Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 19:31   #141
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ne znam jel postoji osoba koja ne misli za sebe da ostavlja neki poseban utisak
hahahah,fakat...a sigurno da postoje i takvi koji to ne misle o sebi

ne znam,mogu da samo pricam iz osobnog iskustva i nekog feedbacka od drugih ljudi...ljudi me fakat dosta primjerucju i pamte - i kada treba i kada ne treba nekada bi rađe da nije tako..kada napravim neko sranje
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:51   #142
Super i intrigantna tema, jako lijepo zvuči ta karizma, ali ruku na srce, u životu u svojih 31 godinu do sada nisam srela karizmatičnu osobu, ni mušku ni žensku, ni staru ni mladu... upoznala sam zanimljivih, živopisnih, šarmantnih i zastrašujućih ljudi, ali tako neka -karizma- o kojoj se tu već na osam strana priča, to nisam doživjela
čak mi nije ni jasno o čem pričate...
A što se same teme tiče, pokazatelja karizme u natalu, malo mi je smiješno da se cijela karizmatičnost čovječanstva svodi na plutona i seriju 8
pošto je došlo do nekih razmirica je li karizmatičnija vaga, blizanac, škorpion ili strijelac jarac... na kraju se ispostavilo da su najkarizmatičniji ljudi oni koji od svega imaju nešto i istaknute te neke znakove, i punu osmu kuću...

Mislim da je dosta bitan mjesec u cijeloj priči, jer on govori o popularnosti i upravljanju masama, te isto tako sam po sebi predstavlja ono nesvjesno povezano s nasljeđem, ono najintimnije u svakom čovjeku... a svaka ljepota i snaga dolazi iznutra
pa bih mjesec uzela za polazišnu točku, jer sve dolazi iznutra...

Slažem se s konstatacijom da ima jako puno ljudi koji bi se htjeli prikazati karizmatičnima, ali kao i kod većine drugih vrlina (ili osobina, ako hoćete) onaj tko to uistinu posjeduje ne bi nikad to za sebe rekao, tim razmišljanjima se ne bi ni bbavio, pa nije ni čudo ima sasvim drugog posla - zato i je karizmatičan
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:52   #143
Evo bas citajuci ovo pade mi na pamet da postavim pitanje da li spadam u takve tamo gdje su nat. karte pa da se fish i kompanija zabavljaju proucavajuci me

Ono sto me zarko interesuje,
moze li karizma dati jednu vrstu odbojnosti, odn. da vas okolina zbog toga odbacuje, onaj osjecaj da nisi dio ekipe? Pretpostavljam da bi ovdje bio razlog ljubomora ili mozda njihov strah zbog toga sto postaju nevidljivi pored ove osobe?
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:59   #144
Quote:
mirnabr kaže: Pogledaj post
Evo bas citajuci ovo pade mi na pamet da postavim pitanje da li spadam u takve tamo gdje su nat. karte pa da se fish i kompanija zabavljaju proucavajuci me

Ono sto me zarko interesuje,
moze li karizma dati jednu vrstu odbojnosti, odn. da vas okolina zbog toga odbacuje, onaj osjecaj da nisi dio ekipe? Pretpostavljam da bi ovdje bio razlog ljubomora ili mozda njihov strah zbog toga sto postaju nevidljivi pored ove osobe?
Karizma bi predstavljala sposobnost nekoga da svojom pojavom,nastupom utice na misljenje onih iz svoga okruzenja i okrene ga u svoju korist,ali moze da pravi i probleme ako kroz tu karizmu pojedinca posmatraci ne vide svoju korist ,interes. . Karizma moze da se veze i za Manipulaciju drugima.Pa se za nju u astrologiji vezu narocito uticaji Saturna,Plutona i Urana prema Suncu.Osoba sa izrazenom Karizmom moze da bude bilo koji znak ali ove 3 navedene planete mora da ima izrazene u karti.
Naravno da Karizma moze da stvara i odbojnost okoline naspram osobe koja je posjeduje.Npr izrazito lijepi ljudi izazivaju poglede mase(mnogima narusavaju unutrsanji mir,narocito nesigurnim i zlobnim ljudima).Lijepu zenu mozemo da ne podnosimo zato sto nam je "nedostizna" ali ne mozemo da je ne primjetimo.
Isto tako neuglednu osobu mozemo da ne podnosimo jer je takva,ali ni nju ne mozemo da ne primjetimo.TAko da se kroz Karizmu prozimaju dva principa.Ja bi to nazvao Crno Bijeli princip.Biti primjecen na bilo koji nacin izrazito ugodan ili izrazito neugodan,to je Karizma.
Imam Pluton egzaktno na Mc 60 sa Sa u 8 i 90 sa So u 1 ,tipicni primjer karizme,ali je mozda glupo da to ovako prezentiram
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 19:39   #145
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Karizma bi predstavljala sposobnost nekoga da svojom pojavom,nastupom utice na misljenje onih iz svoga okruzenja i okrene ga u svoju korist,ali moze da pravi i probleme ako kroz tu karizmu pojedinca posmatraci ne vide svoju korist ,interes. . Karizma moze da se veze i za Manipulaciju drugima.Pa se za nju u astrologiji vezu narocito uticaji Saturna,Plutona i Urana prema Suncu.Osoba sa izrazenom Karizmom moze da bude bilo koji znak ali ove 3 navedene planete mora da ima izrazene u karti.
Naravno da Karizma moze da stvara i odbojnost okoline naspram osobe koja je posjeduje.Npr izrazito lijepi ljudi izazivaju poglede mase(mnogima narusavaju unutrsanji mir,narocito nesigurnim i zlobnim ljudima).Lijepu zenu mozemo da ne podnosimo zato sto nam je "nedostizna" ali ne mozemo da je ne primjetimo.
Isto tako neuglednu osobu mozemo da ne podnosimo jer je takva,ali ni nju ne mozemo da ne primjetimo.TAko da se kroz Karizmu prozimaju dva principa.Ja bi to nazvao Crno Bijeli princip.Biti primjecen na bilo koji nacin izrazito ugodan ili izrazito neugodan,to je Karizma.
Imam Pluton egzaktno na Mc 60 sa Sa u 8 i 90 sa So u 1 ,tipicni primjer karizme,ali je mozda glupo da to ovako prezentiram
Ma,sta ti je..zasto bi bilo glupo. glupo je sto živimo u drustvu u kojoj je normalno reci za sebe joj bas sam debela, glupa,smotana itd. a cudno je kada netko za sebe normalnim tonom, bez da ikoga gleda s visoka kaze: lijepa sam si danas (ili opčenito), fenomenalna sam u plesanju, pisanju, trčanju, nogometu,programiranju i bilo cemu drugome...Cudno je kako nas pretjerano uce skromnosti. ( to sam cesto primjetila na vođenju intervjua - kako se ljudi bez problema sjete svojih negativnih strana,a za pozitivne im je neugodno reci.)
Drugo je bahatost, pretjerivanje u hvaljenju sebe ( sto dakako vise upucuje na nesigurnost pojedinca nego istinsko samopouzdanje).

Da,Pluton zaista daje osobi neku posebnu vibru, koje ne mora biti ni sama svjesna,dok joj netko drugi to ne ukaze ili prosto vidi reakciju ljudi oko sebe, ne znajući ni sama zasto izaziva reakcije.

Ono sto sam primjetila i u sinastriji je vrlo slicno...imam par primjera gdje se pluton nasao na mom asc...ti ljudi su za mene bili magnetični, mozda i previse.toliko snazna energija, da jednom nisam dopustila ni da mi priđe. previse karzime

Ne znam s cim to ima veze,ali nekako vjerujem da pluton (škorpion)ima isto tu svoje prste - primjetila sam da mi se ljudi vrlo lako otvore, ponekad ne moram nista ni pitati niti me zanima,ali sami pocnu pricati svoju pricu.
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 20:08   #146
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Ma,sta ti je..zasto bi bilo glupo. glupo je sto živimo u drustvu u kojoj je normalno reci za sebe joj bas sam debela, glupa,smotana itd. a cudno je kada netko za sebe normalnim tonom, bez da ikoga gleda s visoka kaze: lijepa sam si danas (ili opčenito), fenomenalna sam u plesanju, pisanju, trčanju, nogometu,programiranju i bilo cemu drugome...Cudno je kako nas pretjerano uce skromnosti. ( to sam cesto primjetila na vođenju intervjua - kako se ljudi bez problema sjete svojih negativnih strana,a za pozitivne im je neugodno reci.)
Drugo je bahatost, pretjerivanje u hvaljenju sebe ( sto dakako vise upucuje na nesigurnost pojedinca nego istinsko samopouzdanje).

Da,Pluton zaista daje osobi neku posebnu vibru, koje ne mora biti ni sama svjesna,dok joj netko drugi to ne ukaze ili prosto vidi reakciju ljudi oko sebe, ne znajući ni sama zasto izaziva reakcije.

Ono sto sam primjetila i u sinastriji je vrlo slicno...imam par primjera gdje se pluton nasao na mom asc...ti ljudi su za mene bili magnetični, mozda i previse.toliko snazna energija, da jednom nisam dopustila ni da mi priđe. previse karzime

Ne znam s cim to ima veze,ali nekako vjerujem da pluton (škorpion)ima isto tu svoje prste - primjetila sam da mi se ljudi vrlo lako otvore, ponekad ne moram nista ni pitati niti me zanima,ali sami pocnu pricati svoju pricu.
Vise od Plutona Karizmu daje Saturn jer on je taj koji vlada 10 poljem horoskopa(vlast,moc,autoritet) dok Pluton vise predstavlja neku prikrivenu osobenost,tajanstvenost,nedokucivost(8 polje) ,pa na taj nacin izaziva interes posmatraca.Naravno za jedan i drugi princip se veze i polozaj Sunca,tj osobenost koja treba da na ovaj ili onaj nacin prihvati uticaj ove 2 planete,i naravno Uran koji svojom excentricnoscu(ludoscu),genijalnoscu izaziva interese okoline.Nije Dupor slucajno Jarca i Skorpiona nazvao magijskim znacima.
Ako se pozabavis analogijom vidjeces da je bilo jako malo osoba sa So u Skorpiji koji su vodili druge,predstavljaji nedokucive autoritete,ali je mnogo vise onih koji su imali Ma ili Pl u Skorpiji sa nekim trecim polozajem Sunca.
Vrijeme jeste postalo malo "bolesno",naopako,gdje se osobe sa odredjenim kvalitetima naprosto stide da u superlativu pricaju o sebi jer na drugoj strani uvijek ima neuporedivo vise onih"prosjecnih" koji bi takvo ponasanje osudili,naravno iz njima znanih razloga.Na Zapadu je malo drugacija,zdravija situacija,gdje se istinske i prave vrijednosti postuju na pravi nacin.Zato Balkan i jeste gdje jeste,a zapadne zemlje gdje jesu
PA dobro jeste malo neukusno pricati o svojim kvalitetima ovako na "nevidjeno" kada zapravo o nama niko ne zna ko smo,pa sve to moze da djeluje pomalo puhadzijski.NAjvaznijeje da mi za sebe znamo ko smo i sta smo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 22:29   #147
Mjesec kao svjetlo predstavlja ono nešto nevidljivo,nesvjestno,instinktivno,nagonski.Mjesec i predstavlja nekoga tko "gleda"natusa pod očima reflektora,nekoga kome se natus nemože sakriti...zato mjesec i jednim jako dobrim djelom predstavlja publiku;trag koji natus ostavlja a da ga nije svjestan.
Samim time osoba svojom podsvješću i privlači najviše onoga što dotična u stvari jeste.

Mjesec na potentnim mjestima(1,4,7,10 polje)gdje jednostavno nutrina natusa izlazi na površinu i ne može biti neopažena(nesvjestno);ukoliko sunce vežem uz krajnju manifestaciju onoga nećeg svjestnog.Čim je mjesec na potentnome polju samim time osoba i odiše tom nekom sposobnošću privlačenja.
Tri najpotentnija znaka za karizmu(mjesec)su vodenjak,vaga,lav i nešto sitnije riba čiji je vladar(neptun)kao viši predstavnik venere(oktava)izuzetno potentan za prenošenje te neke nesvjestne energije kojom osoba zrači(iscjetitelji,duhovni vođe).

Bitni su i aspekti koji mjesec radi sa vanjskim planetima jer one začine tu mjesečevu intuiciju pa se čini kao da je osoba(karizmatik)u direktnoj vezi sa svojim izvorom-autentičnost.Nemalo puta takve osobe u najneizglednijim situacijama privuku upravo ono što žele.
Tu svakako ubrajam teže aspekte vanjskih planeta sa samim mjesecom-uran(energičnost,vibracija),neptun(mistika)i pluton(tama,destrukcija).Nekako mi taj pluton u teškome aspektu na mjesec(kvadrat)najviše pogoduje za karizmu i način na koji će je osoba prenesti na okolinu.
Dok oni dobri aspekti daju da osoba zrači,nađe se na pravome mjestu u pravo vrijeme ali ipak izostaje onaj bitan faktor koji je očitiji kod težeg aspekta(svjest o samoj karizmi)-ili ga famozni faktor X

Od onih manje bitnijih aspekata koju čine vabjske planete tu svakako ubrajam kontakt jedne od njih na podznak(onako kako se predstavljaš)-kvadrat i kontakt na sunce(isto kvadrat).

Veneru ne vežem uz pojam karizme(osim uz fatalnost kada je u kontaktu sa plutonom);eventualno njenu višu oktavu(neptun) možda u 10.polju.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 00:40   #148
Ja tipujem na Neptuna i Plutona. Jedna osoba koja je zbilja wow karizmatična ima Pluton u Škorpionu, ali i još neke stvari u Škorpionu uz to, jer inače bi svi iz iste generacije bili karizmatični, a Marilyn Monroe ga je imala u 8., a Neptun u 1. i to na Ascendentu. Znači mora biti veza Pluton-Škorpion ili Pl u njegovoj prirodnoj 8. kući.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 18:47   #149
Kazu da karizmaticni ljudi,zapravo to nisu nikada u tom fizickom,vizuelnom smislu,nego u mentalnom,da su to zapravo ljudi koji na inutitivan nacin(Vodeni element,Pluton,Neptun)prepoznaju smisao dusa ljudi koji ih okruzuju,i da okolini pricaju uvijek ono sto okolina zeli zapravo i da cuje.
Mislim da i Saturn daje osobi mogucnost,da kroz "znanje" zasnovano na prakticnim iskustvima , drugima pogadja "zicu",sto najvecem broju ljudi daje osjecaj "vlastite vrijednosti",posto se cak tamo neki autoritet slozio sa onim,sto je i sam prepoznao kao takvo.
Npr Hitler sa SAturnom na MCu u Lavu,koji je kako kazu Njemcima pricao najjednostavnije,najobicnije stvari,koje su cekali,samo da im neko potvrdi.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:52   #150
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Kazu da karizmaticni ljudi,zapravo to nisu nikada u tom fizickom,vizuelnom smislu,nego u mentalnom,da su to zapravo ljudi koji na inutitivan nacin(Vodeni element,Pluton,Neptun)prepoznaju smisao dusa ljudi koji ih okruzuju,i da okolini pricaju uvijek ono sto okolina zeli zapravo i da cuje.
Mislim da i Saturn daje osobi mogucnost,da kroz "znanje" zasnovano na prakticnim iskustvima , drugima pogadja "zicu",sto najvecem broju ljudi daje osjecaj "vlastite vrijednosti",posto se cak tamo neki autoritet slozio sa onim,sto je i sam prepoznao kao takvo.
Npr Hitler sa SAturnom na MCu u Lavu,koji je kako kazu Njemcima pricao najjednostavnije,najobicnije stvari,koje su cekali,samo da im neko potvrdi.
E to si dobro sročio!

Osjete što ljudi žele čuti, čak i negativne stvari im upakiraju u celofan i ljudi ih prihvate..

Saturn-znanje na praktičnim iskustvima može dati dozu ozbiljnosti u priči, tako da ne zvučiš kao zaluđeni umjetnik koji nema veze sa ničim... nego budući da si ispečen opaskama okoline, jasno formiraš ozbiljan stav kada treba. Tako da se riječi i geste slažu odmjereno jedna na drugu, ništa nije prepušteno slučaju.

govornik/karizmatična osoba kada priča, svatko se poistovjećuje sa njom i misli da baš njoj govori. Da razumije.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:56   #151
Facies, daj istakni primjer kojeg dobrog, pozitivnog čovjeka, uvijek Hitler, Al Capone ... samo ubojice, kriminalci ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 01:15   #152
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ja tipujem na Neptuna i Plutona. Jedna osoba koja je zbilja wow karizmatična ima Pluton u Škorpionu, ali i još neke stvari u Škorpionu uz to, jer inače bi svi iz iste generacije bili karizmatični, a Marilyn Monroe ga je imala u 8., a Neptun u 1. i to na Ascendentu. Znači mora biti veza Pluton-Škorpion ili Pl u njegovoj prirodnoj 8. kući.

Marilyn je Pl na vrhu dvanaeste kuće

http://www.astro.com/astro-databank/Monroe,_Marilyn
DACollekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:41   #153
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
E to si dobro sročio!

Osjete što ljudi žele čuti, čak i negativne stvari im upakiraju u celofan i ljudi ih prihvate..

Saturn-znanje na praktičnim iskustvima može dati dozu ozbiljnosti u priči, tako da ne zvučiš kao zaluđeni umjetnik koji nema veze sa ničim... nego budući da si ispečen opaskama okoline, jasno formiraš ozbiljan stav kada treba. Tako da se riječi i geste slažu odmjereno jedna na drugu, ništa nije prepušteno slučaju.

govornik/karizmatična osoba kada priča, svatko se poistovjećuje sa njom i misli da baš njoj govori. Da razumije.
Upravo to,stim da su "stavovi" Saturna uvijek realni,prizemljeni i ostvarivi,ali je osoba sa jakim Saturnom upravo najcesce ta koja ih iznese pred masama,onda kada treba.Ono,zna da odabere i tajming
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:43   #154
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Facies, daj istakni primjer kojeg dobrog, pozitivnog čovjeka, uvijek Hitler, Al Capone ... samo ubojice, kriminalci ...
KArizmu najcesce vezemo za sposobnost pojedinca da uspostavi tu neku "duhovnu" kontrolu nad masama,i zato karizmaticne ljude vezemo najcesce za politicke Vodje,kriminalne Bossove,tj za ljude koje slijede mase,ili grupe ljudi.
NAravno da ima karizmaticnih ljudi i medju slikarima,ali takve ti navedi,ja ne mogu da se sjetim ni jednog.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:56   #155
Quote:
DACollekt kaže: Pogledaj post
Marilyn je Pl na vrhu dvanaeste kuće

http://www.astro.com/astro-databank/Monroe,_Marilyn
Je, u pravu si, moja greška. Ne znam zašto sam ja iz nekog starog Astro magazina upamtila da je imala Pl u 8. i tako pamtila pola života. Onda je valjda Neptun kod nje, iako taj Pl u 12. isto djeluje mistično..8. i 12. kuća su mi nekako najtajanstvenije
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:06   #156
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
KArizmu najcesce vezemo za sposobnost pojedinca da uspostavi tu neku "duhovnu" kontrolu nad masama,i zato karizmaticne ljude vezemo najcesce za politicke Vodje,kriminalne Bossove,tj za ljude koje slijede mase,ili grupe ljudi.
NAravno da ima karizmaticnih ljudi i medju slikarima,ali takve ti navedi,ja ne mogu da se sjetim ni jednog.
Pa zar misliš da ljudi (mase kako kažeš) slijede samo zlo? Mislim, takvi su ti primjeri...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:16   #157
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Pa zar misliš da ljudi (mase kako kažeš) slijede samo zlo? Mislim, takvi su ti primjeri...
Karizma bi u bukvalnom smislu predstavljala sposobnost pojedinca da na ovaj ili onaj nacin "natjera" okolinu" da se poistovjeti sa njegovim stavovima,i sa njim licno,tj sasvim je svejedno dali se radi o pozitivnoj ili negativnoj osobi (za Njemce je Hitler pozitivac bio,nije slucajno tek tako dosao na vlast)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:31   #158
To je tvoja (subjektivna) definicija karizme. Ovako kažu objektivniji izvori: https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Karizma

Zar zaista misliš da je ovo Saturnova domena (pročitati do kraja i uzeti sve u obzir, ne samo ono sto se tebi sviđa i sto ti imas u svom natalu)...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:42   #159
A ko je rekao da iskljucivo simboliku Saturna vezem za karizmaticnost?

Jesi li citala sve sto sam pisao na ovoj temi,izgleda da nisi.

Ovo sto si mi dala su stavovi Richarda Wismana,a ne "objektivni" stavovi,a ja imam pravo valjda da imam svoje.

Eto po Novom ZAvjetu,su dvije dominatne osobine,koje daju karizmaticne ljude mudrost,i znanje(SAturn,prakticno znanje ),vjerovanje (Neptun),iscjeljivanje (Pluton), i sta sam ja tu pogresno i drugacije rekao.

Ne mogu dalje da ucestvujem u ovom dijalogu, jer ocito trazis bilo kakav razlog za trazenjem "alternative" svemu i svacemu(Sa i Ju u Vagi,volis kontru da udaras) sto meni i nije toliko interesantno.
Pozz,sve najbolje
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:46   #160
Znak Vage i "udaranje kontre"?
Pozdrav i tebi ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.