Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 19:34   #21
Quote:
Vanjushka kaže:
Izvini ali ne mozes osudjivati sto kerovi imaju preventivne mjere
Preventivne mjere se provode dobrom organizacijom, a ne nepotrebnom brutalnošću.
Koji su oni faktor da čovjeka s 12-godišnjim djetetom na silu, bez ikakve osnove, trpaju u maricu i voze ih di ih je volja..

Inače, budi rečeno, mali trenira u FC Bayernu i loptom barata bolje nego polovica Dinamovih prvotimaca.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 14.03.2004., 19:37   #22
Quote:
Vincent Vega kaže:
... ali još više ne volim pijanu i objesnu balavurdiju s dinamovim šalovima koji jebu i maltretiraju svatkog ko im se ne svidi.
Ovo stoji. To je sve veći problem navijačkih skupina. Masu klinaca od 16 - 17 godina više razmišlja o vandalizmu nego o navijanju. O tom zašto je to tako moglo bi se pisati tri dana.

Nešto treba mijenjati unutar samih navijačkih skupina , to je sigurno.

Quote:
Vincent Vega kaže:
... BTW, o kojoj koja policijskoj brutalnosti pričaš. To što su vas poterali da jedanput u životu počistite smeće koje za sobom ostavite
O kojoj brutalnosti?
Meni je bilo nekih 18 godina , ono još uvijek balavac. Hajduk gostovao u Šibeniku. Sjedimo na nekom zidiću , nas 5. Ne radimo baš ništa loše , niti koga diramo , niti divljamo , čak se nismo ni drečili. Prilaze tri specijalca i traže nam dokumente , traže da se maknemo s tog mjesta. Krene rasprava - zašto? Šta smo skrivli? Ovo , ono. Stiže još 6 specijalaca i kreće gaženje kakvo ja u životu nisam doživio.
Prebili su nas i to baš bez ikakvog razloga.
Kod kuće sam 2 mjeseca pazio da ne skinem majicu kada je netko u blizini , da ne vide modre tragove po leđima.
I mogu potvrditi da je istina - ona policijska palica jebeno , jebeno boli.

Finale kupa , Hajduk - Dinamo. Stojim na sjeveru s curom. Iza gola. Na sjevero-istoku kod vrata koja vode sa tribine na travnjak 10-15 ljudi pravi sranja. Plavci se natežu s njima i ne poduzimaju ništa. Za to vrijeme cijeli sjever (pun) mirno stoji i ne pravi nikakve nerede ... naravno osim tih 15-ak ljudi.Nakon nekog vremena stiže horda specijalaca. I šta poduzimaju , privode onih 15 koji rade sranja? Ne! Uljeću na sjevernu tribinu i ko kauboji guraju sve van. Prazne cijeli sjever. Policajac nam prilazi s leđa , i od 10 muških koji se nalaze oko njega on hvata za ruku baš curu i gura je van.

Vidiš dragi moj prepametni Vega , ja nisam agresivac , ali taj put toliko su me raspizdili da sam bez problema bio u stanju razbiti glavu prvom glupom murjaku kog vidim.

A posljedice veličanstvene akcije MUP-a? Istjerali su cijeli sjever van , a onda bacili suzavac i u trenu si imao ulične borbe oko Poljuda.
Jebiga , inteligentno su zaključili kako je lakše isprovocirati 8000 ljudi nego riješiti problem sa onih 15.

To što ti na TV-u ne vidiš kakva su stoka policajci to ne znači da policijske brutalnosti nema.


Quote:
Vincent Vega kaže:
...Da se je mene pitalo, vidli bi vi što je brutalnost. Svakog od vas bih skinuo do gola i zapiknuo vam penrek u guzicu, naravno s dinamovom/hajdukovom ili bilo kojom drugom zastavicom na vrhu i direktno vas iskrcao na trgu bana jelačića/rivi.I tako dok vam iz glave nebi izbio to divljanje...
Pa šta čekaš Zagore? Eno ti Maksimira svaki drugi tjedan. Idi pa sredi situaciju.
Urpanus is offline  
Old 14.03.2004., 20:27   #23
Neki dan je u Sportskim novostima objavljeno pismo dvije torcidašice o sličnom slučaju u Osijeku, kada je gostovao Hajduk. Savjetujem ti da napraviš tako nešto, pošalješ mail Sportskima ili Večernjaku, novine vole pisati o takvim stvarima.
faktotum is offline  
Old 15.03.2004., 08:59   #24
Quote:
BootBoy kaže:
prije ce biti da je a.v.a.b.

all vinkovcani are bastards

Moze i modificirano:

all vukovarci are bastards
Satir is offline  
Old 15.03.2004., 13:25   #25
Re: Za dežurne moraliste (Policijska brutalnost u Vinkovcima)

Quote:
Baklja kaže:
Počelo je već na Vinkovačkom kolodvoru kad su nas protiv naše volje potrpali u marice i odvezli do stadiona...
Nakon tekme su nas zadržavali na tribini i učinili sve kako ne bi stigli na prvi vlak te su nas opet pokupili i pod prisilom odveli na kolodvor u maricama bez svijetla, natrpani, s ograničenim količinama zraka...
Na kolodvoru smo 2 sata čekali idući vlak, naravno pod budnom paskom drotova I kad je vlak konačno stigao krenuli smo prema njemu misleći da je tortura konačno gotova.
Nas ukupno petoricu su slučajnim odabirom odvojili kako bi – počistili smeće koje je ostalo u čekaoni nakon našeg boravka tamo
Jebo te, kakva tortura- morali ste čistiti svoje smeće, dva sata čekati vlak i voziti se u marici sa "ograničenom količinom zraka".
A možda je to bilo po onoj "koga zmija ugrize i guštera se boji".
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Old 15.03.2004., 18:51   #26
stoji ti ovo ostalo (cjelokupni tretman itd.) šta se žališ i murija zna bit kretenska (isto ko i navijači-ovisi od čovjeka do čovjeka). ali moraš biti svjestan da,ako ideš na tekmu u skupini, ti jesi DIO skupine i samim time te tretiraju kao CIJELU skupinu-otud čišćenje smeća, jer, iako nisi ti to smeće bacio, stajao si/bio s ljudima od kojih je netko bacio i iako mislim da murija nije postupila ispravno ja bih isto tako postupio., jer ne može lokal (ili gdje ste već bili) stradati radi vas (ne "tebe", več "vas"!)

Quote:
Baklja kaže:
Nas ukupno petoricu su slučajnim odabirom odvojili kako bi – počistili smeće koje je ostalo u čekaoni nakon našeg boravka tamo.
i molim te da mi objasniš koja je to svrha u navijanju?

ja to nikad nisam shvaćao (tj. jesam kad sam imao 15,16 godina i zabrijavao da sam boys i kad sam redovito išao na tekme-i repke i dinama)
-navijati radi navijanja?!? wtf!!!

ja volim gledati nogomet. volim igrati nogomet. ali biti, oprosti ali tako smatram-budala koja će se derati "dinamo/hajduk/cibalia/madrid/babina greda ale, mi smo uz tebe" i slično-

1) koja je svrha navijanja?
2) jel te to ispunjava? čini te sretnim?
lakisaki is offline  
Old 15.03.2004., 20:38   #27
Re: Re: Za dežurne moraliste (Policijska brutalnost u Vinkovcima)

Quote:
oskar kruška kaže:
Jebo te, kakva tortura- morali ste čistiti svoje smeće, dva sata čekati vlak i voziti se u marici sa "ograničenom količinom zraka".
A možda je to bilo po onoj "koga zmija ugrize i guštera se boji".
Gle, nije stvar u obliku toga kaj su oni radili, već da je to bio sustavni niz postupaka maltertiranja bez ikakvog povoda i bez ikakvog pravog cilja. Nasilje radi nasilja.
Svjestan sam ja da ovo u Vinkovcima nije izbliza onome kaj su navijači znali prolaziti i trpiti od strane hrabre policije, a i danas to nije nikaj novog.
Također, stvar je u tome da sve to u javnosti prolazi pod "normalno", a činjenica da su i mirni navijači na piku očito nikog ne zanima..

Quote:
lakisaki kaže:
stoji ti ovo ostalo (cjelokupni tretman itd.) šta se žališ i murija zna bit kretenska (isto ko i navijači-ovisi od čovjeka do čovjeka). ali moraš biti svjestan da,ako ideš na tekmu u skupini, ti jesi DIO skupine i samim time te tretiraju kao CIJELU skupinu-otud čišćenje smeća, jer, iako nisi ti to smeće bacio, stajao si/bio s ljudima od kojih je netko bacio i iako mislim da murija nije postupila ispravno ja bih isto tako postupio., jer ne može lokal (ili gdje ste već bili) stradati radi vas (ne "tebe", več "vas"!)
Ja sam svjestan da sam dio skupine i da u dobrom dijelu slučajeva dijelim sudbinu s tom istom skupinom. Sve je to meni jasno.
Ali u subotu je ta skupina bila mirna i nije bilo nikakvog razloga za onakav odnos i ponašanje drotova prema navijačima. Da ne spominjem oduzimanje lopte već spomenutom 12-godišnjaku za što je sigurno trebalo jako puno hrabrosti, pameti da ne spominjem. Srećom tamo je bilo prisebnih ljudi pa dečko ipak nije ostao bez lopte.

Quote:
1) koja je svrha navijanja?
2) jel te to ispunjava? čini te sretnim?
Svrha je podržati momčad koju voliš.
Ispunjava me i čini me sretnim. Jer biti navijač nije samo čin navijanja na stadionu, to je način života, veselje i tuga, putovanja, druženja, osjećaj zajedništva, a sve vas povezuje ta ljubav prema klubu.

Ali ovo je za neku drugu temu..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 15.03.2004., 21:42   #28
Prema Armadi je policija uvijek takva...ja sam se vec naviknuo na te smradove...u Varazdinu su jedino ok drotovi bili...svaka im cast!!
boklec is offline  
Old 15.03.2004., 22:40   #29
Re: Re: Za dežurne moraliste (Policijska brutalnost u Vinkovcima)

Quote:
oskar kruška kaže:
Jebo te, kakva tortura- morali ste čistiti svoje smeće, dva sata čekati vlak i voziti se u marici sa "ograničenom količinom zraka".
A možda je to bilo po onoj "koga zmija ugrize i guštera se boji".
Ima i u tome nešto. Bila je jednom Latinica o tome i pričali su sa jednim specijalcem. Kaže da i oni popiju batina kad su neki neredi. A što navijači onda očekuju? Da će ti isti specijalci sljedeći put biti blaži kad počnu sranja? Navijači sada doživljavaju neugodnosti zbog svih onih neugodnosti koje su sami svima zadavali. I još se čude i bune...

I baklja je sam u tekstu rekao "nereda u Vinkovcima nije bilo". Točno, policija je svoj dio ovaj put obavila. Kad izbiju neredi navijači uvijek trube kako osiguranje nije bilo primjereno. Sad kad je osiguranje besprijekorno, opet ne valja...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 15.03.2004., 23:36   #30
daj baklja,odi u *****...tu si našao pičkicama kukat...
viš da ovaj zagor mlati kurcem,a nema muda ni pozvonit na portafon pa pobeć...

kaj daješ ovim intelektualcima uopće povoda da seru i pišu o onome o čemu nemaju pojma...
jebeni bi bili u analizi,od cijelog tvog teksta napišu da kaj se buniš kaj si morao čistit iza nekog drugog...velke škole su završili...

iskreno,ne znam zakaj se uopće raspravlja o navijačkim temama na ovom forumu,postoji možda 3-4 čovjeka koji idu na tekme i koje zanima njihov klub i u one dane kad ne igraju tekme,ovo ostalo su sve velki navijači kaj ne znaju ni prvih 11...

zajebi ti to baklja,zlouptrijebi funkciju i baniraj stoku.
__________________
Kako oblikovati potpise
Drums In The Deep is offline  
Old 15.03.2004., 23:41   #31
Ajd ne seri,svega ti
Greate White is offline  
Old 16.03.2004., 00:14   #32
zipa,ide rod steiger...
__________________
Kako oblikovati potpise
Drums In The Deep is offline  
Old 16.03.2004., 12:31   #33
Quote:
Satir kaže:
Moze i modificirano:

all vukovarci are bastards
moze, moze... ali nismo mi gazili jadne neduzne bespomocne navijace
BootBoy is offline  
Old 17.03.2004., 09:25   #34
Quote:
Drums In The Deep kaže:
daj baklja,odi u *****...tu si našao pičkicama kukat...
viš da ovaj zagor mlati kurcem,a nema muda ni pozvonit na portafon pa pobeć...

kaj daješ ovim intelektualcima uopće povoda da seru i pišu o onome o čemu nemaju pojma...
jebeni bi bili u analizi,od cijelog tvog teksta napišu da kaj se buniš kaj si morao čistit iza nekog drugog...velke škole su završili...

iskreno,ne znam zakaj se uopće raspravlja o navijačkim temama na ovom forumu,postoji možda 3-4 čovjeka koji idu na tekme i koje zanima njihov klub i u one dane kad ne igraju tekme,ovo ostalo su sve velki navijači kaj ne znaju ni prvih 11...

zajebi ti to baklja,zlouptrijebi funkciju i baniraj stoku.
Kaje buraz,oš po pički?
Vincent V is offline  
Old 17.03.2004., 19:06   #35
Quote:
Drums In The Deep kaže:
daj baklja,odi u *****...tu si našao pičkicama kukat...
E jebemu sad, ispada da sam ja otvorio ovo da bi kukao i žalio se.. A nije tako. Boli mene ***** za to, meni to nije niš novo.
Samo sam htio svim pametnjakovićima ukazati i na drugu stranu medalje o kojoj ne razmišljaju, niti je spominju, a kad je situacija obrnuta pucaju iz svih oružja
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 28.03.2004., 18:03   #36
Nema veze s nogometom ni Vinkovcima, al nek se zna...

http://www.scontri.it/


http://www.scontri.it/foto/g8/denuncia4.jpg

http://www.scontri.it/foto/g8/999.jpg
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 31.03.2004., 08:52   #37
Quote:
Baklja kaže:
Od kad je posao drotova prisilno trpati ljude u marice bez ikakve osnove i odvodit ih bez njihova pristanka? Ili prisiljavat ljude čistit smeće koje nisu ostavili?

Ubuduće bez jeftinih provokacija molim.
Pa Baklja kakav si ti navijač ako nikad prije nisi nahebo bez razloga
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Old 31.03.2004., 13:45   #38
Zanimljiv epilog onog sranja na utakmici Roma-Lazio:
Lazio : 51 000 eura kazne
Roma : jedna utakmica bez publike
jedan od vođa Rominih navijača za napad palicom na policajca : 6 mjeseci robije.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Old 01.04.2004., 19:53   #39
Quote:
juriel kaže:
Pa Baklja kakav si ti navijač ako nikad prije nisi nahebo bez razloga
Di piše da nisam?
Taj put mi je dopizdilo i stavio na net..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.