Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 18:34   #1
Duhovna obnova

Jel zna netko di se to ide? jel se plaća? itd..
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 06:56   #2
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Jel zna netko di se to ide? jel se plaća? itd..
Možeš na duhovnu obnovu i ovdje na forumu. Samo trebaš iznositi što imaš,

čitati tuđe tekstove i trezveno zaključivati i mijenjati sebe i svoj duh,

uočiti bitne stvari, odvojiti ih od nebitnih, i živjeti život kakav misliš da je

ispravan i pravedan : Živjeti po Zakonu Božjem!

Temeljni Božji zakon je : Klonite se zla.

Sretno . . .
__________________
Mir = život (zemlja) + sloboda (zrak) + istina (voda) + ljubav (vatra)
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:32   #3
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Jel zna netko di se to ide? jel se plaća? itd..
Pretpostavljam da misliš na katoličke duhovne obnove?

Toga imaš na puno mjesta, od strane različitih ljudi. Imaš dugovne obnove koji traju više dana (najčešće tri), i one koje traju par sati. Njih vode različite organizacije i različiti pojedinci.

Ja baš ovaj vikend idem na jednu trodnevnu duhovnu obnovu, pa mi se javi na PM ako te zanima gdje, kako i kada. Mislim da su još uvijek moguće prijave... A inače idem i jednom mjesečno na one kraće, što traju 2-3 sata. Pa eto, javi se ako te zanima. Pozdrav!

Što se tiče plaćanja, ove jednodnevne se ne plaćaju, ovu preko vikenda plaćam 400 kn (u to je uključeno noćenje i hrana za tri dana). Uglavnom, cijena je simbolična i minimalna s obzirom na realne troškove i potrebe.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:48   #4
Ja sam prošle godine bio par mjeseci na duhovnoj obnovi u crkvi kod don Bolobanića. Sve je bilo besplatno, osim konvencije na kraju. A to vam je jedan malo "jači" skup vjernika i par svećenika u nekom jeftinijem hotelu. Po cijeli se vikend moli Boga i proučava biblija.
Išao sam malo obnoviti teoretsko znanje iz kršćanstva.
Ja sam po ideologiji skeptični teozof, ali sam se htio uvjeriti koliko se crkva promijenila za 30 godina.
Zaključak: malo i ništa. (ovisi o tome što tko smatra promjenom)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:40   #5
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam po ideologiji skeptični teozof, ali sam se htio uvjeriti koliko se crkva promijenila za 30 godina.
Zaključak: malo i ništa. (ovisi o tome što tko smatra promjenom)
Crkva se nije ni najmanje promijenila u posljednjih 2000 godina. Zašto bi onda očekivao promjenu za 30 godina
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:26   #6
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Crkva se nije ni najmanje promijenila u posljednjih 2000 godina. Zašto bi onda očekivao promjenu za 30 godina
Išao sam provjeriti neke stvari. Kao na primjer dogmu o istočnom grijehu u sklopu teorije o evoluciji. Ili o odnosu crkve i parapsihologije (npr. hodanje po vatri ili krivljenje žlica ili yogijsko letenje)
Totalno razočarenje. O tome se ne govori na duhovnim objavama. Govori se samo o dogmama. A ja znam se o njima, ali ne znam zašto ja skakućem kada radim yoga-flying po TMu.
Crkva se tu elegantno izjasnila: to sotona radi.
A ja odgovaram: onda su Indijci sotonisti već 4000 godina

Ja sam jako sretan čovjek: na kilometar od mene imam:
Bolobanića http://www.msgr-bolobanic.com/
i

AYUS-a http://www.ayus.hr/

Kako sada njih pomiriti ?

Zadnje uređivanje krena : 04.11.2010. at 10:32.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:35   #7
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Jel zna netko di se to ide? jel se plaća? itd..
možeš ako želiš doći u crkvu Riječ života na žitnjaku . Bog ništa ne naplačuje u novcu svatko je dobrodošao knjemu ko ga od srca želi. ustvari Bog naplačuje ko je protiv njega
jesusaveme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:36   #8
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Jel zna netko di se to ide? jel se plaća? itd..
http://www.rijeczivota.hr/
jesusaveme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 00:44   #9
em je covjek iz Rijeke, em vjerojatno trazi katolicke obnove pa rijec zivota nije bas u tim okvirima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:46   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
em je covjek iz Rijeke, em vjerojatno trazi katolicke obnove pa rijec zivota nije bas u tim okvirima
...em se nije javio na temi od kad ju je pokrenuo, tako da vjerojatno niti ne čita ovo što pišemo
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 09:53   #11
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
...em se nije javio na temi od kad ju je pokrenuo, tako da vjerojatno niti ne čita ovo što pišemo
Ehe nije istina, tu sam , malo sam zaboravio di sam to napisao i tek jutros pronašao, možda sam se malo zeknuo šta sam to napisao u podforum religija jer ne mora nužno biti kršćanski, inače nisam baš neki crkva fan, čuo sam priče o duhovnim obnovama uopće ne mislieći da nužno to mora bit vezano za crkve, svećenike, itd...
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:02   #12
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
ne mora nužno biti kršćanski, inače nisam baš neki crkva fan, čuo sam priče o duhovnim obnovama uopće ne mislieći da nužno to mora bit vezano za crkve, svećenike, itd...
Ne znam kako to onda točno zamišljaš. Svaka duhovnost vezana je za neku religiju, neki sustav vjerovanja. Onaj tko provodi duhovne vježbe, uvijek je pripadnik nekih od religija ili sustava duhovnosti.

To može biti katolički svećenik, protestantnski pastor, pravoslavni monah, yoga-majstor, reiki-majstor, mambo-džambo iscjelitelj ... ali uvijek uz to ide i nekakva vjera ili doktirna. Ona može biti tvrđa ili mekša, ali ne može se izbjeći.

Pitanje kako ti shvaćaš svoju duhovnost. Smatraš li da smo mi svi jedno, ili smatraš da postoje zasebne osobe (to je po mom mišljenju prvo opredjeljenje). Onda se postavlja pitanje Boga, ali to pitanje znatno ovisi o odgovoru na prvo pitanje... zatim pitanje istine (je li ona apsolutna ili relativna), itd.

Ja ti kao katolik mogu reći da nismo svi jedno, da postoji jedan Bog koji egzistira u tri božanske Osobe (Otac, Sin i Duh Sveti), da postoji samo jedna istina koja je apsolutna i ne ovisi o našim ukusima i htijenjima. Tu istinu čuva Katolička Crkva.

Ali do toga moraš doći sam, to ti nitko ne može usuti u glavu ukoliko to ne želiš.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 11:58   #13
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Ehe nije istina, tu sam , malo sam zaboravio di sam to napisao i tek jutros pronašao, možda sam se malo zeknuo šta sam to napisao u podforum religija jer ne mora nužno biti kršćanski, inače nisam baš neki crkva fan, čuo sam priče o duhovnim obnovama uopće ne mislieći da nužno to mora bit vezano za crkve, svećenike, itd...
Tema za čitanje na PDF duhovnost kao u priči, a možeš istraživati i životopise te veze između ekipe navedene na linku. Pa reći s čime su se oni svi skupa i zasebno duhovno obnavljali, mene bi zanimalo, a ne stignem sve sam istražiti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Anne-Ca...Helv%C3%A9tius

Inače, duhovna obnova bi mogla poći od pitanja s čime se uopće obnavljam, tj. istraživajući načine na koji čovjek sam dolazi do spoznaje. To su pitanja gnoseologije, odnosno noetike, a bave se i psihologija, i ezoterija, kao i neki do filozofa tako da seže tema sve od znanosti do biologije.... Možeš pokušati i preskačući obratiti pažnju na vlastitu svijest - u obredima gomila, za to imaš religije i stadione i kazališta i diskoteke, ukratko kojekakve umjetnosti koje će djelovati na kakve zapostavljene potrebe u sebi pojačavanjem ma kakvih emocija. U tom smislu da bi se popunile praznine možeš uzeti štogod od vina, janjetine ili čega drugog. Tu su i razni oblici meditacije, a to ne bi preporučio, osim kao pomoćno sredstvo ili pauzu između bavljenja spoznajom preko knjiga, i dijaloga sa svakim čovjekom i svakom situacijom, radom, igrom, a sve je to opet poziv da se upita čovjek sam kako uopće stječe iskustva, više o vezama između osjećaja i osjetila, raznovrsnim mogućnostima sugestija i hipnoza u koje se da lako upasti, a ne uvijek baš tako lako izići.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:39   #14
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Ehe nije istina, tu sam , malo sam zaboravio di sam to napisao i tek jutros pronašao, možda sam se malo zeknuo šta sam to napisao u podforum religija jer ne mora nužno biti kršćanski, inače nisam baš neki crkva fan, čuo sam priče o duhovnim obnovama uopće ne mislieći da nužno to mora bit vezano za crkve, svećenike, itd...
u stvari ako me sjecanje ne vara otvorio si na alternativi pa prebacih odvdje

Duhovna obnova kao termin se uglavnom koristi u krscanskim/crkvenim krugovima, stoga te pretpostavke.

A Religija pdf nije rezerviran za krscanstvo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:24   #15
duhovna obnova ?!

molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
cmok_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:41   #16
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
Moraš biti malo određeniji. Kakva duhovna obnova te točno zanima? Katolička, protestantska, new age ... ? Svašta danas prolazi pod tim imenom.

Ako je katolička, javi mi se na pvt; tu ću ti možda moći pomoći. Ako je neka druga, onda traži pomoć dalje
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:14   #17
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
Nisam bila na duhovoj obnovi ovog tipa 3 dana i nekoliko tisuća ljudi
Ne mislim da to nije dobro ,ali prošla sam seminar "novi život u duhu "50 dana
Nakon toga ostala već dvije godine u toj molitvenoj zajednici
Iskustva, hm...?predivna !!!
Mislim ipak da bi najprije trebalo dosta toga naučiti pa onda ići na te skupove
Vjeruj mi ni ja nisam bila upućena u puno toga i ovaj seminar mi je bio odličan uvod
Vjerujem da sam otišla neupućena imala bi komentare kao i većina neupućenih
Ovako sam spoznala svu snagu Duha Svetoga i doista on daje kome hoće i što hoće i ne treba težiti za onim što ti nije dato po Duhu
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:59   #18
katolička obnova me zanima ?!
cmok_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 00:38   #19
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi može itko reći da je bio na duhovnoj obnovi?!kakva su vam iskustva?! da li znate da li će se išta održati u splitu?!tnx
Za duhovnu obnovu morat ćete dobiti nekog novog "zaštitnika"....
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 20:13   #20
Quote:
cmok_1 kaže: Pogledaj post
katolička obnova me zanima ?!
Pa i ovo je katolička obnova
Nisi razumjela ....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.