Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2011., 10:48   #1
Kako saznati u kojoj se drzavi dobije najvise kuna za €?

Bok,

evo jucer na telki neka s nove (mislim da je s nove) mijenja 50€ za 830kn u Firenci! E sad, jeli to tocno i u cem je stos? Zanima me kako uopce saznati u kojoj se drzavi nudi najvise kuna za recimo 1€? Jeli ima neki sajt na kojem je sve izlistano?

Ajde malo bucnite glavom pa idemo do Italije mijenjat € 100€ = 1660kn
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:14   #2
Da nije možda promijenila 830kn za 50€? Nekako mi je logičnije....
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:49   #3
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Bok,

evo jucer na telki neka s nove (mislim da je s nove) mijenja 50€ za 830kn u Firenci! E sad, jeli to tocno i u cem je stos? Zanima me kako uopce saznati u kojoj se drzavi nudi najvise kuna za recimo 1€? Jeli ima neki sajt na kojem je sve izlistano?

Ajde malo bucnite glavom pa idemo do Italije mijenjat € 100€ = 1660kn
Nije mijenjala 50€ nego je htjela kupiti 50€. Ko bi ti dao 1660 kn za 100 eura?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 12:59   #4
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Bok,

evo jucer na telki neka s nove (mislim da je s nove) mijenja 50€ za 830kn u Firenci! E sad, jeli to tocno i u cem je stos? Zanima me kako uopce saznati u kojoj se drzavi nudi najvise kuna za recimo 1€? Jeli ima neki sajt na kojem je sve izlistano?

Ajde malo bucnite glavom pa idemo do Italije mijenjat € 100€ = 1660kn
Moram ti ubit ideju

Ona je htjela kupit eure, pa je cijena bila takva, da je rekla da hoće prodati 50 eura za kune, ponudili bi joj moža 200 kn
future is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:30   #5
Ma ne Zena je dala 50€, a dobila je 830 kn. istina pio sam neko domace vino jucer , ali dam ruku ako nije bilo bas tako. Jos je na kraju rekla "pa nije bas da se ne isplati".

Ajde sad nek netko meni da neki link za neku mjenjacnicu u Firenci, jer ja nisam uspio doci do niceg. Isao sam na google.it i upisivao cambio valute ili kako se vec pise i razne druge pojmove koje sam dobio na google translatoru i dobio sam nis. Neke rezultate za ono tipa neke trazilice unutar trazilica sa nicim relevantnim. Treba mi neki site gdje ja mogu vidjet tocno koliko kuna dobivam za 1€. idealno bi bilo kad bio bio sajt za cijelu europu Ajde na posao
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:38   #6
jos da si rekao da je dobila toliko za 100 eura, bilo bi pretjerano...
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:54   #7
Možda je kuna devalvirala u tajnosti?

Tako pamtim pred tri godine u Dalmaciji srednji tečaj HNB-a 7,22, mali kiosk "mjenjačnica" piše otkup EUR 7,08 Prodaja 7,14. Dođem, kupio bih molim vas 1.000 EUR, a žena: "a znate ovo vam je tečaj od jučer sad je stigao drugi, skočilo je dosta"
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 15:39   #8
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
jos da si rekao da je dobila toliko za 100 eura, bilo bi pretjerano...
E pa nisam rekao 100€, a ja samo prenosim sto sam vidio jucer na tv-u. Uostalom pa ajde nek me netko demantira. Zena je bila u Firenci i kao dio tog priloga, na samom kraju kao nesto jako zanimljivo ode u mjenjacnicu sa 50€. Bas 50€. Zena je novinarka i sve pare joj idu na sminku u dm-u i te krpice kaj tam po tim arena centrima kupuje pa nije imala 100 kod sebe I dobije 830kn za tih 50€!!! Jos pita pa kao zadto je to ovako tu i dobije neki blesavi odgovor tipa pa kao novac nesto izgubi na vrijednosti kad izade iz drzave, ne znam sad tocno, ali neka stupidna izjava. Uglavnom i da se radi o 100€ = 830kn to bi bilo zanimljivo, jer to je skoro 100kn razlike, ali radilo se o 50€.

Ajde sad svi na posao i da vidim dokaze U ovo doba sljedece godine tatica ce bit tajkun, a vi nevjerne Tome budite sta hocete
SandiVukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 16:53   #9
Quote:
SandiVukas kaže: Pogledaj post
Ma ne Zena je dala 50€, a dobila je 830 kn. istina pio sam neko domace vino jucer , ali dam ruku ako nije bilo bas tako. Jos je na kraju rekla "pa nije bas da se ne isplati".

Ajde sad nek netko meni da neki link za neku mjenjacnicu u Firenci, jer ja nisam uspio doci do niceg. Isao sam na google.it i upisivao cambio valute ili kako se vec pise i razne druge pojmove koje sam dobio na google translatoru i dobio sam nis. Neke rezultate za ono tipa neke trazilice unutar trazilica sa nicim relevantnim. Treba mi neki site gdje ja mogu vidjet tocno koliko kuna dobivam za 1€. idealno bi bilo kad bio bio sajt za cijelu europu Ajde na posao
http://novatv.hr/clanak/provjerenopr...2-5.html#video

evo ti ta emisija pa provjeri, meni je spor internet pa mi se neda čekat, napiši ko je bio u pravu
future is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 17:08   #10
Nisam još odgledala, no nekako mi se čini da kod kupnje eura za kune plaćaš 830 za 5o eura, a kod prodaj 50 eur
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 18:47   #11
pogledao sam , i nisi u pravu. Žena je htjela kupiti 50 eura i za to bi trebala dati 830 kuna. Pa odi mjenjaj..

Iako, vjerujem da je ipak rijec o nekakvoj lingvističkoj zabuni. Kako je pitala da bi mjenjala kune možda ju žena u mjenjačnici nije dobro razumjela pa pobrkala sa npr. krunama. To bi bio tečaj od 1:16,6 što otprilike odgovara tečaju estonske krune
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:53   #12
Bio sam za novu godinu u Firenci i tečaj je u centru grada bio otprilike 5 i 11 kn, znači trebalo je platiti 550kn za 50 eura, a ako daš 50 eura dobiješ 250 kn a ne 830. To bi ti značilo da novac gubi na vrijednosti kada izađe iz države što je logično. Kada bi dobio 830kn za 50 eura to bi značilo da novac dobiva na vrijednosti što je apsurdno.
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:53   #13
malo off ali ne vidim slicnu temu nigdje, sta se desava sa kunom i HR ovih dana? ja neki dan prodao malo vise EURa ocekujuci da ce kuna rasti kako pocinej sezona kad ono kuna samo pada li pada.. jos malo pa ce biti kao u Firenzi
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 10:16   #14
Mah, neće se to previše minjati... Možda se malo kuna digne u 7. ili 8. misec, prije toga ništa
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.