Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 01:08   #301
ma vidi kolko nas ima, jebote kolko nas imaaaaaaaa
jebote kolko nas imaaaaa!!!!!!!!!!! - u navijačkom tonu

pozdrav svim Helex-ljudima

šta nam bi x

i drž te se
život je tu da mi sjebemo njega a ne on nas
drvnaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:29   #302
i ja sam uzimao helex ali mi nije puno pomogao,onda sam presao na xanax sanval i apaurin
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:34   #303
ljudi samo nemojte naglo prestati uzimate te tzv. lijekove, jer naglo susprezanje može dovesti do epileptičkog napada - osobno doživio
shadow5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:49   #304
Quote:
shadow5555 kaže: Pogledaj post
ljudi samo nemojte naglo prestati uzimate te tzv. lijekove, jer naglo susprezanje može dovesti do epileptičkog napada - osobno doživio
A fino ti piše u uputstvima da se doza kod prestajanja postupno smanjuje
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:11   #305
a hebiga, ni sam nisam skužio koliko sam se navukao na tu legalnu drogu...
sretno svima, uspio sam ih se riješit i život mi je bolji.... valjda
shadow5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:32   #306
Svaka čast, ja sam ih se pokušala riješit al neda
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:00   #307
joj, mlada si (skoro istih godina) makni se toga ne treba nam to...
to te vuče toliko duboko dok ne potoneš...
ovikanje od toga je prava psihička i tjelesna kriza, ne bih to opet prolazio.. hebena legalna droga
sretno
shadow5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 09:24   #308
Vuče me i ova anksioznost, zato ih i pijem
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:57   #309
Thumbs up nevažna

Za sve koji piju HELEX i sl. sedativi su vam dovoljni da se smirite i pokušate nekako svoj život dovesti u red! Ako vam je stvarno potrebno da se smirite radije popijte tabletu i smirite nego da poslije morate piti i još više .Neka to bude mala terapijica u kojoj trebate imati "prag tolerancije" kad ih koristite.Ako znate taj prag tolerancije onda se ne morate bojati ovisnosti...pogotovo kod sedativa...kad kad jednostavno u životu neki događaj trauma pogodi našu psihu pa si moramo pomoći.Sve je to normalno, i kad ih u početku uzimate naravno da se od svakog sedativa malo spava dok se ne priviknete malo, kad kad se jave i promjene raspoloženja i to je normalno javile bi se i da ih ne uzimate to samo znači da tablete nisu tako jake što je ok jer možete upravljati sobom.
Zato preporučavam one od što "manje mg" lakše ih je i prestati uzimati sve to postepeno...ako vam je ponekad potrebna jača doza zbog većeg stresa povećajte je malo ali ne znači da će vam i sutra trebati veća doza.Ovo vam govorim iz iskustva i kad popijete tabletu pokušajte razmišljati o nečem lijepom a ne o tabletama...Ja sam se sa praxitena vrlo brzo skinula pomoću helexa a sa helexa postepeno smanjivajući dozu, kad je već smanjite na ono malo prije spavanja onda se stvarno ne morate brinuti a uz to kad ste mamurni od helexa popijte andol 300 .A kod smanjivanja doze možete i biljne tablete jače povremeno najbolje valeral ili persen forte. Smirit će i grčeve u želucu (pri smanjivanju doze) dražeje buscol...čajevi itd. vjerujte one jače tablete su još gore...ako i pijete neke tablete po potrebi i godinu dana s vremenom će to proći i sami ćete shvatiti...da je samo potreban prag tolerancije.Nikad ne znate kad ćete opet neki stres doživjeti, pa ćete morati popiti nešto za smirenje, to je tako u životu pijte te laganije koje vam odgovaraju i smirite sami sebe, samo se previše ne opterećujte razmišljanjima o ovisnosti pa ćete se prije i smiriti...
nevažna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:05   #310
Netko je pitao za razliku između helexa i xanaxa?
Pa xanax je navodno jači kao i helex 0.5mg ima neko azo bojilo roza boje na koje se može biti i alergičan.
Zato oni koji piju helex 0.25mg(bijele boje) koji ne sadrži tzv.azo bojilo lakše ga je prestati uzimati...odvikavati se.
Radije popiti 2 ili jednu ipo tabletu od 0.25mg helexa ako je potrebna veća doza.a kad se osjećaš dobro pij po pola tablete 0.25 helex par puta na dan a između neku dobru biljnu tabletu...i samo misli kako će te i to malo tablete smiriti..možda je suztezanje malo neugodno ali se da u tjedan dana postepeno smanjiti a za dva tjedna se može smanjiti i na samo malo prije spavanja ali ne naglo prestajati.
nevažna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:51   #311
Quote:
misery- kaže: Pogledaj post
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja
Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:27   #312
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 03:45   #313
Quote:
nevažna kaže: Pogledaj post
Netko je pitao za razliku između helexa i xanaxa?
Pa xanax je navodno jači kao i helex 0.5mg ima neko azo bojilo roza boje na koje se može biti i alergičan.
Zato oni koji piju helex 0.25mg(bijele boje) koji ne sadrži tzv.azo bojilo lakše ga je prestati uzimati...odvikavati se.
Može malo više o tim bojilima? Znaš li što više?
Mislim da se spominju i u ostalim tabletama i rade problema.
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:49   #314
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači. Ja samo mislim da je jako opasan.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:35   #315
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači.
Odkud ti ovo?
Kolko ga pijem da ima takva svojstva ja nebi bila depresivna...
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:41   #316
koliko dugo i u kojoj dozi moras pit helex da se naviknes na njega,kak bi se reklo da postanes ovisan?
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:44   #317
Quote:
Ajujana kaže: Pogledaj post
Odkud ti ovo?
Kolko ga pijem da ima takva svojstva ja nebi bila depresivna...
Pa u tome i jest stvar. Ja naprosto ne vjerujem u veliku učinkovitost toga, a nus pojave mogu biti strašne. Samo pazi kad ga budeš prestajala piti. Postupno smanjuj dozu.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:47   #318
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
koliko dugo i u kojoj dozi moras pit helex da se naviknes na njega,kak bi se reklo da postanes ovisan?
Pa vidiš, to ti ovisi od organizma do organizma. Meni se osobno činilo da nakon što sam obični praxiten pila u terapijskim dozama 5 dana da sam se navukla. I onda ajd na cold turkey skidanje s mineralnom vodom (negaziranom, of course ). Jer, nakon 5 dana nije mi više ni djelovao. Nakon toga zaključih da je opravdano popiti pokoji sedativ samo povremeno, kao aspirin ako te slučajno zaboli glava, ako si se jako nanervirao pa srce strada od nekontroliranog lupanja.

I tu mi se čini normabel kao najprihvatljiviji.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:37   #319
ja sam postala tabletomanka i uz ostale probleme, trebalo je riješavati i taj. od 3x0,25 mg xanaxa+AD, kroz godine se navukla na 6 xanaxa od 0,5 mg. zadnja 3 mjeseca pijem jači AD, fevarin, koji mi je pomogao u skidanju sa x. tj. uzmem ga po potrebi, a to je hebeno daleko od 6 komada. kad se sjetim, ne mogu vjerovati.
inače pijem 50 mg ujutro i 100 mg navečer fevarina. prije njega pila sam 5 g. zoloft. eto, ja sam se bila stvarno navukla na xanax, pa vam zato i govorim o tome da vidite što se može dogoditi. a na alkohol zaboravite. nema ga. ja ga ne konzumiram već 12 godina. be very very careful!

ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:53   #320
E vidiš, o tome govorim. Znam podosta takvih slučajeva, pa sam učila više na tuđim greškama nego svojim (u ovom slučaju).

No imaj u vidu i ovo što sad uzimaš - možda ćeš biti u situaciji da se i s toga skidaš. U svakom slučaju sam primjetila da se uz ovakvo liječenje često javlja novi problem - tabletomanija. Pa i na analgetike se čovjek navuče.

Alkohola glede - najgora kombinacija: pilsevi+alkohol.

No isto kažu da je alkohol, u malim dozama, najbolji anksiolitik i antidepresiv. Na alkohol se ne navučeš tako lako kao na pilseve, ali oprezno s njim. Male doze!
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.