Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 23:45   #41
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Kad god upoznam neku curu, ja se us**em.
Svjestan sam da nemam m*da, ali usprkos tomu, ja to ne mogu promjeniti.
A ono, budi kreten i zabrij si u glavi da si jako važan. Onda ćeš u skladu s tim i ostavljati takav dojam.
Razum ti tu neće pomoći.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:46   #42
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Ok, a zašto?

Znam, kad si kraj cure koja ti se sviđa obuzme te šok. Probaj prvo s curom koja ti se ne sviđa

Ne mogu te direktno savjetovat jer ne znam šta čovjeka navede na promjenu (druga perspektiva, sigurno, ali ne znam kako - i nemoj slijedit moj primjer ) ali probaj prvo sa - šta je najgore šta ti se može dogodit? Može te odbit? Nije ni bila tvoja. Ako ništa ne poduzmeš, neće ni bit.

*Taj pristup ima jednu manu (bolje rečeno, logičku zabludu), ali ako ju nacrtam će ti bit teže.

Ako ništa drugo ne upali, zapamti da i ona prdi i sere ko ti
(ili, više romantično: i njeno srce kuca kao i tvoje )
Mislim da je najveći problem strah od neuspjeha.
Imam jako nisko samopouzdanje.
Kad me jedna odbije doživim to kao smak svijeta.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:51   #43
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
A ono, budi kreten i zabrij si u glavi da si jako važan. Onda ćeš u skladu s tim i ostavljati takav dojam.
Razum ti tu neće pomoći.
Takve deluzije se ruše ko kula karata prije nego izađe iz kuće.

Umjesto da sebe narcisoidno uzdižeš u nebesa, probaj tall poppy sindrom. Sreži konkurenciju. Ionako su i oni samo ljudi. A probaj to i sa curom koju vjerojatno idealiziraš. I one su samo ljudi, sa svojim manama, strahovima, nesavršenostima, svime.

Ali naravno, ako imaš kvalitete koje te uzdižu iznad nekog prosjeka, by all means. Ponašaj se i gledaj se kao da si big deal. Ali nemoj da te reakcija okoline smete u tome. Ipak privlačnost na koju ne možeš utjecat igra najveću ulogu. Ili je, ili nije. Možeš utjecat na neke granične slučajeve, ali rijetko.

Naravno, na istu osobu ne djeluješ isto ako joj prvo pristupiš kao papak pa onda kao frajer. Ali ako govorimo iz perspektive iste osobe, vrlo malo možeš utjecat. Probaj svoje, možda upali. Ako ne - it was never meant to be.

Samo nemoj radit gluposti koje bi te diskvalificirale i kad imaš šanse
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:57   #44
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Većina vas ima pravo.
Gledajući i jednu i drugu stranu ja sam tu najviše kriv.
Jednostavno nemam hrabrosti išta pokušati.
Kad god upoznam neku curu, ja se us**em.
Svjestan sam da nemam m*da, ali usprkos tomu, ja to ne mogu promjeniti.
nema to veze s krivnjom, pa nisi nekoga ubio da trebas sebe kriviti. ovo sta ti se dogadja je nesto skroz normalno., a dogadja ti se jer odrastas i to je super. mislim da bi ti bilo najbolje da cure gledas cisto kao frendice, i budes dobar prema njima, siguran sam da jesi, i polako skupljas iskustvo, kroz komunikaciju...pitas ih kako su, cime se bave, sta ih zanima, i jako bitno: pozorno ih slusas dok ti pricaju o sebi (bez prekidanja!), znaju biti i zanimljive a kad se zaustave kazes im i nesto o sebi, mozda te i same pitaju...i malo po malo doci ce neka kojoj se i ti jako svidjas, TI bas takav kakav si sada , a posto to rijetko ide samo u jednom smjeru, velika je vjerovatnost da ce se i tebi ona sviditi. i ona ce onda uciniti sve sta treba, polako, prvo razgovor, pa setnja, mozda i dopisivanje (budi iskren).., mozda te ona i prva poljubi kad za to dodje vrijeme, sto je skroz ok.

to sto ti mislis da nemas dovoljno hrabrosti je cista glupost, imas viska energije, zivotne energije koja se pod pritiskom blokira.

trebao bi biti zadovoljan vec nakon prvog razgovora s nekom curom.

a najbitnije je, a i iz aviona se vidi, da si bas dobar decko, to i cure vide, a vecina i voli
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:57   #45
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Mislim da je najveći problem strah od neuspjeha.
Imam jako nisko samopouzdanje.
Kad me jedna odbije doživim to kao smak svijeta.
Pogledaj moj gornji post.

Ali, šta i da ne uspiješ? Možda ni ne možeš. Daj najbolje od sebe. Ako ne probaš, sigurno nećeš uspijet.

*Taj pristup ima jednu manu (bolje rečeno, logičku zabludu), ali ako ju nacrtam će ti bit teže.

Ako se budeš ponašao ko preplašeni svizac, sigurno nemaš šta tražit. Vjeruj u sebe, ako ti je to preteško, poradi prvo na sebi. Evo ja ću ti kao fizički maksimalno neatraktivan primjerak reć da imam maksimalno samopouzdanja u sebe, i ponosa, i da mogu prić bilokojoj curi ako mi je to ideja. Oću li svaku osvojit? Neću, ni blizu. Ali me boli kurac, a to žene većinom vole

Ako osjeti da si očajan ili da ti sve ovisi o tome oće li te, nemaš šta tražit.

Ja znam svoje kvalitete, čak i ako ih ne znam prezentirat - pola priče je na njoj da ih prepozna - i neću krivit sebe ako pođe krivo. Ono šta me veseli je da sam probao ako sam htio. Od ne je nastalo možda. Probaj tako razmišljat.

Dalje od toga ti ne mogu pomoć. Previše sam izvan svega toga.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:01   #46
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nema to veze s krivnjom, pa nisi nekoga ubio da trebas sebe kriviti. ovo sta ti se dogadja je nesto skroz normalno., a dogadja ti se jer odrastas i to je super. mislim da bi ti bilo najbolje da cure gledas cisto kao frendice, i budes dobar prema njima, siguran sam da jesi, i polako skupljas iskustvo, kroz komunikaciju...pitas ih kako su, cime se bave, sta ih zanima, i jako bitno: pozorno ih slusas dok ti pricaju o sebi (bez prekidanja!), znaju biti i zanimljive a kad se zaustave kazes im i nesto o sebi, mozda te i same pitaju...i malo po malo doci ce neka kojoj se i ti jako svidjas, TI bas takav kakav si sada , a posto to rijetko ide samo u jednom smjeru, velika je vjerovatnost da ce se i tebi ona sviditi. i ona ce onda uciniti sve sta treba, polako, prvo razgovor, pa setnja, mozda i dopisivanje (budi iskren).., mozda te ona i prva poljubi kad za to dodje vrijeme, sto je skroz ok.

to sto ti mislis da nemas dovoljno hrabrosti je cista glupost, imas viska energije, zivotne energije koja se pod pritiskom blokira.

trebao bi biti zadovoljan vec nakon prvog razgovora s nekom curom.

a najbitnije je, a i iz aviona se vidi, da si bas dobar decko, to i cure vide, a vecina i voli
Wow, ja i ti baš nemamo slično mišljenje o ičemu
Mislim da ga tvoj savjet odvodi u friendzone još više...

Ne treba bit šupak prema nikom, ali ako tretiraš cure koje ti se sviđaju kao frendice, drugo nećeš ni dobit. To je kao da su one uvijek neugledne kad su u tvom vidokrugu, ne ističu se po ničemu, ne zanimaju te zbog ičeg - one su jednostavno tamo. I pričaju s tobom, zanimaju se za tvoje probleme. Fora.

Ali to nikad neće jebat
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:08   #47
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Umjesto da sebe narcisoidno uzdižeš u nebesa, probaj tall poppy sindrom. Sreži konkurenciju. Ionako su i oni samo ljudi. A probaj to i sa curom koju vjerojatno idealiziraš. I one su samo ljudi, sa svojim manama, strahovima, nesavršenostima, svime.
Slažem se tu, mislim da autor teme ima problem da uzdiže žene u nebesa i na njih gleda kao na neku nedostižnu egzotičnu vrstu, a s druge strane, svjestan je svoje sjebanosti i svih nedostataka. Ali mislim da u tom problemu narcisoidnost svakome pomaže jer stvara samopouzdanje i stav ''ja sam bolji i vrjedniji od tebe'', ''tko si ti mala za mene, ne zaslužuješ me''...
Pa žene se pale na narcisoidne egomanijake, nije to nikakva ni tajna ni otkriće.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:11   #48
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Slažem se tu, mislim da autor teme ima problem da uzdiže žene u nebesa i na njih gleda kao na neku nedostižnu egzotičnu vrstu, a s druge strane, svjestan je svoje sjebanosti i svih nedostataka. Ali mislim da u tom problemu narcisoidnost svakome pomaže jer stvara samopouzdanje i stav ''ja sam bolji i vrjedniji od tebe'', ''tko si ti mala za mene, ne zaslužuješ me''...
Pa žene se pale na narcisoidne egomanijake, nije to nikakva ni tajna ni otkriće.
jesi li ti svjestan vlastite sjebanosti?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:16   #49
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
jesi li ti svjestan vlastite sjebanosti?
Pa svjestan sam sjebanosti ljudske prirode općenito, pa tako i vlasite... a i tuđe.
Ali to nije tema.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:20   #50
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Pa svjestan sam sjebanosti ljudske prirode općenito, pa tako i vlasite... a i tuđe.
Ali to nije tema.
s ljudskom prirodom je sve u redu, a vlastite probleme trebas sam i rijesiti. mislim da ti je vrijeme da krenes s poslom, i ostavis se savjeta. javi se za 4-5 godina da vidimo kako napredujes
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:21   #51
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Slažem se tu, mislim da autor teme ima problem da uzdiže žene u nebesa i na njih gleda kao na neku nedostižnu egzotičnu vrstu, a s druge strane, svjestan je svoje sjebanosti i svih nedostataka. Ali mislim da u tom problemu narcisoidnost svakome pomaže jer stvara samopouzdanje i stav ''ja sam bolji i vrjedniji od tebe'', ''tko si ti mala za mene, ne zaslužuješ me''...
Pa žene se pale na narcisoidne egomanijake, nije to nikakva ni tajna ni otkriće.
Onaj tko se uzdiže na tuđoj grbači, nije ni samopouzdan, nit ima razloga bit.
On je samo kreten, ko pijandura u bircu.

To se čini fora na prvi pogled, ali želiš li ga upoznat bolje, sa svojim sjebanostima i nesigurnostima? Ne treba to nikome; narcisodinost je obrambeni mehanizam totalnog kontrasta.

Osim toga, zašto bi on bio "bolji i vrijedniji od tebe" i zašto bi to nekoj curi bilo sexy? Ona želi da je on siguran u sebe, ne da nju (ili druge) vrijeđa. To je seljober a ne muškarac.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:35   #52
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
s ljudskom prirodom je sve u redu, a vlastite probleme trebas sam i rijesiti. mislim da ti je vrijeme da krenes s poslom, i ostavis se savjeta. javi se za 4-5 godina da vidimo kako napredujes
Mislim da ćeš se jako razočarati u životu sa takvim naivnim idealističkim stavom. A ovo, ''javi se da vidimo kako napreduješ'' je jako prizemno.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:43   #53
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Osim toga, zašto bi on bio "bolji i vrijedniji od tebe" i zašto bi to nekoj curi bilo sexy? Ona želi da je on siguran u sebe, ne da nju (ili druge) vrijeđa. To je seljober a ne muškarac.
Nisam mislio da ću morati objašnjavati da kada sam mu rekao ''budi kreten'' da će mu to stvarno i pomoći ili da će ''stvarno biti kreten'', zaboga.

Kakve veze narcisoidnost ima s vrijeđanjem? Narcisoidnost je zaljubljenost u sebe samog. Nisam ni mislio da je time onda stvarno ''bolji i vrjedniji'', kažem to je samo u glavi. Ne pada mi na pamet da krenem objašnjavati zašto je ženska priroda takva da joj se sviđa samopouzdanje, (a samopouzdanje je u bliskoj vezi s egomanijom i narcisoidnošću)
Razlozi za to se nalaze u knjigama iz područja evolucijske psihologije, kojih sam fala bogu dosta pročitao pa znam kakva je 'ljudska priroda'.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:46   #54
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da ću morati objašnjavati da kada sam mu rekao ''budi kreten'' da će mu to stvarno i pomoći ili da će ''stvarno biti kreten'', zaboga.

Kakve veze narcisoidnost ima s vrijeđanjem? Narcisoidnost je zaljubljenost u sebe samog. Nisam ni mislio da je time onda stvarno ''bolji i vrjedniji'', kažem to je samo u glavi. Ne pada mi na pamet da krenem objašnjavati zašto je ženska priroda takva da joj se sviđa samopouzdanje, (a samopouzdanje je u bliskoj vezi s egomanijom i narcisoidnošću)
dosadan si.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:50   #55
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
dosadan si.
Vjerujem. Hvala na komplimentu.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:55   #56
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da ću morati objašnjavati da kada sam mu rekao ''budi kreten'' da će mu to stvarno i pomoći ili da će ''stvarno biti kreten'', zaboga.

Kakve veze narcisoidnost ima s vrijeđanjem? Narcisoidnost je zaljubljenost u sebe samog. Nisam ni mislio da je time onda stvarno ''bolji i vrjedniji'', kažem to je samo u glavi. Ne pada mi na pamet da krenem objašnjavati zašto je ženska priroda takva da joj se sviđa samopouzdanje, (a samopouzdanje je u bliskoj vezi s egomanijom i narcisoidnošću)
Razlozi za to se nalaze u knjigama iz područja evolucijske psihologije, kojih sam fala bogu dosta pročitao pa znam kakva je 'ljudska priroda'.
Hvala, znam i ja sve šta trebam znat o ljudskog prirodi i evolucijskoj psihologiji. I wrote a book on that shit.

Stvar je u tome da, ako misliš da si "bolji i vrijedniji" da su drugi "gori i manje vrijedni". Sve ostalo mogu potpisat.

Samopouzdanje ne nastaje od spoznaje da su drugi u kurcu (jer to ionako ne govori išta o tebi) već od spoznaje da si ti vrijedan. Nađi svoje kvalitete umjesto da tražiš drugima mane. Ionako si vjerojatno prosjek ko većina.

Uostalom, ako ne možeš opravdat osjećaj narcisoidnosti, nećeš ni daleko dogurat. Da, na prvi dojam ćeš bit glavni jebač na planeti, a na drugi teški idiot. Sve žene se pale na prvo, dok pretpostavljam da on traži onu kojoj se on sviđa (a ne neka prenapuhana slika njega).

Nitko ne voli arogantnu budalu bez pokrića.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 01:19   #57
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da ću morati objašnjavati da kada sam mu rekao ''budi kreten'' da će mu to stvarno i pomoći ili da će ''stvarno biti kreten'', zaboga.

Kakve veze narcisoidnost ima s vrijeđanjem? Narcisoidnost je zaljubljenost u sebe samog. Nisam ni mislio da je time onda stvarno ''bolji i vrjedniji'', kažem to je samo u glavi. Ne pada mi na pamet da krenem objašnjavati zašto je ženska priroda takva da joj se sviđa samopouzdanje, (a samopouzdanje je u bliskoj vezi s egomanijom i narcisoidnošću)
Razlozi za to se nalaze u knjigama iz područja evolucijske psihologije, kojih sam fala bogu dosta pročitao pa znam kakva je 'ljudska priroda'.
Samopouzdanje nije u pretjerano bliskoj vezi s narcisoidnošću. Prvo je moguća realnost, drugo bolest.
A pogotovo se nikako ne slažem da se jednako sviđa ženama. Kojoj to ženi se sviđa narcisoidan muškarac?
Samopouzdanje stičemo iskustvom i kod normalnih ljudi se temelji na stvarnosti, dakle pokazuje da netko vrlo vjerojatno ima neke kvalitete, da su provjerene u praksi, da funkcioniraju. Tako i u specifičnoj sferi MŽ odnosa, uglavnom samopouzdani muškarci imaju što ponuditi, naučili su da to što nude vrijedi ženama, pa si mogu priuštiti sigurniji pristup oko neke teme gdje su "jaki", dakle i samopouzdani. Imam prilično neuglednog i tihog kolegu koji "podivlja" na feštama s glazbom, jer je izniman plesač. Izvrti me do besvijesti, sigurno i samopouzdano, mada običnim danom najčešće spusti pogled i od običnog pozdrava.
Napisala sam već autoru da je najlakši put naći tu sferu poklapanja, interesa i zanimacija, nešto gdje se osjeća kompetentnim za komunikaciju sa ženama. A kada uspostavi komunikaciju pola posla je obavio. Druga polovica ionako je puka slučajnost i sigurno će se desiti u relativnokratkom vremenu. Ako baš nije Quazimodov nećak, ili ima izrazito nerealne kriterije.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 01:22   #58
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
Uostalom, ako ne možeš opravdat osjećaj narcisoidnosti, nećeš ni daleko dogurat. Da, na prvi dojam ćeš bit glavni jebač na planeti, a na drugi teški idiot. Sve žene se pale na prvo, dok pretpostavljam da on traži onu kojoj se on sviđa (a ne neka prenapuhana slika njega).

Nitko ne voli arogantnu budalu bez pokrića.
Pa ni ne mislim da se osjećaj narcisoidnosti može racionalno 'opravdati'. Sve emocije, osjećaji i nagoni su u toj ''iracionalnoj'' sferi. Narcisoidnost je vrsta samoobmane, iskrivljene slike o sebi samom, koja je evolucijski nastala radi toga jer je lakše zavesti nekoga ako imamo visoko mišljenje o sebi (koje je u svezi s visokim samopouzdanjem).

Moja osnovna poruka autoru je ta da razumom neće osvojiti nešto što se razumom ne stječe (emocije, osjećaji, nagoni)
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 01:40   #59
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Pa ni ne mislim da se osjećaj narcisoidnosti može racionalno 'opravdati'. Sve emocije, osjećaji i nagoni su u toj ''iracionalnoj'' sferi. Narcisoidnost je vrsta samoobmane, iskrivljene slike o sebi samom, koja je evolucijski nastala radi toga jer je lakše zavesti nekoga ako imamo visoko mišljenje o sebi (koje je u svezi s visokim samopouzdanjem).

Moja osnovna poruka autoru je ta da razumom neće osvojiti nešto što se razumom ne stječe (emocije, osjećaji, nagoni)
nego kako se stjecu emocije i osjecaji, bez razuma? guzicom? stvarno si dosadan. kad vec kopiras recenice iz knjige mogao bi reci naslov i malo bolje to uskladiti
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 01:42   #60
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Samopouzdanje nije u pretjerano bliskoj vezi s narcisoidnošću. Prvo je moguća realnost, drugo bolest.
A pogotovo se nikako ne slažem da se jednako sviđa ženama. Kojoj to ženi se sviđa narcisoidan muškarac?
Samopouzdanje stičemo iskustvom i kod normalnih ljudi se temelji na stvarnosti, dakle pokazuje da netko vrlo vjerojatno ima neke kvalitete, da su provjerene u praksi, da funkcioniraju.
A čuj, iz moje perspektive su svi ljudi ''narcisoidni'' uključujući i mene samog. Mislim da je to jedna jako neosviještena stvar i prolazi uglavnom neopaženo kod ljudi.
Ja ne znam koji su objektivni razlozi koje nekoga čine ''boljim'' od bilo koga drugog.
Da bi uopće mogao biti ''jebač'' mora biti samopouzdan in the first place... iz bilo kojeg razloga... a ja kažem da taj razlog kakav god bio nije realan, nego se temelji na iskrivljenoj slici o sebi samom.
paklara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger