Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 00:47   #1
Tko je stvorio zlo i zašto?

Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:14   #2
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
Dakle ne... nije stvorio i zlo i Jin-Yang....jer Jin-Yang ne govori da je nešto dobro a nešto loše po sebi...

neznaš ni kako se piše đing đang
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:24   #3
Meni kažeš? Jesi pročitala zadnju rečenicu?
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:39   #4
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Meni kažeš? Jesi pročitala zadnju rečenicu?
Neznam, to su ti pitanja kao, šta bog sada radi? Kako izgleda? šta bi rekao kad bi došli pred njega?

Bog je sve...on je temelj da ti možeš misliti i postojat, sve je u njemu i kroz njega...

Zlo kao zlo ne postoji osim ako netko ne odredi da je nešto zlo kao recimo ljudi!

Da metero padne na Zemlju ljudi bi rekli to je zlo ili vrag bar većina, a hvala bogu da znamo šta je to, a razlog zašto dolazi je upitan... Šta je metero mislio kad je pada na zemlju?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 01:54   #5
Zlo je nastalo kad je kozmokrator rekao: to je prljavo.
Onda su prvi ljudi iz straha to iskustvo duboko pohranili i prenosilo se to do dan danas.
To je prvo zlo.
A ustvari nije uopće prljavo.
Jer ništa nije prljavo samo po sebi već što misliš da je.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:01   #6
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Zlo je nastalo kad je kozmokrator rekao: to je prljavo.
Onda su prvi ljudi iz straha to iskustvo duboko pohranili i prenosilo se to do dan danas.
To je prvo zlo.
A ustvari nije uopće prljavo.
Jer ništa nije prljavo samo po sebi već što misliš da je.
Istina
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:07   #7
mi smo zivotinje unatoc tome sto si umisljamo da smo visoko osvestena inteligentna bica.

nama upravljaju iskonski instinkti a jedan od njih je i "ubi".
spaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:19   #8
Ja mislim da to nije jedan od nagona svojstvenih čovjeku, a svako zlo i nije nužno zlo ako se slika promatra u cjelini. Dosta toga je stvar percepcije.
defined1062 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:19   #9
Zlo ti se razvilo. Nije nastalo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:31   #10
Kad bi ljudi znali tko nam je tjelo sklepao konkretnije njih 365 andjelćića ne baš bajnih.
Onda bi rekli mi smo odlični kakvi smo mogli da ispadnemo.
Nego eto hvala SVEPRISUTNOME što nam je duh podario da se izdignemo iz njihove rase.
braveheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:45   #11
zlo postoji itekako, i u bibliji piše da je najveća varka u tome da ljudi misle kako zlo ne postoji, samo treba znati razliku izmedju dobra i zla a isto tako treba se i svojom voljom odlučiti činiti dobro, iako su ljudi grešni i nemoguće je sve raditi uvjek dobro, treba nastojati, a zlo vreba iza svakog ugla i mislim da čovjek sam po sebi ne bi mogao činit zlo bez utjecaja zlih sila, al niti sam može to pobijediti bez boga, ako se čovjek odvoji od boga i ako se ponaša kao da ga je baš briga zlo će se samo uvlačit ...a svi znamo što je dobro činiti, kad počneš voljeti boga i sebe i više cijenit sebe onda i sve druge vidiš rugačije...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:48   #12
a zašto postoji zlo? da nema zla ne bi mogli shvatiti dobro, ustvari da nema zla onda ne bi živjeli na zemlji nego....hm u raju?
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:49   #13
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
zlo postoji itekako, i u bibliji piše da je najveća varka u tome da ljudi misle kako zlo ne postoji, samo treba znati razliku izmedju dobra i zla a isto tako treba se i svojom voljom odlučiti činiti dobro, iako su ljudi grešni i nemoguće je sve raditi uvjek dobro, treba nastojati, a zlo vreba iza svakog ugla i mislim da čovjek sam po sebi ne bi mogao činit zlo bez utjecaja zlih sila, al niti sam može to pobijediti bez boga, ako se čovjek odvoji od boga i ako se ponaša kao da ga je baš briga zlo će se samo uvlačit ...a svi znamo što je dobro činiti, kad počneš voljeti boga i sebe i više cijenit sebe onda i sve druge vidiš rugačije...
Bolje 100 neprijatelja vani nego jedan unutar tebe.
braveheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:49   #14
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
zlo postoji itekako, i u bibliji piše da je najveća varka u tome da ljudi misle kako zlo ne postoji, samo treba znati razliku izmedju dobra i zla a isto tako treba se i svojom voljom odlučiti činiti dobro, iako su ljudi grešni i nemoguće je sve raditi uvjek dobro, treba nastojati, a zlo vreba iza svakog ugla i mislim da čovjek sam po sebi ne bi mogao činit zlo bez utjecaja zlih sila, al niti sam može to pobijediti bez boga, ako se čovjek odvoji od boga i ako se ponaša kao da ga je baš briga zlo će se samo uvlačit ...a svi znamo što je dobro činiti, kad počneš voljeti boga i sebe i više cijenit sebe onda i sve druge vidiš rugačije...
Onaj tko te želi ubiti veli ti i da skočiš u bunar...

Jebiga kad bi ta biblija koju danas imamo bila filozofsko dijelo sigurno bi se stiglo i objasniti da zlo i dobro ne postoje kao nešto zasebno...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:53   #15
Quote:
braveheart kaže: Pogledaj post
Bolje 100 neprijatelja vani nego jedan unutar tebe.
bravo,to sam upravo htjela reći da je čovjek u biti sam sebi najveći neprijatelj i da se sve dogadja u glavi, i kad riješimo te neke traume i komplekse unutar n as samih u biti postaje puno toga jasnije samo što je to izvor raznih zla i ubojstava i svega, a eto...valjda sve tako mora bit da bi se neke stvari rasčistile....
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:58   #16
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
bravo,to sam upravo htjela reći da je čovjek u biti sam sebi najveći neprijatelj i da se sve dogadja u glavi, i kad riješimo te neke traume i komplekse unutar n as samih u biti postaje puno toga jasnije samo što je to izvor raznih zla i ubojstava i svega, a eto...valjda sve tako mora bit da bi se neke stvari rasčistile....
Probajmo uvest u pojam aktivno i pasivno, umjereno i neumjereno...pa ćeš dobit svoje zlo ako kažeš jela sam Jin Aktivni šećer ali neumjerneno i naškodio je balansu mojeg tijela.... To je zlo! Ali zapravo je to samo odnos jedan...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 02:58   #17
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
bravo,to sam upravo htjela reći da je čovjek u biti sam sebi najveći neprijatelj i da se sve dogadja u glavi, i kad riješimo te neke traume i komplekse unutar n as samih u biti postaje puno toga jasnije samo što je to izvor raznih zla i ubojstava i svega, a eto...valjda sve tako mora bit da bi se neke stvari rasčistile....
S koje si ti planete došla?
Jer ovde nema takvih.
Hajde malo nas zemljane češće posjećuj jer puno je tame na ovom mjestu.
braveheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 03:01   #18
Quote:
braveheart kaže: Pogledaj post
S koje si ti planete došla?
Jer ovde nema takvih.
Hajde malo nas zemljane češće posjećuj jer puno je tame na ovom mjestu.
najviše je tame u glavama ljudi
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 03:02   #19
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Probajmo uvest u pojam aktivno i pasivno, umjereno i neumjereno...pa ćeš dobit svoje zlo ako kažeš jela sam Jin Aktivni šećer ali neumjerneno i naškodio je balansu mojeg tijela.... To je zlo! Ali zapravo je to samo odnos jedan...
ali sam ja svojevoljno jela neumjereno znači nisam činila u skladu s onim čovječe budi umjeren u svemu to je samo jedan mali primjer ali ja govorim o zlu kao o onome zlu u ljudima protiv kojih se puno njih ne želi boriti
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 03:04   #20
Quote:
braveheart kaže: Pogledaj post
S koje si ti planete došla?
Jer ovde nema takvih.
Hajde malo nas zemljane češće posjećuj jer puno je tame na ovom mjestu.
svi smo mi s neke planete došli hehehehhe samo glumimo da smo zemljani
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.