Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2005., 19:40   #81
Quote:
magic kaže:
a jebiga sorry


al on stvarno ima sve certifikate, proshao nam je na javnom natjechaju za nabavku sredstva za chishcenje
Ma super je, čak ne guši.
Al' je stvarno jak.
Zrasla bu mi nova koža, štok bum popravila i sve 5.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 23:04   #82
Quote:
Juraj kaže:
Oces reci da su grede dosle s kuhinjom


ma nee. ja bi ih htjela u kuhinji
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 14:51   #83
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Juraj, ti se zezaj al ja jos razmisljam kak da ih montiram

Zmijice, nasa ti je kuhinja uska a dugacka tako da je tih cca 5 m podijeljeno na 2 strane.
a na koju širinu?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 17:21   #84
Quote:
mhadina kaže:
a na koju širinu?
elemenata il prostora? (zakaj?)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 11:51   #85
Quote:
MadVlad kaže:

A da pronađeš nekog stolara.
Ja sam ovu kuhinju napravio za 14500 kn, a ima malo više od 2.5 m i daleko je od standardne.
Vidim da si dao ugraditi frizider, pecnicu i perilicu sudja pa je li to OK?

Ja bih volio ugradbeno, ali kazu da je to losije da ce se kvariti pa pitao sam stolare i kaze da ce ostaviti otvor iza pa da to bude bolje?!

Ha?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 08:43   #86
Evo rjesenja za ugradbenog frizidera, kaze stolar a i mene je uvjerio dobrim argumentom, da treba napraviti resetku ispod frizidera i jos jednu za iza frizidera na gornjem dijelu elemenata i tako ce osiguravati zraci protok za hladjenje i postojani rad frizidera. Dakle, tko nema resetku, bit ce problema s radom ugradbenog frizidera!

Kakav ugradbeni frizider? Dvodijelni, donji za duboko zamrzivanje tri ladice a gornji normalni zamrzivac, a da li treba dva kompresora, moguce, a time je skuplji no rad s 2 kompresora je bolji i jaci i sigurniji. Zenica hoce zicane police, a meni je svejedno pa gledamo da to bude Electrolux, mada ja sam za Whirpool.

A ugradbena pecnica? Zenica i ja smo se evc odlucili za Whirpool pecnicu na elektricni pogon, s nekih 8 funkcija, sada se dijeli akcija i to kosta 2900kn! Mozda jos ovaj tjedan kupim...

Staklokeramicna ploca? Kupit cemo 3plina + 1 elektricni, a kaze mi prodavac da kako imam gradski plin da uopce niej bitan onaj elektricni i da nikada necu to koristit. Zenica misli d aje 4 plinska previse i nikada nece koristiti bas sva 4, pa ipak mi smo dalje iz a 3 plinska i 1 el. Whirpool nemaju lijepu plocu pa cemo uzeti Zanussijevu koja kosta oko 1500kn, a ima 3 plinska i jednu ravnu elektricnu i to lijepo izgleda.

Perilcia posudja? Htjeli bismo Whirpool 45 cm dugackog s 9 kompleta, kaze prodavac da uzmemo 60cm jer ce nam svakako zatrebati, a 45 je nekako uzak. Zenica misli da je bolje 45cm jer i dalje zeli prati velike lonce, a tanjure i vilice bi samo strpali u perilicu. Zenica mi voli prati pa neka bude tako. Gledali smo druge Zanussi, Electrolux i ostale, svi imaju po 6-7 kompelta, jedino Whirpool ima 9 kompelta znaci prima vise za pranje. Jedina mana jest cijena i kosta 3000kn, a isti sa 60cm (ima 12 kompleta) kosta 3100kn. Smrc....

Perlicia rublja? Treba imati perilciu i susilicu, a u kupaonici imam cijev za odzracivanje, pa jos nismo se odlucili za nekog posebnog.

Imate li kakvih komentara?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 13:29   #87
Grill

Gledam ja neki dan Kruške&Jabuke i skužim onu ugrađenu grill ploču, odmah pored štednjaka.

To mi izgleda tako zgodno za imati doma :-)

Da li se te grill ploče kupuju odvojeno ili skupa sa kuhalištem?

Cijene? Iskustva?

Hvala. Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 13:39   #88
Grill ti trose struju na atomski pogon! Mislim treba biti jako bogat da si to mozes priustiti, ne zato sto je grill skup (mislim da je cak jeftin, mzoda oko 1000kn i ide se posebno, a ima i skupa sa staklokeramicnom plocom), nego zato sto pecenje na struju a struja ce letjeti ko zmaj...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 13:56   #89
Ja imam Elektroluxovu mašinu za suđe, 45 cm. Zdovoljna sam s njom. Radi već skoro tri godine ko urica.

Koliko suđa stvarno stane, ne znam jer suđe sprema muž...ali vjerujem da stane puno
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 14:04   #90
Please pricaj malo vise o Electrolux 45 perilici pa makar ti dovukla muza na ovaj topic!

Mislim da ti vjerujem kada kazes da unutra stane dosta, ali 45 i 60 po cijeni su manje vise slicne, a meni treba prostora u kuhinji pa ne mogu staviti 60cm perilicu!

Nego sto znaci 12 kompleta za 60cm i 6-7-8 kompleta za 45cm perilicu, dok kod Whirpoola sam nasao cak 9 kompleta sudja u 45cm!

No trebam i jos znati protupoplavnu gradju te perilice, kazu da je to vazno, jer ponekad zna iz perilcie curiti voda, pa je potrebna neka jaca gardja. Sto znas o tome?

A jos k tome imas li komandu sprijeda ili tocno na ivici vrata? Kazu da je bolje sprijeda jer ako dodje do poplave onda je lakse iskljuciti ili iscupati osigurac, a kod komande na ivici vrata ne mozes iskljuciti dok ne prodje program do kraja. Ima li u tome istine ili je bolje uzeti perilicu s komandom na ivici ruba vrata a imati protupoplavnu gradju?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 14:33   #91
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
A jos k tome imas li komandu sprijeda ili tocno na ivici vrata? Kazu da je bolje sprijeda jer ako dodje do poplave onda je lakse iskljuciti ili iscupati osigurac, a kod komande na ivici vrata ne mozes iskljuciti dok ne prodje program do kraja. Ima li u tome istine ili je bolje uzeti perilicu s komandom na ivici ruba vrata a imati protupoplavnu gradju?
Perilice koje imaju komande na rubu vratiju gasis tako da joj otvoris vrata bez obzira u kojoj je fazi pranja. I meni se cini nekako zgodnije da je mogu ugasiti pritisom na neko dugme pa sacekati malo i onda tek otvoriti, ali i ovu bez komandi mozes otvoriti tek toliko da 'izgubi' kontakt, ona se gasi i onda je otvoris sirom ako treba. Prijateljica ima Gorenje od 45 cm i zadovoljna je, ako je veca festa, u dvije ture sve opere i kaze da joj uopce nije problem sto je perilica manja.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 16:00   #92
Ajmo po redu, za komande nije bitno di su, otvoriš vrata i ona se gasi. Te mašine nemaju fou kao vešmašine da moraš čekat prije otvaranja. Moja makina nije ugradbena, dakle komande su sprijeda, ima programator za paljenje (3, 6, 9 sati), poplavu nismo imali, ako je bude, mislim da je lakše hendlat s mašinom koja se samo izvuče ispod radne ploče. Kuhinja mi je biejla, pa me ionako nije briga za ta zaštitna vrata.

Drugo, koliko kompleta suđa stane, pojma nemam. Nas je troje, kuhamo svaki dan.

Probat ću ti pobrojat:
-5,6 šalica + 5,6 čaša
-5-6 velikih tanjura + isto toliko dubokih
-hrpa malih
-zdjelice za čokolino i ine pizdarije
-bešteka koliko voliš, velikog, malog
-tave (obično samo jedna)
-zdjele, manje i srednje (2-3 prosječno)
-zdjela za salatu (velika, nezgodnog oblika)
-poklopci za zdjele
-koji put i plastične igračke, podmetači za stol

Ne znam koliko sam ti pomogla, meni je to dosta suđa. Velike lonce perem na ruke, jer se bolje operu (to se odnosi na express lonac). Stalno koristimo isti program na 60° , pranje traje cca pola sata i suđe se suši samo, jer mašinu uključujemo navečer. Veliku ulogu ti tu imai slaganje, npr muž složi duplo više suđa od mene u nju. Jednostavno nemam dara za to.

Kad je frka i imamo gost palimo je dva puta dnevo inače samo noćno pranje. Konkretne tehničke detalje ne znam, osim da je ener. razred A.
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 07:08   #93
Odlicno, hvala BigMama i sara4!

Dakle, meni izgleda kao veliko posudje dakle perilica od 45cm je vrlo OK! Pa makar odradila i u dvije ture, to nije problem! A za velike lonce ipak ste u pravu, bolje se pere rucno!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 08:41   #94
Da rezimiramo potrebne ducane za prodaju elektricnih aparata, neki su sada nabrojeni jer se toga sada sjecam, no siguran sam da netko zna vise od mene:

1. Svijet tehnike, Savska ulica kod Zagrepcanke
(razne firme bijele tehnike)

2. Elipso, Tresenjvacki trg, u podrumu Konzuma,
isto kod Sopota na 1. katu iznad Konzuma.

3. King Cross, TechnoMax

4. Konikom, 1. kat SuperKonzuma kod Ljubljanske Avenije kod Spanskog.

5. Zna li tko jos...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 08:43   #95
Par zapažanja stare gazdarice:
- kaj će vam perilica ako pol suđa perete na ruke?
- nas je 4-tvero i perilica od 60 cm (ne sjećam se više za koliko kompleta je) riba, pere, splahnjiva i suši suđe 2 put dnevno
- perilica ima u sebi rešetke i ako u nju stane npr. 12 tanjura nemreš ih nagurat 24
- mislim da je max temperatura kod svih 60 celzijeka
- kod mene kompletan peruči program traje 2 sata, kako uvijek ima i rajngi i tava i staklenog i porculanskog suđa nikad ni ne uključujem na skraćeni

I da preduhitrim komentare, moje rajngle, tave i lonci su od inox-a.
I svi se sjaje kak patkov rep.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 08:45   #96
Zna ti biti jeftine te aparature u mercatoneu i metrou.
Ne znam kak stoje s dostavom.

Elektropromet ili nekak slično. Ostavljaju mi kataloge u sandučiću.
Drže podosta puno različitih firmi a cijene znaju isto biti povoljen, česte akcije.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 08:58   #97
Express lonac perem rucno, jer je prevelik za moju malu mašinu zauzme pola donje ladice. Temperaturica imaš više, na Elektroluxovoj: 50, 60, 75°, pa tako i programa. Meni paše program koji kratko traje, a ionako je još cijelu noć suđe u mašini.


I da....moje suđe se sjaji
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 11:27   #98
Mojoj zenici hvata panika da ce perilicu nju zamijeniti u kuhinji sto se tice pranja sudja pa tako zeli uzeti 45cm perilicu i neke velike lonce ce rucno prati, veli da to njoj opusta, pa necu to njoj oduzeti. Mada se bojim jedino velikog broja gostiju pa ne znam kako ce sve to stici srediti. U svakom slucaju vjerujem da 45cm perilica sa 9 kompelta bi trebala odraditi posao pa makar 3-4 dnevno u slucaju gostiju...ili cu sve bacati okolo!

Ima u Vrbanima novi zgodan saloncic i nudi popuste za Whirlpool programe (izlozene) cak 25%, no neke nemaju za moj ukus. To je kod ugla Horvacanske i Lopatinecke ulice...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 09:15   #99
Update topica:

Jucerasnja potraga za UGRADBENIM aparatima se urodila plodom, izbor postaje sve jasniji i polako idemo do kraja. Nego ljudi da li se ponekad pozelite da sve elektricne aparate imate pod jednim imenom? Ja da, ali sam onda shvatio da ipak neke aparate nisu ekonomicne pa su skluplje pa sam pogledo konkurenciju i vidi vraga neki rade bolje od ovoga.

Znaci mislim bit ce sarenila, a mislim da i vama ne smeta?

Rezime:
- Ploce za kuhanje, treba biti 3 plinska i 1 struja, mada imamo gradski plin, ali nama je eto puno 4 plinska, a strujni dio bi bio zgodno mjesto za odlaganje lonaca, hehe.
U tu kategoriju ide Gorenje GCS -63C, cijena 2849,00 kn, staklokeramicka, 3 plin + 1 struja.

- Pecnice, jako nam se svdja Whirlpool AKZ 431, elektricna ventilatorska pecnica (8 funkcija) ali je papreno skup i kosta oko 3500kn, i ne bismo htjeli odustati od te pecnice, no polako u konkurenciju ulaze Candy FL 605 X sa 2840 kn...

- Hladnjaci, i to kombinirani gore 270litara a dolje 80litara s 3 prozirne ladice, nama se jako svidja Electroluxov ERN 2922, jer ima zelenkaste police koje pase cijeloj kuhinji a vuce na zeleno, no skup je ko pravi vrag! oko 5600kn. Pa zato sada gledamo sto jeftinije: Gorenje RKI 5294 W sa 3150kn ili Whirlpool ART 466 3970kn...

- Nape, nama se svidja ovalni oblik, ali kazu da ne proizvodje na 60cm, nego vise od 85cm. Smrc. Pa smo odlucili na teleskopske nape i gle Candy je tu bez premca, teleskopska Candy CBT 62 X ima maksimalnu moc usisavanja 500m3/h, a ostali cak i Whirlpool AKR 633 ima jedva 280m3/h. Whirlpool ima lose tehnicko rjesenje smjestaja motora pa ne stane dobro u ormaru, a Candy ima tanki motor pa lijepo stane i jos je mocan. A kosta 1050kn.

- Na kraju Perilice posudja i to od 45cm (nije se moglo na 60cm, jer prvenstvo dajemo ormarima i policama za smjestaj mnogo lonaca i tanjura! Htjeli bismo Whirlpool ADG 758 ima 9 kompleta za pranje i spada u BAB razred energetskog ucinka, no skup je i kosta 4300kn. Pa na mjesto bismo htjeli Gorenje GVI 553 S1 isto tako ima za pranje 9 kompleta ali joj je energetski razred BBB sto je losiji od prve navedene perilice, a kosta 3570kn, pa razmisljamo o Candy CDI 45 koji spada u BAB energetski razred, ali ima mjesta za 8 kompleta a kosta 3650kn.

Vidi kako su imena aparata pomijesani, pa pitam sve vas imate li razlicita imena kuhinjskih aparata ili ste ko pravi snobovi pa furate samo na jednu marku?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:11   #100
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Update topica:

Jucerasnja potraga za UGRADBENIM aparatima se urodila plodom, izbor postaje sve jasniji i polako idemo do kraja. Nego ljudi da li se ponekad pozelite da sve elektricne aparate imate pod jednim imenom? Ja da, ali sam onda shvatio da ipak neke aparate nisu ekonomicne pa su skluplje pa sam pogledo konkurenciju i vidi vraga neki rade bolje od ovoga.

Znaci mislim bit ce sarenila, a mislim da i vama ne smeta?

Rezime:
- Ploce za kuhanje, treba biti 3 plinska i 1 struja, mada imamo gradski plin, ali nama je eto puno 4 plinska, a strujni dio bi bio zgodno mjesto za odlaganje lonaca, hehe.
U tu kategoriju ide Gorenje GCS -63C, cijena 2849,00 kn, staklokeramicka, 3 plin + 1 struja.

- Pecnice, jako nam se svdja Whirlpool AKZ 431, elektricna ventilatorska pecnica (8 funkcija) ali je papreno skup i kosta oko 3500kn, i ne bismo htjeli odustati od te pecnice, no polako u konkurenciju ulaze Candy FL 605 X sa 2840 kn...

- Hladnjaci, i to kombinirani gore 270litara a dolje 80litara s 3 prozirne ladice, nama se jako svidja Electroluxov ERN 2922, jer ima zelenkaste police koje pase cijeloj kuhinji a vuce na zeleno, no skup je ko pravi vrag! oko 5600kn. Pa zato sada gledamo sto jeftinije: Gorenje RKI 5294 W sa 3150kn ili Whirlpool ART 466 3970kn...

- Nape, nama se svidja ovalni oblik, ali kazu da ne proizvodje na 60cm, nego vise od 85cm. Smrc. Pa smo odlucili na teleskopske nape i gle Candy je tu bez premca, teleskopska Candy CBT 62 X ima maksimalnu moc usisavanja 500m3/h, a ostali cak i Whirlpool AKR 633 ima jedva 280m3/h. Whirlpool ima lose tehnicko rjesenje smjestaja motora pa ne stane dobro u ormaru, a Candy ima tanki motor pa lijepo stane i jos je mocan. A kosta 1050kn.

- Na kraju Perilice posudja i to od 45cm (nije se moglo na 60cm, jer prvenstvo dajemo ormarima i policama za smjestaj mnogo lonaca i tanjura! Htjeli bismo Whirlpool ADG 758 ima 9 kompleta za pranje i spada u BAB razred energetskog ucinka, no skup je i kosta 4300kn. Pa na mjesto bismo htjeli Gorenje GVI 553 S1 isto tako ima za pranje 9 kompleta ali joj je energetski razred BBB sto je losiji od prve navedene perilice, a kosta 3570kn, pa razmisljamo o Candy CDI 45 koji spada u BAB energetski razred, ali ima mjesta za 8 kompleta a kosta 3650kn.

Vidi kako su imena aparata pomijesani, pa pitam sve vas imate li razlicita imena kuhinjskih aparata ili ste ko pravi snobovi pa furate samo na jednu marku?
ja sam snob.
znam još nekog tko je snob.
a znam isto tako da u electroluxovom dućanu ako kupiš više toga dobiješ nekakvu pristupnicu za njihov club gdje možeš iskoristiti neku kupnju ovisno o sakupljenim bodovima, tako da je ona uspjela za kupljeni friđ, pećnicu, kuhalo i napu besplatno "kupiti" sauger, peglu i mikser i fen.
pa ti vidi.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.