Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 09:18   #201
Naravno!
I ja uvijek davim svoju ginicu sa 1000 pitanja, nisu te stvari za zezanciju. Bolje pitati i ispasti dosadan nego sve prepustit slucaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 18:03   #202
ginekologica mi je preporučila dabroston tablete zbog ciste na jajniku,10 dana od početka menstruacije, 2x1 tabletu.i u isto vrijeme mi je dala i uputnicu za vadit krv, 3-5 dana menstruacije. i sad mene zanima ako itko ovdje zna, da li ima veze vadi li se krv u vrijeme dok pijem te tablete, ili da sačekam iduću menstruaciju pa da vadim krv??...
mandragora. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:20   #203
Quote:
mandragora. kaže: Pogledaj post
ginekologica mi je preporučila dabroston tablete zbog ciste na jajniku,10 dana od početka menstruacije, 2x1 tabletu.i u isto vrijeme mi je dala i uputnicu za vadit krv, 3-5 dana menstruacije. i sad mene zanima ako itko ovdje zna, da li ima veze vadi li se krv u vrijeme dok pijem te tablete, ili da sačekam iduću menstruaciju pa da vadim krv??...
nazovi pa pitaj sestru - najpametnije po meni
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:24   #204
Quote:
mandragora. kaže: Pogledaj post
ginekologica mi je preporučila dabroston tablete zbog ciste na jajniku,10 dana od početka menstruacije, 2x1 tabletu.i u isto vrijeme mi je dala i uputnicu za vadit krv, 3-5 dana menstruacije. i sad mene zanima ako itko ovdje zna, da li ima veze vadi li se krv u vrijeme dok pijem te tablete, ili da sačekam iduću menstruaciju pa da vadim krv??...
Pošto je dabraston umjetni progesteron, mislim da bi ti mogao utjecati na rezultate testiranja... to je bar moja teorija...

No kako yslp kaže - najbolje nazvati i pitati
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:43   #205
Pitanjce..prije 10 dana popila sam zadnji dabroston. . pila sam ih 7 dana 2Xdnevno..

Mengu još nisam dobila...kakva je mogućnost da one ne djeluju??pa da trebam ponoviti možda ih piti dulje??

Da li je netko imao taj slučaj???Totalno sam zbunjena, ranije su mi djelovale

E cice su mi jako natekle već danima i boli me kao da ću dobiti ali niš..
__________________
In your room, where souls disappear only you exist here ...Will you lead me to your armchair, or leave me lying here?? Your favourite innocence.Your favourite prize.Your favourite smile. Your favourite slave....
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:49   #206
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Pitanjce..prije 10 dana popila sam zadnji dabroston. . pila sam ih 7 dana 2Xdnevno..

Mengu još nisam dobila...kakva je mogućnost da one ne djeluju??pa da trebam ponoviti možda ih piti dulje??

Da li je netko imao taj slučaj???Totalno sam zbunjena, ranije su mi djelovale

E cice su mi jako natekle već danima i boli me kao da ću dobiti ali niš..
meni je zbog dabrostona menga kasnila. pila sam ga tri mjeseca i uvijek mi je kasnila. tak da... ne znam kaj da ti kažem
blaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:53   #207
Quote:
blaa kaže: Pogledaj post
meni je zbog dabrostona menga kasnila. pila sam ga tri mjeseca i uvijek mi je kasnila. tak da... ne znam kaj da ti kažem
Jooj ludim od brige...da nisam trudna??
__________________
In your room, where souls disappear only you exist here ...Will you lead me to your armchair, or leave me lying here?? Your favourite innocence.Your favourite prize.Your favourite smile. Your favourite slave....
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:58   #208
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Jooj ludim od brige...da nisam trudna??
ne mora biti.a opet, nikad neznaš. jesi se javila ginekologu?
blaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:20   #209
Quote:
blaa kaže: Pogledaj post
ne mora biti.a opet, nikad neznaš. jesi se javila ginekologu?
Nisam još..ali budem što prije.. valjda ću onda biti pametnija
__________________
In your room, where souls disappear only you exist here ...Will you lead me to your armchair, or leave me lying here?? Your favourite innocence.Your favourite prize.Your favourite smile. Your favourite slave....
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:59   #210
Juhuu!!!Ipak su dabrostoni malo produženo djelovali.. dobila M nakon 15 dana od zadnje tabl..
__________________
In your room, where souls disappear only you exist here ...Will you lead me to your armchair, or leave me lying here?? Your favourite innocence.Your favourite prize.Your favourite smile. Your favourite slave....
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 19:22   #211
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Juhuu!!!Ipak su dabrostoni malo produženo djelovali.. dobila M nakon 15 dana od zadnje tabl..
jeeej
mandragora. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 19:35   #212
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Juhuu!!!Ipak su dabrostoni malo produženo djelovali.. dobila M nakon 15 dana od zadnje tabl..
Dabrostoni znaju malčice poremetiti ciklus tako da M ponekad zakasni, a u to si sama se i uvjerila. Ništa neobično (sama sam to doživljavala).
__________________
Sve se može - samo treba htjeti!
Tesoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:00   #213
imam pitanje.... da li imate glavobolje dok uzimate dabrostone? ja imam jake,vec tjedan dana i to po cijele dane,moram popit tabletu protiv bolova da me popusti jel ne mogu inace funkcionirat.. danas sam bila kod dr kaze ,i da je to kod dabrostona normalno da su nuspojave ucestale glavobolje,migrene,pojacan apetit,zadrzavanje tekucine,naravno i debljanje..nervoza,depresija,raznorazne alergije itd... i bas sad procitam u uputama i bas tako pise...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:32   #214
O, da...
Migrene popracene mucninom, nesvjestice, vrtoglavice, izrazita pospanost i umor... Ne pijem dabroston, nego utrogestan, ali nuspojave su iste.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:13   #215
Bok,cure nova sam ovdje,ali ja sam isto na dabrostu vec dosta dugo. Imam jako neredovite menstruacije,dobijen svakih 46,47 dana.Sada ih nisam pila nekih 6 mj.,jer sam u 6 mj. ostala trudna pa sam bila sama prestala,pa sam u 7 mj. imala spontani i dok je sve to doslo u normalu pokle spontanog nisam pila,mislila da mi vise nece trebat ali nazalost trebaju. Planiramo bebu i zato moran opet pocet,jer tako mi je tesko skuzit kad je ovulacija. Danas sam bila kod gine i rekla mi da vise nema dabrostona nego neke zamjenske koje se zovu duphaston,da li je neko upoznat sa time? i ove se placaju 46 kn.
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:43   #216
Quote:
kriza kaže: Pogledaj post
Bok,cure nova sam ovdje,ali ja sam isto na dabrostu vec dosta dugo. Imam jako neredovite menstruacije,dobijen svakih 46,47 dana.Sada ih nisam pila nekih 6 mj.,jer sam u 6 mj. ostala trudna pa sam bila sama prestala,pa sam u 7 mj. imala spontani i dok je sve to doslo u normalu pokle spontanog nisam pila,mislila da mi vise nece trebat ali nazalost trebaju. Planiramo bebu i zato moran opet pocet,jer tako mi je tesko skuzit kad je ovulacija. Danas sam bila kod gine i rekla mi da vise nema dabrostona nego neke zamjenske koje se zovu duphaston,da li je neko upoznat sa time? i ove se placaju 46 kn.
Da istina je...plaćaju se...zasad...budući da Dabrostona više nema možemo se nadati da će Duphaston prijeći na osnovnu listu pa se više neće plaćati
Ako planirate bebu počni odmah piti i folnu kiselinu...
I nađi si dobrog dr koji će na vrijeme prepoznati kakav je zapravo tvoj problem..budući da imaš neredovite cikluse pitanje je koliko od njih je zapravo bilo ovulacijsko..ne znam koliko ti je godina ali samo hrabro dalje...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:19   #217
Imam 28 god. a od 6 mj. pijem folacin jednu tabletu na dan. Prije kad sam pila dabroston san dobila mengu tocno 32 dan ciklusa,nadam se da ce i sad bit tako
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:57   #218
Quote:
kriza kaže: Pogledaj post
Bok,cure nova sam ovdje,ali ja sam isto na dabrostu vec dosta dugo. Imam jako neredovite menstruacije,dobijen svakih 46,47 dana.Sada ih nisam pila nekih 6 mj.,jer sam u 6 mj. ostala trudna pa sam bila sama prestala,pa sam u 7 mj. imala spontani i dok je sve to doslo u normalu pokle spontanog nisam pila,mislila da mi vise nece trebat ali nazalost trebaju. Planiramo bebu i zato moran opet pocet,jer tako mi je tesko skuzit kad je ovulacija. Danas sam bila kod gine i rekla mi da vise nema dabrostona nego neke zamjenske koje se zovu duphaston,da li je neko upoznat sa time? i ove se placaju 46 kn.
ja sam pila i duhaston,ista stvar je samo druga tvornica...i jedino sta se ove placaju iako idu na recept oko 30ak kn a dabroston ne.i manje ih ima u kutijici...od kad nema dabrostona vise?ja ga neki dan digla u ljekarni...


frupy i kako si rijesila glavobolje?jesu ti se smanjile barem?meni je rekla dr da dabroston moram uzimat i dalje i sutit... a sta se tice glavobolja,mucnina,vrtoglavica da si uzmem nesto protiv bolova i to je to........
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:14   #219
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
frupy i kako si rijesila glavobolje?jesu ti se smanjile barem?meni je rekla dr da dabroston moram uzimat i dalje i sutit... a sta se tice glavobolja,mucnina,vrtoglavica da si uzmem nesto protiv bolova i to je to........
Bas nikako.
I da stvar bude gora, zbog nekih drugih zdravstvenih problema smijem uzimati samo paracetamol, nikako ne ibuprofen ili jos jace tablete protiv bolova tako da me glavobolja rastura.
Doduse, jaka migrena mi se pojavi samo jedan dan u ciklusu, ostale dane je malo lakse.
No, sad mi se javlja jos i drugi problem. Zadnja 3 ciklusa mengu dobivam izmedju 20. i 25. dana, prije nego popijem tablete do kraja. Samim time cesce pijem utrogestane pa su mi i nuspojave cesce i jace.
Moram hitno ginici. Vise uopce ne znam sta da radim. Sve u zivotu mi se vrti oko menstruacije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:53   #220
da i ja uzmem tablete na bazi paracetamola,npr. lupocet od 500mg ili slicno.. a i meni se sve vrti oko menstr.. uzas!!! nikad mi redovite ,uvijek neke tabletine locem da procurim..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.