Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 22:34   #61
Ja sam dobila Neo Panatron ili tako nekako vaginalete i aksef kapsule.Ali zanima me koje mogu za tu upalu uzeti na svoju ruku jer mi se stalno vraca upala....
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 22:38   #62
upala ti se vraca vjerojatno zbog slabog imuniteta, stresa itd. preporucam da pijes lactogyn ili nesto slicno tome sto mozes kupit bez recepta. meni se upala vracala svaki put nakon antibiotika... sad trenutno sam popila 2 kutije lactoygina i okej sam.. a u uputstvima pise da ako recimo pijes antibiotik da je dobro pit i te tblt da sprijece upale, gljivice itd
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:55   #63
Upala jajnika?

Danas mi je 4. dan menstruacije, zapravo, vec mi je i prosla. Standarno, bolovi i napinjanje prosli su mi unutar prvih 24 sata (nije me ovaj put skoro ni bolilo). Od jucer ujutro (3. dan) i danas osjecam probadanje u donjem lijevom dijelu trbuha, negdje od gornje zdjelicne kosti (to je ona sto strsi naprijed u donjem dijlu trbuha kad stojis ravno ili lezis) par cm prema sredini.

Moze li to biti simptom upale jajnika? Ili neceg drugog? Koliko mi preporucate pricekati prije no sto se javim lijecniku? Koji bi jos mogli biti popratni simptomi?

Znam da bi se u teoriji bilo najbolje odmah javiti lijecniku, no pregled se ceka par mjeseci (imam ga za malo vise od dva tjedna od sada, narucena ranije na redoviti pregled), nemoguce je dobiti bilo koga telefonom u ordinaciji sto znaci da treba ici tamo i cekati u hodniku da se sestra smiluju da uopce porazgovara s tobom, i onda ti kaze "dodji taj i taj dan" i onda moras opet tamo cekati cijeli dan da te prime. A to si tesko mogu priustiti uz radne obaveze. Ili otici privatno i platiti.

Bolovi su izdrzljivi pa ne zelim stvarati paniku, no zanima me u kom bi se trenutku trebala zabrinuti da ne dodje do eventualnih komplikacija.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:50   #64
meni je ginicka rekla da sam prije par mjeseci prehodala upalu jajnika tak da
nisam imala ni pojma da ju imam, imam cireve i gasritis i ceste upale slijepog crijeva pa sam neke eventualne bolove pripisala tome, isto tako probadanje samo meni na desnoj strani...da bi velim dosla na pregled i zena mi kaze da sam prehodala upalu jajnika
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 17:47   #65
Upala jajnika i jajovoda-operacija

dali tko zna kako i na koji način se dijagnosticira upala jajnika i jajovodnih kanala i dali je neophodna operacija za dijagnosticiranje takve upale, odnosno otvaranje trbuha da bi se vidjela upala.
markica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 02:50   #66
UZV-om se može dijagnosticirati i isto tako palpacijom (mada to ne garantira da je baš o upali riječ ako je malo "napuhan"). Za liječenje se daju antibiotici, ali ima još nekih terapija, a sad za zahvate i sl. to su već duži problemi. Upala je malo širok pojam.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:39   #67
naime, supruga je primljena na hitnu, od podneva do ponoći su vršili pregled, dijagnosticirali što bi moglo biti jel se žalila na bolove u trbuhu, UZV-om kažu nije abdominalni slučaj, sedam doktora analizira, konzilij, jedni kažu da treba operirati, jer sumnjaju na slijepo crijevo, mada nisu sigurni, drugi kažu da ne trba operirati, navodno vide sluz nekakvu oko maternice, ne vode na ginekološki pregled već režu trbuh da vide što je i tada utvrđuju da nije slijepo crijevo, ali ga odstranjuju, jasno, moraju, nije kao što je i rećeno abdominalni slučaj, ali utvrđuju da je upala jajnika i jaovodnih kanala, zovu ginekologa u Petrovu koji dolazi u bolnicu i on traži da trbuh zašiju jel se upala može suzbiti antibijoticima, što bi vi učinili u tom slučaju, kome se obratiti.
markica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:42   #68
Prije 5 godina hitnom su me dopremili u bolnicu uz jaku bol u donjem dijelu trbuha i na moje inzistiranje da me vode na ginekologiju liječnik je ustvrdio da sam slučaj za kirurgiju. Tamo su me 3-ica doktora pregledala /ne mogu ni opisati da me bolio svaki doticaj rukom a kamoli pritisak na donji dio trbuha/ i ustanovili su da moram hitno na operaciju slijepog crijeva. Nije bilo druge nego sam jednostavno inzistirala da me pregleda ginekolog i da prije toga pregleda ne želim na operaciju... Naravno gledali su me ko luđakinju, pozvali ginekologa on pristao na pregled - i ustanovio - vanmaterničnu trudnoću....
Nadam se da će vašoj supruzi naći ispravnu dijagnozu što prije...
__________________
..ruke ne lažu kao lice..osobito kad govore..
Mocho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:46   #69
Quote:
markica8 kaže: Pogledaj post
... već režu trbuh da vide što je i tada utvrđuju da nije slijepo crijevo, ali ga odstranjuju, jasno, moraju, nije kao što je i rećeno abdominalni slučaj, ali utvrđuju da je upala jajnika i jaovodnih kanala, zovu ginekologa u Petrovu koji dolazi u bolnicu i on traži da trbuh zašiju jel se upala može suzbiti antibijoticima, što bi vi učinili u tom slučaju, kome se obratiti.
Ja se samo iznerviram kada čitam ovakve slučajeve i vidim zapravo kako je naše zdravstvo aljkavo, zapravo sve je krivo, cijeli postupnik. Rezati i vaditi bez potrebe slijepo crijevo - znam više takvih slučajeva i meni je svaki puta žao tih ljudi koji prolaze to, a sve zato što se zbog površnog pregleda ni 7 doktora ne mogu složiti da je pošalju kod specijalista zaduženih za određena područja na dodatne pretrage (MR, CT, ako treba i opet UZV svega što treba) da bi se vidjelo pravo stanje stvari.

Najlakše reći: vi ste slučaj za kirurgiju i trebate se odmah operirati.

Znam, da nažalost to tako ide i da se ne može uvijek sa sigurnošću reći dijagnoza, ali u ovom slučaju ti je žena mogla doista proći s antibioticima, a prije toga je trebalo samo napraviti vaginalni UZV i da je ginekolog bolje pogleda. Uf, ne znam što bih napravila na tvom mjestu. I ovako sam bijesna na naše zdravstvo (iz vlastitog iskustva i mojih doma) da bi ih najradije sve tužila.

Meni je tako prijateljica prije 10-ak godina završila na Firulama u ST na hitnoj, nisu znali što je nikako, a bolovi slični slijepom crijevu (prije toga se mučila skoro cijeli dan u krevetu previjajući se od bola). Došla je tamo, imala je sreću da su je pregledala tri specijalista od kojih je jedan bio ginekolog i obavezno je čovjek napravio kompletan pregled gdje je ustanovljeno da ima jaču upalu jajnika (i to još za vrijeme ovulacije). Ti bolovi su bili jaki užasno i doista, lako se daju pomiješati sa slijepim crijevom i sličnim tegobama. Dobila je terapiju (valjda neke antibiotike), malo se više pazila i to je to. Smirilo se.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 01:23   #70
Da, slijepo crijevo bi trebao izvaditi svatko od nas da se spriječi kasnija možebitna upala koja može dovesti do tragične posljedice ukoliko se zanemari i bol se pretrpi. Stoga, kad su već otvorili pacijenticu i operacija je trebala biti u tijeku, operirali su slijepo crijevo. Nisu joj time naštetili, dapače. Upala slijepog crijeva se događa jako često i kod male djece i kod odraslih tako da je dobila dobru uslugu, a ne računajući na to. Šteta što nisu odmah vidjeli o čemu se točno radi i na št se treba koncentrirati, ali tako je to kod nas.
Floramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:51   #71
Quote:
Floramia kaže: Pogledaj post
Da, slijepo crijevo bi trebao izvaditi svatko od nas da se spriječi kasnija možebitna upala koja može dovesti do tragične posljedice ukoliko se zanemari i bol se pretrpi. Stoga, kad su već otvorili pacijenticu i operacija je trebala biti u tijeku, operirali su slijepo crijevo. Nisu joj time naštetili, dapače. Upala slijepog crijeva se događa jako često i kod male djece i kod odraslih tako da je dobila dobru uslugu, a ne računajući na to. Šteta što nisu odmah vidjeli o čemu se točno radi i na št se treba koncentrirati, ali tako je to kod nas.
Pa čuj, s obzirom da kod nas uslijed takve operacije, možeš izgubiti čak i nogu, ne bih se podvrgnula tom zahvatu.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:30   #72
da li obloga od rakije pomaze prilikom upale jajnika i maternice i jel se stavlja na stomak ili "dole" obloga???
ispila sam antibiotike ali upale jos uvijek ima,tako da sam otisla kod drugog ginekologa i sve detaljno uradila...nece uglavnom skoditi ako stavim i oblogu??samo ne znam da li se stavlja bas na stomak ili dole??
hvalaa unaprijed
Zecica_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:55   #73
pozdrav cure...

neznam gdje da napišem, pod koju temu, ali mislim da bi to moglo biti tu....
naime, primjetila sam unazad godinu dana, kad stavim prste unutra, i osjeti se onaj ulaz , odnosno vrat maternice (ili kaj vec je) skroz gore, i to je sve bilo normalno... no međutim prije nekih godinu dana, napipala sam da je oko toga nesto izraslo, tj koda je kvrga velika to sve, i mene je strah ici kod ginića vec godinu dana ( a med sestra sam ) jel se bojim neke loše prognoze, menstruacija mi je redovna ali često bolna, ali tokom sexa me nekad zna malo boliti, što nije nikada . ima li netko pojma kaj to je?
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:22   #74
Ako imaš neku izraslinu na cerviksu, svakako bi trebala posjetiti ginekologa što prije. Ne znam što bi to moglo biti, ali moraš prevladati strah, neugodu i otići kod ginekologa žurno. Nemoj se zezati sa zdravljem, možda je nešto bezazleno, ali ako se otkrije na vrijeme.

Još k tome imaš bolne odnose. Ne mogu vjerovati da čekaš godinu dana s tim.

Doktor je tu da ti pomogne, bar bi ti to kao med.sestra trebala znati. Ali, znaš onu staru narodnu ''U postolara uvijek poderane cipele''

Dakle, otiđi kod ginekologa, to je najbolja preporuka koju ti ovdje možemo dati.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...

Zadnje uređivanje Sashica : 23.03.2011. at 19:28.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:05   #75
budem se naručila ovaj tjedan. Ma nije me sram, malo me strah šta ce mi reci pa odgađam
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:50   #76
Prvo sam pisala na Jesam li trudna? topicu zbog bolova u donjem dijelu trbuha, bolnih grudi i mučnine. No mučnina je bila psihičke naravi, a bolne grudi su mi uvijek poslije ovulacije pa sve do menge, ali ostaje ova bol u trbuhu.

Boli me već tjedan i pol i to ne onako grčevi kao kod menge, nego stalno neka tupa bol koja nije nepodnošljiva, ali je stalno prisutna.
I danas nakon spolnog odnosa me bolio trbuh, a iscjedak je promjenio miris, baš je čudan, kisel, i čudan.
Je li to zbog moguće upale ili neke bolesti?
Ići ću ginekologu odmah u ponedjeljak
AlicePeony is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 12:47   #77
Takvi bolovi su inace povezani s upalom grlica maternice.
1. Bol za vrijeme i nakon spolnog odnosa
2. Pojacan bol za vrijeme menstruacije
3. Smanjena obilnost menstruacije
4. Bol u donjem trbuhu tijekom ciklusa
5. Bol u ledjima, u donjem dijelu kicme, koja se takodjer moze siriti na obje strane.
6. Pri pritisku na donji dio stomaka, bol na sredini koja se moze, a i ne mora siriti na jednu ili obje strane.

No, kakva god upala da je u pitanju, probajte koristiti kantarion. On smiruje upale, pa cak moze zalijeciti i ranicu na grlicu maternice. Mogu se nabaviti Kantarion vaginalete i koristiti prije spavanja. Takodjer, u parfimerijama se moze uzeti cisto kantarionovo ulje, namociti tampon i koristiti.
Vaginalete koje sami sebi mozete napraviti, a provjereno uklanjaju genitalne upale i ranicu: isjeckati kunicu i bokvicu, pomijesati sa svinjskom mascu i napraviti cepice, te koristiti kao vaginalete.
__________________
Wherever you look, there's something to be seen.]
WolfWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 18:38   #78
drage moje, sredinom proslog mjeseca sam dobila upalu desnog jajnika, doktorka mi je prepisala Hemomicin tablete i Polygiynax vaginalne kapsule, bolovi su mi brzo prosli, ali su se poslije menstruacije odmah povratili, prije par dana sam ponovo bila na pregledu, sada imam jaku upalu, primam injekcije Gentamicin, bolovi su jaki, imam i nateklinu u desnom donjem dijelu stomaka. Ovo je prvi put da imam probleme ove prirode (imam 23 godine), Molim Vas koje znate da mi uputite par savjeta, da li je ova terapija dovoljna? plasim se da se nesto ne iskomlikuje
awany is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 14:04   #79
pozdrav,povremeno imam bolove u donjem djelu trbuha,nalaz urina-15-20 leukocita i bakterije masa.uz to pojavio mi se rijedak bijeli iscjedak miris ribe. narucena sam kod gin. tek 21,no dok cekam mozda netko zna vise iz iskustva dali to ukazuje na upalu jajnika ili je nesto drugo u pitanju??
marija876 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 11:36   #80
i ja imam sličnih problema. isto to probadanje u donjem dijelu trbuha i također sumnjam na upalu jajnika. naručena sam kod ginekologa i iskreno se nadam da je samo ta upala!
dora4444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.