Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2008., 14:03   #61
https://www.forum.hr/showthread.php?t=324144

pogledaj ovu temu pa će ti biti jasnije

te briseve kad uradiš onda točno znaš koja bakterija uzrokuje upalu i koji antibiotik djeluje na nju, i ne samo bakterije već i drugi mikroorganizmi koji mogu biti potencijalno opasni, a da i ne znaš da ih imaš
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:59   #62
JustForFun,hvala ti mnogo,moram obaviti jos i to!
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:51   #63
nema na čemu, hvala curama koje su otvorile tu temu i počele pisati o tome, jer da nisu ni ja ne bih imala pojma šta trebam uraditi, jer ginekolozi obično to ne spominju

ja sam radila i nađene su mi dvije bakterije, ne zna se koja je gora, ali sad bar znam u čemu je problem pa to rješavam
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 21:53   #64
Jos jednom hvala.Cim mi prodje menstruacija otici cu i da to zavrsim pa da tacno znam sta je u pitanju.Nadam se da nije nista!!!
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 07:07   #65
Nakon upale mjehura i antibiotika dobila sam naravno gljivice, koristila vaginalete, kreme ,diflucan. Stalno imam osjećaj pečenja i žarenja. Ginekološki pregled, ultrazvuk je ok. Papa je uredan, čist nema ničega. Više ne znam kaj da radim Dr. mi je rekao da bi se na papi pokazalo ako ima upale i bakterija, samo ne bi pisalo koje bakterije. Dao mi je Vagisan vaginalete.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:31   #66
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Nakon upale mjehura i antibiotika dobila sam naravno gljivice, koristila vaginalete, kreme ,diflucan. Stalno imam osjećaj pečenja i žarenja. Ginekološki pregled, ultrazvuk je ok. Papa je uredan, čist nema ničega. Više ne znam kaj da radim Dr. mi je rekao da bi se na papi pokazalo ako ima upale i bakterija, samo ne bi pisalo koje bakterije. Dao mi je Vagisan vaginalete.
a da ti se nije vratila upala mjehura?nekada se te upale znaju vraćati netom poslije terapije

točno je to da bi se na papi vidjela upala ali ne i čime,ali kad bi se vidjela onda bi te dr. trebo poslati na briseve da otkrije točno od čega je ali ako na papi nema upale znači da je sve u redu

vagisan je mliječna kiselina koja regulira ph u rodnici i tako štiti od upala,može djelovati preventivno ili kao nadopuna nekoj terapiji


ako želiš točno znati dali si s ginekološke strane čisa trebala bi napraviti cervikalen briseve i kad dobiješ te rezultae točno ćeš znati imaš li nešto ili ne i ako maš što točno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 01:07   #67
Quote:
magic kaže: Pogledaj post
zhao mi je shto nisi pisala na jednom topiku na Zhenskom kutku gdje su neke vrlo struchno tvrdile da zhenama koje nemaju spolne odnose navodno uopce nije potreban odlazak ginekologu
to nije istina ja nisam imala odnose , i redoviti pregled uzv ipapa nakon godine dana rak mi je zahvatio i maternicu i jajnike
mirijanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:41   #68
Quote:
loler kaže: Pogledaj post
ja sam bila prije mjesec dana

na svom proslom nalazu sam vidla da pise promjene na stanicama,i bilo je ispod prekrizena povezano s upalom
sad mene zanima,dr je rekla da je sve oke,i nisu me ni zvali doma ni nist
dal su promjene na stanicama veznae samo sa hpv-om,,il je to onad bila mozda upala rodnice il neceg drugog?
ona je rekla meni da je sve ok i odkantala me, sipmtoma neam nikakvih
Hpv se može sa sigurnošću dijagnosticirati samo na brisu cerviksa,a ove promjene su ti obično posljedica obične upale, a s obzirom da te dr nije zvala i rekla da trebaš raditi briseve znači da je upala blaga i se vjerovatno radi možda samo o padu imuniteta, pa fiziološka flora malo "podivlja".

Papa testom se ne mogu otkriti ni ureaplazma, ni klamidija, ni mikoplazma...ma kod svake promjene na papi dobro je napraviti briseve pogotovo ako planirate trudnoću, jer se tih bakterija baš teško riješiti ako upala traje duže vrijeme!
luna_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:45   #69
jednom godisnje..
ali s obzirom koliko sam stvari procitala o problemima i bolestinama cini mi se da cu i cesce..
__________________
Um klade valja, štela caruje...

Zadnje uređivanje panattha : 18.01.2009. at 18:45.
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:43   #70
jednom godišnje obavezno
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:03   #71
Quote:
mirijanaj kaže: Pogledaj post
to nije istina ja nisam imala odnose , i redoviti pregled uzv ipapa nakon godine dana rak mi je zahvatio i maternicu i jajnike
na forumu sam tek nekoliko dana
mirijanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:52   #72
lani u 7.mj i sad u 2.mj opet idem
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:39   #73
Nema zahebancije, od moje 18. redovni tehnički jednom godišnje, a kada sam imala nekih problema svakih 6 mj. Sad sam bila oko Nove, naručit ću se opet tamo na jesen...
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:03   #74
Quote:
mirijanaj kaže: Pogledaj post
to nije istina ja nisam imala odnose , i redoviti pregled uzv ipapa nakon godine dana rak mi je zahvatio i maternicu i jajnike


sto podrazumijevas pod odnosima? samo da ti ga je stavio unutra ti je rizik!

a inace, postoji vise vrsta tumora maternice koji ne moraju biti izazvani hpv-om.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:16   #75
1 x godišnje obavim pregled, uzv, papu....baš sam bila prije mjesec dana...

svakih 6 mj. krvne pretrage zbog pilula
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:18   #76
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post

svakih 6 mj. krvne pretrage zbog pilula


bravo aleksis za ovo!



meni nije jasno kak neki ljudi piju pilule koje mogu stvorit tromb a ne kontroliraju niti jednom krv na zgrusavanje (sto bi se trebalo barem napraviti prije pocetka uzimaqnja pilule
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:31   #77
Bila prije 3 mjeseca, sve u redu. Opet ću krajem godine, osim ako neće biti nekih problema.
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:41   #78
bila sam prije 4 mjeseca
Amy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:48   #79
idem sutra. sve me strah. trebala sam ici u siječnju 08.
malo sam prekrdašila
inače nisam tak neozbiljna kaj se zdravlja tiče
prekjučer pogledam povijest bolesti i kad ono ooooooooops

danas sam se odmah za sutra naručila
__________________
Supercalifragilisticexpialidocious ;)
mightychick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:35   #80
Hej cure, redovito takve stvari obavljam, ali me zanima koliko vi dugo čekate na rezultate Papa testa?? Ja sam kod socijalnog ginekologa u Zg i rezultate čekam po 2 mjeseca? To mi se čini dugo, pa me baš zanima nakon koliko vremena vi saznate? Hvala
ivana_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.