Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 20:23   #21
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post

Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti! A meni se već mnogi ovdje na turističkom dijelu foruma smiju i ružno me izruguju, pa i napadaju kad ja dam nekome savjet kako doći nekamo BEZ aviona! Ja sam jednom imao jedan jako ružan let, baš prekooceanski, i nakon toga više ni za živu glavu ne bih sjeo u avion!
http://www.seat61.com/

oprosti ako si se našao uvrijeđen zbog mog pisanja, nije bila namjera ,,,

nikad nisam izrugivao tvoj strah od leta avionom niti ću to raditi (i taj strah mogu smatrati normalnim), nego argumente kojima pokušavaš ljudima nametnuti svoje viđenje stvari kao "normalnih" pokušavam pobiti svojim konkretnim argumentima bez natezanja na bilo koju stranu (vlaka, aViona, auta)... uvijek pokušavam baciti sve troškove na papir i na temelju toga odlučujem ...

a reci, jesi li se i prije prvog leta panično bojao (ili tek nakon njega) ?
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:56   #22
Joj, pa jeste vi normalni?! Pa sutra vam se može zabit cisterna u kuću i odnijet pol ulice u zrak (knock a wood )! Čega se imate bojat kod letenja?!
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:54   #23
jao, krivo ste me shvatili..naravno da je suludo ici brodom, barem vremenski
samo sam htjela reci da uvazite fobiju od letenja forumasa_zg a ne da dodatno prcate..
shempio je dobro napisao svoja zadnja 2 posta-bez provociranja i sa argumentima..
btw, naslov teme je brodom do amerike , pa ako nekog zanima i taj nacin puta, nek sazna ovdje....ima svakakvih ljudi
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 22:03   #24
ali brod je isto katastrofa, on može biti velik koliko hoće kad se ljulja, pogotovo kad vidiš kopno. preko palubne ograde se flisne u more ko od šale, te zaštite su redovit smiješne i ja na brodu hodam poprilično udaljen od te ograde.D ali moram priznati da djelomično (ponavljam - djelomično) razumijem forumaša jer se mene u autobus mora tjerati štapom (doduše, ne iznosim glupe argumente tipa opasno je, već čisto iz razloga što obožavam avione i vlakove). jednostavan primjer - u životu sam naravno bio često u Zadru. i nikad nisam bio autobusom uvijek je bio avion, vlak ili auto (koji se ne računa u ovom slučaju)

Zadnje uređivanje x-type : 30.11.2009. at 22:31.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 22:23   #25
Ja se recimo obožavam voziti avionom, i moram priznati da se nekad idem voziti avionom samo radi vožnje avionom... Volim se vozit i brodom, ali samo na kratkim relacijama, jer mi je to najdosadniji naćin prijevoza. Provesti 8 sati na brodu, a došao si samo od Splita do Dubrovnika, je katastrofa za mene. A još kad te uhvati jugo ili bura, ni na našem mirnom Jadranu ne izgleda baš primamljivo, a ne mogu zamisliti kako to izgleda kad se to dogodi negdje na sredini Atlantika, pa kad znaš da je kopno daleko, daleko, daleko...
E da, još jedna stvar, što se tiće nesreća...
Ako se gledaju svi vidovi prijevoza, znači, kopno, more i zrak, najveća nesreća po broju ljudskih žrtava (odjednom) se dogodila upravo na moru. Još ni jedna nesreća nije imala više žrtava. I ta nesreća se upravo dogodila na Atlantiku, na putu iz Southamptona do New Yorka... Dakako, radi se o Titanicu...
A da, treba se prisjetiti i Marca Pola, na svi sreću, bez žrtava...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 04:00   #26
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
ma to je u redu .... čovjek iznosi svoje mišljenje, ali ipak ...

koja je granica torture koju je čovjek sposoban podnijeti samo da ne ide avionom ?
Cuj, sve je relativno. Meni je recimo tortura ic avionom (osim ako ne idem u biznis klasi). Mislim da je brod daleko civiliziraniji i udobniji. S druge strane, brod nije praktican ako nemas vremena na bacanje.

No, ako oni imaju para te vremena za otic brodom do Amerike, zasto ne?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 10:23   #27
pa da, kao sto rekoh, svakakvih nas ima i to treba postovati/tolerirati..znam par muskih koji obozavaju vozikati se brodovima po svijetu (i jedrilicama i putnickim i teretnim brodovima itd-samo da se plovi)a nisu pomorci..to su prakticirali po svijetu kad su bili studoši pa su imali vremena i vremena..a sad samo na krace relacije samo zbog nedostatka vremena (unutar europe)..
a s druge strane neki se ne daju ni u avion ni u vlak ni u bus nego samo u auto ..ali opet njima dobro pa nek im bude
u tome je čar-sto nas ima svakakvih..bilo bi inace dosadno
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:09   #28
Već je netko dao link na Cunard - njihovi brodovi su jedini koji idu ono baš iz Southamptona do New Yorka (nekad i do Fort Laudardale), ali to košta (puno, jako puno - i za takve brodove u garderobi obvezno svečane haljine, muški frak i leptir kravatu, ako mislite izlazit van kabine) i to je svega par puta godnišnje. Znači treba se baš potrefit da sve odgovara. A i do Southamptona treba doći (najjednostavnije Zg - London avion i onda autom do Southamptona - u jedno popodne si tamo - ovo je samo šala). Sve druge kompanije koje se bave kružnim putovanjima imaju tkzv. "crossinge", ali uglavnom iz Europe pred zimu i to prema Karibima i naravno onda pred ljeto se vraćaju sa Kariba preko Atlantika u Europu. Tako da ćete teško naći ono što vam odgovara, a o cijeni i vremenu neću ni govoriti. A ni na moru nije uvijek bonaca http://www.youtube.com/watch?v=nvtwo...eature=related
Druga pak opcija je naći kakav linijaš - najčešće kontejneraš koji ide preko Atlantika, nekad davno su znali prevoziti i pokojeg putnika, da li je to slučaj još uvijek ne znam, s tim da bi onda mogli možda naći i bolju opciju od Southampton - NY. Ali sve je to previše vremena i novaca i gnjavaže za organizirati, da ipak mislim da bi se trebao svladati taj strah od letenja. Zračni i brodski prijevoz su kudikamo sigurniji nego recimo cestovni, pa nas i nema baš puno koji se bojimo auta, zar ne? A sad to što su u avionu turbulencije i što brod valja i posrće i što je nama još uvijek upitno kako "nešto od metala" može letjeti ili plutati na vodi to je druga stvar.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:55   #29
Ja bi cak rekla da je kontejner brod bolja opcija nego cruiser. Svi oni u pravilu prevoze i kojeg putnika.
Doduse, isto nije jeftino, al mislim da je jeftinije nego cruiser.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:55   #30
Eh...i vecernja toaleta nije obavezna. Tj...ne mora bas biti frak i dugacka haljina. Prisojno, da...al vise nekakva cocktail roba, nego full black/white tie.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:17   #31
Hm, pa ne znam baš, ali na Cunard-u je prava odjeća dosta bitna, naravno na običnim kruzerima stoji ovo gore da treba tu i tamo biti pristojno obučen i niš više od toga, no Queen Mary, Victoria i sad mislim Elizabeth su ipak za malo drugačiju klijentelu. I uglavnom su "formal" večeri (što će reći poslije 18 sati striktno večernje haljine i leptirice). Ali ko' što sam rekao ako ostaneš u kabini navečer (što je pak šteta) i nije tako bitno za odjeću.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:32   #32
Cunardovi cruiseri imaju oko tri formalne veceri. To su ujedno jedine veceri di je black tie i formal gown za zene. Ako oni propuste te veceri, ostatak mogu bit obuceni normalno....znaci nekakav cocktail dress.

Takodjer, Cunard nije jedina kompanija koja ide na relaciji Evropa, New York....samo najluksuznija i najpoznatija.

Moze se ic i iz Norveske, drugom kompanijom. Ima i drugih linera iz Southamptona, al jos stanu u Irskoj i Reykjaviku na putu prema New Yorku, itd....
Ima toga uglavnom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:58   #33
Ne znam za te druge kruzere koji idu preko Atlantika, osim ako nije ono kao što sam već rekao u proljeće prema Europi iz Kariba i na jesen iz Europe prema Karibima, a što se tiče teretnih brodova možda se nađe nešto na ovim stranicama:

http://www.freighter-travel.com/index.html
http://www.freighterworld.com/
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:58   #34
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti! A meni se već mnogi ovdje na turističkom dijelu foruma smiju i ružno me izruguju, pa i napadaju kad ja dam nekome savjet kako doći nekamo BEZ aviona! Ja sam jednom imao jedan jako ružan let, baš prekooceanski, i nakon toga više ni za živu glavu ne bih sjeo u avion!
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno! Ja bih ti preporučio najveći i najljepši brod na svijetu, Queen Mary 2, koji prilično često vozi preko Atlantika. Put traje kojih 6 dana iz Southhamptona. Do tamo dođeš vrlo jednostavno: vlak Zagreb-München, zatim München-Frankfurt, Frankfurt-Bruxelles, a tamo uzmeš Eurostar za London, svega oko 2 sata iz Bruxellesa. Iz Londona si začas do Southhamptona, a tamo se ukrcaš na brod, koji dakle vozi oko 6 dana do New Yorka. Iz New Yorka imaš jako dobru vezu VLAKOM do Floride, mislim da ti to Miamija treba negdje malo više od 24 sata! A ako imaš sreće, možda možeš naći i cruiser koji ide direktno za Miami iz Evrope. Uglavnom, po mojem grubom proračunu, od Zagreba do Miamia ti treba najviše jedno 10 dana u jednom smjeru!
Evo ti neki linkovi: Prvo od broda Queen Mary 2:
http://www.queen-mary2.co.uk/New_Yor...satlantic.html
A sad od najbolje stranice na svijetu za nas koji NE želimo "glumiti ptice" i junačiti se leteći po nebu! To je seat 61, ima razrađeno kako doći BILO GDJE na svijetu BEZ letenja, pa čak i do Australije i sličnih dalekih kontinenata, sve je to moguće! Eto linka:
http://www.seat61.com/
Mislim da ti i ostali koji se boje letenja problem rješavate na pogrešan način: nije rješenje ne letjeti i tražiti druge alternative prijevoza nego odagnati strah od letenja dali stručnom pomoći psihologa dali kao što neki predlažu lijekovima ili bocom vodke. Ako se ne varam mislim da sam negdje vidio da postoji "škola" za to.
Što se tiče brodom do USA, bio je jedan sličan post i tamo sam napisao da postoje 3 stadija morske bolesti:

-misliš da ćeš umrijeti
-siguran si da ćeš umrijeti
-poželiš umrijeti

I zar je onda bolje putovati brodom gdje ti dođe da sam poželiš da umreš ili avionom uz jaaaako minimalne šanse da se nešto desi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:18   #35
Nekad prije je Austrian imao školu letenja, odnosno školu oslobađanja straha od letenja. Mislim da je trajala dva do tri dana. Treba provjeriti jel još uvijek to rade...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:21   #36
Evo jedna online školica (piše da je besplatna) za slobađanje straha od letenja:
http://www.fearofflyinghelp.com/
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:40   #37
Quote:
Riz kaže: Pogledaj post
Ne znam za te druge kruzere koji idu preko Atlantika, osim ako nije ono kao što sam već rekao u proljeće prema Europi iz Kariba i na jesen iz Europe prema Karibima.
Al znam ja. Kao sto rekoh, ne idu prema Karibima nego prema New York. Navela sam gore par, a ima ih jos.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:45   #38
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti i ostali koji se boje letenja problem rješavate na pogrešan način:
To je TVOJE misljenje. Nema dobrog i pogresnog rjesavanja problema. Samo drugacijeg. Neki ce otic na tecaj da se rijese tog straha ili bar da ga se rijese u onoj mjeri koja ce im dozvolit da udju u avion i obave let, a neki ce ga rjesit tako da nadju drugo sredstvo prijevoza. I jedno i drugo su validna rjesenja.
Za razliku od boce votke.

Quote:
Što se tiče brodom do USA, bio je jedan sličan post i tamo sam napisao da postoje 3 stadija morske bolesti:

-misliš da ćeš umrijeti
-siguran si da ćeš umrijeti
-poželiš umrijeti
Opet, TVOJE misljenje. Ja recimo volim ic brodom.

Opcenito, mislim da je bedasto nametat nekom svoje misljenje. Kako iz jednog, tako i iz drugog kampa.
Ja MRZIM ic avionom (bojim se, neudobno je, itd...), al odem ako su mi drugi nacini neprakticni (nemam dovoljno novaca/vremena), no ne pada mi na pamet prodavat markove konake ekipi koja voli ic avionom.
Zasto onda druga strana voli pametovat ekipi koja voli ic brodom/busom/vlakom te im se ismijavat, nije mi jasno.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:14   #39
za kiki!
tako treba razmisljati kao ona!
sapienti sat!
razvezali smo se svi a nema pokretacice teme i stalno se ovdje
..uglavnom, drzim palceve da na kraju ipak meriii s muzem uspije doci do miamija bez obzira na prijevozno sredstvo
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:41   #40
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
E da, još jedna stvar, što se tiće nesreća...
Ako se gledaju svi vidovi prijevoza, znači, kopno, more i zrak, najveća nesreća po broju ljudskih žrtava (odjednom) se dogodila upravo na moru. Još ni jedna nesreća nije imala više žrtava. I ta nesreća se upravo dogodila na Atlantiku, na putu iz Southamptona do New Yorka... Dakako, radi se o Titanicu...
A da, treba se prisjetiti i Marca Pola, na svi sreću, bez žrtava...
Usporedba ti nema veze sa logikom.Čista matematika ti govori da će više žrtava biti na jednom cruiseru koji može povesti 5000 putnika, nego na avionu koji može povesti 500 putnika.
Samo treba naglasiti da je smrtnost u avionu 99.99%, dok je u brodu ipak znatno manja.

Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ja bi cak rekla da je kontejner brod bolja opcija nego cruiser. Svi oni u pravilu prevoze i kojeg putnika.
Doduse, isto nije jeftino, al mislim da je jeftinije nego cruiser.
Dosta je jeftinije od cruisera.Još ako ima nekoga na brodu, ili zna brodara...
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.