Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 22:01   #1001
stvarno ste predaleko otišli.. ljudi koji žele nešto konkretno saznati na temu agencija za nekretnine moraju pročitati stranice i stranice prepucavanja o samo jednom segmentu poslovanja istih.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:33   #1002
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
gospon. brzi
bilježim se sa štovanjem
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:33   #1003
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
obzirom da se vrtimo u krug mozda bi raspravu trebalo prepustiti forumasima koji zbilja imaju nekakva konkretnija pitanja i probleme glede kupoprodaje i agencija. tada cete svi vi kompetentni (koji zustro raspravljate o agencijskoj proviziji, satnici i sl. ) biti puno korisniji u svom pisanju i izlagnju, i puno vise cete doprinijeti samoj temi od ovog tralababalan
Evo za pocetak ovo

Quote:
Alphonse Wilde kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

treba mi preporuka za agenicije koje se bave prodajom kuca na zadarskom podrucju. Radi se o kuci u gradu pagu. Idealno netko tko moze doci tokom 7-8 mjeseca i obavit sve sto je potrebno.

Unaprijed hvala
Alphonse Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:28   #1004
Quote:
Alphonse Wilde kaže: Pogledaj post
Evo za pocetak ovo

http://hgkreg.hgk.hr:8126/posredovanje/


Morea doo, Jadrulićeva 29a, Pag
Leut immobilien, Bartola Kašića 20, Pag
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:43   #1005
Quote:
brzi kaže: Pogledaj post
http://hgkreg.hgk.hr:8126/posredovanje/

Morea doo, Jadrulićeva 29a, Pag
Leut immobilien, Bartola Kašića 20, Pag
Za ove dve znam, ali hvala svejedno.
Alphonse Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:07   #1006
Vidim da ima na forumu ljudi koji su agenti za nekretnine a nitko ne odgovara na moj post gore kada se promjeni cijena nakon davanja novaca. Dakle dali se agencija odrice sijela svoje provizije da pokrije propust kad vec naplacuju toliku satnicu. U mom slucaju 2 sata posla 3000 eura!!!!!
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:00   #1007
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Vidim da ima na forumu ljudi koji su agenti za nekretnine a nitko ne odgovara na moj post gore kada se promjeni cijena nakon davanja novaca. Dakle dali se agencija odrice sijela svoje provizije da pokrije propust kad vec naplacuju toliku satnicu. U mom slucaju 2 sata posla 3000 eura!!!!!
U tvom slucaju se dogodila situacija koja se ne bi smjela dogoditi.
Agencija, da bi preuzela kaparu, mora imati u ugovoru pri posredovanju, sklopljenom sa prodavateljem stavku, u kojoj se nalazi dozvola vlasnika da agencija moze preuzeti kaparu. U svakom ugovoru pri posredovanju treba obavezno biti navedena i prodajna cijena.
Ako agencija nije u posjedu takvog ugovora, onda ne posluje po uvjetima poslovanja, te bi trebala biti odgovorna za stetu koju je prouzrocila.
Ti nisi trebao pristati na vecu cijenu dok nisi rascistio svoj odnos sa agencijom! Pozovi se i na krsenje ugovora sklopljenog izmedju tebe i agencije pri uzimanju kapare. Trazi snizenje provizije, potpisi novi ugovor o zastupanju sa novom cijenom i umanjenim postotkom provizije.
Prekontroliraj da li je ta agencija uopce upisana u registar posrednika, ako je upisana a ne zeli ti smanjiti proviziju, trazi naknadu stete od njihovog osiguranja, ako ih nema na popisu, nisi im duzan nista ni platiti, mozes im jos na ledja navuci inspektorat, pa ce im kazna biti veca od sveukupne provizije sto bi je zaradili.

Agencije ne rade na satnicu, te se posao agencije sigurno ne svodi na dva sata posla
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 09:53   #1008
gym, brzi ti je vec odgovorio a evo i denys. ako je cijena nekretnine porasla za 3 soma eura na tvom mjestu agenciji nista ne bih platila- u protivnom tuzba, ako je cijena porasla za 2 soma eura- das im soma i nek budu happy da ih nisi tuzio
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:07   #1009
Hvala na odgovorima. Tako cu i napraviti umanjiti cu im proviziju za razliku u cijeni. Ako ne pristanu necu im platiti nista.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 09:18   #1010
gym javi kako je proslo
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:53   #1011
Wink

Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
gym javi kako je proslo
Može li netko (osim vlasnika i zaposlenika) dati kakvu preporuku za agencije opereta i rivalitas?

Hvala
LP.
Nabava44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:24   #1012
Inace malo tko dodje na temu stanova kad i ako rijesi stambeno pitanje...

Obzirom da nitko nista nije napisao mogu reci za ove prve da su dugo na trzistu i odlicni. Skupa smo odradjivali par poslova i sve je proslo u najboljem redu. Fer , korektno i profesinalano za sve ugovorne strane a i imaju svog odvjetnika I sigurna sam da nikada nista neces cuti lose o toj agenciji...
Za ove druge sam isto cula da su ok.

Inace ne volim nikog pljuvati pa radije necu nista napisati za neke agencije ali pohvaliti- zasto ne
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:12   #1013
preporuka agencije za nekretnine

ovako, trebao bih prodati zemljište s kućom na području trešnjevke (sjever), no pošto baš i nemam iskustva u pregovorima, a kamoli u procjeni vrijednosti nekretnina, trebao bih neku agenciju za nekretnine. procjena zemljišta je već obavljena, no sad trebam nekoga tko bi to mogao što bolje prodati.

možete li mi preporučiti neku? idealno bi bilo da je s ovog područja, pa da je upoznata s lokalnim prilikama, no pretpostavljam da to ne mora ništa značiti.

svejedno, hvala unaprijed.
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 20:33   #1014
Može li mi netko preporučiti neku, recimo, dosta pristupačnu agenciju? Naime, iz Splita sam i nije mi zgodno često putovati do Zagreba da bih pogledala stotine stanova, već bih htjela da mi agenti pošalju fotografije stana koji bi odgovarao mojim kriterijima te da se možemo dogovarati putem maila, odnosno da svakodnevno ne primam nepotrebne pozive. Hvala.
Ywannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 18:23   #1015
Nikako ti ne bih preporučila da stan tražiš samo preko jedne agencije već preko portala za prodaju nekretnina jer agencije oglašavaju stanove na njima.

Odluči kakav stan želiš u kojem kvaru i po kojoj cijeni i svako malp provjeri ponudu.Samo tako ćeš naći stan kakav želiš, a kada nađeš nešto što dolazi u obzir, raspitaj se za agenciju koja ga prodaje.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 14:50   #1016
Agencija Sunny Day

Zna li netko nešto o ovoj agenciji "Sunny Day"? Jel sve u redu?
Vidio sam stanove koji mi se sviđaju koje nudi ova agencija pa me zanima jel s ovim sve u redu..
tnx
AgentMoshCrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:56   #1017
još jedno pitanje..

Uzmimo da se radi o hipotetskom pitanju vezanom "opet" uz provizije.
Naime, ako se radi o prodavatelju koji ima ugovor s posrednikom, a njemu dođe kupac s ponudom zamjene za nekretninu uz nadoplatu. Uzmimo da je kupac vidio oglas negdje na webu. Da li dotični kupac "mora" platiti proviziju posredniku ako nije potpisao ugovor o posredništvu? Koliko sam shvatio, bez tog ugovora ništa od provizije koju u ovakvom slučaju plaća samo prodavatelj...

Nevezano uz ovo, po meni bi posrednik koji dobro/brzo obavi posao zaslužio "nagradu" za svoj trud od obje stranke .. no kupca koji se sam javlja na postojeći oglas ne bih izjednačavao s kupcem koji sklapa ugovor o potraživanju preko posrednika.
Elvin Stomper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:48   #1018
Pozdrav svima,
imam i ja pitanjce za stručne osobe na ovom forumu jer sam zbunjena ogromnim razlikama istih stanova u cijeni između agencija (iako je to nažalost valjda legitimno, ako prođe, prođe), no pogotovo primjerom kojeg navodim niže, a već sam ga navodila na susjednom forumu:

Dakle, isti stan agencija pod jednim imenom prodaje za 75 000 EUR, a isti taj stan 'druga' agencija za 122 000 EUR (stara zgrada u Dubravi pa cijena od 2200 EUR m/2, no comment...)

Evo linkova pa provjerite svojim očima:

http://www.ad-hoc.hr/ponuda_stanovi.php?id=496

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/du...2-oglas-571204

Međutim, kada se malo bolje pogleda, 'skuplja' agencija je u biti ista ta, na istoj adresi kao i 'jeftinija' te je kontakt web 'skuplje' agencije u biti kontakt one prve. Znači, snašli se oni i još jednom oglasili isti stan po skupljoj cijeni da bi ispali sami sebi jeftiniji.
Kako da ja sada vjerujem takvoj agenciji pri kupnji stana, dakle, da će biti korektni (i koja je u biti cijena - razlika je nevjerojatnih 47 000 eur...)
Pistacija - ti si jako od koristi na ovom forumu, i znam da mi je pitanje uzalud jer već slutim odgovor ali - smiju li oni to?
I evo danas drugi slučaj, razlika isti stan, neke druge dvije agencije, 22000 EUR...
Ja se unaprijed ispričavam ako padam s Marsa i već se o tome pričalo na nekom prošlom primjeru, pratim forum ali ne baš jako detaljno...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 19:41   #1019
Quote:
AgentMoshCrew kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto o ovoj agenciji "Sunny Day"? Jel sve u redu?
Vidio sam stanove koji mi se sviđaju koje nudi ova agencija pa me zanima jel s ovim sve u redu..
tnx

ako su na popisu sve bi trebalo biti u redu http://hgkreg.hgk.hr:8126/posredovanje/
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:03   #1020
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam i ja pitanjce za stručne osobe na ovom forumu jer sam zbunjena ogromnim razlikama istih stanova u cijeni između agencija (iako je to nažalost valjda legitimno, ako prođe, prođe), no pogotovo primjerom kojeg navodim niže, a već sam ga navodila na susjednom forumu:

Dakle, isti stan agencija pod jednim imenom prodaje za 75 000 EUR, a isti taj stan 'druga' agencija za 122 000 EUR (stara zgrada u Dubravi pa cijena od 2200 EUR m/2, no comment...)

Evo linkova pa provjerite svojim očima:

http://www.ad-hoc.hr/ponuda_stanovi.php?id=496

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/du...2-oglas-571204

Međutim, kada se malo bolje pogleda, 'skuplja' agencija je u biti ista ta, na istoj adresi kao i 'jeftinija' te je kontakt web 'skuplje' agencije u biti kontakt one prve. Znači, snašli se oni i još jednom oglasili isti stan po skupljoj cijeni da bi ispali sami sebi jeftiniji.
Kako da ja sada vjerujem takvoj agenciji pri kupnji stana, dakle, da će biti korektni (i koja je u biti cijena - razlika je nevjerojatnih 47 000 eur...)
Pistacija - ti si jako od koristi na ovom forumu, i znam da mi je pitanje uzalud jer već slutim odgovor ali - smiju li oni to?
I evo danas drugi slučaj, razlika isti stan, neke druge dvije agencije, 22000 EUR...
Ja se unaprijed ispričavam ako padam s Marsa i već se o tome pričalo na nekom prošlom primjeru, pratim forum ali ne baš jako detaljno...
Najvjerovatnije je vlasnik spustio cijenu, a oni su je zaboravili promjeniti na njuskalu. Jer ako malo bolje pogledas na njuskalu postoji i link na njihove stranice, na kojima je istaknuta niza cijena. Ja mislim da se radi o greski, jer ne vjerujem da su tolike budale da na takav glup nacin varaju ljude.

Vlasnici nekretnina isto stvaraju pomutnju, spuste cijenu, a ne obavjeste sve agencije kojima su dali nekretninu na prodaju, zato ti i dolazi do tako velikih razlika u cijeni.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.