Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 14:36   #81
A kaj je smijesno u restoranu sa svedskom hranom?
Pa i sam si rekao da je to multinacionalka, i ducani su im svugdje po svijetu isti. I svugdje imaju isti restoran. To je reatoran za kupce, da sjednu, nest pojedu i potrose pare kod njih, a ne u nekom u susjedstvu.
Restoran imas i u kiki. Pa jel i tam to smijesno?
Restoran ima i u mercatoru kod mene.

A sad to sto nude svedsku hranu je stvar imidza i marketinga branda.
Ko sto se konzum reklamirao kao hrvatski lanac, a ne strani. Itd...
I kad smo vec kod hrane iz tog restorana, neke stvari su mi bile fine, neke mi nist nisu valjale.

A namjestaj im je dobar omjer cijene i kaj se dobije za tu cijenu.
Ja imam samo njihov stol, i zadovoljna sam s njime. Nije bio ni jeftin, al ni preskup.
U jednom drugom ducanu kod nas sam kupila stolceke, isti cjenovni rang, i prvo je ispalo da noge nisu bas sve jednake duzine pa smo ih smirgali da ih izravnamo, a onda je na jednom ubrzo pocela ispadat noga jer je ispalo da su npravljene rupe za tu jednu nogu vece od serafa i ne da se vise zaserafit. Sad stolcek sluzi kao ukras jer za sjedit nije.
I da, zao mi je sto skoro iste takve nisam kupila u ikeji jer kostali su jednako, a ispali bi kvalitetniji (crvenkapica ih ima, i nije imala problema kao ja sa svojima)
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:40   #82
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
jedino kaj sam ja procitao(ponukan Pasteta-PRom iz svih glasila) na ovom pdf u zadnjih nekoliko stranica...jesu argumenti kolege forumasa europe@nesto..
Naravno.
Jedino si pročitao "argumente" osobe koja kao i ti misli da se pisanjem bedastoća može nekoga uvjeriti da IKEA ne valja.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:50   #83
Com za pocetak - velika je razlika između Kike i Ikee.
Ikea prodaje namjestaj koji se dizajnira iskljucivo i pod imenom Ikea.
Kika prodaje namjestaj raznih poznatih i no name proizvođaca. Evo, primjer ovak na prvu Hespo ili Kvadra. Ista stvar je s Lesninom, za Emezetom i sl.

Ikea sama za sebe dizajnira, proizvodi i prodaje.

U Ikei kao i u svim ostalim navedenim mjestima mozes i imas u ponudi namjestaj od mdf-a primjerice. Koji je u svakom slucaju zbog toga skuplji. Kao sto imas i povoljnije iverica+folija opcije.
Stvar je u dubini đepa prije svega.

Na ovom pdfu pisem poprilicno dugo, u opremanju stana pohodila sam sve ducane koji se tu spominju.
Ikeu volim jer znam da kad kupim rucnik tamo trebat ce mi 10 g da ga potrosim, ono sto drzi nivo kvalitete, drzi taj isti nivo kontinuirano godinama. Kao kupcu mi se to sviđa.

Kod nas trenutno su ljudi u fazi pretjeranih ocekivanja da je Ikea neko cudo i bozanstvo. Sto naravno nije ali je jedan dobar ducan u kojem je ponuda sukladna cijena=kvaliteta i u raznim omjerima istoga svatko za sebe moze naci ponesto.

I tu je sva mudrost. Pljuvanje kao i neracionalno stovanje je nepotrebno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:56   #84
I da, apsolutna euforija je bila kad se u Luckom otvorila prva Emezeta. Onak, totalno ne zacepljen bio taj dio ulaza u grad.
Kika je isto danima silovala reklamama crvenog kauca.

Ljudi su hrlili ko da je svemirski brod sletio. Dakle ista stvar je bila samo ajmo sad spljuvat one kaj se vesele toj Ikei jer sve ostalo se prigodno zaboravlja.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:03   #85
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
A kaj je smijesno u restoranu sa svedskom hranom?
Pa i sam si rekao da je to multinacionalka, i ducani su im svugdje po svijetu isti. I svugdje imaju isti restoran. To je reatoran za kupce, da sjednu, nest pojedu i potrose pare kod njih, a ne u nekom u susjedstvu.
Restoran imas i u kiki. Pa jel i tam to smijesno?
Restoran ima i u mercatoru kod mene.

A sad to sto nude svedsku hranu je stvar imidza i marketinga branda.
Ko sto se konzum reklamirao kao hrvatski lanac, a ne strani. Itd...
I kad smo vec kod hrane iz tog restorana, neke stvari su mi bile fine, neke mi nist nisu valjale.

A namjestaj im je dobar omjer cijene i kaj se dobije za tu cijenu.
Ja imam samo njihov stol, i zadovoljna sam s njime. Nije bio ni jeftin, al ni preskup.
U jednom drugom ducanu kod nas sam kupila stolceke, isti cjenovni rang, i prvo je ispalo da noge nisu bas sve jednake duzine pa smo ih smirgali da ih izravnamo, a onda je na jednom ubrzo pocela ispadat noga jer je ispalo da su npravljene rupe za tu jednu nogu vece od serafa i ne da se vise zaserafit. Sad stolcek sluzi kao ukras jer za sjedit nije.
I da, zao mi je sto skoro iste takve nisam kupila u ikeji jer kostali su jednako, a ispali bi kvalitetniji (crvenkapica ih ima, i nije imala problema kao ja sa svojima)
ma gle,vi od drveta ne vidite sumu....
nekazem ja da je Ikea losa,te da sam protiv nje...dapace....
al samo taj nacin i dizanje u visine(ono Predsjednik drzave otvara namjstaj,dno dna...) neargumentirano je stvarno ocajno,to me smeta...
Kod svedske hrane je smijesno to,
sto ona gotovo da NE POSTOJI...kuhinja im je na razini mog odlaska u HNK...
to mi je smijesno...al glupim/neobrazovanim ljudima pozes i govno prodat iz svedske i rec da je ok,oni nece bacit oko sumnje na to...
Po meni bi bilo ok,da je restoran s tim "simbolickim cijenma" nudi hranu lokalnu....
a ne furat se na neke pacifiste i "relamirat svedsku kuhinju" pa onda ispast smijesan...

ne,to nije restoran na kojem oni zaradjuju...vec upravo suprotno....to je samo jeftini marketing(koji je imala i kika,al nije nesto bas hodao) i nacin da pokusaju potencijalne ovce sto duze drzat u svom toru...

Ja sam kupovao kod nas,neke stvari..i isto sam bio zadovoljan...s "kvalitetom" i cijenom..
jedino sto nasi nemogu pratit je PR,infrastrukutra i tako to...
Mislim PrimaNamjestaj u SopniciJelkovcu izgleda kao mjesto na kojem je dosao charter izbjeglica i nastanio se..a ne ducan s namjestajem...
ono zaposlenici unutra kao da im hoces otet krevet iz stana,a ne da hoces kupit nesto od njih...
tu Ikea radi fantasticne stvari,
nihovi zaposlenici su se psihicki"trovali" mjesecima unaprijed.izdrilani do bola.....kak je sljaka u Ikeji nesto fensi,kak je to njihova vizija,poslanje na zemlji i ostala bullshit korporativna sranja...
Jbt,ono prodajes namjestaj....nisi molekularni biolog u labaratorju predgradja berlina...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:31   #86
pa naravno da je sve to marketing
nije da su oni dobrotvorna organizacija kojoj nije cilj zaradit pare

ajde,slažem se s tobom da ne treba dizat ikeu u visine i da je to dućan s namještajem i ne vidim niti ja razloga za neko pretjerano obožavanje
al niti za pljuvanje
a koje dolazi s tvoje strane

a zakaj bi oni služili lokalnu hranu ako vide da im je marktinški isplativo ići sa švedskom pa što god pojedinci mislili o toj kuhinji
kao da je hrvatska kuhinja čudo gastronomske ponude, ionako su sva 'naša' jela porijeklom iz tuđih kuhinja
to je obična dućanska menza, ak ti se ne sviđa, nemoj ništ tamo naručit
zaista ne razumijem potrebu za pljuvanjem po jednoj menzi
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:43   #87
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Masa ljudi nema kulturu odgoja djece, pa...?

Ja sam za to da se roditelje sa djecom koj usred shoppinga počnu cendrat, vrištat i skakat po krevetima iz dosade, zamoli da izađe van.

Svaka čast potpis ko' kuća

Na onom probnom otvorenju koje je bilo kao za obitelj i prijatelje zaposlenika je bio blagi horror kad su nakon cca 2 sata djeca pocela vrištati i skakati po izložbenim primjercima da sam doslovce htjela zamoliti prodavače da reagiraju kad vec roditelji nece....
__________________
Viktore, moj Viktore
black kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:54   #88
Evo malo proučavam tu Ikeu pošto imam u planu obnavljanje svog namještaja u kući a s obzirom na financije znam da ću kupovati dio po dio pa mi se samo zbog toga čini ikea dobrom idejom. Znam da ću uvijek moći kupiti dodatnu ladicu, stolicu, štogod. Ormar puniti s ugradbenim elementima malo po malo znajući da se neće zatvoriti firma koja je proizvela taj ormar. Isto tako s reklamacijama.
Eto ako tako bude funkcioniralo ja ću im biti kupac
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:56   #89
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
@City,
a to kaj ces kupit kvalitetu u ikeji za malu cijenu...malo morgen!
danas je sve od iverice..sve!...pogledaj malo ak si isla po ducanima namjestaja...sav namjestaj je gotovo iste kvalitete kod nas(srot) a cijene im osciliraju po 200-300%,zasto...!?
pa zato sto su stavili malo visokosjajne folije ili dizan vuce na talijane...nista to ne opravdava cijenu....

Kakva je tocno razlika izmedju namjestaja iz Prime i Kike(sada bivse)...osim u cijeni koja je 50+% skuplja u Kiki...?!
znas kakva....!?NIKAKVA...isto sve...debljina iverice,nacin izrade,lijepljenje..ambalaza,jedino kaj imaju kvalitetnije upute za sastavljanje srota...
Nisam ja ni rekao da je kvaliteta u Ikeji jeftina. Kvaliteta uvijek kod svih ima jaču cijenu (Štokholm linija).
Sad je jedino diskutabilno šta je kome kvaliteta.

Razlika između Ikeje i ostalih je u onome što sam već napisao - dizajn.
Oni nikad neće imati dizajn kao Ikea! I to se kuži na kilometre.
Kvaliteta je ionako slična/ista za mnoge stvari. Ali ne za sve stvari!
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 17:30   #90
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
I koliko znam,Ikea je nekakav sinonim vani za jeftin namjestaj koji bacas kada se selis u novi grad...pa je pogodan za podstanare,imigrante..

Da se razumijemo,nemam ja nista protiv Ikeje,dapace...drago mi je da je dosla..
i sam cu otici pogledat za neke stvari...al ova euforija i PR sranja njihova su stvarno ispod svakog civiliziranog nivoa...
Već sam tipkala na temi, pa ću opet napisati da je vani Ikea idealna za one ljude koji vole često mijenjati namještaj i ne žele npr. u kuhinju ulupati 100 000 kuna jer ju, očito, neće mijenjati tako brzo (mislim, možda netko hoće, ali većina sigurno neće ). Nema veze s jeftinoćom/nekvalitetom nego naprosto konceptom gdje ljudi vole svako malo nešto preuređivati, novo kupovati, a u tom slučaju sigurno nećeš svaki put ulagati tisuće i tisuće kuna.

Meni je njihov PR odličan. Mislim da su stvaro odradili super posao što se toga tiče - katalog, facebook, televizija... sve. Osobno više pratim facebook i dođe mi zlo kad vidim kako ga neke firme tretiraju tako da je Ikein PR i više nego dobro odrađen. Mnogi bi se mogli ugledati.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
al samo taj nacin i dizanje u visine(ono Predsjednik drzave otvara namjstaj,dno dna...) neargumentirano je stvarno ocajno,to me smeta...
Kod svedske hrane je smijesno to,
sto ona gotovo da NE POSTOJI...kuhinja im je na razini mog odlaska u HNK...
to mi je smijesno...al glupim/neobrazovanim ljudima pozes i govno prodat iz svedske i rec da je ok,oni nece bacit oko sumnje na to...
Predsjednik nam u zadnje vrijeme iskače iz paštete jer vodi kampanju i jer mora biti viđen, nema to veze s Ikeom, a ovo mu je poslužilo kao odlična reklama.

Kako to misliš da njihova hrana - ne postoji? Naravno da postoji.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:15   #91
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da njihova hrana - ne postoji? Naravno da postoji.
https://sweden.se/collection/classic-swedish-food/

Valjda je mislio na činjenicu da RH ima bolju gastronomsku ponudu... ali nije poanta u tome koliko imaš... već kako to znaš prodati
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:26   #92
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Valjda je mislio na činjenicu da RH ima bolju gastronomsku ponudu... ali nije poanta u tome koliko imaš... već kako to znaš prodati
"Egzotična" švedska hrana je meni puno interesantnija od domaće kuhinje jer je to prilika za pojesti nešto što se ne jede svaki dan.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:39   #93
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Jel da
Bas sam zadovoljna. A sad koliko ce izdrzati.. No cvrsti jesu
gdje si ih kupila i kada?


Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Mislim PrimaNamjestaj u SopniciJelkovcu izgleda kao mjesto na kojem je dosao charter izbjeglica i nastanio se..a ne ducan s namjestajem...
ono zaposlenici unutra kao da im hoces otet krevet iz stana,a ne da hoces kupit nesto od njih...
.

moram priznati da si me nasmijao!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:57   #94
Ne znam kako uopće nekome padne na pamet uspoređivati Ikeu i Primu
Mislim ono, jesu li ikada bili u Primi??


Ima li ostataka faktum kuhinja u ovoj našoj Ikei?
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:10   #95
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
gdje si ih kupila i kada?

U petak u Zg
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:55   #96
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Već sam tipkala na temi, pa ću opet napisati da je vani Ikea idealna za one ljude koji vole često mijenjati namještaj i ne žele npr. u kuhinju ulupati 100 000 kuna jer ju, očito, neće mijenjati tako brzo (mislim, možda netko hoće, ali većina sigurno neće ). Nema veze s jeftinoćom/nekvalitetom nego naprosto konceptom gdje ljudi vole svako malo nešto preuređivati, novo kupovati, a u tom slučaju sigurno nećeš svaki put ulagati tisuće i tisuće kuna.
Ne znam gdje ti zivis ali kod nas ljudi kupuju na rate kako bi si uopce nesto mogli kupiti. Pa je bilo I hrpu postova da li IKEA daje na rate ili ne itd. To sigurno nisu pitali zato sto imaju para pa da svako malo nesto mjenjaju....mislim kod nas je prosjecna placa 5500 u Zagrebu a izvan Zagreba je jos I manja. A dosta ljudi SSS radi za 2500-3500 tisuce kuna. Njima je I 200-300 kuna za zamisliti se gdje ces to potrositi. Pa neces kupiti onda neki srot kako bi svako malo nesto mjenjao.

Inace, I ja sam si u IKEA-I Zagreb kupio nesto ali je to bio ARENPRIS Jastuk koji je on najboljih umjetnih materijala u ponudi (lyocell / tencel + pamuk) a I najskuplji je u ponudi. A nisam uzeo AXAG. Isto ako isprobas znas da je KNAVEL najbolji od perja; I kada probas rukom vidis razliku nebo I zemlja. I sada ako si blagajnica u Konzumu koja zaradjuje 2500 mjesecno kupi KNAVEL za 10% njenih mjesecnih primanja - nece ga mjenjati svakih 5 sekundi. Sto mozda radi ekipa u nordijskim zemljama sa boljim primanjima. Zato je I poanta kupiti kvalitetu...pa da kuhinja traje npr 20-30 godina minimum.


Meni je njihov PR odličan. Mislim da su stvaro odradili super posao što se toga tiče - katalog, facebook, televizija... sve. Osobno više pratim facebook i dođe mi zlo kad vidim kako ga neke firme tretiraju tako da je Ikein PR i više nego dobro odrađen. Mnogi bi se mogli ugledati.



Predsjednik nam u zadnje vrijeme iskače iz paštete jer vodi kampanju i jer mora biti viđen, nema to veze s Ikeom, a ovo mu je poslužilo kao odlična reklama.

Kako to misliš da njihova hrana - ne postoji? Naravno da postoji. [/QUOTE]
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:11   #97
Quote:
Mrs.EM2105 kaže: Pogledaj post
Imamo doma trosjed već jedno godinu i pol i super zadovoljni smo! Preudoban je, lako se slaže, održava. Baš je puno prijatelja komentiralo kako je kauč jedan od udobnijih na kojima su sjedili
Sad ne mogu pregledavati pa sam možda nešto pomiješala - na kakvo slaganje se misli? Zar je to (kivik) kauč?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:17   #98
dođem ovdje pročitati kakvu korisnu informaciju ili iskustvo o ikea proizvodima, a nailazim na neke besmislene rasprave koje nemaju nikakveveze s temom ovog podforuma, a to su, podsjećam interijeri! koga briga što neki xyz misli o otvaranju ikee u hr... nadam se da će moderatori napraviti malo reda.
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:21   #99
Quote:
cicamalamica kaže: Pogledaj post
dođem ovdje pročitati kakvu korisnu informaciju ili iskustvo o ikea proizvodima, a nailazim na neke besmislene rasprave koje nemaju nikakveveze s temom ovog podforuma, a to su, podsjećam interijeri! koga briga što neki xyz misli o otvaranju ikee u hr... nadam se da će moderatori napraviti malo reda.
Slažem se.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:26   #100
Quote:
cicamalamica kaže: Pogledaj post
dođem ovdje pročitati kakvu korisnu informaciju ili iskustvo o ikea proizvodima, a nailazim na neke besmislene rasprave koje nemaju nikakveveze s temom ovog podforuma, a to su, podsjećam interijeri! koga briga što neki xyz misli o otvaranju ikee u hr... nadam se da će moderatori napraviti malo reda.

Potpis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.