Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2010., 20:36   #81
^^^
Hvala na savjetu !
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 01:13   #82
Pozdrav svima!

Za sve one koji imaju problema sa reumatoidnim artritisom savjetujem vam uzimanje aloe sa sulfatima, koja obnavlja hrskavicu, podmazuje zglobove i ligamente, te konzumiranje preparata koje sadrže riblje i maslinovo ulje (po mogućnosti Forever proizvodi).

Za više informacija ostavite poruku na PM.
sandra-dada is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.01.2011., 22:14   #83
ja imam artiritis vec 10 godina, sada pijem neke tablete movalis. htijela bi vas upitati jel ko od vas uz ovu bolest ima otečene limfne žljezde na vratu?
malaadama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:21   #84
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Kaillasa,
vidim da si mi ostavila pp ali je nestao. Pretpostavljam da me želiš pitati o mome mužu - njegov RA je nestao 5. dan uzimanja MMS-a, počeo je sa 2 kapi 2x dnevno i brzo digao na 8. Imao je isti takav kao ti - otečena koljena, zatim ruke, ramena, zglobovi na prstima - sve ukočeno, bolno, otečeno. Koljena su mu bila vruća i otečena. Nažalost kad smo otkrili MMS on je imao RA već... ček da izračunam... sad ima 45 godina a RA mu je počeo u srednjoj školi. I nema lijeka koji mu nisu davali, i na recepte i one skupe bez recepte, i masaže, ulja, injekcije u zglobove, nažalost nuspojave jesu jake, pogotovo za bubrege!-a da mu propadaju bubrezi nije ni znao dok od Ibuprofena - kojeg je pio svako jutro da ode na posao, tada treći mjesec - nije propišao krv. Ali tada je imao preko 30 god. i puuuno lijekova je prošlo kroz te jadne bubrege...
I sada je morao uzimati takve lijekove, ali samo kad ima napadaje, kako je bilo i kad smo nabavili MMS. Utrljavao je neke prirodne pripravke u koljena i šake, ja sam mu to utrljavala u ramena, počeo je-jer je morao-sa nečim kao Ibuprofen, i uz to je počeo uzimati MMS. Čudesno - 5. dan se probudio bez oteklina i bolova!!! Dakle NJEGOV RA je bio od nekih patogena, koje je MMS pobio. Ali postoje razni RA...
Ja sam mu i prije govorila da se meni čini kao da neki patogeni kipe oko njegovih zglobova, razmnažaju se, tijelo se bori protiv njih... a bezobrazni doktori su ga uvjerili da je to kod njega AUTOIMUNA bolest i da on to sam sebe nekako podsvjesno uništava!!! To su mu govorili jer ga nisu mogli izliječiti! Bezobraznici!!!
Negdje sam bila pročitala da se RA hoće pojaviti (statistički gledano) nakon cijepljenja protiv mumsa. Ma ne mumsa nego...rubeole, mislim? pitaću ga večeras. vakcinacija protiv neke dječje bolesti koja kod nas nije obavezna, ali u Americi je, pa se to kod djece pojavljivalo u statistički značajnom broju. Kad sam ga pitala da li je možda cijepljen protiv te bolesti rekao je da nije, nego da je imao tu bolest, i da se zbilja RA počeo javljati poslije nje.

Šteta da su njemu već i same kosti stradale zbog toliko godina mučenja sa RA, ali samu bolest više nema, upale su skroz nestale jer je MMS pobio patogene. On ga uzme jednom-dvaput mjesečno, tek toliko, i uzmemo ga svi kad nam zaprijeti viroza pa ju ne dobijemo, ili je u jako smanjenom obliku.

Drugi slučaj izliječenog RA koji znam je jedna moja mlada susjeda, ovako mlada kao ti. Nju je RA tako smotao da je bila više puta u bolnici, i prijetila su joj kolica - uz neizdržive bolove. Onda joj je netko rekao da proba sa dijetom, i otkrila je da je alergična na sve od bijelog rafiniranog brašna i krumpira. malo je teže organizirati prehranu bez toga, ali cura je za pola godine trčkarala kvartom kao leptirić, uskoro se udala i odlepršala iz kvarta: sretan put!

Tada sam ja probala muža tako hraniti, ali na njega uopće nije to djelovalo: druga vrsta iste dijagnoze.

Neznam kako se knjiga zove, ali pitaj u knjižnici: otkrijte na što ste alergični! Imaš dijetu bez bijelog brašna i krumpira, pa dijetu bez ovog, bez onog... uglavnom bilo bi dovoljno svaku vrstu hrane izbaciti iz jelovnika na tjedan ili 10 dana pa da odmah osjetiš poboljšanje... ili ne. A to možeš akupa sa mamom - tko zna, možda ste pojele nešto? Možda ste dobile neki virus koji vam se obadvjema uvalio u zglobove u isto vrijeme? Da li ste jele neku novu hranu tih dana? neka viroza? ... nagađam...

Dakle predlažem ti da probaš obadvije ove stvari, i MMS i dijete, i vrlo brzo ćeš vidjeti što pomaže. Zaista toplo i iz sveg srca želim da se ti i mama brzo izliječite!!!

šta je to MMS?
Gaby 1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 23:14   #85
Koji je lijek za Lupus?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:51   #86
Evo čitam sve ovo i jako je poučno i puno informacija. Ja nemam RA, ali mi je doktor rekao da sumnja na tu bolest te da trebam biti pod njegovim nadzorom (naravno dok se stanje ne pogorša pa bude mogao uspostaviti dijagnozu).
Za to vrijeme odlučila sam se informirati i poduzeti sve što je u mojoj moći da toj bolesti ne dozvolim da se razvije. Zasad su moji jedini simptomi (koji su počeli nakon poroda, prije 5 god) lagano oticanje prstiju na rukama, bol zglobova na rukama i ponekad tamne fleke (kao da sam se negdje udarila, a nisam). Svi nalazi su uredni, a magnetska rezon. šaka pokazala je jedam edem na zglobu koji me uvijek boli.

Već duže vremena ne jedem meso, ponekad ribu, ne konzumiram mlijeko, ali pijem jogurte i jedem posni sir sa sjemenkama lana, umjerena sam u slatkišima, pijem puno čajeve, kavu sam izbacila, ne pušim i smatram da živim dosta zdravim životom.
Nekad davno sam u periodu od 6 mjeseci uzimala antibiotike koje su mi doktori bili prepisali za liječenje akni pa mislim da sam tu zeznula sistem
Namjeravam početi uzimati MMS, jer ga već duže imam doma.
Jako me zanimaju čišćenja i detoxikacije, ali nisam dovoljno informirana za tako nešto. Ako netko ima neki savjet dobro bi mi došao.
Unaprijed se zahvaljujem.
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:27   #87
shiva 99, da li piješ dovoljno vode? Ne čajeva ili sokova, već najobičnije vode?

A u jogurt dobro bi bilo dodavati đumbir ili kurkumu.

U vezi čišćenja: ja redovno radim sahaj basti kryju, a voljela bi otići na pravu panchakarmu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:09   #88
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
shiva 99, da li piješ dovoljno vode? Ne čajeva ili sokova, već najobičnije vode?

A u jogurt dobro bi bilo dodavati đumbir ili kurkumu.

U vezi čišćenja: ja redovno radim sahaj basti kryju, a voljela bi otići na pravu panchakarmu.
Istina...ne pijem dovoljno vode, rađe pijem čajeve.
Da li u jogurt dodati samo naribani đumbir, a ako kurkumu koliko? žličicu, dvije ??
Nisam baš upoznata šta je to basti kryja, isto kao ni panchakarma, ali ću malo progooglati.
Zahvaljujem
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:42   #89
Jogurt se moze i razrijediti (ovisi o konstituciji, vati se npr preporuca 50:50, cesto preporuceno uvijek iza obroka )
ne bih isao na panchakarmu na svoju ruku iako se zna prodavati kao lijek za sve. Niti ona kao niti drugi "sveljekari" tipa chyavanprash bas to i nisu te mogu biti i stetni. Radi se o ayurvedskom tretmanu pa ga treba raditi kao i sve druge ako preporuci ayu lijecnik, i to neki za kojeg si se uvjerila da je kvalitetan i da nece prodavati stogod samo da proda.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:01   #90
shiva 99: žličica je daleko previše, samo ga napraši malo da dovije krem boju. Đumbir isto samo malo, samo 2-3 puta zaribaš, a možeš i nožem nasjeckati.

I naravno, prije svakog tretmana je uputno posavjetovati sa specijalistom za to područje. (neću više da me kolega ne skuri )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:46   #91
Evo baš ću provati i hvala na savjetima
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:46   #92
ovo je trebao biti
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 17:29   #93
Kuri, kuri

E sad da se upletem u nadriljecnistvo pa da da nas sve Bat moze kurit idem izvuc od nekud kako ajurveci drvo o tom doduse ovaj autor slovi kao neortodoksan malo pa ne znam je li negdje uzeo sebi malo vise slobode nego sto bi to bilo cisto ayurvedski, poznanik koji zna malo vise o ayu od mene kaze da je zanimljiv teoreticar i diagnosticar, ali da mu terpijski dio malo steka. Nemam osobno blagog pojma, samo cu prepricat sto sam naso

Uglavnom... buduci da se ar smatra autoimunom reakcijom na visak ame (obicno prevode kao toksini) koja se akumilira u kapha tipu tkiva, odnosno tekucina u kostima i zglobovima dosta se povezuje sa neadekvatnom prehranom, ali i neredovnom menstruacijom kod zena (koliko je korisna amavajz kad je redovna toliko moze akupljat amu kad nije). Takodjer iscrpljenost od prevse rada ili vjezbanja, previse seksa ili emotivnih problema (brige, tuge..) kako indirektno (zbog toga sto moze uzrokovat ranije navedeno lose hranjenje, pretjeranu aktivnost, opijate itd) tako i direktno. Takodjer povezuju sa mentalnom krutoscu, losom/nedovoljnom "projekcijom ega" koja se povezuje sa kostima (da ne ulazim u filozofske/misticne postavke iz kojih to izvlace), zatim strahom od neuspjeha, nedostatkom asertivnosti itd logikom da to uznemiruje vatu, stvara oporost (okusi slicno kao elementi i slicne apstrektne tvorevine imaju sire znacenje od doslovnog), ometa cirkulaciju (sklonost anksioznosti se nekad povezuje sa ometanjem cirkulacije)... dalje jacanje frustracije povecava gorcinu (opet siri smisao okusa), dalje remeti vatu sve dok konacno blokiranost/koncentracija ame u zglobovima ne dovede do upalnih procesa.

Navodno nekima to predstavlja cak oblik sigurnosti, bijega, izgovora i tako, dosta u tom smislu "psihologiziraju"

Daljnje moguce komplikacije sirenjem koncentracije ame smatra se da mogu nastati u krvnim sudovima, srcu, ocima, plucima i zivcima (anemia, uvecani limfni cvorovi, ubrzan rad srca te ponekad kolitis, zatvor, oscilacije u tlaku, bronhitis, bubrezni kamenci, grcevi u nogama, bolesti zuci, u najgorem ali rijetkom slucaju smatra se da moze dovesti do ozbiljnijih zatajenje bubrega zbog amiloidoze, oblika nakupljanja ame sa njihovog gledista).

Kako bilo samtra se da je u nekim slucajevima uzrok fizicki, a u nekima vise psihicke prirode, ali u oba se slucaja koriste "fizicki postupci" ljecenja da bi se oslobodilo ame.

Ono sto je zanimljov jest da su u starijim tekstovima uglavnom opisani tipovi sa vrlo naglom pojavom simptoma, a sto je danas rijedji slucaj

Sto se terapije tice dugotrajna je, a pristup se mjenja ovisno o fazi buduci sama bolest oscilira. Kada je faza akutna rade se "hintne intervencije" dok se u ostalom periodu nastoji postepeno smanjivati ama. Kod akutne faze preporuca se malo, lagane i tekuce hrane. Slab caj od djumbira (sa limunom i medom ako je potrebno) se smatra jako korisnim, posebno kada je debeo sloj "naslage" na jeziku (bijela naslaga na jeziku se opcenito smatra indikatorom nakupljanja ame). Zatim se prelazi na kasu od rize ili jecma, zatim rijetku juhu od munga (mislim da je to leca ali nisam siguran ) i zatim mung kichadi (??) te sa time nastaviti do tjedan dana u fazu remisije kada se prelazi na uobicajenu prehranu. Izbacicti sve zivotinjske masnoce, cak i maslo (koje se inace smatra vrlo kvalitetnom namirnicom) na dva do 6 tjedana.

Zatim preporuca eksperimentiranje sa trigerima posto je prilicno moguce da postoji "alergija" na neke namirnice. Stoga nakon sto se sredila probava i apetit preporuca eksperimentiranje sa uvodjenjem ove ili one namirnice iz inace uobicajene prehrane da se vidi izaziva li neka reakcije, npr bolove u zglobovima nakon konzumacije... ako se nije sigurno u reakciju preporuca mjerenje pulsa prije i nakon jela, ako je znacajno ubrzanje (preko 5%) vjerojatno je reakcija... Kada se pojavi reakcija ne konzumirati taj proizvod tjedan dana pa opet pokusati. Ako se opet javi reakcija napraviti pauzu od sest mjeseci bez konzumacije prije ponovnog pokusaja.

Bez obzira na rekaciju preporuca se izbacivanje svih zivotinjskih masnoca, sve przene hrane, svih mljecnih proizvoda (i jogurt???), sve podhladjene hrane, rafiniranih secera, alkohola, povrca iz ove porodice
http://en.wikipedia.org/wiki/Solanaceae
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=george&dbid=62
(znaci kod nas posebno krumpir, rajcica, paprika, cili, patlidjan, duhan )
izbjegavati barem mjeec i pol, duze je bolje. Kod pusaca ako ne mogu prestati smanjiti sto vise.
Smanjiti sol, a vodu piti toplu.

Izbaciti aluminij (posudje, neki praskovi za tijesto, po nekima bolje i deodorante sa njime izbjegavati, za svaki slucaj )

nastavim kasnije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:20   #94
zagrijavanje zglobova je korisno, no treba biti suho (vlazna toplina steti). Moze proci termofor ili elektircna grijalica, a bolja je opcija grijanje u pecnici ciglene prasine ili mjesavine pjeska i (kamene) soli koju se zatim stavi u pamucnu ili lanenu vrecicu pa na zglob. Efekt ce biti bolji sa uljem, ali samo ricinusovim, neka druga mogu imati kontraefekt, namazati prije stavljanja navedenog obloga.

Naravno suncanje i zbog grijanja i d vitamina.

Mogu se koristiti neki biljni oblozi, npr http://en.wikipedia.org/wiki/Datura_stramonium
medjutim kako se radi o otrovnoj biljci, a cini mi se i sa halucinogenim svojstvima (ili sam zbog porodice pomjesao) ne samo da treba biti oprezan kod koristenja vec provjeriti je li legalno. U svakom slucaju koriste se izmrvljeni listovi privezani platnom uz zglob. Alternativno cijeli list nakon sto je namazan ricinusovim uljen i lagano przen u zeljeznoj tavi.

Gusta krema od korjena biljke http://en.wikipedia.org/wiki/Rhubarb ostavlljena da se osusi na zglobu moze smanjiti oticanje.
Krema od đumbira moze pomoci tijelu u razgradnji ame u zglobovima, ali treba paziti da se ne ostavi predugo i ne izazove "opekline" na kozi.

Kreme od iducih biljaka mog takodjer biti od koristi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comfrey - korjen
http://en.wikipedia.org/wiki/Ulmus_rubra
http://en.wikipedia.org/wiki/Verbascum_thapsus

u odredjenim okolnostima i borove iglice, crveni papar itd..

Papar i kopriva mogu biti kod odredjenih ljudi koristeni (ovisno o konstituciji, nikako kod jakih upala ili pitta konstitucija) da potaknu odredjene procese dodatnom "iritacijom".
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:24   #95
sam opet ponavljam da poznanik koji ima neke veze sa ajurvedom nije odusevljen sa ovim likom u terapijskom djelu, posebno receptima i biljnim pripravcima, kaze da ima neke ocite greske. Dodue to se vjerojatno odnosilo na ajmo tako reci strucnije stvari pa ne znam kako stoji sa ovim "kucnim savjetima" ipak sve uzeti sa dozom opreza, ovdje je vise kao opca informacija, a svakako bolje posjetiti ayu lijecnika ili se ako nista posavjetovati sa svojim lijecnikom kako barem ne bi nesto potencijalno stetno primjenili

ayurveda ionako inzistira na individualnim konstitucijskim razlikama pa ni terapije nisu univerzalne, iako u nekim slucajevima mogu biti, ne znam kako je sa ovim.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:23   #96
gorki i ljuti okusi se smatraju korisnim u kontroli vate i oslobadjanju ame. Ljuto je bolje koristiti u remisiji, gorki u vrijeme izrazenih procesa, posebno u slucaju jake opce boli u tijelu, gubitka apetita, gubitka okusa u ustima, lose probave i temperature/groznice. Temperatura se smatra prirodnim tjelesnim mehanizmom (slanjem topline dhatuima) pomoci razgradnji ame. Treba ju snizavati samo ako je vrlo visoka, a gorke substance pomazu da se "posao" sa amom lakse i brze obavi.

Potpuno ili djelomicno gorke substance u tom smislu, a koje su lako dostupne su: alfalfa, aloa vera, zutika, breza, radic, maslacak, echinacea, gorcika, likviricija (licorice??) korijen, crvena djetelina??? (red clover??), hajducka trava, juka (za ove ne znam prijevod: budrock, chickweed, devil's claw, golden seal, skullcap, yellow dock).

Iako su sve korisne u datoj situaciji postoje individualne razlike
gorčika u slucaju znacajnog gubitka apetita sa losom probavom
aloa vera umiruje probavu i korisna je za jetru
zutika i maslacak za jetru
alfalfa za bolove i debelo crijevo
juka i devil's claw za bolove u zglobovima
licorice root protuupalno djelovanje
skullcap umiruje zifcofe.
zutika, ecinacea i golden seal pomaze kod parazitskih bestijica ..

sve gorke stvarce pomazu smanjivanju sklonosti alergijama.

Od lijekova (ayu) Tikta ili Mahasudarshan Churna (koji su ekstremno gorki) pomazu kod alergija.
Guggulu pomaze kod upala i reum.art. Prvenstveno je gorak, ali ima i ljute, trpke i slatke komponente. Cesto se koristi Triphala Guggulu (zbog nekih dodatnih karakteristika tripale). U akutnoj fazi ipak je najbolji simhanada guggulu (guggulu, triphala, makshika bhasma, sumpor, ricinus).

i zasebno se koristi ricinusovo ulje, vec spominjano...
koristi se i za "ciscenje" uz jaci djumbirov caj ukoliko se procjeni da je probavni takt "oblozen amom"

ljuto se koristi vise u remisiji, ali nekad i akutno (i ricinus tu spada) ako postoji veliko nakupljanje ame, a nema snaznih upala ili drugih pitta manifestacija (ili naravno pitta konstitucija)
to su: bosiljak, macja metvica, anis, piskavica, cesnjak, djumbir, persin, pepermint/paprena metvica, zelena metvica, kurkuma, (calamus root, lobelia, mugwort, valerian, wood betony).

Od njih kurkuma i metvice obicno ne smetaju ako se ne pretjeruje piti pa se gotovo uvijek mogu koristiti.

jednostavan recept, posebno ako je problem samo u jednom zglobu jest samljeven rezanj cesnjaka u zlici mlijeka prije spavanja.. Inace je mlijeko zabranjeno, ali u ovom se slucaju koristi kao "Kontrateza" odredjenim inace potencialno negativnim efektima cesnjaka.
Kod vrlo jakih upala bolje je koristiti Kaishora Guggulu, oblik guggulua koji umanjuje njegove ljute i "vruce" karakteristike.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 01:06   #97
Remisija:

u toj fazi treba imati jednostavnu, uravnotezenu anti alergijsku prehranu, moze se koristiti i "vlazna toplina". Dobra "medicinska" ayurvedska ulja za reumatske probleme su: Dhanwantaram Taila, Ksheerabala Taila, Sahachara Taila, Pinda Taila i Vishagarbha Taila (ovo zadnje koje je otrovno se moze koristiti i u aktunoj fazi). Mogu se koristiti povremeni klistiri sa odredjenim namjenskim preparatima za kontroliranje vate i oslobadjanje odredjene ame, posebno kada se desavaju promjene u probavi i nakupljaju plinovi u donjem djelu trakta.

guggulu se koristi u remisiji za uklanjanje stare, ukorjenjene ame iz dhatua. Najbolje varijante su yogaraja guggulu i mahayogaraja guggulu. Sadrze vise ljudtih sastojaka.

Dok se u akutnoj fazi preporucuje mirovanje uvdje se preporuca vjezbanje. Jednostavne yoga vjezve i vjezbe disanja koje potpomazu eliminiranju ame. Kad tijelo ojaca i jace vjezbe, osobiti u vodi zbog manjeg opterecenja. Posebno deblji ljudi trebaju vjezbati zbog veceg opterecenja zglobova.

Iako seks moze nekima pruziti privremeno poboljsanje, prvenstveno zbog kombinacije utjecaja psiholoskih i kemijskih procesa na bol, nije ga pametno koristiti za to posto dugorocno previse seksualnih aktivnosti smanjuje ojas sto ce oslabiti probavu i ojacati amu te time artritis.

Protuupalni lijekovi (kortizon, fenilbutazon..) su uobicajeni lijekovi za "hitnu pomoc" koji mogu biti neophodni u nekim akutnim situacijama ali ne bi trebali biti redovno koristeni posto se ne bave amom vec "varaju" sistem koji "skrece paznju" ali se ama nastavlja sakupljati. Ukoliko se kortikosteroidi redovno koriste medjutim ne smije se nikako prekidati naglo i bez ljecnickog nadzora.

Procjena kada se treba odmarati (radi umirivanja vate), a kada biti aktivan (radi stimuliranja kaphe i izbacivanja ame) je jedan od kljuceva terapije.

Mentalne vjezbe koje pomazu u odvajanju psihickih procesa od fizickih reakcija mogu u velikoj mjeri pomoci u kontroli boli i popravljanja raspolozonja kod kronicnih bolova.

Zbog ranije spomenute moguce psiholoske veze u remisiji se treba baviti i eventualnim emotivnim konfliktima bez ulazenja nekakve filmove samooptuzivanja sto nicemu ne sluzi. Moze se u slucaju potrebe traziti i profi pomoc, ali bez pretjerivanja koje moze dovesti do previse opsjedanja vlastitim problemima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 01:09   #98
e to je taj dio koji se odnosi na artiritis, no to je iz jednog vrlo opcenitog uradkica o ayurvedi koji ne ide u neke velike detalje, onako uvodno koliko je meni bilo potrebno radi nekog opceg znanja, uvijek je bolje potraziti savjet nekoga tko je upuceniji
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:58   #99
Ajoj, koliko informacija!
ovdje nema nekog lakog rješenja već treba potpuno promijeniti način života, mislim da je najbolje konsultirati se sa nekim tko je stvarno educiran i tko može pružiti individualnu terapiju.

Najgore je to što se ne osječam bolesno iako osjećam da nešto nije u redu i nešto tinja sve do jednog dana...
Hvala svima na savjetima
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:40   #100
ma to je (sto se mojih postova bar tice) jer prepisivah nesto iz jednog knjizuljka koji je u stvari nesto kao "ayurveda for damis", neces postati lijecnik iz toga, ali ipak pokusava ilustrirati mehanizam, teoriju itd jednog tradicionalnog sustava ljecenja pa onda barata pojmovima i idejama u islustracijama konkretnih primjera koje je ranije opisivao te moze djelovati nerazumljivo ovako van konteksta.

Naravno da u nekakvom radu sa pacijentom ayu lijecnik ne bi toliko davio nego jednostavno direktno prepisao lijekove, prehranu i ostalo.

No s druge strane kod kronicnih bolesti cini mi se da je puno vise na pacijetnu, njegovom upoznavanju vlastitog tijela i otkrivanju mehanizama koji trigeriraju ili ublazuju probleme pa je onda dobro mozda imati i neku siru sliku

e sad jel ta slika smislena ili neko zaostalo plemensko laprdanje je drugo pitanje

Kako bilo ima i hr par ljudi sa zavrsenim ayu faksevima. Imas Somalatu koja je po meni em preskupa em su neke stvari koje covjek prica malo... onako, lupa po svemu i svacemu sto bas i nema veze s vezom, prodaje maglu i ppkusava impresionirati jeftinim balkan-iscjelitelj trikovima, glumi da cita aure i slicne gluposti.
Imas u Opatiji jednog mladog indijskog doktora. Djeluje iskreno i trudi se bit profesionalan bez pizdjenja po mistici ali je jos dosta mlad i neiskusan, sto mislim da je posebno vazno kada se ovako nesto ide raditi u sasvim drugaciju sredinu (drugacija klima, prehrana, mentalitet itditd ). Frend je bio zadovoljan sa indijcem koji povremeno dolazi u Gansh centar u Zg, to bi mogla biti zgodna opcija, posebno za one iz Zg. Velika prednost je sto se cini kako nekako uspjevaju uvozit (barem neke) ayu preparate sto je inace problem pa se snalaze i dovijaju sa onime sto imaju.

Drugo vise manje mislim da su ljudi sa nekim kratkim tecajevima isl, ne znam za ayu lijecnike sem navedenog.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.