Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 08:53   #81
Ma kakav Parkinson, izbij to iz glave. Razmišlaj o tome kada budeš imala 60 godina. Kakav problem sa vidom? Imam i ja rijetku anomaliju (diplopija). Nego, imaš li kakav ubod krpelja u zadnjih godinu-dvije. To svašta objašnjava.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 01:20   #82
Evo me, izbila Parkinsona, bila kod specijalistice, rekla nije to... Kaže da odem kod imunologa reumatologa zbog degenerativnih promjena na kralježnici i zglobovima... A koja je to dobra privatna neurologica? Ja sam bila u Poliklinici A.B.R. i kod Maje Roje...
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 11:28   #83
Megatronman, gdje si, što ne odgovaraš?? Ja sam pročitala da su fascikulacije često prvi simptom ALS-a. I da se obično javljaju na kapku, rukama, nogama, stopalima, a ja ih imam i u trbuhu, na leđima, svugdje... I primijetila sam da mi je lijeva noga tanja od desne, i imam bolove u mišićima lijeve noge... Činjenica je da imam prolaps diska L5S1 i da zbog bola u donjem lijevom dijelu kralježnice malo i štedim tu nogu, ali ipak...
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 11:31   #84
evo poz...
da se i ja javim...!
Isto kao i vi imam trzajeve po cijelom tijelu...nekada više nekada manje...!
Zadnjih 10 dana imam i na jeziku...ali ne kada jezik miruje,nego kada napravim neki pokret...počinje mi trzati jedan mali dio na vrhu jezika...!
Već su mi na forumu o bolesti štitnjače rekli da bi trebao piti magnezij i kalcij...pijem to 2-3 dana i mislim da mi je bolje...mislim...!
Pitanje...jel je imao netko to od vas na jeziku?
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:31   #85
Quote:
Kokolu kaže: Pogledaj post
Megatronman, gdje si, što ne odgovaraš?? Ja sam pročitala da su fascikulacije često prvi simptom ALS-a. I da se obično javljaju na kapku, rukama, nogama, stopalima, a ja ih imam i u trbuhu, na leđima, svugdje... I primijetila sam da mi je lijeva noga tanja od desne, i imam bolove u mišićima lijeve noge... Činjenica je da imam prolaps diska L5S1 i da zbog bola u donjem lijevom dijelu kralježnice malo i štedim tu nogu, ali ipak...

Evo Mene i meni je 7 ,

Ovako pazljivo citam svaki post od megatrona i na svim postovima je 99% u pravu.Zasto to kazem zato sto ja na prethodnom postu napomenuo da letos gubimo elektrocite i vidis ja sam obratio paznju da letos kad je vruce ja imam vise tegoba

Ovako ASL i BFS imaju Slicne Sindrome ali mogucnost ASL i BFS u ovakvim slucajevima je 5% ASL - 95% BFS.Za ASL samo napravis EMG i ako ti je uredan onda Mirna Glava.A to st tebi izgleda tanja noga meni se desavalo to pa kao da me nesto vuce na desno i tako te stvari.

Mogu ti reci samo nesto Napravis EMG i ako je uredan Samo napred jer da je ASL za nepunih 1 mesec pocinjes da imas problema i solju nemozes da drzis u ruci

Pozdrav
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:46   #86
Quote:
cittanoves1 kaže: Pogledaj post
evo poz...
da se i ja javim...!
Isto kao i vi imam trzajeve po cijelom tijelu...nekada više nekada manje...!
Zadnjih 10 dana imam i na jeziku...ali ne kada jezik miruje,nego kada napravim neki pokret...počinje mi trzati jedan mali dio na vrhu jezika...!
Već su mi na forumu o bolesti štitnjače rekli da bi trebao piti magnezij i kalcij...pijem to 2-3 dana i mislim da mi je bolje...mislim...!
Pitanje...jel je imao netko to od vas na jeziku?
Pozdrav.Ja nisam ali moja prijateljica jeste i sve je to proslo vremenom kad se smirila i kad nije vise razmiljala o tome.


Znate ko je stvarno bolestan onaj ili ona koji nisu hipohonderi i imaju te simptome samim tim da smo prezabrnjenji nasim zdravljem na prvom mestu je psiha pa posle ostaloo

Pozdrav
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:45   #87
Quote:
Formingus kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Ja nisam ali moja prijateljica jeste i sve je to proslo vremenom kad se smirila i kad nije vise razmiljala o tome.


Znate ko je stvarno bolestan onaj ili ona koji nisu hipohonderi i imaju te simptome samim tim da smo prezabrnjenji nasim zdravljem na prvom mestu je psiha pa posle ostaloo

Pozdrav
To sa jezikom je normalno. Proći će. Pijte vodu sa Mg, Mivela je dobra jer nema toliko mnogo Mg kao Donat. Nitko nema ALS. Već bi bili mrtvi!
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:49   #88
Za Kokolu

Kakvo ti je stanje?
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:33   #89
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Kakvo ti je stanje?
Osjećam se užasno! Mislim da ću umrijeti !
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 01:35   #90
Thumbs up

Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Kakvo ti je stanje?

Pozdrav ,

Da te pitam posto smo ja i ti dugotrajni vlasnici BFS jer i dalje nastavlja kakav ti je intenzitet jer si pronasao neku vaznu informaciju i tako dalje ?

Formingus
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 01:35   #91
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Osjećam se užasno! Mislim da ću umrijeti !
Znas mnogo puta sam pomenuo ovu isto rec ali evo opet cu.

KADA JA NISAM UMRO DO SADA NECE NIKO DA UMRE OD PANIKE, STRAHA ANKSIOZNOSTI , BFS, TE OVO TE ONO SHVATITE SAMO JEDNO.

NE MOZES DA UMRES OD PANIKE ILI ANKSIOZNOSTI I DA ZELIS JEDNOSTAVNO NEMOZES.

Sve sto time cinis je samo mucis sebe ali tu ima i dobre strane jacas sebe za dalje veruj mi posto postoji i poslovice gde se kaze to sto me nije ubilo to me je ojacalo

Pozdrav
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:28   #92
Dosta se smirilo, ponekad očni kapak ali zato noge relativno stalno "titraju" no uopće ne obraćam pažnju na bilo što. Čak i nema veze da li treniram ili ne jer, evo npr. danas, sam trčao 4 km pa nema fascilukacija na nogama. Istina, "tankao" sam se vodom + magnezij iz Mivele. Za mene je jako važno da dobivam magnezij, posebno ljeti. Bez magnezija odmah idu grčevi a uz magnezij nužno je (ljeti posebno) uzimati sol, slane grickalice, salate sa dosta soli. Tko god ima fascikulacije (benigne!) znojenjem ih pojačava.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 19:34   #93
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Dosta se smirilo, ponekad očni kapak ali zato noge relativno stalno "titraju" no uopće ne obraćam pažnju na bilo što. Čak i nema veze da li treniram ili ne jer, evo npr. danas, sam trčao 4 km pa nema fascilukacija na nogama. Istina, "tankao" sam se vodom + magnezij iz Mivele. Za mene je jako važno da dobivam magnezij, posebno ljeti. Bez magnezija odmah idu grčevi a uz magnezij nužno je (ljeti posebno) uzimati sol, slane grickalice, salate sa dosta soli. Tko god ima fascikulacije (benigne!) znojenjem ih pojačava.
I ja sam obratio paznju da letos su nesto jaceg intenziteta verovatno je to u pitanju.Cito sam dosta u poslednje vreme vezano za te tikove na listovima i po telu i sve navodi na nasu anksioznost , retko ko govori o nekoj mogucoj infekciji ali i ona je prolazna.

Sve sto znam je da ove fascikulacije su ugradjene u nas mozak (produzene) jer kratkotrajne su normalne kod svih i da napomenem ja imam prijateljicu koja me je ucila kako da se lisim njih posto je ona uspela njoj je vec 3 god bez ikakve fascikulacije posle 6 na nogama rukama jeziku pa po celom telu.
Ona se izvukla mi jos nismo ali iskreno mnogo lakse ih podnosim sada nego ranije.Sada i kad stegne znam da prebrodim ranije me je panika ubijala.

Ja mislim Ako da mi kao anksiozne osobe uspemo da kontrolisemo anksioznost , da eliminisemo stres na max i normalno tu i tamo aktivnost i neki vitamini mislim da mozemo da ih sklonimo 100% samo je potrebna jaka vola i samo pouzadnje da se to moze prevazici.

Pozdrav od Forminugsa
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:52   #94
Zdravo!

Jas sam nova na ovaj forum. I ja stradam od ovo zaista neprijatno stanje vec 8meseci. Uradila sam sve pretrage i svi kazu da je zaista sve u redu ali fascikulacije su jos tu Stvarno je mizeran onaj moment kada nesto zatrza i odma pomislis ALS ili MS
Ahh..
Nadam se da ovo ipak ima dobar kraj
Andu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 00:09   #95
Upit

Bok! Netko od vas spominje titranje, netko trzaje. Ja se trznem 1000 puta na dan. Prsti na rukama, noge u koljenu, gležnju, ramena, ponekad glava. Počelo je prije 2 godine, ali zadnjih 2 mjeseca toliko intenzivno da sam . Je li i to fascikulacija? Može li biti posljedica neke teže bolesti?

Hvala
vampir ernest is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 09:32   #96
Titranje/trzanje; ponekad napišem(o) jedno a ponekad drugo. To je npr. kada "radi" (titra) očni kapak, kada osjećaš kako u trbuhu se nevoljko grči i opušta mišić, kada biceps na ruci tako podrhtava da ga vidiš/vidimo. Uglavnom je pravilo da je loše titranje; maligna fascikulacija, druga faza bolesti; u trenutku kada se to dešava više nema mišićne snage na tom lokalitetu. Pa ako titra biceps a sa tom rukom možeš/možemo podići neki (omanji) teret ONDA TO NIJE NEUROMUSKULARNA BOLEST. Vrhunski neurolozi kažu da su loše, maligne fascikulacije, jako sitne, zamalo nevidljive bez pažljivog zagledavanja. Također bolest kreće sa jednog lokaliteta pa se širi. ČIM POSTOJE FASKULACIJE NA RAZNIM DIJELOVIMA TIJELA ONDA TO NIJE NEUROMUSKULARNA BOLEST. Oni (pacijenti) koji imaju SVUGDJE fascikulacije su u takvom stanju da su (vjerovatno) već nepokretni. Ovo je simplificirano objašnjenje no služi da umiri zabrinute.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 09:37   #97
Dakle Vampiru, ja bih rekao da 100% nemaš ALS ali što imaš to mogu nagađati. Nabacujem ideje: lagana kanalopatija (ništa strašno), posljedica Lajmove borelioze (to imam ja, najvjerovatnije me krpelj zarazio prije desetak godina), distribucija magnezija se poremetila (pij Mivelu ili Donat litru dnevno pa tako unedogled), stres, pa se "uznemirio" cijeli metabolizam (moguće; svi u Hrvatskoj izuzev Zen budista i tajkuna su pod stresom)...
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:28   #98
Magatronman, hvala!!!

Na pretragama sam, ali traju mjesecima. Reumatologu trzaje nisam spominjala misleći da je to za neurologe, ali dr. o.p. veli da mu svakako kažem. Oni zapravo pokušavaju otkriti od kojeg artritisa bolujem (upalnog kroničkog ili akutnog). Ne znam da me ikad ubo krpelj. Baš sam sad pročitala što su Lajmova bolest i i kanalopatija. Kod mene je drukčije, npr. šaka u zglobu se trzne sama od sebe i to se dogodi samo jednom, ali više puta na dan (ili tako poskoči koljeno, ili se trzne vrat, ili rame). )) za zen budiste i tajkune.
Pozdrav,
vampir
vampir ernest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 18:59   #99
Neobično. Inače i artritis može doći od krpelja. Kažu statistike da se 50% zaraženih niti ne sjeća nekog uboda. Mene je ovo ljeto ubolo dva krpelja, čak isti dan. Opservirao sam možebitni razvoj simptoma u slijedećih mjesec dana a onda odbacio KME i/ili L. boreliozu.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 16:48   #100
zdrav si

Ja sam pregledavao igranje misica, tresenje tjela, kljucanje stopala, igle po tijelu i druge senzacije u Oregonu i Teksasu. Bio sam kog 5 neurologa iako me opsti lekar nije preporucio. Dva starija vrlo iskusna i tri mladja od kojih jedna neiskusna. Dva specijalizuju poremecaje kretanja od kojih je jedna radila za US vojsku kako vojni neurolog, a ostali su opci neurolozi. Prvi pregled je bio pre 5 godina u Oregonu a ostala cetiri u zadnja 4 meseca kad je opet pocela epizoda gornjih simptoma. Posle klinickog pregleda svi su rekli da nemam neurolosku bolest, zdrav sam. Cetiri nisu hteli da cuju za bilo kakve testove a neiskusna me poslala na MRI glave i c-spine i testove krvi pre 2 mjeseca (svi normalni osim nizak bakar). Cak me ni ona nije poslala na EMG. Prvi mi je neurolog rekao da je video mlade ljude kako se izludjuju s ovakvim simptomima, da idem kuci i da ne mislim o bolestima. Kad sam mu rekao da naruci testove samo sto me nije izbacio iz ordinacije. Kad sam jednom rekao parkinson i ALS samo se nasmejao a sedeli smo pored EMG aparata i rekao je nama potrebe za EMG, nemam ALS. Poslednji neurolog je profesor na Univerzitetu iz Teksasa. Rekao mi je da se tresenje fizioloski tremor a ne patoloski kako parkinsonov. A da ispitujem tresenje misica je gubljenje vremena. Bio je ljut sto sam pravio sve te nepotrebne testove koje je narucila neiskusni neurolog.

ALS je teska bolest koja ubije za nekoliko meseci ili 2-3 godina osim ako niste Stephen Hawkins koji ima ovu bolest decenijama. Ovu bolest skoro niko nema, pre bi dobili lutriju nego ovu bolest. Ako je igranje misica simetricno, pr. u nogama ili stapalima a ne u jednoj nozi, ili svuda po tjelu onda to nije ALS. Ako je igranje misica jedini simptom, nema slabosti koja je vidljiva na klinickom pregledu, onda to nije ALS. Ako igranje misica traje duze od nedelju dana, a pogotovo duze od 2 meseca bez klinicke slabosti onda to nije ALS. EMG se ne radi da bi se iskljucio ALS nego da bi se potvrdio kad se vec sumnja. Iskusan neurolog ne sumnja ALS ako nema klinicke misicne slabosti i trosenja misica.

Za ove moje simptome nije potrebno praviti nikakve preglede ili uzimati bilo kakvu terapiju. Sve je to gubljenje vremena i para. Jedini je lek da se zaboravi na simptome i da se koncentrise na nesto pozitivno.
normalno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.