Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 18:55   #61
Quote:
Outcast kaže: Pogledaj post
Ako je tome tako, izvoli lijepo patentirati ideju i idi prodaj Francuskoj ili Njemačkoj, sigurno će te dočekati širom otvorenih ruku.
Nemam ja tu šta patentirati. To što ja pišem je sve dobro poznato i piše na puno mjesta, a mislim da ne treba ni neka prevelika inteligencija da čovjek sam dođe do tih zaključaka. No onda bi dio seljaka propao i ostali bi samo oni sa velikim komadima zemlje i modernom mehanizacijom, a to ne izgleda dobro na izborima.

No, kao što rekoh, ja bi radije da tema ne ode na općeniti (ne)smisao poticaja, nego na ove nove zahtjeve naših seljaka...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 18:56   #62
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Da trebali bi tražiti da se državnim i javnim službenicima isplačuju božićnice, regrese za godišnji odmor i cipelarina.

Kad su štrajkali sindikati oni su stalno isticali zahtjeve seljaka.
Provokator
Zašto nisi citirao cijeli tekst
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:00   #63
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Imam jednog poznanika koji se fol bavi poljoprivredom. Kada su ono proljetos bile poplave dobio je do Vlade, mislim 4 tisuće kuna. Pitam ga pa jel ti polje bilo poplavljeno. Kaže mi on ma jok nije bilo ni lokve vode.

Otprilike bi to značilo sljedeće. Kada treba zajebat državu i porezne obveznike, znači sve nas koji plaćamo tu njihovu zajebanciju oko "bavljenja poljoprivredom" to je normalno. Ako se njima nešto duguje, a ne duguje im se ništa, onda dižu revoluciju.

Ako nisu sposobni vraćat kredite pa šta su ih uzimali. Šta hoće da im mi vraćamo kredite?
Vidim da je i inspektor zadužen za procjenu štete od elementarne nepogode uredno zaradio svoju plaću na terenu
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:02   #64
Quote:
e88e92 kaže: Pogledaj post
Mozda nema potrebe posebno naglasavati da se za ulozena sredstva nesto ocekuje zauzvrat?
Tko brani našoj Vladi da provjerava poljoprivrednike? I tako se priča da ih je previše u javnoj upravi.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:03   #65
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ti seljački prosvjednici su prosvjednici reketari. Prijete ostalim građanima blokadama i tjeraju ih da odvajaju od svojih plaća novac za njih. Oni traže svaki mjesec novac od radnica u Kerumovim trgovinama. To su ti poticaji koje traže. I to ne za proizvedenu robu, nego za površinu zemlje koju posjeduju. Kao da neki ugostitelj zatraži poticaje za svaki kvadrat birtije, npr. 100 eura po kvadratu.
Ovo poboldano je baš dobra rečenica za potpis. Evo mogu svoj sig. promijeniti u "Ja sam birtijaš, imam birtiju od 100 kvadrata i tražim godinšji poticaj od sto ojra po kvadratu.

A kao pojašnjenje dodati: - Vlada me ima isplatit, inaće ću reći da nema razumijevanja za poduzetništvo i udružit ću se s drugim birtijašima i teško svima kad mi počnemo svojim autima blokirati ceste. "
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:03   #66
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Imam jednog poznanika koji se fol bavi poljoprivredom. Kada su ono proljetos bile poplave dobio je do Vlade, mislim 4 tisuće kuna. Pitam ga pa jel ti polje bilo poplavljeno. Kaže mi on ma jok nije bilo ni lokve vode.

Otprilike bi to značilo sljedeće. Kada treba zajebat državu i porezne obveznike, znači sve nas koji plaćamo tu njihovu zajebanciju oko "bavljenja poljoprivredom" to je normalno. Ako se njima nešto duguje, a ne duguje im se ništa, onda dižu revoluciju.

Ako nisu sposobni vraćat kredite pa šta su ih uzimali. Šta hoće da im mi vraćamo kredite?
Nije ni dobro zaključivati da su svi kao tvoj poznanik.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:04   #67
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
koliko sam protiv njih, toliko sam i ZA!

Drago mi je da je krenulo, eto, manja grupa ljudi je digla samopouzdanje i sad svi pucaju po šavovima.

Mislim da tu na prosvjedu ima najviše ovih seljaka koji su pokupovali traktore od 200ks, i ostala čuda, i sad im rata sve to pojede, jer više nema poticaja na kupnju traktora i ostalih čuda.

Ne može to tako.

Molio bih nekoga tko je u toj cijeloj priči oko prosvjeda, da nam razjasni uloženo/dobiveno kod seljaka i da li su u pravu što prosvjeduju!
Dok ne vidimo te izračune,možemo pisati gluposti po temi..

Ili možemo reći, za sve su kriva mučka đubrad od fejsbukovaca, tamo su surfali fejsbukom, kupili traktor i sad na prosvjede sam da pokažu traktor.
imam prijatelja koji je dobio 5 hektara zemlje od bake.
nema nikakve mehanizacije pa je sve lijepo platio pošteno koliko su mu ti isti seljaci koji prosvjeduju zaračunali. (žito je u pitanju)
kad je ovršio žito i prodao ga bio je 200,00 kn u minusu po hektaru.
znaći svi oni koji dobiju poticaj su na zaradi po hektaru 1.000,00 kn (mislim da je poticaj za pšenicu 1200,00 kn po hektaru).
ako imaju 100 hektara to je zarada 100.000,00 kn minimalno godišnje(za 30 dana posla)
molim vas tko ima plaču 8.000,00 kn mjesečno s 8 razreda škole.
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:05   #68
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Nemam ja tu šta patentirati. To što ja pišem je sve dobro poznato i piše na puno mjesta, a mislim da ne treba ni neka prevelika inteligencija da čovjek sam dođe do tih zaključaka. No onda bi dio seljaka propao i ostali bi samo oni sa velikim komadima zemlje i modernom mehanizacijom, a to ne izgleda dobro na izborima.

No, kao što rekoh, ja bi radije da tema ne ode na općeniti (ne)smisao poticaja, nego na ove nove zahtjeve naših seljaka...
Pusti ti naše seljake, odi tu ideju o ukidanju poticaja prodaj njemačkim seljacima, ipak ćemo sutra biti isto tržište i nije u redu da njemački seljaci kroz poticaje budu nelojalna konkurencija.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:07   #69
Vidim da ovdje mnogi zamjeraju seljacima kredite a u suštini ne znaju osnove razloga istih. Nisam poljoprivrednik čak nemam niti baštu a niti netko meni blizak ali te ljude nije u redu napadati. A pogotovo bez razloga. Prvi i osnovni razlog jest državna "politka". Većina seljaka podugla je kredite iz nužnosti opstanka proizvodnje ali i savjetovanja (uvjeta), državnih struktura i znanosti. Vas koji napadate pitam - biste li i vi dignuli kredit da vam ne pocrka 100-njak bravaca koje ne žele otkupiti (namjerno ili ne ?), jer ima uvozne, smrznute (tko zna koliko puta), i puno jeftinije svinjetine A farmu od 100 bravaca ste podizali 10-tak godina.
Naša znanstvena elita 15-tak godina svakodnevno bombardiraju seljake o potrebi ulaganja u ovo, ono, podizanju farmi i sl. jer "tako traži EU", naplaćuju im različito za I., II. i III. klasu mlijeka a onda to isto mlijeko I., II. i III. klase stavi zajedno u cisternu koja vozi u mljekaru ? A navodno ima više ili manje bakterija ? Ta ista znanstvena elita veli vozaču - samo ti stavi sve u jedan kotao, pa tko šljivi seljake i kupce
Drugi razlog jest poštivanje ugovorenog. Ako je HDZ godinama "kupovao" birače pa, između ostalih i seljake, onda se isto mora i platiti. Pa ne možete uzeti robu iz trgovine i neplatiti A upravo to se čini seljacima.
Treći razlog jest jednaki aršin. Ako je Todoriću prvih 7 mil. maraka Tuđman preveo u javni dug (dakle dug svih nas), zašto to ne bi mogli i seljaci ili bilo tko drugi ?
Mislim da ljudi s razlogom izlaze na ulice i osobno ih podržavam. Radi gore navedenog.
__________________
Važno je, sve je važno...Pozdrav iz zaostale Slavonije !
slavonika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:08   #70
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovo poboldano je baš dobra rečenica za potpis. Evo mogu svoj sig. promijeniti u "Ja sam birtijaš, imam birtiju od 100 kvadrata i tražim godinšji poticaj od sto ojra po kvadratu.

A kao pojašnjenje dodati: - Vlada me ima isplatit, inaće ću reći da nema razumijevanja za poduzetništvo i udružit ću se s drugim birtijašima i teško svima kad mi počnemo svojim autima blokirati ceste. "
trebali bi i birtaši dobit od države 10-20 gajbi pive za poticaj .
sigurno je u hrvatskoj više ljudi zaposleno u ugost. nego u poljoprivredi.
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:12   #71
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ja bi angazirao tenkove i projurio kroz te traktore momentalno cim blokiraju prometnicu...
Tenkovi bi imali makar nekakav bljeeeeedunjavi legitimitet, da vlast nije ovakva kakva je.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:12   #72
[QUOTE]
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Jedno je prosvjedovati za ispunjavanje prethodnih dogovora, a drugo je tražiti više i više.
Da, ovi naši traže dvostruko nego im je Zakonom o poticajima izlasano u Saboru a nije isplaćeno.
Možda su needucirani i nisu se dogovorili nego traže da se ispune zakonske odredbe.

Quote:
Postoji nešto što se zove EU fondovi i što europski "seljaci" uredno koriste. Prijavuju se, pišu projekte, dobivaju novce i sasvim lijepo žive od svog rada. Država od njih uredno kupi poreze, a novce previše ne daje. Na taj način i država i seljaci uredno profitiraju.
Ma baš jednom priliko gledam mog kolegu talijanskog ribara, jednom rukom vozi brod a drugom piše projekte i ispunjava obrasce za dodjelu sredstva.
Dobivaju novce a naši dobivaju obećanja, najvažnija je lijepa riječ a ne protestirati i zatvarati prometnice. Ni turisti nam neće doći, nikad kod njih nisu vidjeli takve nemire i proteste a kamo li da netko prolijeva mlijeko ili baca ribu po Parizu, Briselu ili nekoj prijestolnici te civilizirane Evrope. Ipak su to educirani seljaci i ribari a ne polupismeni koji neznaju ni čemu služe traktori i kombajni.
Quote:
Također, postoje razni fondovi za poticaj uzgoja neGMO hrane na koji se mogu prijaviti imena i prezimena. Treba samo sjesti, napisati projekt i kandidirati se za ta sredstva. U čemu je problem? Postoji dakle enormna količina eura, što povratnih što nepovratnih, koji se mogu povući iz EU u ime razvitka poljoprivrede na lokalnoj razini.
Probao sam, dovoljno je samo na komad salvete nažvrljati zahtjev i već drugi dan na računu brdo eura, što povratnih što nepovratnih.
Ma lažu ovi naši koji su dobili te novce , da su trčali i obijali vrata raznih službi, gdje sve sami ljubezni ljudi puni dobre volje da im pomognu, godinu dvije i trebali brdo papira, koji ih nisu koštali ni lipe. Ako ti treba studija isplativosti ako nema tko drugi , sjedne predsjednik opčine i za čas ti je napiše.

Quote:
Država je pametnim VSS-ovcima rekla da se za lovu obrate EU fondovima. Kako - nek se snađu. I tako VSS-ovci o svom trošku hodočaste na razne seminare kako pisati, prijavljivati i voditi projekte i dobiti novce za iste. Sve to uz svoj redovan posao. I ljudi to rade i dobiju novce. Dakle, očito se može.
Evo i moja supruga, javni službenik , svako toliko odjuri na neki seminar i nitko joj to ne plati a dane odbije od godišnjeg odmora. Pa na godišnjem je odmoru ako se seminar održava u Rabcu ili nekom drugom mjestu na obali. I nije sama , kaže da ih ima i po par stotina.
I razni ravnatelji ili službanici, državne ili javne uprave, svako malo, za bilo šta jure u ministarstva a sve palaćaju iz svog džepa a i službene automobile su uzeli na osobne kredite, jer ih koriste 24 h. Neće valjda ići po djecu ili u trgovinu sa službenim autom.
A ovaj naš seljak upali traktor, koji mu je kupila država i trk na protesta i zatvaranje prometnica. To im dođe ko naka zanimacija ili hobi, čeliče se ljudi spavajući na sjedalu tzraktora na -5 C, sve radi zdravlja. Kao što se neki kupaju u zaleđenim rijekama i moru oko Nove godine

Quote:
Dakle, kad jednom država isplati poticaje i kaže "Nema više narode, sorry", što onda? Idemo svi na ulicu.
Mislim da ako isplate seljaci neće na ulice.

Quote:
Onak, oprosti jadnom VSS-ovcu što ne kopa po cijeli dan, ustaje sa zorom, liježe sa sumrakom, samo džabalebari po cijele dane u državnoj administraciji, živi u novokupljenom stanu od 100 kvadrata na kredit i vozi novi SUV također na kredit....Očito su svi VSS-ovci takvi, naravno da u Hrvatskoj ne postoje seljaci koji su poticaje iskoristili neplanski i dobivali nove financijske injekcije od Vlade pa je sad malo frka jer je kasa presušila.
Ma opraštam , kao što se oprašta seljaku kad se diže u 4-5 i vozika se na traktoru cijeli dan a svi imaju klimu i dobro grijanje. A amortizeri, čudo tehnike, ponekad ispadne iz sica ali to je zbog udarne rupe na asvaltu
Opraštamo , kao što opraštamo seljaku , što se vozi SUV.u kupljenom na kredit. Za traktor koji je kupljen na kredit, nema oprosta , to mu je osnovno sredstvo koje VSS-ac traži da mu kupi država, ili pisaći stol, kompjuter, klima uređaj i sve te drangulije koje ga samo ometaju u poslu.
Ma skoro svi neplanski trošili dobivenu lovu,
Oblače se u brendiranu robu (maskirna made in Domovinski rat), odlaze svake godine na snijeg i kupaju se u poplavama. Na nogama nose vrhunske gumene čizme, prave kineske kvalitete. Jedino sam zabrinut što ne nose kravate, vjerovatno neznaju da kravata izvorno htvatski modni detalj.
Quote:
Zli VSS-ovci, zli, oni su uzrok propasti hrvatskog sela

Cika Strile
Ma nisu VSS-ovci krivi što je propala država, to su napravili ti seljaci, ribari i mehanićari.
Nosili iz firmi vijke a seljaci i ribari nisu plaćali PDV na svoje proizvode koje su pojeli sa kompićima na banketima i porodicom.
Ma nisu VSS-ovci krivi, to je nemoguće , oni su naša elita kojoj smo plaćali školovanje i osigurali tisuće radnih mjesta u državnim službama.
Malo me zbunjuju ovi gosti u Remetincu, govore da su svi VSS-ovci . no možda su to prerušeni seljaci i ribari,
Ma onaj Polančec mi i liči na seljaka, tak je crven u licu kao da je cijeli dan na čistom zraku a ne klimatirziranom uredu, Čudno malo
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:14   #73
Quote:
slavonika kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje mnogi zamjeraju seljacima kredite a u suštini ne znaju osnove razloga istih. Nisam poljoprivrednik čak nemam niti baštu a niti netko meni blizak ali te ljude nije u redu napadati. A pogotovo bez razloga. Prvi i osnovni razlog jest državna "politka". Većina seljaka podugla je kredite iz nužnosti opstanka proizvodnje ali i savjetovanja (uvjeta), državnih struktura i znanosti. Vas koji napadate pitam - biste li i vi dignuli kredit da vam ne pocrka 100-njak bravaca koje ne žele otkupiti (namjerno ili ne ?), jer ima uvozne, smrznute (tko zna koliko puta), i puno jeftinije svinjetine A farmu od 100 bravaca ste podizali 10-tak godina.
Naša znanstvena elita 15-tak godina svakodnevno bombardiraju seljake o potrebi ulaganja u ovo, ono, podizanju farmi i sl. jer "tako traži EU", naplaćuju im različito za I., II. i III. klasu mlijeka a onda to isto mlijeko I., II. i III. klase stavi zajedno u cisternu koja vozi u mljekaru ? A navodno ima više ili manje bakterija ? Ta ista znanstvena elita veli vozaču - samo ti stavi sve u jedan kotao, pa tko šljivi seljake i kupce
Drugi razlog jest poštivanje ugovorenog. Ako je HDZ godinama "kupovao" birače pa, između ostalih i seljake, onda se isto mora i platiti. Pa ne možete uzeti robu iz trgovine i neplatiti A upravo to se čini seljacima.
Treći razlog jest jednaki aršin. Ako je Todoriću prvih 7 mil. maraka Tuđman preveo u javni dug (dakle dug svih nas), zašto to ne bi mogli i seljaci ili bilo tko drugi ?
Mislim da ljudi s razlogom izlaze na ulice i osobno ih podržavam. Radi gore navedenog.

Jednostavna stvar. Dizanje kredita je veliki rizik. Ako krećeš u dizanje kredita i na kraju propadneš onda moraš to i platit.

Ako im se ne isplati bavit poljoprivredom neka pređu npr. u neki profitabilniji biznis.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:17   #74
Quote:
slavonika kaže: Pogledaj post
Drugi razlog jest poštivanje ugovorenog. Ako je HDZ godinama "kupovao" birače pa, između ostalih i seljake, onda se isto mora i platiti. Pa ne možete uzeti robu iz trgovine i neplatiti A upravo to se čini seljacima.
Treći razlog jest jednaki aršin. Ako je Todoriću prvih 7 mil. maraka Tuđman preveo u javni dug (dakle dug svih nas), zašto to ne bi mogli i seljaci ili bilo tko drugi ?
Mislim da ljudi s razlogom izlaze na ulice i osobno ih podržavam. Radi gore navedenog.


Zaboravio si vozače mlijeka koji ih zakidaju na litrama. Veli jedan proizvođač: Mljekara mi baždarila laktofriz, ja izmjerim navečer svježe pomuženo, izmjerim kad se ohladi, izmjerim ujutro nakon mužnje. I onda dođe cisterna, vozač nešto čačka oko mjerača i onda mjerač pokaže 50 litara manje nego u mom laktofrizu. A za koji klinac su mi ga onda baždarili!

Btw, treba pomnožiti 50 l sa trideset dana u mjesecu
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:18   #75
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
imam prijatelja koji je dobio 5 hektara zemlje od bake.
nema nikakve mehanizacije pa je sve lijepo platio pošteno koliko su mu ti isti seljaci koji prosvjeduju zaračunali. (žito je u pitanju)
kad je ovršio žito i prodao ga bio je 200,00 kn u minusu po hektaru.
znaći svi oni koji dobiju poticaj su na zaradi po hektaru 1.000,00 kn (mislim da je poticaj za pšenicu 1200,00 kn po hektaru).
ako imaju 100 hektara to je zarada 100.000,00 kn minimalno godišnje(za 30 dana posla)
molim vas tko ima plaču 8.000,00 kn mjesečno s 8 razreda škole.
Onaj koji ima u vlasništvu 100 ha zemlje ili toliku imovinu uloženu u posao.

No tvoj prijatelj ima 5 ha zemlje i zaradio je 5 000 kn, nije platio PDV, mirovinsko i zdrastveno , porez da dobit, razne vodne i druge naknade. Kad bi to platio zaradio bi daleko manje.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:19   #76
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Ako im se ne isplati bavit poljoprivredom neka pređu npr. u neki profitabilniji biznis.

Profitabilan biznis kod nas?

Zapravo, da, svi trebaju ić u političare
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:20   #77
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Jednostavna stvar. Dizanje kredita je veliki rizik. Ako krećeš u dizanje kredita i na kraju propadneš onda moraš to i platit.

Ako im se ne isplati bavit poljoprivredom neka pređu npr. u neki profitabilniji biznis.
Koji
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:22   #78
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
imam prijatelja koji je dobio 5 hektara zemlje od bake.
nema nikakve mehanizacije pa je sve lijepo platio pošteno koliko su mu ti isti seljaci koji prosvjeduju zaračunali. (žito je u pitanju)
kad je ovršio žito i prodao ga bio je 200,00 kn u minusu po hektaru.
znaći svi oni koji dobiju poticaj su na zaradi po hektaru 1.000,00 kn (mislim da je poticaj za pšenicu 1200,00 kn po hektaru).
ako imaju 100 hektara to je zarada 100.000,00 kn minimalno godišnje(za 30 dana posla)
molim vas tko ima plaču 8.000,00 kn mjesečno s 8 razreda škole.
Poticaj po hektaru je 2250 kn, zaštitna cijena po toni je oko 100 EUR. Prosjek po hektaru varira od 4 do 6 tona, recimo 5 tona. Ukupno koliko seljak dobije godišnje po hektaru je 2250 + 5*750 je oko 6000 kn. Da bi ostvario promet od 100 000 kuna treba mu 17 hektara.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:23   #79
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Koji
Neka se jave na natječaj za rad u

http://www.pcchip.hr/img/repository/..._image/ibm.png

ili


http://www.topnews.in/files/NASA_0.gif
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:24   #80
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Kakav VSS? Šta ti misliš da po vani oni koji obrađuju zemlju imaju diplome fakulteta? Treba pogledat malo Plodove zemlje na HRT-u i vidjeti kako se razvija poljoprivreda u Njemačkoj i Francuskoj i kako tamo "seljaci" rade i žive. Oni su sve manje seljaci, a sve više obrtnici koji nemaju VSS diplome, ali zato koriste mnoga tehnološka dostignuća kako bi povećali prinose.

Cika Strile
Tehnološka dostignuća koštaju,ne?

A ljudi ovdje pišu da tko im je kriv što dižu kredite,ako ih ne mogu vraćati...

Gospodo,bez kredita je u RH jako teško poslovati,pogotovo seljaci...

Sada,u ovome krivicu imaju i seljaci,a bome ju ima i država,koja uvozi sve i svašta...

Jel RH ima strategiju razvoja poljoprivrede?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.