Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 00:21   #2221
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
O da, jesmo, potpisali smo hrpetinu ugovora sa cijelim svijetom i jos vise sa puno drzava koje nisu u EU.
Potpisali smo hrpu UN propisa, izmedu ostalog i ono gdje se sad sudi Gotovini. To smo potpisali s UN-om, a ne s EU ... ali to sve naravno znas samo te malo zanjelo.
Ali ne OVAKAV ugovor...
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:24   #2222
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A to je 28% nešto malo više od četvrtine, ali neka bude trećina svih građana radi mira u kući!
Ovo se nikada ne bi trebalo zaboraviti, ali eto kako se već zaboravilo
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:25   #2223
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A to je 28% nešto malo više od četvrtine, ali neka bude trećina svih građana radi mira u kući!

55% onih koji nisu izašli, ne da ih branim, ali što ako su nam poručili da zapravo nisu dovoljno informirani o EU i da ih je jednostavno bilo strah zaokružiti nešto za što nisu objektivno informirani?

Da su političari doista moralni, sredili bi biračke spise i ponovili bi kampanju i referendum na kom bi trebalo izaći barem 50% +1 građanin s pravom glasa.
Vidim da volis brojeve ... po konkretnim brojevima na izbore je izislo oko 55% gradana Republike Hrvatske s pravom glas. To sto imamo vise glasaca nego stanovnika je sasvim druga stvar.

Osim toga zasto bi uopce racunali one koji nisu izisli na referendum ? Imali su mogucnost, nitko im nije branio (osim ako imas drugacije informacije).
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:38   #2224
Nitko građanima nije branio, ali se utjecalo na prepreden i maligni način da ljudi ne budu motivirani izaći. Stoga su i promijenili Ustav, da bi im referendum pod svaku cijenu prošao.

Jel bi ti rado izašao da si bez plaće već xy vremena ili da ti je tvornica upravo propala? Svaki tjedan jedna propada! Tim ljudima nije do života, ti su ljudi ubijeni sto posto.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:53   #2225
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
...Da su političari doista moralni, sredili bi biračke spise i ponovili bi kampanju i referendum na kom bi trebalo izaći barem 50% +1 građanin s pravom glasa.
I oduzeli bi pravo glasa dijaspori i građanima Bosne i Hercegovine jer izlaznost od 3% na ovom referendumu dokazuje da nisu zainteresirani za stanje u RH. Kad sve to zborjiš i oduzmeš vjerojatno je i na ovom referendumu izlaznost bila 50% +1.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:57   #2226
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
I oduzeli bi pravo glasa dijaspori i građanima Bosne i Hercegovine jer izlaznost od 3% na ovom referendumu dokazuje da nisu zainteresirani za stanje u RH.
A kad su bili zainteresirani pa glasovali za HDZ, isto tako im je trebalo oduzeti pravo glasa, jelda.

Umjesto da se potrudiš i provjeriš zašto je tako mala izlaznost u BiH, lakše je ovako spinati, za ne.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:58   #2227
Izlaznost je vjerojatno bila i manja od 40%, jer tu stalno glasaju i mrtve duše.

No, sad sam saznala - što me zaprepastilo - referendum o radničkim pravima tvrde Šeks i Jasna Omejec treba provesti po STAROM USTAVU.

Dakle, sad ćemo imati dva Ustava, da ih koriste kako im odgovara.

I srezavanje, ionako nikakvih, radničkih prava mora proći, kao što je morao proći ulazak u EU.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:02   #2228
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Vidim da volis brojeve ... po konkretnim brojevima na izbore je izislo oko 55% gradana Republike Hrvatske s pravom glas.
Jest, kad dodaš one nepostojeće.

Upss.

A znači već ste dodali nepostojeće u onih 28%.

Pa da. Kako napraviti izlaznu anketu za nepostojeće glasače.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:03   #2229
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
No, sad sam saznala - što me zaprepastilo - referendum o radničkim pravima tvrde Šeks i Jasna Omejec treba provesti po STAROM USTAVU
to je stara priča, iz 2010., al "zanimljivo" je da je malo po starom, malo po novom, "kak kome paše" reklo bi se...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:04   #2230
http://www.vecernji.hr/vijesti/jasna...-clanak-164726

Meni polako sviće da je situacija još ozbiljnija nego sam mislila, a mislila sam da je usrana do kraja
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:05   #2231
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Izlaznost je vjerojatno bila i manja od 40%, jer tu stalno glasaju i mrtve duše.

No, sad sam saznala - što me zaprepastilo - referendum o radničkim pravima tvrde Šeks i Jasna Omejec treba provesti po STAROM USTAVU.

Dakle, sad ćemo imati dva Ustava, da ih koriste kako im odgovara.
Točno tako.

I još će nas napraviti budalom i reći da je proces ulaska u EU krenuo zapravo od prosinca prošle godine.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:09   #2232
Naravno, to im je teza.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:12   #2233
Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
PISMO PREDSJEDNIKU RH

Gospodine Josipoviću,
letak u privitku jest moj mali doprinos informiranju građana o velikom zlu u koje nas svi vi, od NAS izabrani i plaćani političari, uvodite, lažući nam, sakrivajući što EU zapravo jest. Nastojala sam iznijeti točne informacije u tekstu, ako sam se zabunila oko koje brojke, ispričavam se. Pokušavam tim letkom, napisanim i kopiranim u vlastitom trošku, informirati barem ljude koji žive u mojoj blizini i s kojima kontaktiram e-mailom o čemu se ovdje radi. Ne radim ni za koga, vodi me samo vlastita savjest.

Ako EU i jest BILA nama privlačna PRIJE 20-AK GODINA, dok smo se borili za vlastiti opstanak i stvarali samostalnu Hrvatsku, i dok još nismo znali PRAVU SVRHU udruživanja zemalja Europe, sada se jasno vidi da je to projekt stvaranja diktature, nestanka nacionalnih država, jer Lisabonski sporazum, koji je zamišljen tako da može sam sebe neprekidno dopunjavati zakonima i amandmanima neizabrane Europske komisije, daje zakonski okvir za stvaranje federalne super-države kontroliranih i obespravljenih građana. No to Vi kao pravnik zacijelo već znate.

Silno sam razočarana u sve vas, naše političare, BEZ IZNIMKE, što niste sproveli potpuno objektivno informiranje hrvatske javnosti o ovom prevažnom pitanju, koje će odrediti smjer naših života. Niste ga sproveli jer ste znali, ako narodu kažete cijelu istinu, narod će glasovati za hrvatsku samostalnost, a EU će vam biti nedosanjani san, morat ćete se sami, bez "pomoći" EU, uhvatiti u koštac s pregolemom krizom u koju su nas kroz dva desetljeća naše samostalnosti sve dublje uvaljivali svi političari redom, jer im je punjenje vlastitih džepova "sitnišem" bilo važnije od osiguravanja uvjeta za pristojan život svih 4,5 milijuna građana ove zemlje. Ne vjerujete u snagu i žilavost naroda koji bi bio spreman, jamčim Vam to iz dubine svog bića, podržati vlast, stegnuti remen maksimalno, pa i posuditi svoju teško stečenu ušteđevinu državi da pokrene ovu zemlju, da se iščupamo iz ralja stranih bankara, ali uz PRAVO VODSTVO, HRABRE, STRUČNE, NEKORUMPIRANE, POŠTENE LJUDE S VIZIJOM BOLJEG ŽIVOTA ZA SVE GRAĐANE OVE ZEMLJE, a ne tek za političku elitu (Značenje riječi "elita" bi trebalo biti "prvi u svemu", temeljeno na vrijednosti karaktera, a ne po varljivoj "društvenoj" ljestvici) koja kani rasprodati preostala državna poduzeća koja su iznimno važna građanima, poput HEP-a, a potom će prirodne resurse, a nas, građane, već jesu.

Duboko sam razočarana i Vašim postupanjem, gospodine Josipoviću, jer ste se predstavljali javnosti kao zagovaratelj pravde i pravednosti, a niti jednom nisam čula da ste sami organizirali medijski snažno popraćenu javnu raspravu s objektivnom argumentacijom za i protiv ulaska u EU, a to ste mogli, budući obnašate časnu funkciju predsjednika Hrvatske, i puno je građana ove zemlje dalo povjerenje UPRAVO VAMA, A I JA! (Mada ste u konkurenciji s Milanom Bandićem Vi bili jedina mogućnost!) Svi vi besramno iskorištavate povjerenje koje smo vam iskazali na izborima, kako Vama na predsjedničkim, tako i članovima ove Vlade na parlamentarnim. Reklamni spotovi plaćeni od EU za ulazak u tu DRŽAVNU ASOCIJACIJU u kojima i Vi sudjelujete, vrijeđaju našu inteligenciju i osjećaj za stvarnost. Danonoćno nas svi vi bombardirate šupljim frazama, ispirete nam mozak, čak i neupućenima je sumnjiva tolika propaganda, veća, valjda, nego u Njemačkoj u doba nacionalsocijalizma! Čemu? Zato jer ZNATE DA VAM NE VJERUJEMO! Naš narod duboko u sebi osjeća da ovo nije ispravan put, pa ga vi svojim neprekidnim mantranjem pokušavate podvrgnuti kontroli uma, uvjeriti ga da je za njega dobro ući u ropstvo! Zar Vi uistinu duboko, istinski vjerujete u to što nam govorite? Jer dovoljno je otvoriti Google (dok je još slobodan, a i to je pitanje vremena!) i pogledati neko od, na You Tube postavljenih, zasjedanja Europskog parlamenta ili pak radove časnih ljudi kojima je ISTINITO INFORMIRANJE JAVNOSTI PITANJE VLASTITOG INTEGRITETA, pa da ozbiljno posumnjate u ispravnost i moralnost koncepta EU u koji nas SILOM uvlačite, a gospođa Vesna Pusić, za koju sam glasovala u počecima hrvatske demokracije, prednjači u neviđenom obmanjivanju javnosti! Za Boga miloga, plaćat ćemo vam svima i plaće jednake plaćama europarlamentaraca, ako vam je toliko stalo do tog teško nam zarađenog novca, ali sačuvajte nam našu krvlju izborenu samostalnost!

Informirala sam se koliko sam mogla o Lisabonskom sporazumu, ako niste čitali knjigu Georga Orwella "1984" sad je zadnji trenutak da to napravite (uvjerena sam da ste je čitali, ona je obavezno štivo za svakoga, ne samo intelektualce), pa ćete vidjeti kamo smo se zaputili. (Uzgred, obratite pažnju na Orwellovu retoriku, gotovo su istu usvojili Vaši američki vojni partneri, G.W.Bush u prošlom mandatu, a Obama u tekućem, pa od američkih vojnika neviđeno masakriranje, grupno silovanje djevojčica do smrti, korištenje oružja s osiromašenim uranom u Iraku nazivaju "mirnodopskim" operacijama i "uvođenjem demokracije", "donošenjem mira iračkom narodu"! Jeste li ikada poslali protestnu notu predsjedniku SAD-a zbog ponašanja njegovih bijesnih pasa u Iraku? Ako niste, kako se još, u ime KOJIH Vaših vrijednosti, usudite sebe nazvati demokratom i humanistom? Hoćete li reagirati kad uskoro počne rat u Iranu, usprotiviti se, jer će to i opet biti isti genocid nad nedužnim civilima, opet silovanja, silna ponižavanja, pogubljenja, patnje, a Vi, ipak, njegujete pravdu i pravednost, zar ne? Stjepan Mesić je u sebi imao toliko pristojnosti, pa je napad NATO-a na Irak bio okarakterizirao, u funkciji predsjednika RH, kao "nelegitiman". I bila sam tada ponosna na njega, kao građanka ove zemlje, mada se zbog toga rat, na žalost, nije zaustavio! A Vi jako dobro znate, kao što to znam i ja, da isti nemilosrdni ljudi vuku konce ratova po Bliskom Istoku, i serviraju Europskoj komisiji zakone kojima će građane EU, korak po korak, uvesti u diktaturu!)

Europarlamentarci ne odlučuju ni o čemu, oni su samo paravan, plaćeni previše da bi samo podizali ruke i prihvaćali zakone koje nisu ni pročitali, kao ni Lisabonski sporazum koji ukida suverenitet zemalja-članica po svim pitanjima, a mi ćemo kroz nekoliko godina, najviše deset, prestati posve postojati kao država, uvest će se kontrola u svim područjima naših života kao pojedinaca, staljinistička Rusija će nam tada izgledati poželjnom. Ali, gospodine Josipoviću, Vi to sve već znate. A znate, zacijelo, i puno više od mene, pa ipak mirno spavate.

Gospodine Josipoviću, ne mogu se, sa spoznajama do kojih sam došla, praviti da sam noj i šutjeti, jer noj nisam! Sličan e-mail ću proslijediti i drugim najodgovornijim ljudima naše zemlje, nadajući se da ću u njima, možda, osvijestiti onu malu trunku empatije koju njihov snažan ego nije do kraja ugušio! Agnostik sam, gospodine Josipoviću, ali ću zavapiti do neba: "Neka nam Bog pomogne!"

Željana Maričić
Odlican tekst

Nazalost,ljudi koji su glasali za nisu ni svjesni da su prakticki svoju djecu dali u roblje.
loysyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:24   #2234
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Odlican tekst

Nazalost,ljudi koji su glasali za nisu ni svjesni da su prakticki svoju djecu dali u roblje.
ali oni su glasali da bu nama mladima bolje
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:31   #2235
Quote:
92marko kaže: Pogledaj post
ali oni su glasali da bu nama mladima bolje
Pazi,ja se na te ljude koji su glasali za cak ni ne ljutim,ja ih iskreno zalim,stvarno ih iskreno zalim sto ce dozivjeti taj dan kad ce shvatit sto su napravili svojoj djeci.
loysyb is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.01.2012., 01:32   #2236
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Odlican tekst

Nazalost,ljudi koji su glasali za nisu ni svjesni da su prakticki svoju djecu dali u roblje.
Ja sam glasao za, a za razliku od tebe, 92marka i Željane, ja sam zapravo pročitao interesantnije dijelove Lisabonskog ugovora, par godina pravnog fakulteta mi je dalo dovoljno znanja da shvatim što piše, a uz to sam pročitao još jako puno literature o EU, uključujući knjigu o EU fondovima. Pravu knjigu, ono s papirima.

Zbilja, okanite s glupavog žalovanja, svi djelujete kao klinci od 8 godina kojima ne daju lizalicu. Umjesto toga se počnite informirati i obrazovati, jer će vam to itekako trebati u EU.

Isto tako, shvatite da je proces pristupanja i prilagodbe zakonodavstva DRAGOVOLJAN, ne postoji niti jedan jedini akt, odluka ili metoda koja prisiljava ili može prisiliti RH na pregovore s EU. Pravni proces pristupanja je počeo onog trenutka kada je pristupni ugovor potpisan. Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju je samo pravni okvir za države kandidate, koji predviđa polaganu prilagodbu i postavlja temelje za pregovore, ali sam za sebe ne predstavlja početak ulaska, jer ukoliko se pregovori ne završe ili uopće ne počnu, teoretski može vrijediti vječno, a bez da rezultira ulaskom zemlje u EU. Potpisivanje SSPa nije obavezno za ulazak u EU - Island je npr. dobio status kandidata bez SSPa.

Ako i dalje mislite suprotno, slobodni ste podići ustavnu tužbu. Samo ja se ne bi previše nadao na vašem mjestu...Nećete naći niti jednog pravnika koji će podržati vaš stav, iz prostog razloga što oni to razumiju, a vi ne.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:38   #2237
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ja sam glasao za, a za razliku od tebe, 92marka i Željane, ja sam zapravo pročitao interesantnije dijelove Lisabonskog ugovora, par godina pravnog fakulteta mi je dalo dovoljno znanja da shvatim što piše, a uz to sam pročitao još jako puno literature o EU, uključujući knjigu o EU fondovima. Pravu knjigu, ono s papirima.

Zbilja, okanite s glupavog žalovanja, svi djelujete kao klinci od 8 godina kojima ne daju lizalicu. Umjesto toga se počnite informirati i obrazovati, jer će vam to itekako trebati u EU.

Isto tako, shvatite da je proces pristupanja i prilagodbe zakonodavstva DRAGOVOLJAN, ne postoji niti jedan jedini akt, odluka ili metoda koja prisiljava ili može prisiliti RH na pregovore s EU. Pravni proces pristupanja je počeo onog trenutka kada je pristupni ugovor potpisan. Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju je samo pravni okvir za države kandidate, koji predviđa polaganu prilagodbu i postavlja temelje za pregovore, ali sam za sebe ne predstavlja početak ulaska, jer ukoliko se pregovori ne završe ili uopće ne počnu, teoretski može vrijediti vječno, a bez da rezultira ulaskom zemlje u EU. Potpisivanje SSPa nije obavezno za ulazak u EU - Island je npr. dobio status kandidata bez SSPa.

Ako i dalje mislite suprotno, slobodni ste podići ustavnu tužbu. Samo ja se ne bi previše nadao na vašem mjestu...Nećete naći niti jednog pravnika koji će podržati vaš stav, iz prostog razloga što oni to razumiju, a vi ne.
Informiran sam,vjeruj mi,i ne moras mi pricati o pravu i kak si citao jer sam ja pravnik tak da vjeruj mi,nacitao sam se i ja toga.Tih pravih knjiga,bas s papirima.

Nista nemam ja protiv,da sam razocaran-jesam,ali vi ste glasali kako ste glasali.Svatko ima pravo na vlastiti odabir...bar za sada.

Necu dalje raspravljat s tobom,oprosti,moja je krivica sto sam ti opce odgovorio na post.
loysyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:50   #2238
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Odlican tekst

Nazalost,ljudi koji su glasali za nisu ni svjesni da su prakticki svoju djecu dali u roblje.
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Pazi,ja se na te ljude koji su glasali za cak ni ne ljutim,ja ih iskreno zalim,stvarno ih iskreno zalim sto ce dozivjeti taj dan kad ce shvatit sto su napravili svojoj djeci.
Ovakvo prizemno pisanje zaslužuje i odgovore na istom nivou.

Pismo Josipoviću je loš tekst, promašen, deplasiran i upućen krivoj osobi. Pun predrasuda i primitivnog nepoznavanja materije. Iza svega stoji neki osobni interes !

Jesu li naši gastarbajteri, koji su pohrlili u Evropu, svoju djecu učinili robljem? Ili su ih tamo školovali, zaposlili, skrasili, situirali, učinili građanima Evrope kojima ne pada na pamet povratak u ovu balkansku vukojebinu ?
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:51   #2239
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
A kad su bili zainteresirani pa glasovali za HDZ, isto tako im je trebalo oduzeti pravo glasa, jelda.

Umjesto da se potrudiš i provjeriš zašto je tako mala izlaznost u BiH, lakše je ovako spinati, za ne.
U Hrvatskoj je glasalo 61%, a ne 43,5% građana

...Zbog izrazite nezainteresiranosti dijaspore, njihove "brojke" mirne duše možemo izbaciti iz računice – tako dolazimo do podatka da je izlaznost bila 47,5 posto, odnosno da je od 4,092 milijuna glasača registriranih u RH na birališta izašlo njih 1,945 milijuna.

Još je zanimljivije kada prenapuhan popis birača "probušimo" tako da u obzir uzmemo samo punoljetne građane koji stvarno žive u RH, a takvih je (prema najboljim procjenama rezultata popisa stanovništva iz 2011.) samo 3,176 milijuna. Tako dolazimo do pristojne izlaznosti od 61,28 posto. Odnosno do izlaznosti koja nas, kada je usporedimo s izlaznošću na referendum o pristupanju EU nekih drugih zemalja, svrstava u zlatnu sredinu. Od najniže u Mađarskoj (45,6 posto), preko Slovenije (60,2), Poljske (58,8) i Estonije (64,1) do rekordera Malte, gdje je na referendum izašlo 90,8 posto...

http://www.vecernji.hr/vijesti/stvar...-clanak-369127
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:55   #2240
Ja znam samo jedno, posto zivim u "bajkovitoj Europi", pricajuci s gradjanima Europe...ordjidji austrijancima, njemcima...svi zele van iz EU ???

Zasto, cemu je to tako...ne mogu sad ulaziti u detalje, cinjenica je da kad god pitas...ordjidjia...ZA ili protiv EU, reci ce ti NE!...vise!

Ljudi su nesretni, brijem da ce to biti neka "silikon" unija...

7 najjacih...Njemacka, Austrija, Svedska, Luksemburg.....

Koji su porivi Merkelice, Sarkozy-a...?

Stabilnost ???

Samo pitam, gdje je u svemu tome Hrvatska??

Koliko jos mozemo/moramo isisati iz nje, na konto mora, suma, poljoprivrede....?

...da bi bili, punokrvni clanovi Europe ?
Kim Sanders is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.