Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 09:56   #21
mi smo imali jastuk i as, ali ga u as nismo stavljali jer je zlato mamino ogladnio (jer nije stigao papati prije odlaska iz bolnice) tako da je bio meni u rukama i na cici
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:53   #22
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
mi nismo još kupili AS pa smo ga mislili iznijeti u košari od kolica......a za obući sam mislila pripremiti mužu: jednokratnu pelenu, pelene za široko povijanje (ako pedijatar kaže), benkicu, kompletić (hlače+majca), kapa i čarapice. Pokrila bih ga sa dekom i mislim da će to biti ok....jer nadam se da će krajem 5. mjeseca biti toplo.
kayo, ja i dragi smo ti gledali u toweru stokke, i onda nam je teta pokazivala as koji kao kupuju parovi koji uzmu stokke i baš sam te se sjetila, naime taj as košta više - oko 2000 kn (doduše u tl onaj za do 12 mj je 800 kn + baza 800 kn) ali ti se može spustiti skroz u ravno (za novorođenčad) i može ga dijete koristiti koliko sam ja shvatila od početka do kraja, do kada se po zakonu djeca i voze u as... početna cijena je nešto viša ali je to to...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:23   #23
http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...osjedalice.pdf

Inače, po važećem Zakonu o sigurnosti prometa na cestama (iz 2004.), djeca u automobilu moraju se voziti vezana u autosjedalicama, bez iznimke, OSIM ako je dijete nedonešeno pa ima probleme s disanjem i preslabu muskulaturu za položaj u autosjedalici-jajetu (koja se inače postavlja obrnuto smjeru vožnje i u kojoj dijete ostaje dok ne napuni minimalno 9 kg PLUS dok nije u stanju samostalno se podići na nogice). U slučaju nedonešenog djeteta, koriste se specijalni putni krevetići koji također imaju certifikat, gdje je dijete u potpuno horizontalnom položaju, i koje je moguće učvrstiti na zadnjem sjedalu. Oni su manje sigurni od autosjedalica ali su svakako sigurniji od jastuka, košara iz kolica, maminih ruku (čak i ako je mama bivša pobjednica Rolan Garosa pa ima bicepse jače od onih u prosječnih mama ). U nekim zemljama pri izlasku iz rodilišta osoblje provjerava je li sjedalica pravilno postavljena u automobil i bez autosjedalice ne može se bebu niti iznijeti (osim ako se doma ide pješice).
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:09   #24
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
kayo, ja i dragi smo ti gledali u toweru stokke, i onda nam je teta pokazivala as koji kao kupuju parovi koji uzmu stokke i baš sam te se sjetila, naime taj as košta više - oko 2000 kn (doduše u tl onaj za do 12 mj je 800 kn + baza 800 kn) ali ti se može spustiti skroz u ravno (za novorođenčad) i može ga dijete koristiti koliko sam ja shvatila od početka do kraja, do kada se po zakonu djeca i voze u as... početna cijena je nešto viša ali je to to...
a koji je proizvođač tog AS-a? nama su rekli da moramo kupiti adapter za kolica i da može maxy cosi as ići na kolica.
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:14   #25
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
nego zaboravila sam vas pitati, koliko je vas koristilo jastuk za bebe. Mene uvjeravaju da je super držati bebu u tom jastuku prve dane jer da je lakše mami za dojenje i podizanje iz krevetića.
Kako ste vi radile?
mislim da ti to zavisi isključivo od tebe same...ja nisam imala strah od nošenja,prevrtanja,okretanja male bebe,pa mi je jastuk samo smetao...pa kad nakon držanja "iscuri" prema dolje,pa ga vleci van...meni je bio jako nespretan...i nisam ga kupovala,srećom,nego posudila...al bedak sam slušala stare žene...da se nemre bez toga i tak...donijela ju (prvi put samo) iz bolnice i odmah izvadila...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:32   #26
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
a koji je proizvođač tog AS-a? nama su rekli da moramo kupiti adapter za kolica i da može maxy cosi as ići na kolica.
ajoj ne znam,al ti mogu provjeriti
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:37   #27
evo kayo provjerila ja, to ti je as od concorde-a, od rođenja pa do 4 godine
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:30   #28
Dijete MORA od prve voznje autom biti vezano u autosjedalici u autu, ovdje ne mozes iznijeti dijete iz bolnice ako nemas autosjedalicu, da i nisam morala imati AS, ne bih preuzimala ni najmanji rizik da muz radi neceg naglo prikoci, dovoljna je sekunda nikad ne znas kaj se moze desiti....

Djeca imaju mekanu kraljeznicu i ne preporuca ih se voziti u AS duze od dva sata u komadu sve dok ne pocnu samostalno sjediti, a to vam je negdje s 8 mjeseci. Radi toga se ne preporuca setati dijete u AS, vec u kosari za kolica, ravnoj i velikoj (duga siroka, stariji modeli peg perega imaju idealne kosare), barem do 6 mjeseci, ovdje preporucaju do 9 mjeseci!

Mekanu kosaru za nosanje ne trebate, brzo ce ju prerasti ( mi ju nikada nismo iskoristili), ne smije se u njoj voziti u autu, eventualno ako negdje dugo cekate s bebom, putovanja i slicno, a ne mozete iskoristiti kosaru od kolica kupite si ju.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:32   #29
I svakako si kupite jastik za dojenje, ne jastuk za bebu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:59   #30
Htjela sam reći da mi je frendica predložila da kupimo onu pojačanu platnenu nosiljku za bebu, a kad sam išla gledati cijene rekla sam: 'ne, hvala!'
Cijene sam vidla od 200-350 kn kaj mi je puno s obzirom na to da to koristiš 1,2 ili 3 put. Prvi put to koristiš kad ga doneseš u tome doma iz bolnice, ili još gore, iz bolnice do auta na parkiralištu i drugi i/ili treći put kad ideš kod pedijatra na kontrolu. I to je to! Više ta platnena košara ne treba...Tak da mi je to preskupo...
Nego, kad sam neki dan šopingirala, u Tintiliniću sam naletila na jednu slatku klokanicu koja je koštala samo 179 kn (neka turska firma Baby center), al je skroz ok. Prvo sam mislila kupiti onu Chiccovu klokanicu za oko 500 kn, al kad sam vidla ovu, mislila sam si da bude i ta dobro poslužila. Ionak ne mislim dijete od 7 kg nositi u tome zbog svojih leđa, a marama ne dolazi u obzir!
I kad se ja odlučim uzeti tu klokanicu, veli meni prodavačica: 'Uz ovu klokanicu vam je gratis i ova platnena nosiljka za bebe!' Jeeeeee suuuuper!
Tu nosiljku nikak nisam namjeravala kupiti zbog cijene, al ak je gratis...

Stavim poslje sličku
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:58   #31
Evo linka sa mojom nosiljkom i klokanicom:
http://public.fotki.com/MaLo770/baby...klokanica.html

i to smo platili samo 179 kn
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:38   #32
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Evo linka sa mojom nosiljkom i klokanicom:
http://public.fotki.com/MaLo770/baby...klokanica.html

i to smo platili samo 179 kn
ajme preslatko jeeeee
ima i u drugim bojama?
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:44   #33
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
pedijatar u mojoj bolnici nije dozvoljavao da beba ide doma u autosjedalici...
meni je super što je netko napisao da kod njih (neka strana država) ne možeš odvesti dijete iz rodilišta osim u autosjedalici, i to ti netko provjeri je li ispravno montirana.

koji kreten, a da se netko spuca u auto u kojem je novorođenče pa novorođenče završi na šoferšajbi, to bi valjda bilo ok.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:50   #34
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
Jel to u Tintiliniću u Ilici? Stvari izgledaju baš slatko (+ jeftino). Iako nisam mislila kupovati klokanicu (nego maramu) nekako me privlači....

Ne, nego u Tintiliniću tu kod nas u Varaždinu. Al ja mislim da bi svi Tintilinići to trebali imati.

Ima još i zeleno- beige kombinacija, al ova mi se nekak više dopala
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:57   #35
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
pogledala sam sve tvoje sličice bebine obleke....pa čovječe ti već sve imaš skompletirano...po bojama...tak si kupovala ili si nekaj i dobila...baš je krasno...

Neka odjeća je već bila u kompletu, tak da ne moram razbijati glavu Inače, pošto ne možemo baš od nikog ništa posuditi (na žalost!), onda smo morali sve sami kupiti, pa sam počela dosta rano nabavljati stvarčice da pred porod ne bankrotiramo. Kad sam bila trudna 3 i pol mj. išla sam po prva 3 kompletića i pošto nismo znali spol kupovali smo sve boje osim roze

OT: danas bila na uzv-u i rekla dokica da je dečko (tak da mi roza ni ne treba )

A niti ništ nismo dobili na poklon (ne još)
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 03:21   #36
imam jedno pitanje: mi jučer namontirali autosjedalicu. čini nam se nezgodno vaditi je iz auta prilikom odlaska u bolnicu. sad, imamo dvije opcije:
1. ili bebu na rukama prenjeti od bolnice do auta (to nikad nisam vidjela)
2. ili kupiti nešto (jastuk?) za prenjeti bebu od bolnice do auta - čini se malo nesuvislo
šta mislite?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 07:00   #37
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje: mi jučer namontirali autosjedalicu. čini nam se nezgodno vaditi je iz auta prilikom odlaska u bolnicu. sad, imamo dvije opcije:
1. ili bebu na rukama prenjeti od bolnice do auta (to nikad nisam vidjela)
2. ili kupiti nešto (jastuk?) za prenjeti bebu od bolnice do auta - čini se malo nesuvislo
šta mislite?
ne kužim...pa jeste kupili onu sjedalicu sa drškom za nositi...pa to je bar lako i jednostavno...ja sam to imala u svom autu na prednjem zicu...i sama vadila i stavljala...i nije bilo problema...znam da je malo teže sa onim većim stolcima,kad je i dijete veče,za odostraga...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 07:54   #38
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
mi jučer namontirali autosjedalicu. čini nam se nezgodno vaditi je iz auta prilikom odlaska u bolnicu
Vjerojatno nitko nije mislio na ovu autosjedalicu (koja je baš za auto) nego onu autosjedalicu koju kupiš u kompletu s kolicima, koja ima ručku pa je lako nositi
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:01   #39
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nitko nije mislio na ovu autosjedalicu (koja je baš za auto) nego onu autosjedalicu koju kupiš u kompletu s kolicima, koja ima ručku pa je lako nositi
da ali postoje baze za auto (doduše skupe su, od maxi cosi je 800 kn) ali mislim da vrijede malo bogatstvo - ko će strgat kičmu i stalno narihtavat pojaseve u as
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:08   #40
Koliko znam, sve sjedalice za bebe do 9 ili do 13 kg (znači one kao "jaje", 0 i 0+ koje se montiraju suprotno smjeru vožnje) imaju ručku, nema veze jesu li išle uz kolica ili ne. Ako nema postolje, nije jednostavno svaki put ponovno pravilno instalirati, postavljati pojaseve, uglavljivati je da ne pleše itd. Možeš bebu u rodilištu staviti u košaru od kolica (ako imaš takva kolica da se košara skida), tako je donijeti do automobila a zatim izvaditi iz košare i staviti u fiksiranu autosjedalicu. Košaru hitiš u bunker. Druga mogućnost je neki jastuk, a treća je da je na rukama doneseš do auta.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.