Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 17:48   #1101
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Ja mislim da žene sa sss, tu spadam i sama, (ili niže od toga, još gore) nisu baš poželjne danas kao partnerice za vezu, brak.

Meni je to žalosno, ali eto pokušavam biti realna i više ni ne pokušavam ništa s nekim tko odudara previše od mene.
Što prije to prihvatiš, to bolje.
Kak to izgleda u praksi? Neki profesor ti se počne upucavati i pozove te na kavu i onda ga ti odbiješ iako ti se sviđa (barem dovoljno sviđa za kavu da se bolje upoznate) jer se bojiš kako će to sve završiti?

Meni se čini da je to ipak pitanje love, netko tko radi za 6, 7 tisuća kuna iako ima SSS vjerojatno nije u situaciji ko osoba koja radi za duplo manju plaću, kvragu imam frendice sa faksom koje zarađuju manje nego neki poznanici s SSS. Mislim da se na kraju ipak sve svodi na lovu...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:55   #1102
Puca mi kifla dal si SSS,VSS,dip. ing. i koje sve picke materine dokle god mi se to ne nabija na nos

Dal radis za 3000,4000 ili 10 000 kuna me boli kifla sve dok djelis na pola za rezije i namirnice i bitne stvari u zivotu!

Kako mi se vise gade te danas podjele tko zaradjuje vise,tko ima vecu skolu il ko ima bolji auto jbt na sta je ovaj svijet spao u pm
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:24   #1103
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Kak to izgleda u praksi? Neki profesor ti se počne upucavati i pozove te na kavu i onda ga ti odbiješ iako ti se sviđa (barem dovoljno sviđa za kavu da se bolje upoznate) jer se bojiš kako će to sve završiti?

Meni se čini da je to ipak pitanje love, netko tko radi za 6, 7 tisuća kuna iako ima SSS vjerojatno nije u situaciji ko osoba koja radi za duplo manju plaću, kvragu imam frendice sa faksom koje zarađuju manje nego neki poznanici s SSS. Mislim da se na kraju ipak sve svodi na lovu...
Uvijek je pitanje love. Solo frendica od 33 god kaže ne želi neambicioznog tipa koji radi za 5 tis..znači ona ambicioznost po lovi mjeri, kaže to je mala plaća za muškarca. Ok ona 'tuče' kojih 7500 pa normalno da žei frajera koji barem toliko ako ne i više ima. Ja joj kažem iz zajebancije da je stara već da ne bude tolko izbirljiva no njoj kriteriji kao samo rastu kako ide starija. Uz poželjnu veću plaću, ona žudi za time da se i zaljubi, kaže već se dugo nije zaljubila..po meni paradoksalno, ne možeš tražiti zaljubljenost i istovremeno imat racionalne kriterije.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:58   #1104
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
po meni paradoksalno, ne možeš tražiti zaljubljenost i istovremeno imat racionalne kriterije.
Možeš. Samo su manje šanse da naletiš na nekoga u koga se zaljubiš i koji uz to zadovoljava određene kriterije. Njeno pravo, njen izbor.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:43   #1105
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Puca mi kifla dal si SSS,VSS,dip. ing. i koje sve picke materine dokle god mi se to ne nabija na nos

Dal radis za 3000,4000 ili 10 000 kuna me boli kifla
Sad te boli kifla, al ces brzo u zajedničkom životu shvatiti da su prihodi zbroj prihoda oba partera, i da vam kupovna moć i standard ovisi o oboje. A tad će ti biti zao ako ti cura zarađuje malo.

Nije problem ako netko zarađuje malo, problem nastaje ako ne zarađujete podjednako.

Svi bi mi željeli biti sponze, i žene i muškarci. Ali biti sponza zahtjeva kompromise koje mnogi nisu željni prihvatiti.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:12   #1106
Vecina muskaraca se osjeca kastrirano i ne dovoljno muzevno,ako zena puno vise zaradjuje.Muskarac kada bira izmedju dvije zene za dugorocnu ili kratkorocnu vezu, sa vecom ili manjom placom - obicno odabere onu sa ljepsom guzom i sisama.
Vecina zena koje puno i/ili vise zaradjuju od muskarca, ce mu to zamjerati dugorocno.To pokazuju primjeri vrlo uspjesnih i bogatih zena-niti jedna nije s manje uspjesnim muskarcem od sebe. One veze koje nisu takve su samo izuzetci koji potvrdjuju pravilo.
Ovo je naprosto ljutska psihologija i priroda i tu su rodne uloge vrlo odredjene i definirane.
gahraman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:52   #1107
Quote:
usernotinuse kaže: Pogledaj post
(U pauzi na poslu, pa možda bude ...) :
Ok, patetika je bio najbrži naziv za svašta nešto, da ne duljim.
S ovim se ne slažem, ali shvaćam odakle tvoj nick (sinkretizam koji nije my cup of tea) : "Svaka stvar da bi bila nešto mora biti "dostojna" za to".

"Fenomenološki se žudnja raskriva kao ona koja želi i žudnju drugoga."
Ne nužno (u primjeru s pjevanjem i ruljom, ok, ali moja je teza da žudnja NE NESTAJE s navikom, barem ne nužno).

"gazda" (ne Onaj Gazda) i "podređeni" - ima ona narodna da uvijek jedan malo više voli (ne znam što da mislim o tome a da ne zapadnem u stereotipe).

Hm, neće podređeni doći do sebe, doći će do onoga do čega mu gazda da da dođe (to uključuje i subjektivnost), dok god se oboje žele "igrati". Gazda možda voli "stvari koje donose neku korist", pa makar i žive.
S druge strane, Gazda je možda i u podređenijem položaju od podređenog, jer ovisi upravo o tom podređenom.
Nisam tip za agape i ne mislim da takva vrst ljubavi može jamčiti poštivanje subjektivnosti (kod mene svakako radi eros i philia s odabranima).
Opet on topic : Kako si me "ubio" s onom frulicom na nekoj drugoj temi, hajde da pitam : što bi onda po tebi bila ambiciozna ili neambiciozna žena ?
Mirandola je sasvim slučajan nick, vjerojatno mi je bio blizu ruku kada sam otvarao profil. Neke-vrste sinkretizam je nešto za što nikako nisam spreman, ne mogu sintetizirati "stavove", a kamoli ih kompilirati.

Jedna od linija u jednom filmu je bila: "Muškarci ne znaju voljeti, a žene ne znaju biti voljene". Apstrahirajući od spolne razlike, možda misao pogađa?

Ne samo da su odnosi m-ž u banani, polovi se javljaju na svim razinama: kapitalist-radnik, bogati-siromašni, profesor-učenik, glumac-publika, lijep-ružan... Sve se može svesti na bazu: gospodar-rob. Valjda to još nismo spremni ukinuti, jer čovječanstvo nije došlo k sebi.

Može se reći da žudnja ne prestaje ponavljanjem, ali je to samo kod roba tako. "Podređeni" žudi za priznanjem sebe, a gospodar ne žudi za tim jer priznanje ima - eventualno ga može održavati zbog koristi, ali mislim da to ne zadovoljava. To nije priznanje od sebi jednakoga nego od "stvari".

Recimo, jedan ovisnik o methu želi meth. Stalno ga želi. Diler je s njim u dobrim odnosima jer mu ovaj plaća. Međutim, diler je lukav i smatra ovisnika debilom dok ga nema. Banaliziram, ali eto, povuci paralelu na ljubavni odnos.

Natežem. Možda bi jedan odnos dobro funkcionirao kada bi bilo stalne borbe za sebe, koja ne bi bila puko sebična. Da se niti jedan partner ne uljuljka u drugoga, pa se ponovno vraćam na: "Muškarac ne zna voljeti, žena biti voljena." Što se tiče spola (dobro, rodne uloge), misliš li da u tome ima istine? Da je u ženu rodno imputirana uloga robinje?

Dobro, nisi sklona agapeu. Samo kažem da se tu može, možda, bolje funckionirati. Jer nema tu gospodara, oboje smo pseudo-robovi, imamo zajedničkog Gospodara.

Ako mislimo na isto, za mene je ambiciozno ljudsko biće jebeno. Samo znaj, pri ovome "ambiciozno" mislim na suštinu, a ne na karijerizam.

Nisam mislio provocirati frulicom, samo ilustrirati.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:53   #1108
Quote:
gahraman kaže: Pogledaj post
Vecina muskaraca se osjeca kastrirano i ne dovoljno muzevno,ako zena puno vise zaradjuje.Muskarac kada bira izmedju dvije zene za dugorocnu ili kratkorocnu vezu, sa vecom ili manjom placom - obicno odabere onu sa ljepsom guzom i sisama.
Vecina zena koje puno i/ili vise zaradjuju od muskarca, ce mu to zamjerati dugorocno.To pokazuju primjeri vrlo uspjesnih i bogatih zena-niti jedna nije s manje uspjesnim muskarcem od sebe. One veze koje nisu takve su samo izuzetci koji potvrdjuju pravilo.
Ovo je naprosto ljutska psihologija i priroda i tu su rodne uloge vrlo odredjene i definirane.


Zena ne zeli da bude iznad muskarca u bilo kojem aspektu. Danasnji feminizam moze propagirati jednakost ali to ce se tesko ikada postici. Jednostavno se ne moze protiv biologije. Uvijek ce se zena traziti pametnijeg, krupnijeg i bogatijeg muskarca od nje same.
Brad0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:00   #1109
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Sad te boli kifla, al ces brzo u zajedničkom životu shvatiti da su prihodi zbroj prihoda oba partera, i da vam kupovna moć i standard ovisi o oboje. A tad će ti biti zao ako ti cura zarađuje malo.

Nije problem ako netko zarađuje malo, problem nastaje ako ne zarađujete podjednako.

Svi bi mi željeli biti sponze, i žene i muškarci. Ali biti sponza zahtjeva kompromise koje mnogi nisu željni prihvatiti.
Sve je to meni jasno Angry ali ako vec tako gledas ... mene sigurno nece htjeti neka djevojka/zena ako zaradjujem mjesecno 4000 sto znaci da cu biti po tome dostupan onima koji zaradjuju isto kao i ja ili manje i sad bi po tome ja trebao ne prihvatiti to jer ja zelim da ona zaradjuje vise Nemam pojma,nikad nisam gledao na to niti ne zelim! Ako se zaljubim u djevojku ko tele i dodje do toga da mi kaze da zaradjuje svega 3000kn pa ne pada mi ni na kraj pameti da je ne prihvatim ili odjebem il kako god hoces gledati na to,jednostavno nemam takvo glediste na to niti cu ga imati jer to onda vise nisam ja a najmanje sto zelim je biti materijalista,ili osoba koja gleda na ljubav kroz novac
Naravno da cu biti poticaj njoj ako zeli postici nesto vise,ako ima mogucnosti i zelju i volju,za to sam uvijek! sve dok dvoje ljudi imaju jedno drugoga,dok imaju ljubav,dok rade i za place od 3-4k ja ne vidim nikakvog problema u tome jer sve se moze kad se hoce
Inace mi je jedna od jacih vrlina skromnost i znanje sa novcima
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:12   #1110
Quote:
Brad0 kaže: Pogledaj post
Zena ne zeli da bude iznad muskarca u bilo kojem aspektu. Danasnji feminizam moze propagirati jednakost ali to ce se tesko ikada postici. Jednostavno se ne moze protiv biologije. Uvijek ce se zena traziti pametnijeg, krupnijeg i bogatijeg muskarca od nje same.
Ajme gdje izvlačite ovakve budalaštine. Znam nekoliko muškarca koji zarađuju osjetno manje od svojih žena i osim sto se znaju u društvu šaliti da su sponzoruše, nikome to ne smeta, naprotiv.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:22   #1111
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Znam nekoliko muškarca koji zarađuju osjetno manje od svojih žena i osim sto se znaju u društvu šaliti da su sponzoruše, nikome to ne smeta, naprotiv.
Što veće plaće, to manje bitnija razlika u njima.
Ukoliko ona zarađuje 20, on 15, who the fuck cares.
Ukoliko ona zarađuje 12-13, on 8-9, neće mu se 'zamjerit'. Oboje zarađuju dobre pare.
Ukoliko ona zarađuje 8-9, on 3-4, e tu je već 'problem'.
Postoji neka 'otprilike' granica što se smatra pristojnom i dobrom lovom i neće se osobi zamjerit ukoliko suprotna strana više zarađuje sve dok ta drži tu razinu.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:32   #1112
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Ukoliko ona zarađuje 8-9, on 3-4, e tu je već 'problem'.
Jedan je i takav par, s tim da on ponekad niti nema posla. No kao sto rekoh prije, uvijek su tu neki kompromisi u igri kod takvih slučajeva. Nećeš izabrati partnera koji zaradjuje puno manje od tebe ako ne može to nečime kompenzirati.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:37   #1113
Quote:
Brad0 kaže: Pogledaj post


Zena ne zeli da bude iznad muskarca u bilo kojem aspektu. Danasnji feminizam moze propagirati jednakost ali to ce se tesko ikada postici. Jednostavno se ne moze protiv biologije. Uvijek ce se zena traziti pametnijeg, krupnijeg i bogatijeg muskarca od nje same.
A zgodnijeg? Hoće li htjeti i fizički atraktivnijeg od sebe? Ne bih rekao baš.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:41   #1114
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
po meni paradoksalno, ne možeš tražiti zaljubljenost i istovremeno imat racionalne kriterije.
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Možeš. Samo su manje šanse da naletiš na nekoga u koga se zaljubiš i koji uz to zadovoljava određene kriterije. Njeno pravo, njen izbor.

ukratko - zaljubljivanje je spolni izbor. a spolni izbor počiva na heuristici. prepoznavanjem. apstrahiranjem nebitnog. služenjem s tek nekoliko pravila.
što zapravo znači da je zaljubljivanje zapravo inteligibilno.
u literarnijem prijevodu, zaljubljujemo se razumskim zrenjem. ili kao što to veli miloš n. đurić - mentalnom rafinerijom. i theophrastus bombastus imao je jednu na tu temu ali neću.

zaljubljivanje je dakle, zadovoljavanje naših kriterija. i uopće je pogrešno misliti da zaljubljivanje ima nečeg iracionalnog u sebi, kao što mi se čini da je pogrešno misliti da u čovjeka postoji nešto što možemo nazivati iracionalnim.

zaljubljivanje je naučena selekcija i nije posve autonomna. ili mi nismo posve takvi. možda je to ispravnije reći.

mistifikacija i romantiziranje zaljubljenosti posljedica je naše mogućnosti ili snage konceptualizacije. stvaranja. imaginacije. naše sposobnosti metaforičkog mišljenja. ili samo mišljenja.
izrazi poput onoga - ljubav je slijepa ili vodi me srce ili nešto treće - izraz su 'konceptualnosti' koja je znala manje od ove današnje.

edit: ovo je bio grubi kroki. poput van goghovih crteža ugljenom.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.

Zadnje uređivanje gajto gazdanov : 08.12.2016. at 23:00.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:57   #1115
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Uvijek je pitanje love. Solo frendica od 33 god kaže ne želi neambicioznog tipa koji radi za 5 tis..znači ona ambicioznost po lovi mjeri, kaže to je mala plaća za muškarca. Ok ona 'tuče' kojih 7500 pa normalno da žei frajera koji barem toliko ako ne i više ima. Ja joj kažem iz zajebancije da je stara već da ne bude tolko izbirljiva no njoj kriteriji kao samo rastu kako ide starija. Uz poželjnu veću plaću, ona žudi za time da se i zaljubi, kaže već se dugo nije zaljubila..po meni paradoksalno, ne možeš tražiti zaljubljenost i istovremeno imat racionalne kriterije.
Zasto bi se iskljucivali zaljubljenost i racionalni kriteriji?
Racionalni kriteriji sluze da stave veto ili zaustave nesto sto nam se ne cini dobro za nas.
Recimo ne zelis se zaljubit u kriminalca, osobu 30 godina stariju od sebe, osobu koja je u braku, curu najboljeg prijatelja, nekog tko ima pogled na zivot skroz suprotan tvom....ne znam sto bih jos dodala kao primjer.

Zadnje uređivanje mantisa : 08.12.2016. at 23:26.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:22   #1116
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Nećeš izabrati partnera koji zaradjuje puno manje od tebe ako ne može to nečime kompenzirati.
zanimljivo. o kakvoj kompenzaciji tu pričamo? kurcu, ljubavi ili ispomoći u kućanskim i vrtnim poslovima?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:30   #1117
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
zanimljivo. o kakvoj kompenzaciji tu pričamo? kurcu, ljubavi ili ispomoći u kućanskim i vrtnim poslovima?
Upravo to, ovisi naravno o osobi. Kod žena je to tipično mladost, dobar izgled. I kod muškaraca može vrijediti slično, osim ovoga sto si navela.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:18   #1118
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Dal radis za 3000,4000 ili 10 000 kuna me boli kifla sve dok djelis na pola za rezije i namirnice i bitne stvari u zivotu!
Pola od 3000 i pola od 8000 nije ni približno isto tako da netko nekoga mora šlepati.
Nije mi najjasnije kako to dijeljenje na pola izgleda izgleda u praksi. Poplaćaju se računi i kupi se speceraj, cura je potrošila svoju plaću a njemu se npr ide van, on odlazi u restoran sa društvom a ona ostaje doma jesti parizer jer je potrošila cijelu plaću.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:28   #1119
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Sad te boli kifla, al ces brzo u zajedničkom životu shvatiti da su prihodi zbroj prihoda oba partera, i da vam kupovna moć i standard ovisi o oboje. A tad će ti biti zao ako ti cura zarađuje malo.

Nije problem ako netko zarađuje malo, problem nastaje ako ne zarađujete podjednako.

Svi bi mi željeli biti sponze, i žene i muškarci. Ali biti sponza zahtjeva kompromise koje mnogi nisu željni prihvatiti.
Ali to zbilja nije istina! Imam više nego dvostruko manju plaću od muža, a on čak ponešto zaradi još i na poljoprivredi, ali baš nikada nisam osjetila niti primisao osjećaja manje vrijednosti. Niti uočila da on uopće razmišlja o odnosu naših prihoda. Zašto i bi dok god imamo dovoljno za normalan život?
Trebali bi valjda napraviti tablicu, gdje bih onda obračunala i kućanske poslove ili ljetovanje u apartmanu ili na jedrilici mojih staraca? A on vreću krumpira koji je sam uzgojio?
Ma to su naprosto gluposti, neživotne i s izvorom u nekim kompleksima manje vrijednosti!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:30   #1120
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Puca mi kifla dal si SSS,VSS,dip. ing. i koje sve picke materine dokle god mi se to ne nabija na nos

Dal radis za 3000,4000 ili 10 000 kuna me boli kifla sve dok djelis na pola za rezije i namirnice i bitne stvari u zivotu!

Kako mi se vise gade te danas podjele tko zaradjuje vise,tko ima vecu skolu il ko ima bolji auto jbt na sta je ovaj svijet spao u pm
To je oximoron. Tvrdnja da te boli kifla za lovu, ali tek kada se dostigne određena cifra. Ili ti je svjedno, ili nije, precizna tebi dovoljna cifra je tehnikalija.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger