Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2013., 00:03   #2461
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Možeš li malo ovo pojasniti da u životu nisi vidio tako precizne pogodtke dok si ih ti navodio.
Što su ciljevi bili tim tenkovima ili u što su to oni pogađali?
Kuce vecinom,naravno ako je iz nje djelovao neko,nismo pucali po stanovnistvu,mada tamo nikoga nije ni bilo[valjda]

Pa ja mu kazem na primer,gadjaj sumarak 2500m od tebe ravno,imas to i to[ako je dobra preglednost,a u ponegdje i nije bila jer je bila ravnica vecinom].
Ili kazem mu,gadjaj supu pored kuce na toliko i toliko od tebe,s koje strane itd.
Gadjali smo i rovove,zemunice,apsolutno sve/
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 05:54   #2462
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Kuce vecinom,naravno ako je iz nje djelovao neko,nismo pucali po stanovnistvu,mada tamo nikoga nije ni bilo[valjda]

Pa ja mu kazem na primer,gadjaj sumarak 2500m od tebe ravno,imas to i to[ako je dobra preglednost,a u ponegdje i nije bila jer je bila ravnica vecinom].
Ili kazem mu,gadjaj supu pored kuce na toliko i toliko od tebe,s koje strane itd.
Gadjali smo i rovove,zemunice,apsolutno sve/
Mi nimo bas na ovakav nacin navodili minobacace ili topnistvo)) Ali hvala bogu da ste vi to tako radili)
Poz...josic...
Josic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 09:59   #2463
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Kuce vecinom,naravno ako je iz nje djelovao neko,nismo pucali po stanovnistvu,mada tamo nikoga nije ni bilo[valjda]

Pa ja mu kazem na primer[B],gadjaj sumarak 2500m od tebe ravno,imas to i to[ako je dobra preglednost,a u ponegdje i nije bila jer je bila ravnica vecinom].
Ili kazem mu,gadjaj supu pored kuce na toliko i toliko od tebe,s koje strane itd.
Gadjali smo i rovove,zemunice,apsolutno sve/
Drugar, nemaš ti pojma o navođenju topničke paljbe..

Radije priznaj da si gulio krumpire i stvar riješena ..
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 12:35   #2464
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Drugar, nemaš ti pojma o navođenju topničke paljbe..

Radije priznaj da si gulio krumpire i stvar riješena ..
A objasni mi kako se to radi molim te,gorim od zelje da cujem,jer nismo svi igrali igrice toliko pa sad pricamo po forumuima svasta
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 15:28   #2465
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
A objasni mi kako se to radi molim te,gorim od zelje da cujem,jer nismo svi igrali igrice toliko pa sad pricamo po forumuima svasta

Nekakve šupe, šume, šumarke, ravno, pravo, vidim, ne vidim imaš ili ne imaš, od mene do tebe nemam namjeru objašnjavati jer za poduku najprije moraš nešto uplatiti..

Jedino što mogu kazati je da bi u slučaju presretanja jednog tvog razgovora vrlo brzo dobio preciznu povratnu informaciju..

No, nedaj se smesti, sa velikim zanimanjem pratim tvoje upise za koje sam spreman žrtvovati i nekoliko levela omiljene igrice..
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:37   #2466
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Kuce vecinom,naravno ako je iz nje djelovao neko,nismo pucali po stanovnistvu,mada tamo nikoga nije ni bilo[valjda]

Pa ja mu kazem na primer,gadjaj sumarak 2500m od tebe ravno,imas to i to[ako je dobra preglednost,a u ponegdje i nije bila jer je bila ravnica vecinom].
Ili kazem mu,gadjaj supu pored kuce na toliko i toliko od tebe,s koje strane itd.
Gadjali smo i rovove,zemunice,apsolutno sve/

Nije ti ovo bas trebalo "kolega" ali ne sporim da tako niste radili . Po meni totalno beskorisno, pogotovo navoditi tenkove na taj nacin ,jos ako je u pitanju M-84 koji ima u sebi tehniku koja se zove laser za mjerenje daljine ,koji na tu daljinu vidi malo bolje nego ti HV nije imala svoje karte (25 000) nego je koristila JNA karte ,vjerovatno ste i vi imali takve ,jos dodas kompas i u par minuta objasnis topniku gdje da gadja . Da si pojednostavis ,svaka kocka na krati dobije nasumice slovo , i svi imaju iste karte i znaju ako kazes recimo H da se ti nalazis u tom djelu ,ostalo ti necu objasniti
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 10:18   #2467
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Kuce vecinom,naravno ako je iz nje djelovao neko,nismo pucali po stanovnistvu,mada tamo nikoga nije ni bilo[valjda]

Pa ja mu kazem na primer,gadjaj sumarak 2500m od tebe ravno,imas to i to[ako je dobra preglednost,a u ponegdje i nije bila jer je bila ravnica vecinom].
Ili kazem mu,gadjaj supu pored kuce na toliko i toliko od tebe,s koje strane itd.
Gadjali smo i rovove,zemunice,apsolutno sve/
Opali po šumarku, pa po onoj šupi desno,..
Jel ovo neka zajeb...?
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:50   #2468
Quote:
MObin kaže: Pogledaj post
Opali po šumarku, pa po onoj šupi desno,..
Jel ovo neka zajeb...?
Čini mi se da nije.

ps.
Diverzantu bez uvrede i možda vi tako jeste radili, ali to nijedna ozbiljna vojska ili bolje organizirana skupina ne radi.
Postoji jednostavniji način koji je napisan u postu iznad, a i mnogo je sigurniji.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:06   #2469
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Jedino što mogu kazati je da bi u slučaju presretanja jednog tvog razgovora vrlo brzo dobio preciznu povratnu informacij
Eto ga ziv i zdrav na forumu,znaci oni sa suprotne strane od njega nisu bili sposobni ni da ga presretnu ni da mu vrlo brzo uzvrate povratnu informaciju.
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
Nije ti ovo bas trebalo "kolega" ali ne sporim da tako niste radili . Po meni totalno beskorisno, pogotovo navoditi tenkove na taj nacin ,jos ako je u pitanju M-84 koji ima u sebi tehniku koja se zove laser za mjerenje daljine ,koji na tu daljinu vidi malo bolje nego ti HV nije imala svoje karte (25 000) nego je koristila JNA karte ,vjerovatno ste i vi imali takve ,jos dodas kompas i u par minuta objasnis topniku gdje da gadja . Da si pojednostavis ,svaka kocka na krati dobije nasumice slovo , i svi imaju iste karte i znaju ako kazes recimo H da se ti nalazis u tom djelu ,ostalo ti necu objasniti
Hm,hm,da li je beskorisno ili nije ne znam ali cinjenica ostaje da su ovi diverzantovi ove druge preko Save.
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nije.

ps.
Diverzantu bez uvrede i možda vi tako jeste radili, ali to nijedna ozbiljna vojska ili bolje organizirana skupina ne radi.
Postoji jednostavniji način koji je napisan u postu iznad, a i mnogo je sigurniji.
Ako ovi diverzantovi nisu bili ozbiljni kakvi su tek ovi drugi bili.
maksimus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 14:39   #2470
Quote:
maksimus123 kaže: Pogledaj post
Eto ga ziv i zdrav na forumu,znaci oni sa suprotne strane od njega nisu bili sposobni ni da ga presretnu ni da mu vrlo brzo uzvrate povratnu informaciju.

Hm,hm,da li je beskorisno ili nije ne znam ali cinjenica ostaje da su ovi diverzantovi ove druge preko Save.

Ako ovi diverzantovi nisu bili ozbiljni kakvi su tek ovi drugi bili.
Ratovali su i gospoda iz RSK-a i zapadne Bosne tako pa se sad šeću i žive (oni kojima grobovi nisu ostali u "Krajini") po Zemunu, Beogradu, Kanadi i Švicarskoj..
Vjeruj mi da je bilo volje ne bih ni ovih bilo s druge strane Save pogotovo ako su tako tukli po šumarcima i šupama.
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:10   #2471
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
Da si pojednostavis ,svaka kocka na krati dobije nasumice slovo , i svi imaju iste karte
Recimo, nešto poput ovoga: Ovo je moja ratna karta jednog područja

Quote:
maksimus123 kaže: Pogledaj post
Hm,hm,da li je beskorisno ili nije ne znam ali cinjenica ostaje da su ovi diverzantovi ove druge preko Save.
Istina, uz onu silu i tehniku s vaše strane, daleko bih to brže riješio.

Quote:
maksimus123 kaže: Pogledaj post
Ako ovi diverzantovi nisu bili ozbiljni kakvi su tek ovi drugi bili.
Ovi diverzantovi nisu bili ozbiljni a školovali su se za taj poziv/posao, ovi drugi su ipak bili konobari, kuhari, zemljoradnici... itd...

Zadnje uređivanje sb323ar : 27.09.2013. at 18:17.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:06   #2472
Pozdrav SB....
Samo smireno ne daj se izprovocirati...
Ja uvjek se nadam da ce jednom doci neko ozbiljan sa druge strane, pa mozemo normalno promjeniti misljenje, ali nista od toga, bar do sada...
LP...hijena...
Josic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:47   #2473
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Na današnji dan 1992 ,na dan pada B.Broda dok su se postrojbe HV I HVO -a nekontrolirano izvlačile iz zone djelovanja i dok su linije pucale na sve strane i dok se više nije znalo niti tko pije niti tko plača a kraj bio neizbježan u zonu je pod hitno dovedena 3. bojna,3.GBR "kobrini sinovi" kako bi ponovno stali po najžeščem pravcu prodora neprijatelja i bar donekle iste zaustavili prema Savi....


Da više ne duljim u jednoj takvoj izvidničkoj akciji u namjeri da se sretne sa neprijateljom i da se uspostave linije satnik ĐURO IVIĆ je naišao na recimo to zasjedu i isti je dobio rafal po prsima, da bi uslijed mraka sve stalo i sve se smirilo ( da li su to bili vojnici RSK-a ili domači to više nije važno) uglavnom isti se uspio odvući u kanal i na prsa si staviti plastificiranu vojnu kartu kako mu zrak ne bi izlazio iuz pluća........dok su ostali bili alarmirani o događaju i dok su se probili do istoga da ga izvuku prošlo je par sati a za to vrijeme si je satnik Đuro IVIĆ valjda bojeći da ga ne uhvate živoga ili možda od bolova pucao iz službenog Makarova sebi u sljepočnicu

Moj prijatelju počivao mi u miru Božjem, bio si velik za života a takav si i danas ostao u našim pričama i dok god dišemo ovaj zrak nisi zaboravljen


Satnik Đuro Ivić 05.10.1992.-----05.10.2011.



inace on je bio moj stric,zao mi je da ga nikad nisam upoznao..
danas,21 godinu poslije nitko u obitelji nevjeruje da je pucao sam u sebe,nego da je likvidiran,upravo zato jer je bio previse posten,a citajuci neke dokumente vidim da je bio okruzen s dosta ljudi koji su bili upravo suprotni od njega,a sto se vidi i po Mladenu Kruljcu koji je u zatvoru upravo zbog nepostenja,mozete si zamisliti sto je radio u ratu,ako je u miru kriminalac...
hrdavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:35   #2474
Quote:
hrdavid kaže: Pogledaj post
inace on je bio moj stric,zao mi je da ga nikad nisam upoznao..
danas,21 godinu poslije nitko u obitelji nevjeruje da je pucao sam u sebe,nego da je likvidiran,upravo zato jer je bio previse posten,a citajuci neke dokumente vidim da je bio okruzen s dosta ljudi koji su bili upravo suprotni od njega,a sto se vidi i po Mladenu Kruljcu koji je u zatvoru upravo zbog nepostenja,mozete si zamisliti sto je radio u ratu,ako je u miru kriminalac...
Ovo ne mora značiti ništa, nije u redu tako pričati o čovjeku,jer se ostavlja dojam ili da je ratni profiter ili ratni zločinac. Ovo u miru ne veze sa njegovim životom u ratu.

Uzmi primjer zapovjednika 7. GBR njegov ratni put i završetak života u miru.
__________________
Nije vrhunac vještine odnijeti stotinu pobjeda u stotinu bitki. Vrhunac vještine je pobijediti neprijatelja bez borbe. (Sun Tzu)
gorand20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:43   #2475
Quote:
hrdavid kaže: Pogledaj post
a sto se vidi i po Mladenu Kruljcu koji je u zatvoru upravo zbog nepostenja,mozete si zamisliti sto je radio u ratu,ako je u miru kriminalac...
Nemoj misliti da branim Kruljca, poznajem ga iz ratnog vremena i sa terena. Malo je zapovjednika bilo uz svoje ljude i vodilo ih u direktnim kontaktima u to vrijeme - a Kruljac je bio i vodio te ljude. To će ti sigurno posvjedočiti mnogo ljudi iz njegove tadašnje bojne (Kobre). Bio je sirovina, al da je imao muda - jeste, ogromna.

Prljavi poslovi su se dešavali poslije, ne treba generalizirati. Svaki čovjek ima svoje vrline i mane, nije u redu da se radi nečega lošeg zaboravi ono dobro. Svako djelo nosi svoju odgovornost i zaslugu, ako je kriv za poslijeratna dešavanja (a sud još nije rekao svoje) neka odgovara, ali ne možemo jednostavno zaboraviti da je u ratu bio hrabar.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:27   #2476
Quote:
maksimus123 kaže: Pogledaj post
Eto ga ziv i zdrav na forumu,znaci oni sa suprotne strane od njega nisu bili sposobni ni da ga presretnu ni da mu vrlo brzo uzvrate povratnu informaciju.

Hm,hm,da li je beskorisno ili nije ne znam ali cinjenica ostaje da su ovi diverzantovi ove druge preko Save.

Ako ovi diverzantovi nisu bili ozbiljni kakvi su tek ovi drugi bili.
zašto ti tzv sposobni ne uzeše Gradačac i Orašje. Da nije prljava politika se miješala u vojne poslove nikad Posavinu niti koridor dobili nebi
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 17:47   #2477
Zaboravim uvijek upitati za pokojne Šimu i Milka. Kako su poginuli, na kojoj skeki? Kakav su utjecaj imali u Modriči, do smrti! Ako netko zna i ima volje što napisati, hvala lijepo!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 21:16   #2478
Quote:
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Zaboravim uvijek upitati za pokojne Šimu i Milka. Kako su poginuli, na kojoj skeki? Kakav su utjecaj imali u Modriči, do smrti! Ako netko zna i ima volje što napisati, hvala lijepo!
Član moje famelije bio je vise nego dobar sa njima,sta reci prije svega šteta sto su onako nastradali bili su dobri momci.Mislim da bi sa Šimom imali ono što nam je nedostajalo u Modriči,čovjeka koga bi svi slušali.Pouzdano znam da su na suprotnoj strani dočekali vijest o njihovoj smrti sa radošcu,bojali su ga se.Imali bi vođu kojega su postovali i Hrvati i Muslimani.
Poginuli su na skeli u Svilaju,mislim da ti sb323ar moze tacno reci sta se desilo.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:09   #2479
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Član moje famelije bio je vise nego dobar sa njima,sta reci prije svega šteta sto su onako nastradali bili su dobri momci.Mislim da bi sa Šimom imali ono što nam je nedostajalo u Modriči,čovjeka koga bi svi slušali.Pouzdano znam da su na suprotnoj strani dočekali vijest o njihovoj smrti sa radošcu,bojali su ga se.Imali bi vođu kojega su postovali i Hrvati i Muslimani.
Poginuli su na skeli u Svilaju,mislim da ti sb323ar moze tacno reci sta se desilo.
Hvala! Šimo je i moj rođak, generacija je starije braće, i bio jako dobar posebno s jednim koji je generacija.... I mi u Čardaku, Kladarima, Ledenicama smo žalili. Hvala i pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 14:59   #2480
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Zaboravim uvijek upitati za pokojne Šimu i Milka. Kako su poginuli, na kojoj skeki? Kakav su utjecaj imali u Modriči, do smrti! Ako netko zna i ima volje što napisati, hvala lijepo!
Već sam to više puta ponovio na ovoj temi i ponovo ću. Bio sam sa njima zajedno na skelskom prijelazu sa Slavonske strane, par minuta prije nego su poginuli. Njih dvojica su se vraćali iz HR sa nekakvim naoružanjem koje su prevozili za Modriču. Bili su sa osobnim automobilom.

Dok smo još bili s druge strane rijeke, oni su pregledavali MES-a koji su prevozili. U međuvremenu je skela stigla na HR stranu i ja sam sa svojim autom ušao na istu. Još jedan auto je zajedno prešao istom skelom jer je na istu moglo stati samo dva vozila.

Šimo i Milko su ostali za sljedeću turu. Kad je skela skoro prešla na BiH stranu, odjeknula je explozija. Sutradan sam se vraćao istim putem i na mjestu njihove pogibije sam vidio pršljen od kralježnice i uništen okvir od škorpiona koji je Šimo nosio. Milko je tada nosio revolver, koliko se mogu sjetiti.

Kako su poginuli? Glupo.

Pregledavali su BRK-M79 i vjerovatno nestručno rukovali istom, aktivirali ju. Inače su te bombe dolazile u različitim pakiranjima, kompletirane i rastavljene. Ova je bila rastavljena jer sam ju vidio kad su ju pregledavali u rukama. Pretpostavljam da su ju pokušali sastaviti, nažalost.

Kakav su utjecaj imali u Modriči? Ogroman, pogotovo Šimo. Milko je bio uz njega te nije imao baš autoritet kao Šimo.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.