, jer ne zelim se zaebavati s time, neam nikakve koristi ako rijesim jedan problem, a novih par si natrpam.

Sutra idem u bolnicu krv vaditi, a za 10 dana kod dermatologa. Jel imate mozda kakav savjet, ili iskustvo slično i što bi/ste vi napravili?
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 07:28   #4858
smanjiti pizzu, doktor će se sigurno složiti
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:06   #4859
Quote:
Bookies kaže: Pogledaj post
Pijem roaccutan od 24.10.2015 (trenutno 28. dan)
Lice mi je samo gore, nema nikakvih poboljsanja, ima dosta belih sitnih i potkoznih.. Suva su mi usta i koza.. Kada bi trebalo otprilike stanje da se popravlja? poz
I kod mene je bilo tako, tek mi je nakon 5-6 mjeseci poceo djelovati, onako da se bas vidi razlika. Zadnjih tri mjeseci mi je doktor rekao da uzimam cak i dvije tablete po 20mg na dan. Krajem sestog mjeseca sam pocela sa teraprijom i tek u 12. mjesecu su prestali izbijati novi pristici. Nakon toga mi je sve bilo puno crvenih fleka, idu sve blijedje ali jos ce dosta potrajati dok ih se vise nece vidjeti.

Nemam nikakve strasne nuspojave, mislila sam da cu biti depresivna i ako se sada sjetim kako je prije bilo se zapravo cudim kako sam se s time tako dobro nosila. Zapravo sam skoro ponosna sto sam to izdrzala haha
Mozda cu staviti slike pa vidite razliku prije i poslije.

A inace ima i prednosti, od kada pijem te tablete mi se kosa vise uopce ne masti, i nakon tjedan dana jos uvijek super izgleda ali dobro ipak ne cekam bas cijelih tjedan dana za pranje
Prijateljica mi je rekla da ona nikako nije podnosila alkohol kada je bila na tim tabletama, medjutim ja nisam primjetila nikakvu razliku.
Druge nuspojave su naravno jako suhe usne, ali to se dobro da sprijeciti kroz redovito mazanje labellom i imala sam kao ekceme po rukama ali i oni su prosli nakon mazanja sa kremom.
Aminakojim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:08   #4860
Nakon 6 godina borbe sa aknama napokon sam skupila hrabrosti i pocela uzimat Roaccutan. Trenutno sam na njemu 2 mj ( malo manje) i nekih znacajnih poboljšanja nema. Kažu mi da se vidi neko malo poboljšanje ali nije to nis spesl. Reguliram prehranu i fkt pokušavam što zdravije jest, ali jbg nekad pojedem neke gluposti. Fkt mi je ogromna želja rješit se tog napokon jer sam uzasno nesretna zbog lica.Doktorica mi je rekla da cu pit 4-5 mj, nadam se da ce se ubrzo pocet vidjet rezultati . Pijem 2 dnevno, imam 55 kila i kao po kilama bi trebala pit 2 i pol dnevno, rekla mi je doktorica da ako nakon nekog vremena ne bude pomaka da ce mi povecat dozu na 3 dnevno ( ja nekak navijam za to ) . Inace prvi mjesec su me uzasno bolili misici i koma su mi bile suhe usne. Sad je sve ok, malo su mi usne suhe ali nista strasno Želim svima puno srece i da svi imamo cisto lice
Lješnjak17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.