Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2014., 10:42   #6981
dragi moji,meni je više tako dosta svih šugavih dijeta. Pa dajte mi recite,5 kg mi je viška. Mogu li to skinut s izbacivanjem kasne večere,izbacivanjem pekarskih prizvoda i više hodanja? Probala sam Atkinsovu( makar sam luda što sam je probala),probala onu narančinu, sve te glupe rigorozne dijete..

I usput,pitanje, što jesti umjesto voća za užinu oko npr. 16 h ?

Hvala unaprijed :klap:
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:17   #6982
Jogurt sa sjemenkama lana. Svježi sir s malo cikle (one ukiseljene). Malo slanutka s lukom, malo soli i par kapi bučinog ulja. Šaka oraha i pola šake grožđica.

Meni je zakon umjesto čokolade žvakati mahune rogača...
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:31   #6983
Od svih tih dijeta seres ko lud...
LikeABoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:39   #6984
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
dragi moji,meni je više tako dosta svih šugavih dijeta. Pa dajte mi recite,5 kg mi je viška. Mogu li to skinut s izbacivanjem kasne večere,izbacivanjem pekarskih prizvoda i više hodanja? Probala sam Atkinsovu( makar sam luda što sam je probala),probala onu narančinu, sve te glupe rigorozne dijete..

I usput,pitanje, što jesti umjesto voća za užinu oko npr. 16 h ?

Hvala unaprijed :klap:

Pa gledaj, sve te dijete nicemu ne koriste. Skines par kila (ne 5 nego 2, 3) i nema efekta. Ako imas 5 kila viska, pocni s nekom laksom dijetom, ne ona koja je
1. dan
Jogurt i smoothie on jabuke, žitarice s ne znam čime, integralni kruh s nekim posebnim namazom i ta sranja.
Preporucujem ti da za prvu dijetu samo:
Upises se na neki sport: yogu ili odes u teretanu, bilo sta, ali je i pametno doma vjezbati. Mozes preko yt-a ili si kupit CD s pilatesom i to. Npr. te vjezbe radi 3 dana u tjednu, izbaci veceru i ne jedi poslije 18.00 h, a ako se bas ne mozes iskontrolirat onda nemoj jesti poslje 19.00 h.
Makni sve cokolade koje te privlace, i najvaznije: pij puno vode! Kada osjecas glad, nemoj jesti nista ''zdravo'' nego samo popij 2 case vode! Za uzinu si uzmi vocke i povrce. jedi puno mrkve. U 2 tjedna izgubis 3 kile najmanje, a ako zeis izgubit, kao sto si rekla 5 kila, nadji bolju dijetu, i zapitaj nekog lijecnika za savjet. A sto i ako imas 5 kila viska? Ljepse je u gradu vidjet kruonu zensku, a ne cackalicu koja jedva hoda
LikeABoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:39   #6985
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
dragi moji,meni je više tako dosta svih šugavih dijeta. Pa dajte mi recite,5 kg mi je viška. Mogu li to skinut s izbacivanjem kasne večere,izbacivanjem pekarskih prizvoda i više hodanja? Probala sam Atkinsovu( makar sam luda što sam je probala),probala onu narančinu, sve te glupe rigorozne dijete..

I usput,pitanje, što jesti umjesto voća za užinu oko npr. 16 h ?

Hvala unaprijed :klap:

Pa gledaj, sve te dijete nicemu ne koriste. Skines par kila (ne 5 nego 2, 3) i nema efekta. Ako imas 5 kila viska, pocni s nekom laksom dijetom, ne ona koja je
1. dan
Jogurt i smoothie on jabuke, žitarice s ne znam čime, integralni kruh s nekim posebnim namazom i ta sranja.
Preporucujem ti da za prvu dijetu samo:
Upises se na neki sport: yogu ili odes u teretanu, bilo sta, ali je i pametno doma vjezbati. Mozes preko yt-a ili si kupit CD s pilatesom i to. Npr. te vjezbe radi 3 dana u tjednu, izbaci veceru i ne jedi poslije 18.00 h, a ako se bas ne mozes iskontrolirat onda nemoj jesti poslje 19.00 h.
Makni sve cokolade koje te privlace, i najvaznije: pij puno vode! Kada osjecas glad, nemoj jesti nista ''zdravo'' nego samo popij 2 case vode! Za uzinu si uzmi vocke i povrce. jedi puno mrkve. U 2 tjedna izgubis 3 kile najmanje, a ako zeis izgubit, kao sto si rekla 5 kila, nadji bolju dijetu, i zapitaj nekog lijecnika za savjet. A sto i ako imas 5 kila viska? Ljepse je u gradu vidjet krupnu zensku, a ne cackalicu koja jedva hoda
LikeABoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:11   #6986
Quote:
LikeABoss kaže: Pogledaj post
Pa gledaj, sve te dijete nicemu ne koriste. Skines par kila (ne 5 nego 2, 3) i nema efekta. Ako imas 5 kila viska, pocni s nekom laksom dijetom, ne ona koja je
1. dan
Jogurt i smoothie on jabuke, žitarice s ne znam čime, integralni kruh s nekim posebnim namazom i ta sranja.
Preporucujem ti da za prvu dijetu samo:
Upises se na neki sport: yogu ili odes u teretanu, bilo sta, ali je i pametno doma vjezbati. Mozes preko yt-a ili si kupit CD s pilatesom i to. Npr. te vjezbe radi 3 dana u tjednu, izbaci veceru i ne jedi poslije 18.00 h, a ako se bas ne mozes iskontrolirat onda nemoj jesti poslje 19.00 h.
Makni sve cokolade koje te privlace, i najvaznije: pij puno vode! Kada osjecas glad, nemoj jesti nista ''zdravo'' nego samo popij 2 case vode! Za uzinu si uzmi vocke i povrce. jedi puno mrkve. U 2 tjedna izgubis 3 kile najmanje, a ako zeis izgubit, kao sto si rekla 5 kila, nadji bolju dijetu, i zapitaj nekog lijecnika za savjet. A sto i ako imas 5 kila viska? Ljepse je u gradu vidjet krupnu zensku, a ne cackalicu koja jedva hoda

Daleko najinspirativniji i korisniji savjet/odgovor do sada!
Ajmo sad pokus mjesec dana pa se javim
mrkvamrkvaimrkva
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 07:29   #6987
Ovdje piše kako je njemački tekstopisac Ralph Siegel izgubio 30 kg u roku od 6 mjeseci, ali da bi se dalje pročitao članak o kojoj se to dijeti radi, potrebno je "Bildu" 0,99 € uplatiti.

Inače, izbacila sam večeru, te uvijek gledam da najkasnije do 18:00/18:30 jedem. Tokom ovih praznika nemam nikakvu želju za slatkišima, pa tako ni kolače ne jedem. Doručak nikada ne preskačem.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:28   #6988
Quote:
asa kaže: Pogledaj post
ne bih preporucila
umjereno efikasna
jako nezdrava
ni u jednom roku
Smatram da je SVAKA dijeta nezdrava. Da, u principu, s njima mos izgubiti dosta kilograma u kracem roku ali cim se vratis na uobicajenu prehranu kilogrami se jos brze vrate i cak dobijes jos koje kilo. Najzdravije gubljenje kilograma koje je dugorocno zahtjeva pravilnu prehranu i kretanje. Najbolje je gubiti po pola kila u tjednu sve iznad je veliki šok za organizam jer ako tijelo posalje mozgu signale da je u stanju gladovanja, tijelo ce stvarati masne zalihe a to ne zelimo. Proteniska dijeta nikako jer tijelo ne moze dobro raditi ako unosimo previse proteina (moze doci do problema s bubrezima,itd..) kao i sve sto se unosi u prekomjernoj dozi nije dobro Treba se unositi i proteina i masti i ugljikohirata i vlakna itd..
Zato pravilna prehrana i bilo koje kretanje (teretana,trcanje,setnja,voznja biciklom,..) je najbolji i najzdraviji nacin
I naravno rezultate su vidljivi tek nakon 2 mjeseca tako da ne odustajete no pain no gain
Sashimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:32   #6989
I jos nesto, ako jedete prekomjerno slatkisa najbolje vam je unijeti u prehranu cimet. Cimet regulira razinu secera u krvi. Ja npr ujutro i navecer u prekuhanu vodu(jedna salica) stavim po pola zlicice cimeta i limuna. I uopce me ne privlaci nista slatko
Sashimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:51   #6990
Imam 39 god/m i preko 110 kg.. zeli li tko samnom mrsaviti nek se javi u inbox. da se medjusobno motiviramo. ja sam za mrsavljenje pjesacenjem i malim odricanjima u prehrani. hvala
gip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 10:21   #6991
Quote:
Sashimi kaže: Pogledaj post
I jos nesto, ako jedete prekomjerno slatkisa najbolje vam je unijeti u prehranu cimet. Cimet regulira razinu secera u krvi. Ja npr ujutro i navecer u prekuhanu vodu(jedna salica) stavim po pola zlicice cimeta i limuna. I uopce me ne privlaci nista slatko
Samo moraš naglasiti da trebaju uzeti pravi cejlonski cimet (zemlja podrijetla Šri Lanka), a ne onaj koji se prodaje u većini trgovina iz Kine i Indonezij jer je to cimet kasija (cassia) koji ima veliki postotak otrovnog kumarina. Cejlonskog ima u dućanima zdrave prehrane (Garden, Bio i bio, nekada i u dm-u).
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 22:33   #6992
Quote:
gip kaže: Pogledaj post
Imam 39 god/m i preko 110 kg.. zeli li tko samnom mrsaviti nek se javi u inbox. da se medjusobno motiviramo. ja sam za mrsavljenje pjesacenjem i malim odricanjima u prehrani. hvala
Setnjom i malim odricanjima neces nista postici.

I sta su ta odricanja; necu pojest 7 krofni vec 5?

Ne treba ti puno motivacije, skini se ispred ogledala, ako te to dovoljno ne motivira, nista nece.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:00   #6993
Slazem se, bar bi trebao imati okvir jer "mala odricanja" su nesto sto se vrlo fleksibilno moze tumaciti u datom trenutku.
Upravo sam postavila na youtube dijetu na kojoj sam bila i planiram ponovo. Nutristionistica izradila, a cuda radi..
http://www.youtube.com/watch?v=SP9Dw...e_gdata_player

Ne moras sve ovako, ali barem dio izaberi i zapisi sebi jer moras imati plan i pravila. Bez toga zaboravis za 3 dana da si na dijeti.. Saljem u inbox tko zeli na hrv verziju!
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:59   #6994
Pozdravček !
Imam jedno pitanje, dugo me to muči jer očito ne radim nešto kako treba.
Uglavom, cilj mi je izgubiti 4-5kg...
Hipotetski rečeno, da unosim dnevno 1200kcal, a bazalni mi je 1300kcal, koliko bih još kalorija trebala potrošiti vježbanjem kako bih spomenute kilograme izgubila do, recimo, kraja 4. mjeseca. Da napomenem, trenutno imam od 53kg do 54,55kg kada sam u pmsu (to otpadne kada dobijem, to je voda...).
Puno vježbam, svaki dan odradim NAJMANJE 30min HIIT treninga, kombinirano sa vježbama snage, najviše odradim 50min HIIT treninga, kombinirano sa vježbama snage. Vježbam uglavnom 6-7 dana u tjednu, iako se svaki drugi ili treći tjedan dogodi da si vikend ostavim slobodan ili minimalno 15 minuta HIITa...
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:25   #6995
Navodno je 1 kg sala oko 7.000 kalorija, pa po toj logici moras potrositi 7.000 kalorija vise nego sto uneses da bi smrsavila. Eto malo racunaj...
Iako je meni vec dosadilo citati te raznorazne fitness savjete, niti oko jedne stvari se ne mogu sloziti, niti kad je u pitanju prehrana niti za vjezbanje. Prvo su masnoce bile krive za debljanje, sad su ugljikohidrati. Pa ako hoces smrsaviti trebas vjezbati cardio u nekoj heart rate zoni, e sad nije tako nego moras raditi hiit. Prije 10 godina svi su radili vjezbe ga smanjenje dupeta, sad ga povecavaju. Sad su i trbusnjaci out, radi se plank! Bilo je: nemoj jesti kasno, sad je ne smijes ostaviti tijelo preko noci da gladuje...itd...itd...
Ako ti netko i da savjet, javice se njih 5-6 da ga demantira...
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:10   #6996
Quote:
Brr55 kaže: Pogledaj post

Uglavom, cilj mi je izgubiti 4-5kg...

... trenutno imam od 53kg do 54,55kg...

Vježbam uglavnom 6-7 dana u tjednu...
cilj ti je imati 48 - 49 kg? koliko si visoka, koliki ti je BMI?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:03   #6997
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
cilj ti je imati 48 - 49 kg? koliko si visoka, koliki ti je BMI?
163cm sam visoka
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:54   #6998
Brr55 - sada si u donjem dijelu svog idealnog raspona težine. sve ispod 50 kila na tvoju visinu je pothranjenost, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puno vježbaš - nema teorije da si masna ili mlohava. pa i mišići moraju imati neku težinu, zar ne?
osim toga što valjda ipak želiš izgledati dobro a ne bolesno, daljnji gubitak mase mogao bi ti prouzročiti ozbiljne probleme sa zdravljem, poremećaj menstrualnog ciklusa, ispadanje kose, kvarenje zubiju i sliče ružne stvari. pazi da jedeš umjereno i raznoliko, nastavi vježbati i użivaj u tome kako si zdrava i vitka a ako želiš nešto mijenjati na svom izgledu, koristi za to frizure i odjeću i šminku, a ne pretjeranu mršavost. to ti garantiram kao hetero muško da nije privlačno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:45   #6999
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
Brr55 - sada si u donjem dijelu svog idealnog raspona težine. sve ispod 50 kila na tvoju visinu je pothranjenost, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puno vježbaš - nema teorije da si masna ili mlohava. pa i mišići moraju imati neku težinu, zar ne?
osim toga što valjda ipak želiš izgledati dobro a ne bolesno, daljnji gubitak mase mogao bi ti prouzročiti ozbiljne probleme sa zdravljem, poremećaj menstrualnog ciklusa, ispadanje kose, kvarenje zubiju i sliče ružne stvari. pazi da jedeš umjereno i raznoliko, nastavi vježbati i użivaj u tome kako si zdrava i vitka a ako želiš nešto mijenjati na svom izgledu, koristi za to frizure i odjeću i šminku, a ne pretjeranu mršavost. to ti garantiram kao hetero muško da nije privlačno.
Ne znam... izgledam si masno i mlohavo :O
A i danas sam se vagala, 56kg :/ Pripisujem to pmsu jer prekjučer sam imala 54kg), ali svejedno...
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 18:01   #7000
ovak. da si stvarno masna i mlohava s ukupno 54 kila, onda ovo:

Quote:
Brr55 kaže: Pogledaj post

Puno vježbam, svaki dan odradim NAJMANJE 30min HIIT treninga, kombinirano sa vježbama snage, najviše odradim 50min HIIT treninga, kombinirano sa vježbama snage. Vježbam uglavnom 6-7 dana u tjednu...
jednostavno ne bi bila u stanju raditi. znači problem je u tvojoj percepciji tvog tijela, u tvojoj glavi. pretpostavljam da znaš šta to znači.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.