Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2003., 16:55   #41
Quote:
magic kaže:
I ti vjerujesh da ona sama kuci radi sapun? Vidjela si?

Jer ja sam probala jednom i do daljnjega ne budem...bar dok si ne mogu omoguciti sobu za experimente

Kad ona soda kaustika zasmrdi...
Vidjela sam Magic. Zena je kemicarka i totalni je frik za takve stvari. Nabavlja ulje samo iz Grcke, susi tjednima. Ona mi je rekla da Lush nije prirodan. Veli da njezin sapun niti bojim niti mirisom ne bi mogao imati takvu prodju, osim kod ljudi koji zaista znaju sto kupuje. I da bi bio preskup.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 08:01   #42
To je tochno.

Bash lijepo shto radi, voljela bih razmjeniti iskustva s njom.

A sapun se ne samo "sushi" tjednima, vec je to proces da soda kaustika zavrshi svoje djelovanje jer bi u protivnom sapun bio preluzhnat za upotrebu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 08:50   #43
magic !! ........... kad ces odgovoriti na moja pitanja
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 10:01   #44
Joj sorry, stvarno sam ispala nepristojna

Oprosti

...pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima.........


ajmo redom

1 dl baznog ulja (maslinovo, bademovo, parafinsko, baby)
5 kapi ulja naranche
5 kapi ulja ruzhmarina
5 kapi ulja melise
5 kapi ulja mente
1 zhlichica djumbira u prahu

Sastojke pomijeshati i drzhati u tamnoj staklenoj bochici.

Ne pripremati vece kolichine.

Masirati 2 x dnevno, od stopala prema gore.

Shto se tiche onog s brshljanom, ja to sve obavljam jednom dnevno, navecher...nazhalost, nemam vremena cheshce. Masiram se cca petnaest minuta, a posljednje sam vrijeme pochela masirati i nadlaktice - bojim se onog opushtanja.

Brshljanovom vodom natopim ruchnik pa ga kao oblog drzhim koliko imam vremena. U biti dosta preskachem tu "vodu" jer je malo nepraktichna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:36   #45
ok, hvala
eh bas sam jucer kupila djumbir,.. i to onaj u bocici kotany!! (drugog nisam nasla) valjda ce i taj biti dobar, no prvo cu pobati ono djumbiranje (mislim da je od Shanti), a onda ovisno o rezultatima probam s brsljanom....
super ste ..... thanks na receptima .. ako neko ima jos nest nek samo pise...
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:39   #46
sorry na onom 'nepristojnom' ( ) smajlicu, omaknuo mi se....
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 16:32   #47
Quote:
magic kaže:

A sapun se ne samo "sushi" tjednima, vec je to proces da soda kaustika zavrshi svoje djelovanje jer bi u protivnom sapun bio preluzhnat za upotrebu.
Danas sam u Lushu kupovala neke sapune i onak bezveze pitam tetu da koliko im treba vremena da se to se osusi, a ona veli da se to ne susi nego direktno tako spravlja
Ili ima brdo dodataka ili mulja. Ja se ne kuzim. Maslinov sapun nisu imali pa sam uzela bananu i limun.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 07:54   #48
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
Danas sam u Lushu kupovala neke sapune i onak bezveze pitam tetu da koliko im treba vremena da se to se osusi, a ona veli da se to ne susi nego direktno tako spravlja
Ili ima brdo dodataka ili mulja. Ja se ne kuzim. Maslinov sapun nisu imali pa sam uzela bananu i limun.
Ne suši se stoga što vjerovatno koriste već gotovu podlogu za izradu sapuna.Lagano se otopi i u nju se dodaju ulja,bilje i ostalo.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:13   #49
Quote:
magic kaže: Pogledaj post
Joj sorry, stvarno sam ispala nepristojna

Oprosti

...pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima.........


ajmo redom

1 dl baznog ulja (maslinovo, bademovo, parafinsko, baby)
5 kapi ulja naranche
5 kapi ulja ruzhmarina
5 kapi ulja melise
5 kapi ulja mente
1 zhlichica djumbira u prahu

Sastojke pomijeshati i drzhati u tamnoj staklenoj bochici.

Ne pripremati vece kolichine.

Masirati 2 x dnevno, od stopala prema gore.

Shto se tiche onog s brshljanom, ja to sve obavljam jednom dnevno, navecher...nazhalost, nemam vremena cheshce. Masiram se cca petnaest minuta, a posljednje sam vrijeme pochela masirati i nadlaktice - bojim se onog opushtanja.

Brshljanovom vodom natopim ruchnik pa ga kao oblog drzhim koliko imam vremena. U biti dosta preskachem tu "vodu" jer je malo nepraktichna.
Predložila bih,ako smijem,kao bazu staviti ulje lješnjaka ili suncokreta zato što brzo prodiru u kožu i tako omogućuju brže prodiranje sastojaka,lagano zateže i tonizira kožu(lješnjak) i potiču cirkulaciju.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:33   #50
Prirodni lijek za celulit je sport. Al ocito je vecini bolje sopat se s kojekakvim preparatima umjesto da svaki dan odredjeno vrijeme posvete rekreaciji...
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:36   #51
Meni je jedino, osim sporta i zdrave ishrane, pomogo piling sa socem od kave. Lijepo skuhaš kavu u filter aparatu, uzmeš soc iz filtera i u kadu. Otuširaš se i protrljaš kritične zone sa socom. Kofein naime pomaže kod celulita.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:38   #52
Meni pomoglo dojenje.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 09:45   #53
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Meni pomoglo dojenje.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:01   #54
Sport, puno vode, zdrava prehrana (sto manje zasicenih masti i rafiniranog secera).

Jednom tjedno napravim piling cijelog tijela (da se poboljsa prokrvljenost): pomijesam med, palentu, mlijeko i par kapi maslinovog ulja.. Preporucam svima.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:21   #55
kaj mislite jel može u maslinovo ulje sve ovo gore navedeno: đumbir,bršljan,cimet? da malo pojačamo djelovanje?
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:34   #56
Quote:
bigmamma kaže: Pogledaj post
kaj mislite jel može u maslinovo ulje sve ovo gore navedeno: đumbir,bršljan,cimet? da malo pojačamo djelovanje?
Negdje sam čitala kako je ovaj cimet ustvari zabluda i da samo ošteti kapilare
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:48   #57
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala kako je ovaj cimet ustvari zabluda i da samo ošteti kapilare
Cimet nije dobro koristiti za tretman celulita jer nema djelovanje na tom području,a može izazvati reakciju crvenila što se pogrešno tumači kao pojačana prokrvljenost i cirkulacija.Može se još pojaviti i osip i jače oštečenje kože pogotovo ako se kupuju ulja sulnjive kvalitete.Radije to izbaci pa ako želiš dodaj ružmarin ili limun.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:53   #58
Cimet samo iritira kožu.

Ja radim kombinaciju od borovice, cedra, limunskog eukaliptusa, limuna, čempresa, ružmarina i kadulje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 22:41   #59
ma ja mislim da ništa ne pomaže protiv celulita (prirodno ili umjetno) tako dobro kao puno kretanja
ja sam ga imala do lani,a onda sam nekako kako je stiglo proljeće svaki dan počela pješice ić na fax (treba mi nekih sat vremena) i to sam nastojala što brže hodat i pila sam minimalno 1.5l vode dnevno; kupila sam si neku spužvu u dm-u i s tim bi si svaku večer za vrijeme tuširanja napravila kao neki piling i na kraju namazala kožu običnim Nivea mlijekom za tijelo...i stvarno je gotovo nestao, još ga ima neš u tragovima, ali s obzirom na to kako je bilo, sad je prva liga
tako da cure moje, nastojte što više pit i kretat se, a ove sve ostale kremice i slične stvari su tek mala pomoć...
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 23:58   #60
Baš mi je drago da je otvorena ova tema
Ja već neko vrijeme tražim prirodne sastojke koji učinkovito djeluju protiv celulita. Za sada sam si napravila ulje protiv celulita tako što sam u suncokretovo ulje (mora biti lagano ulje kako bi se što prije upilo u kožu) stavila eterična ulja koja djeluju protiv celulita (borovica, čempres, grejp, ružmarin). Ulje se umasira kružnim pokretima u vlažnu kožu. Dobro je prije nanošenja ulja napraviti blagi piling kože kako bi se ulje bolje i brže upilo u kožu. Piling osim toga povećava prokrvljenost i elastičnost kože.
Čula sam da je bršljanova voda odlična za celulit, nisam još probala ali namjeravam. Što se tiče nekakvih obloga može ih se napraviti od zelene gline koj a iz kože izvlači toksine, mljevene kave, algi, morske soli, sitno nasjeckanog đumbira i bršljana te naravno eteričnih ulja.
Naravno prehrana je iznimno bitna kao i kretanje. Čula sam da je dobro ujutro natašte popiti limunadu jer citrusno voće djeluje na razgradnju masti.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.