Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 05:57   #1861
OK. Hvala na savjetima.
Nešto sam čitao zadnje vrijeme opčenito o fotografiji i gledao fotke ali ne poznajem još aparat da to primjenim. Prvo šta sam shvatio da mi treba još i nekakav stativ.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 08:28   #1862
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
OK. Hvala na savjetima.
Nešto sam čitao zadnje vrijeme opčenito o fotografiji i gledao fotke ali ne poznajem još aparat da to primjenim. Prvo šta sam shvatio da mi treba još i nekakav stativ.
Stativ ti nije nuzan, barem ne sad za pocetak.

Prvo trebas upoznati aparat, sto i kako radi, da znas njime upravljati u manuelnom modu (a ne na automatskim postavkama), kako bi mogao dobiti ono sto si zamislio od fotografije (istaknuta pozadina, zamucena pozadina, pravilna ekspozicija, zamucen subjekt, itd.....).

Takodjer, mogao bi upisati kakvu skolu ili tecaj
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:41   #1863
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Takodjer, mogao bi upisati kakvu skolu ili tecaj

Razmišljao sam o tome ali trenutno si to ne mogu priuštiti. Ima gro besplatnih knjiga o fotografiji a i tutora za ovaj moj Canon.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:02   #1864
Za početak prouči upute koje su došle s aparatom, nosi ih sa sobom i isprobaj sve opcije, shvati što i kako.
Ima hrpa tutorijala na Youtubeu, gledaj fotke koje ti se sviđaju, pa vidi što njih čini dobrima i probaj to dobiti na svojima.

Ima i ovdje korisnih topica, malo prošvrljaj po PDF-u, a i uvijek možeš pitati ako ti zatreba pomoć.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:42   #1865
Helou! Sjećate se ove slike?
Izbrisala sam ono čudo gore (ne znam jel diletantski, al ne znam bolje)...i, jel bolje sad?

original


smrdana
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:48   #1866
dalje, ovu sam za probu pretvorila u CB





meni nešto bolje ipak izgleda kad nije cb jer su boje jedva vidljive, a to mi je tu ok.
ha???

Još ću od one treće probat nać original, to mi je negdje na cedeu.
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 05:37   #1867
trstenik dole, (nažalost šuma uglavnom izgorila)korčula i sunce u daljini.glavna cesta kroz pelješac.

http://xtupload.com/image.php?id=B0A3_55B05FB0&jpg

Zadnje uređivanje Sabaa : 23.07.2015. at 10:17. Reason: prevelika slika
kanotolki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 15:43   #1868
irres, meni se sviđa kako si makla to sa slike i skroz mi je ok.
uriel-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 13:00   #1869
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Helou! Sjećate se ove slike?
Izbrisala sam ono čudo gore (ne znam jel diletantski, al ne znam bolje)...i, jel bolje sad?
Puno bolje!
Više mi pogled ne bježi konstantno na to nešto.

Quote:
irres kaže: Pogledaj post
dalje, ovu sam za probu pretvorila u CB
meni nešto bolje ipak izgleda kad nije cb jer su boje jedva vidljive, a to mi je tu ok.
Pa, nije ni crno-bijela loša, al nekak više preferiram ovu u koloru - jedva su vidljive, pa ne vuku pažnju na sebe, a daju nešto u atmosferu fotke.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 09:49   #1870
uriel i elkarrde tnx na komentaru.
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:57   #1871
okej, ne želim gnjaviti, ovo je zadnje za neko vrijeme

znači,ona fotka za koju ste rekli da su boje čudne:



našla sam original i još jednu varijantu, koja vam je bolja:





Naime, želim si složiti na zidu jedan tris iz Venezie, nešto ovako:

Da printam u nekom studiju na foto papir, ili šta, di da to isprintam/razvijem? ako imate preporuku.

E evo i još jedna fotka, nevezano za ovu tematiku:

valja? ne valja?

tnx

Zadnje uređivanje irres : 25.07.2015. at 11:07.
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 09:01   #1872
Meni ova fotografija u sredini ima najljepše i najnormalnije boje.
uriel-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:13   #1873
Slažem se - srednja ima najljepše boje. Nema ljubičaste odbljeske na vodi ko prva, jedina ima crvene cigle. Ja bi rekao da je srednja (original, pretpostavljam) najbolja, i čini mi se da najbolje paše u ovu seriju od tri fotke iz Venecije.
Ofkors, ako ti je bila ideja dobiti pomaknute, drugačije boje, onda je to već sasvim druga priča.

Gmaz? Korektna. Neš mi je čudno oko prednje noge (na fotki dolje desno) - ili je noga neoštra zbog dubinske oštrine, ili ne micala, al jbga, to su već detalji. No, ono kaj mi upada u oko je dosta šuma u pozadini, a i rekal bi da je fotka dobila malkeca previše unsharp maska - ima dosta haloa oko kontrastnih rubova.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:13   #1874
@irres
Da, jedino serdnja na nekaj lici, meni je fotka jedno 1/3 do 1/2 blende presvijetla. Fali mi detalja sa desne strane. A i cini mi se da slika visi na desno za nekih 0.5-0.75°. Probas es poigrat pa vidis razliku.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:10   #1875
okej, znači srednja it is.

znam ja da na ovim drugima boje nisu "normalne" al meni su fora izgledale, na taj, umjetni način, pa zato pitanje. Jasno da su na ovoj najprirodnije. Al mene je više zanimalo koja vam najbolje ide u ovaj tris iz VE, znači original, okej.

ova je mrvu zarotirana i mrvu zatamnjena, ne znam jel bolje, i jel se kuži uopće.

na gmazu sam možda ja nešto drljala po pozadini da je zamutim, ne sjećam se
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 19:07   #1876
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
okej, znači srednja it is.

ova je mrvu zarotirana i mrvu zatamnjena, ne znam jel bolje, i jel se kuži uopće.
Po meni bi bilo idealno ovako nekako, al pitanje i ukusa. Uvijek se neko nade da kaze da mu je bas stanga sa ljeve strane na zidu interesantna



I prije printanja uklonio bi onu flasu sa desne strane u vodi.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:33   #1877
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Po meni bi bilo idealno ovako nekako....
zanimljivo...tnx
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 14:00   #1878
Pozdrav

Nova sam u ovome i fotkam tako sto ukradem decku fotic kad me uhvati ludilo Naravno cuvam ga kao bebu
Trenutno sam na poslu pa ove slike su skinute sa face-a, u drugom gradu mi je lap tako da ce puna velicina pricekati. Uglavnom volim fotkati pese i ljude.


Prijateljica koja mi je cesto inspiracija
Prvu fotku imam negdje bolju obradu.








Savjeti, kritike dobrodosli Morala bih istina malo prouciti fotic jer ja to kako me ponese i gdje mi se cini lijepo svijetlo, a u glavi si slozim neki film
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 06:03   #1879
Wow, predivne fotografije. Pogotovo ova u rijeci, te ova zadnja sa psima.
Sky Office is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 07:42   #1880
Hvala

Ja inace volim fotkati, a decko uglavnom zakoluta ocima, vecinom zbog tehnickog dijela fotke
5 godina ja slusam samo o ekspozicijama, blendama, pravilu trecine, svijetlu, ISO-u... Vjerojatno na svakodnevnoj bazi pa mi vrag vise nije dao mira nego da uzmem fotic u ruke
Sigurno bih trebala taj tehnicki dio popraviti jer iskreno kad fotkam i ne obratim toliko paznje na njega pa bih zato ga morala prouciti. Jer meni se samo mota po glavi sto je on rekao i kak se meni to po osjecaju svidja

Zato bih voljela da mi netko istakne greske da ja to malo proucim.

Jer iskreno od posla i ucenja ja ne stignem jos citati knjige o fotkanju (mada ih ima doma i trebala bih). Tak da bih voljela znati na sto da se usredotocim tako da malo proucim to.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.