Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 23:47   #1
Tko je stvorio zlo i zašto?

Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:14   #2
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
Dakle ne... nije stvorio i zlo i Jin-Yang....jer Jin-Yang ne govori da je nešto dobro a nešto loše po sebi...

neznaš ni kako se piše đing đang
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 08:44   #3
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Dakle ne... nije stvorio i zlo i Jin-Yang....jer Jin-Yang ne govori da je nešto dobro a nešto loše po sebi...

neznaš ni kako se piše đing đang
Rugala se sova sjenici…

Imaš Yin 阴 i Yang 阳, a izgovaraju se [jin] i [jaŋ].
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:18   #4
Razdvajanje dobra od zla, prijatelja od neprijatelja, bez mogučnosti za nešto treče je zamka. Zamka u koju je čovječanstvo palo... i ispisalo krvave stranice povijesti.

Božanstva (bez obzira na ime), u svakom slučaju moraju podržati ideju harmonije, savršenog balansa (simbol o kojemu se priča).
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:31   #5
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim, pa recimo da dobro i zlo zapravo ne postoje, postoje samo red i kaos. bez kaosa ne bi postojalo reda, da bi se red održao i opstao, mora postojati i kaos.

kao i to da mi nikada za svjetlost ne bismo znali da je svjetlost, da ne postoji tama. i svjetlost bez tame ne postoji kao ni tama bez svjetlosti.
u svemu, cijelom svemiru, fizičkom, mentalnom, emocionalnom, radi ravnoteže MORAJU postojati dvije suprotnosti da bi postojala i sredina- ono poželjno.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:43   #6
ravnoteža? u svemiru? Buahahaha
zlo je koncept u vašem umu, koji povezujete sa svim kaj vam se ne sviđa u datom momentu.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:02   #7
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim, pa recimo da dobro i zlo zapravo ne postoje, postoje samo red i kaos. bez kaosa ne bi postojalo reda, da bi se red održao i opstao, mora postojati i kaos.

kao i to da mi nikada za svjetlost ne bismo znali da je svjetlost, da ne postoji tama. i svjetlost bez tame ne postoji kao ni tama bez svjetlosti.
u svemu, cijelom svemiru, fizičkom, mentalnom, emocionalnom, radi ravnoteže MORAJU postojati dvije suprotnosti da bi postojala i sredina- ono poželjno.


Položaj životne esencije rezonira između reda i nereda, materije i duha.
Po dualnom principu, po tankoj liniji života i smrti, srednjega puta, spiralne zlatne sredine...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:38   #8
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim
antipod kaosu iz starogrčkog nije logos, već kozmos. kozmos je red, kaos je nered
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:07   #9
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Razdvajanje dobra od zla, prijatelja od neprijatelja, bez mogučnosti za nešto treče je zamka.
Vi'š ovo je zanimljivo. U simbolici se uvijek suprotstavljaju dva elementa, bez mogućnosti drugačijeg rješenja osim dva ponudjena. Praktički binarni sustav. Zašto? Zašto nema više rješenja? Po meni bi ih trebalo biti beskonačno mnogo, s neprimjetnim prijelazima iz jednog u drugo, i koji tvore na kraju ono Jedno.

Zašto samo dvije suprotstavljene strane, zašto samo dva rješenja? Zašto nema trećeg?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:31   #10
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Vi'š ovo je zanimljivo. U simbolici se uvijek suprotstavljaju dva elementa, bez mogućnosti drugačijeg rješenja osim dva ponudjena. Praktički binarni sustav. Zašto? Zašto nema više rješenja? Po meni bi ih trebalo biti beskonačno mnogo, s neprimjetnim prijelazima iz jednog u drugo, i koji tvore na kraju ono Jedno.

Zašto samo dvije suprotstavljene strane, zašto samo dva rješenja? Zašto nema trećeg?
Zona sivog je suma naših težnji. Pojedinačno gledano, svaka težnja može biti kretanje ka izvoru, ili od njega.
Hi Fi Equalizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:24   #11
Meni kažeš? Jesi pročitala zadnju rečenicu?
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:39   #12
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Meni kažeš? Jesi pročitala zadnju rečenicu?
Neznam, to su ti pitanja kao, šta bog sada radi? Kako izgleda? šta bi rekao kad bi došli pred njega?

Bog je sve...on je temelj da ti možeš misliti i postojat, sve je u njemu i kroz njega...

Zlo kao zlo ne postoji osim ako netko ne odredi da je nešto zlo kao recimo ljudi!

Da metero padne na Zemlju ljudi bi rekli to je zlo ili vrag bar većina, a hvala bogu da znamo šta je to, a razlog zašto dolazi je upitan... Šta je metero mislio kad je pada na zemlju?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:08   #13
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Neznam, to su ti pitanja kao, šta bog sada radi? Kako izgleda? šta bi rekao kad bi došli pred njega?

Bog je sve...on je temelj da ti možeš misliti i postojat, sve je u njemu i kroz njega...

Zlo kao zlo ne postoji osim ako netko ne odredi da je nešto zlo kao recimo ljudi!

Da metero padne na Zemlju ljudi bi rekli to je zlo ili vrag bar većina, a hvala bogu da znamo šta je to, a razlog zašto dolazi je upitan... Šta je metero mislio kad je pada na zemlju?
Ne biserko već da to nije moj post pošto si mi prigovorila za jednu picajzla grešku.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:54   #14
Zlo je nastalo kad je kozmokrator rekao: to je prljavo.
Onda su prvi ljudi iz straha to iskustvo duboko pohranili i prenosilo se to do dan danas.
To je prvo zlo.
A ustvari nije uopće prljavo.
Jer ništa nije prljavo samo po sebi već što misliš da je.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:01   #15
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Zlo je nastalo kad je kozmokrator rekao: to je prljavo.
Onda su prvi ljudi iz straha to iskustvo duboko pohranili i prenosilo se to do dan danas.
To je prvo zlo.
A ustvari nije uopće prljavo.
Jer ništa nije prljavo samo po sebi već što misliš da je.
Istina
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:07   #16
mi smo zivotinje unatoc tome sto si umisljamo da smo visoko osvestena inteligentna bica.

nama upravljaju iskonski instinkti a jedan od njih je i "ubi".
spaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:19   #17
Ja mislim da to nije jedan od nagona svojstvenih čovjeku, a svako zlo i nije nužno zlo ako se slika promatra u cjelini. Dosta toga je stvar percepcije.
defined1062 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:19   #18
Zlo ti se razvilo. Nije nastalo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:31   #19
Kad bi ljudi znali tko nam je tjelo sklepao konkretnije njih 365 andjelćića ne baš bajnih.
Onda bi rekli mi smo odlični kakvi smo mogli da ispadnemo.
Nego eto hvala SVEPRISUTNOME što nam je duh podario da se izdignemo iz njihove rase.
braveheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:45   #20
zlo postoji itekako, i u bibliji piše da je najveća varka u tome da ljudi misle kako zlo ne postoji, samo treba znati razliku izmedju dobra i zla a isto tako treba se i svojom voljom odlučiti činiti dobro, iako su ljudi grešni i nemoguće je sve raditi uvjek dobro, treba nastojati, a zlo vreba iza svakog ugla i mislim da čovjek sam po sebi ne bi mogao činit zlo bez utjecaja zlih sila, al niti sam može to pobijediti bez boga, ako se čovjek odvoji od boga i ako se ponaša kao da ga je baš briga zlo će se samo uvlačit ...a svi znamo što je dobro činiti, kad počneš voljeti boga i sebe i više cijenit sebe onda i sve druge vidiš rugačije...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.