Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 00:02   #41
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Ma nije problem u tome da ona zaraduje vise, problem se pojavi kad ona pozeli lupit sakom po stolu i bit gazda u kuci
Inače kad neke manje zarađuju od muškarca to ih kao spriječava
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:03   #42
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Isto mi nije najjasnije.

Pogotovo u ovakvim primjerima di barem jedan zarađuje jako dobro.

3+10 je 13 000 kuna. Dovoljno za život dve osobe.
Naravno. E sad zamisli da osoba x koja zarađuje deset tisuća kuna na mjesec potroši tri, a osoba y koja zarađuje tri potroši deset. Onda nastaje problem.
TheRevenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:08   #43
Pa ako im je gušt zdrobiti sve što imaju taj mjesec na raspolaganje opet ne vidim u čemu je problem.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:08   #44
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Ne očekujem da mi parira po financijama, al očekujem da se bar može sama financirat. Nije mi ni ovako loše jer si mogu priuštit što želim, pa i društo lipih mladih žena.
Ona sa 5.000kuna moze sebe pokrit. Pretpostavljan da zivi s materom i ocem.
A ti ubuduce kad upoznajes zenske govori svima sa radis kao bauštelac.
Ona koja bude imala interesa bit s tobom. Tek joj naknadno reci da si pomorac.
Inace mi nije jasno kako pomorci ne ukljuce mozak. Jebate iz Dalmacije si di si meta svi. tim sponzama koje ce se nakacit na tebe i nastancat dicu samo da pokupe alimentaciju (cast izuzecima) .. i ti onda ides te neke balavuce vatat jer su mlade i lipe?
Reci da si baustelact neka ti to bude selekcija.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:17   #45
Mene bi bilo sram pitat lika ikakve pare.

Al to su muski krivi. jel normalni da u ljubavnoj vezi decko curi kupuje stikle, cizme?
jel to nije ciganluk?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:20   #46
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Isto mi nije najjasnije.

Pogotovo u ovakvim primjerima di barem jedan zarađuje jako dobro.

3+10 je 13 000 kuna. Dovoljno za život dve osobe.
Pa nije uopće stvar u "dovoljno za život" nego odnosu moći. I da, znam, znam, sad će već netko reći da toga nema u pravoj ljubavi, blabla, jer prava je ljubav dakako bezuvjetna (ni roditeljska ljubav nije bezuvjetna, a kamoli mž), ali još nikad nisam ne čula neskriveno podcjenjivanje ukoliko je razlika u financijama, obrazovanju ili čemu već drastična. Onda to bude obično makar ono "a on je meni tako bedast jako drag hihihi" ili "JA, JA, JA zarađujem troduplo više od njega, ali ne bih ga mijenjala hihihi". Ja o životinjama pričam s više respekta.
Dakako, ne kažem da nema iznimaka. A ima i onih koji su presretni da žena sjedi doma pa im nije problem da zarađuju za oboje. A ima i onih koji vole imati ženu profesoricu ili doktoricu jer užasno pate na titule. Ima svega. Ali da je baš par među kojim zjapi 10k skladan, e to se rijetko viđa.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:34   #47
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Hm, totalno se slažem. Prevelika razlika u novcu dovodi do disbalansa u vezi. Ima san ja vezu di sam ja pomorac sa cca 6000+ €, a ona ovdi radila za 5000 kuna ka prodavačica. Eh kćerce ako se ne možeš financirat onda si mi bespotrebna. Ja na brodu krvavo zarađujem, a ona bi još da joj šaljem. Što ja dobivam tim?
A šta ona ima od pomorca kojeg pola vremena nema doma, a drugu polovicu kenja kako ona malo zarađuje?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:35   #48
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa nije uopće stvar u "dovoljno za život" nego odnosu moći.
A šta kad jedno zarađuje 10 ili 100 puta više od drugog? Šta onda? Jebale vas pare, to je sredstvo, a ne cilj ili mjerilo moći...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:37   #49
Quote:
vrludava kaže: Pogledaj post
Meni nije poanta u zaradi nego u ambiciji i medjusobnom poticanju.
Dok god nam odgovara nivo ambicije partnera i dok god jedno drugo podrzavamo i motiviramo, dobro je. I dovoljno.
samo stvar je u tome da kod ovakvih stvari nije rijec o novcu u smislu brojci i nekoliko nula iza... jer onaj koji vise zaradjuje ima vecu moc u vezi. cesto i vecu kontrolu, u smisu vise ce odlucivati kako se i na sto novac troshi i slicno

to u samoj sustini, znaci to.

novac u vezi ili inace simbolizira personal power cesto...i oslikava, definira samu dinamiku neke veze isto.

(extremni primjer: scenario gdje bezvezan lik, a koji ima objektivno dosta novca ili je milijunash, a bira zensku koja nema pribijene kinte iliti mogucnosti da doprinosi vezi financijski, ali recimo je zgodna/zgodnija od njega ili dosta mladja od njega.

pa ta zenska ce biti tretirana kao obicna kurva ili pak njegovo vlasnistvo, takvu je on dozivljava i tako ce je najcesce i tretirati, kao kupljenu robu jel (i zato ce iti biti motiviran imati vezu sa takvom osobom gdje ne postoji neka ravnoteza u onom financijskom smislu, ukrakto: ta veza je totalno disfunkcionalna u samome startu, ne)

ili scenario gdje zena je ta koja pak zaradjuje npr duplo vise od muza je isto ozbiljan disbalance jer lik to moze dozivljavati losije nego da zaradjuje otprilike kao i on. ili on zaradjuje nesto vise od nje jel...

tako da nije to bas tako jednostavno jer novac simbolizira dosta toga, pogootvo u vezi ili prijateljstvima... u vezi bi trebao biti balans, i u pravilu biti ce u vezi koja je funkcionalna i zdrava. nema tu uboge pepeljuge i princa na konju bas, samo u bajkama.

(shodno tome zenska koja ne zeli kompromitirati svoj 'personal power' u vezi nece lika pitati za lovu ili ocekivati da on stalno placa sve, ne zato jer nuzno eto zeli trositi lovu nego ne zeli se osjecati DUZNA, upravo tu i na takav nacin artikulira svoju ravnopravnost s muzem/deckom.. ili lik kojemu nista od toga nije bitno previse well..taj ce mislim plesati kako mu zena svira i on je OK s time (u slucaju da on ne radi, a zena radi recimo i dobro zaradjuje). to je jednostavno tako...

Zadnje uređivanje Grazia : 02.12.2016. at 00:56.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:43   #50
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa nije uopće stvar u "dovoljno za život" nego odnosu moći. I da, znam, znam, sad će već netko reći da toga nema u pravoj ljubavi, blabla, jer prava je ljubav dakako bezuvjetna (ni roditeljska ljubav nije bezuvjetna, a kamoli mž), ali još nikad nisam ne čula neskriveno podcjenjivanje ukoliko je razlika u financijama, obrazovanju ili čemu već drastična. Onda to bude obično makar ono "a on je meni tako bedast jako drag hihihi" ili "JA, JA, JA zarađujem troduplo više od njega, ali ne bih ga mijenjala hihihi". Ja o životinjama pričam s više respekta.
Dakako, ne kažem da nema iznimaka. A ima i onih koji su presretni da žena sjedi doma pa im nije problem da zarađuju za oboje. A ima i onih koji vole imati ženu profesoricu ili doktoricu jer užasno pate na titule. Ima svega. Ali da je baš par među kojim zjapi 10k skladan, e to se rijetko viđa.
Jasna mi je i potreba za jednakošću, i svašta nešto, ali ima jedna stvar koju ti još ne možeš vidjeti. Generacijski horizont te zeza. Tvoja generacija još nije napravila prave karijere, i tu su i plaće takve kakve jesu. Kad karijere stasaju, i plaće se dižu na 50-80-+100k (pričam o frendovima i poznanicima, direktorima u ozbiljnim stranim firmama) i u kući je obično jedan takav, a drugi s plaćom 4-6-8 do 20k. Tu se više stvarno ne gleda tko je što donio.
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:51   #51
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
Jasna mi je i potreba za jednakošću, i svašta nešto, ali ima jedna stvar koju ti još ne možeš vidjeti. Generacijski horizont te zeza. Tvoja generacija još nije napravila prave karijere, i tu su i plaće takve kakve jesu. Kad karijere stasaju, i plaće se dižu na 50-80-+100k (pričam o frendovima i poznanicima, direktorima u ozbiljnim stranim firmama) i u kući je obično jedan takav, a drugi s plaćom 4-6-8 do 20k. Tu se više stvarno ne gleda tko je što donio.
Ima jedna stvar koju i ti ne možeš vidjeti. Da je meni karijerizam izuzetno odbojan. Barem u tom smislu u kojem ti govoriš, očekujući da se nekoj relativno mladoj ženi zacakle oči od direktorčića s masnim plaćama koji zapravo obilato zarađuju na potplaćenim kotačićima koji se ubijaju za njihov životni lajfstajl i da bi te njihove firme funkcionirale. Takav soj niti cijenim niti si priželjkujem išta od njihovih beneficija. A i znam koliko čovjek mora raditi za plaću iznad 10 i ne, hvala. Radoholičari me također ne zanimaju.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:56   #52
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ima jedna stvar koju i ti ne možeš vidjeti. Da je meni karijerizam izuzetno odbojan. Barem u tom smislu u kojem ti govoriš, očekujući da se nekoj relativno mladoj ženi zacakle oči od direktorčića s masnim plaćama koji zapravo obilato zarađuju na potplaćenim kotačićima koji se ubijaju za njihov životni lajfstajl i da bi te njihove firme funkcionirale. Takav soj niti cijenim niti si priželjkujem išta od njihovih beneficija. A i znam koliko čovjek mora raditi za plaću iznad 10 i ne, hvala. Radoholičari me također ne zanimaju.
Jel ti misliš da sam ti ja sad uvaljivao nekog od njih?!? Samo ti govorim da postoje super veze (koliko ja znam) u kojima su razlike u primanjima daleko veće od 10k. Ništa jebeno drugo.
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:57   #53
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
Jel ti misliš da sam ti ja sad uvaljivao nekog od njih?!? Samo ti govorim da postoje super veze (koliko ja znam) u kojima su razlike u primanjima daleko veće od 10k. Ništa jebeno drugo.
Da, mislim, mislim da si me sutra htio upoznati s nekim od njih.




ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:05   #54
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Onda to bude obično makar ono "a on je meni tako bedast jako drag hihihi" ili "JA, JA, JA zarađujem troduplo više od njega, ali ne bih ga mijenjala hihihi".
Ne znam, nekako me mimoiđu takve izjave....

Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
Jel ti misliš da sam ti ja sad uvaljivao nekog od njih?!?
Pa ako imaš kakvog slobodnog i dobrostojećeg kojeg bi preporučio, meni (za razliku od ex ) ne bi niš smetalo da zarađuje više od mene
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:08   #55
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Da, mislim, mislim da si me sutra htio upoznati s nekim od njih.

Na žalost, sutra moram tlačiti radničku klasu, a još nisam ni čizmu očistio.. još moram i to..
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:13   #56
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
Na žalost, sutra moram tlačiti radničku klasu, a još nisam ni čizmu očistio.. još moram i to..
Pa jasno mi je da si htio izraziti pripadnost toj i takvoj ekipi, a ne meni nuditi određene biznismene, čula sam te i prvi put. Samo, nije, eto, jebiga, palo na plodno tlo. Štaćeš.
I opet- pucanj u prazno. Nisam baš član Radničke fronte.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:17   #57
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
... (pričam o frendovima i poznanicima, direktorima u ozbiljnim stranim firmama) i u kući je obično jedan takav, a drugi s plaćom 4-6-8 do 20k. Tu se više stvarno ne gleda tko je što donio.
Znaš, ova tvoja dvojica zvuče kao neki pederi



Not that there's anything wrong with that


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:19   #58
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Nisam baš član Radničke fronte.
lažljivče, vidio sam ti linkove na Danu Republike
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:21   #59
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
lažljivče, vidio sam ti linkove na Danu Republike
Da, i? To što su mi neke pjesmice simpatične, ne znači da iz dubine duše ne rolajzam i ne prezirem Kapovićev fanatizam malog despota koji bi progonio sve koji ne misle kao on. Ali ovo je debeli off topic pa stoga, drži se teme.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:21   #60
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Znaš, ova tvoja dvojica zvuče kao neki pederi
.. slušam..
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger