Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2009., 21:42   #201
meni je sad 26+2
mali nabija ko lud di stigne
svaki dan sve jače
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:52   #202
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
meni je sad 26+2
mali nabija ko lud di stigne
svaki dan sve jače
jel tebi posteljica sprijeda ili straga?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:05   #203
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jel tebi posteljica sprijeda ili straga?
sprijeda... dosta kasno sam ga počela osjećat
al to ga sad apsolutno ne sprječava da me pošteno nabija u donji ili gornji dio trbuha :
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:09   #204
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
sprijeda... dosta kasno sam ga počela osjećat
al to ga sad apsolutno ne sprječava da me pošteno nabija u donji ili gornji dio trbuha :
i meni je sprijeda.. po cijeloj sredini trbuha.. ja udarce stopala od 4 cm osjećam sastrane i lijevo i desno.. i ova moja se namontirala na zadak...

i znaš što....čim pojedem nešto slatko.. raspištolji se mami u trbuhu...

a tvoj?

da ti kažem da mi je mm kupio u USA dudice, bočice i bodije u rozoj boji na kosturske glave i body sa natpisom Hug me, or noubody sleeps
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:20   #205
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i meni je sprijeda.. po cijeloj sredini trbuha.. ja udarce stopala od 4 cm osjećam sastrane i lijevo i desno.. i ova moja se namontirala na zadak...

i znaš što....čim pojedem nešto slatko.. raspištolji se mami u trbuhu...

a tvoj?
ja osjećam na desnoj strani, gore il dolje, zavisi kak se okrene... na lijevoj nikad

zadnjih par dana pokušavam obraćat pažnju dal se moj aktivira kad pojedem slatko, no mislim da ga to ne dira previše ili mi se samo čini
jučer jela čokoladne bombone, danas opet, pa ništa nakon njih
samo sam primjetila da se uvijek probudi između ponoći i 2 ujutro, ovo ostalo kad mu pukne

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da ti kažem da mi je mm kupio u USA dudice, bočice i bodije u rozoj boji na kosturske glave i body sa natpisom Hug me, or noubody sleeps
mrzim te
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:50   #206
Moja se napokon prestala sramiti pa se sad hoce i pomaziti kad stavim ruku na trbuh Prije nikako, cim stavim ruku, tulum u busi prestaje!

Jos nitko drugi nije osjetio (kad je najvise aktivna oko 10 ujutro i oko 10 navece kolko sam ja uspjela skuzit). Ali ja nekako ne bih rekla da ona spava 90% vremena kako vele za bebice u tim tjednima, jer ju stvarno osjecam svako malo
I jos nikada me nije probudila po noci Dapace, kad se dignem ranije, od nje ni mu ni bu do jedno 10.. Ljenguza

Upravo me mlatara sve u 16
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 13:15   #207
Bok svim trudnicama! Ja sam prve pokrete osjetila u 20-tom tjednu i to su odmah bili udarci, ne da boli ali udarac. A leptiriće sam osjetila već negdje u 13-tom tjednu. Od kad sam počela zapravo osjećati bebača osjetim ga svaki dan. Najviše ujutro i navečer, tada je najaktivniji. Ali ako se probudim usred noći i moram na wc i tada ga osjetim kad se ponovo legnem u krevet. Uglavnom jako živahna beba što mi je potvrdila i doktorica, još kad je bio samo nekoliko cm se strašno micao i mahao ručicama. Naravno tada ga još nisam mogla osjetiti. I suprug odnedavno osjeti bebu kada stavi ruku na trbuh što nas čini neizmjerno sretnima . Sada sam 24+2
nikita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 22:08   #208
Citam ove vase postove i sve se pitam da li nesto sa mnom nije uredu.

Naime, prvo bebino malo meskoljenje osjetila tek sredinom cetvrtog mjeseca - najblize bih opisala kao da mi je ribica proplivala kroz stomak.

Poslije toga ga nisam osjetila nekoliko sedmica.

Doktor kaze isto da je vrlo aktivna beba i sjecam se da mi je pocetkom petog rekao: Osjeticete ga za koji dan. Naravno da nisam i svi pokreti koje osjecam su nekako blagi, kao neko namjestanje ili meskoljenje.

Izgleda da sam ja neka neosjetljiva mama.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 10:02   #209
Ili imas posteljicu sprijeda.
Ja sam prvi put osjetila negdje oko 19, 20 tjedna i dosta dugo je to bilo vrlo slabo a imam posteljicu straga. Ali je sve nadoknadila, bez brige.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 15:54   #210
Eoja nisu sve bebe boksači
Miha je bio takav..samo meškoljenje, gnježđenje, niti jedan jači kamoli bolniji udarac....zato sad nadoknađuje
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 18:04   #211
Definitivno nisu svi boksači - moj se isto samo meškolji, nekad manje nekad više ali udarci su prava rijetkost, pogotovo zadnja 2-3 tjedna (nema više mjesta toliko). A što se tiče brojanja udaraca, netko je napisao da bi trebalo biti 10 udaraca u sat vremena, međutim ja sam na zadnjem pregledu sa punih 37 tj. dobila listu na koju moram bilježiti pokrete 3 puta dnevno po sat vremena i dr. mi je rekao da mora biti 5 pokreta u sat vremena, e sad...
__________________
Jan i Noa - mamine ljubavi ♥♥♥
Lady_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 03:38   #212
moj tih 5 udaraca obavi u 10 sec kad se probudi, znači da sam mirna dalje?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:15   #213
evo čitam.....pametna tema...ja sam i prije trudnoće čitala o tome i pazim na svog malog anđela...ali mislim da ću klokana roditi koliko skače....hvala Bogu da ima svoj dnevni ritam i da točno znam kad će se probuditi i početi lupetati...dok sam radila uvijek bi živnuo kad bih došla doma i kad je čuo tatu...jako slatko...kako sam ja jaaaaaako željela bebu stalno sm osluškivala za prvim pokretima i osjetila ih jako rano početkom 18 tjedna...iako mi je to prva beba....i dok ja ovo pišem davno pređosmo broj 10 njegovih udaraca koje mama jako voli jer zna da je bebačonac ok....pusa svim brojalicama...rodile se svima male zdrave bebice.....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:25   #214
moja malena nekad jače udara a nekad slabije, zavisi kako kada, na dane.....npr. jučer me je cijeli dan udarala kao luda, stalno baš stalno, a evo danas jedva da čujem udarce, mislim čujem ih al skroz nekako lagano.....i znam da ju danas nisam čula svaki sat vremena sigurno....dal bi se onda sad trebala zabrinuti???
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:31   #215
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
moja malena nekad jače udara a nekad slabije, zavisi kako kada, na dane.....npr. jučer me je cijeli dan udarala kao luda, stalno baš stalno, a evo danas jedva da čujem udarce, mislim čujem ih al skroz nekako lagano.....i znam da ju danas nisam čula svaki sat vremena sigurno....dal bi se onda sad trebala zabrinuti???
ma spava micek mali......moj se budi u 7 onda malo bubnja...pa oko podne...onda oko 4 i oko 7 i onda radi zulume do 11...noćna ptica ko mama...po noći se malo protegne (probudi me naravno, ja ga pomilujem ili stavim tatinu ruku na trbuh pa odmah zaspi natrag).....ne mora stalno biti aktivna....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:51   #216
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
ma spava micek mali......moj se budi u 7 onda malo bubnja...pa oko podne...onda oko 4 i oko 7 i onda radi zulume do 11...noćna ptica ko mama...po noći se malo protegne (probudi me naravno, ja ga pomilujem ili stavim tatinu ruku na trbuh pa odmah zaspi natrag).....ne mora stalno biti aktivna....
mene moja još nikad po noći nije probudila ali sam primjetila da je aktivna navečer oko 11 sati, evo baš upravo sada
ja ju jutros nisam čula do 10 i baš sam se prepala ali mi se onda javila i sve
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:59   #217
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
mene moja još nikad po noći nije probudila ali sam primjetila da je aktivna navečer oko 11 sati, evo baš upravo sada
ja ju jutros nisam čula do 10 i baš sam se prepala ali mi se onda javila i sve
evo ja sam bila preaktivna mama je mislila da će hobotnicu rodit, a moja seka mirna ko bubica moš mislit šoka koji je jadna proživljavala nakon mene nositi turbo mirno dijete.... moj muž je isto bio hiperaktivan tak da naš Luka ne može bit miran i da hoće...takve gene ima...ma bitno da se ona tebi javi par puta na dan, sa nekoliko udaraca....mala nježna curica...leptirić....moj je herkules.....jetru mi u pašteticu pretvorio.....inače su aktivniji kad se mama smiri...onda vole tamburati....evo mi smo danas bili na izletu cijeli dan i bio je miran, prošlu subotu smo imali vjenčanje isto je bio miran (zna da mama ima vjenčanicu pa se nije glupirao)...al onda mi vrati kad se smirim....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 23:16   #218
super, evo meni upravo party u trbuhu, ma uvijek svaku večer u isto vrijeme..... , da moja je malena baš nekako mirna, ne bole me ti udarci....

znači nije važno koliko ima udaraca u sat ili u dva, šta ja znam....

evo sad ih je bilo u 5 min 20 sigurno....ako ne i više, ne brojim uopće kad stalno udara....

a što se tiče aktivnosti, ja sam po cijele dane aktivna, ja gotovo nikad ni ne ležim, stalno sam na nogama, a čim se malo umirin čujem ju
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:07   #219
pa to ti je to.....što ti više hopsaš bebica je mirnija vole oni truckanje.....ja sjednem na loptu i hopsam kad pretjera s udaranjem...danas je dva puta promjenio pložaj kompletno se okrenuo 2 puta...onda malo štuca pa mu to smeta pa opet lupka i tak....tulumček.....ja sam morala malo usporiti jer mi jako noge natiču a i imam sa štitnjačom problema.....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:51   #220
moj se danas samo jednom oglasio, a inače je uvijek točan
možda zato kaj me nema cijeli dan doma pa ga uspavala moja aktivnost
brine me sad već
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.