Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 00:41   #881
Quote:
vladic kaže: Pogledaj post
Svi znamo da je to nezdravo ali kak to objasniti klincima.Evo mene danas nagovorili i sve drugo im nabrajam ali ne oni bi u Mc radi one usrane igracke.A da sam se najel onog New Yorka nisam.Za to smo mogli pojesti 2 jumbo pizze,ili 8 porcija cevapa ili kilu janjetine
Pa, vjezbaj strogocu. Jednostavno kazi ne i kraj.. Meni zvuci prilicno jednostavno, ili nije?
Ili ti ipak pricekaj savjet nekog malo iskusnijeg i pametnijeg (citaj starijeg)..
roksi395 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 01:04   #882
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post

Ono sto me se najvise dojmilo je to sto nista sto se stavlja u burgere nije svjeze. Znaci, salata koja se stavlja doprema se iz skladišta i nalazi se u plastičnim vrecama, narezana na trakice, sa rokom upotrebe 2 godine.

Luk koji se stavlja u sendvic osušen je i rok mu je trajanja više od 3 godine. Na takav luk se najprije mora naliti voda, da on omeksa. Nakon toga se luk stavlja na sendvice.
Mislim da je na ovom podforumu već milijun puta objašnjena prednost zaleđene hrane pred svježom tipa Konzumovo voće i povrće.


Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
A najgore od svega, nevezano uz to da sam radila tamo, je njihovo ponasanje prema kupcima. U kojem restoranu ti pospremas sam za sobom stol? U kojem restoranu platis hamburger sa pomfritom 40 kuna i sjedis na drvenim neudobnim stolicama (koje su inace napravljene tako da vi odete sto prije van)? Imam tu jos dosta toga za dodati, ali...
U svim self-service restoranima/kafeterijama?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 01:45   #883
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Mislim da je na ovom podforumu već milijun puta objašnjena prednost zaleđene hrane pred svježom tipa Konzumovo voće i povrće.
Gdje sam navela da se radi o smrznutom povrcu? Rijec je o salati koja stoji u plasticnim vrecicama u hladnjaku (ne u zamrzivacu) nekoliko godina i koja se kao takva stavlja na hamburgere.
Sto se luka tice, ni on nije zamrznut. On je osusen (da ti iskreno kazem nesto slicno tome nisam vidjela u zivotu) i na takvog se pusta voda da omeksa.
Dakle nema zamrzavanja.

A sto se tice druge opaske (o self service restoranima) - ja sam samo iznjela svoju tezu da odbijam dati 50tak kuna za jelo koje ce mi posluzit na plasticnoj tacni, s plasticnim priborom, prepuno starih namirnica, u papirnatim vrecicama umjesto tanjura i da jos pospremim za sobom. Vani je takva hrana primjerena njihovom dohotku (znaci za smece od hrane se i placa nesto sitno), a u RH za 50 kuna mozes dobit neku bolju hranu. Da se Ameri mogu najest u restoranu za te novce koje ostavljaju u McD.. odabrali bi restoran, ali ne mogu. I tko je onda glup (retoricko pitanje, molim lijepo)?

I jos jedno, lijepo sam rekla da nikoga ne mislim okretat protiv ovakve hrane, sto se mene tice radite sa svojim tijelom sto god zelite. Sasvim mi je svejedno da li ce se netko tko zivi na drugom kraju Hrvatske otrovati ili ce mu naskoditi ovakva hrana. Ja, sebicna kakva jesam, mislim i brinem samo i jedino o sebi - kuzis?
roksi395 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 01:59   #884
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
Gdje sam navela da se radi o smrznutom povrcu? Rijec je o salati koja stoji u plasticnim vrecicama u hladnjaku (ne u zamrzivacu) nekoliko godina i koja se kao takva stavlja na hamburgere.
Sto se luka tice, ni on nije zamrznut. On je osusen (da ti iskreno kazem nesto slicno tome nisam vidjela u zivotu) i na takvog se pusta voda da omeksa.
Dakle nema zamrzavanja.
1) Ne postoji salata koja može izdržati ni 10 puta manje vremena u frižideru.

2) Cijena tako dugog držanja salate u frižideru bi premašila cijenu svježe salate, za red veličine, ako ne i dva.

Kad već pokušavaš trolati, potrudi se bolje.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 02:25   #885
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
1) Ne postoji salata koja može izdržati ni 10 puta manje vremena u frižideru.

2) Cijena tako dugog držanja salate u frižideru bi premašila cijenu svježe salate, za red veličine, ako ne i dva.

Kad već pokušavaš trolati, potrudi se bolje.
Dokazi mi da to nije istina. Odi radi tamo i vidi kako je. Ja sam bila, vidjela i znam sto pricam. A ti mi mozes i ne moras vjerovati, zaista je to tvoja stvar. Meni je sasvim svejedno. Moja obitelj ne hoda tamo i nikada nece, a za druge me nije briga.

Nisam dosla ovdje sa misijom spasavanja svijeta, tako da.. radi sto zelis. Ja sam samo napisala svoje iskustvo. Znam da u McDonald'su u kojem sam ja radila nijedan zaposlenik nije nikada pojeo niti jedan meni u pauzi za ručak. Odlazili smo u obliznju pekaru. Mislim da to govori dovoljno samo za sebe.
roksi395 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 03:21   #886
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
Dokazi mi da to nije istina.
Ti iznosiš smiješnu tvrdnju o salati koja traje dvije godine, na tebi je red da dokažeš. Mislim, u svjetlu te tvrdnje, rekao bih da vjerojatno nikad nisi sama kupila salatu i držala je u frižideru.

S druge strane, znam ljude koji su radili u McD-u i još uvijek tamo jedu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 10:21   #887
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
Znam da u McDonald'su u kojem sam ja radila nijedan zaposlenik nije nikada pojeo niti jedan meni u pauzi za ručak. Odlazili smo u obliznju pekaru. Mislim da to govori dovoljno samo za sebe.
Pa naravno, kad vam je jeftinije dati do 10kn za nešto iz pekare, nego 30kn za cijeli menu. Pogotovo obzirom da ni plaća u McD vjerojatno nije nešto (mislim na one u kuhinji i blagajni).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 11:59   #888
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
Dokazi mi da to nije istina. Odi radi tamo i vidi kako je. Ja sam bila, vidjela i znam sto pricam. A ti mi mozes i ne moras vjerovati, zaista je to tvoja stvar. Meni je sasvim svejedno. Moja obitelj ne hoda tamo i nikada nece, a za druge me nije briga.

Nisam dosla ovdje sa misijom spasavanja svijeta, tako da.. radi sto zelis. Ja sam samo napisala svoje iskustvo. Znam da u McDonald'su u kojem sam ja radila nijedan zaposlenik nije nikada pojeo niti jedan meni u pauzi za ručak. Odlazili smo u obliznju pekaru. Mislim da to govori dovoljno samo za sebe.
Pa, pisalo je tu već dosta ljudi koji rade tamo i pisali su dijametralno druge priče od tebe. Ti si jedina koja piše te priče od 3 godine suhom luku, plastičnoj salati i slično.

Inače, ne znam zašto se čudite Gavrilović mesu u McD, pa ima već godinu dana kako je Gavrilović preuzeo licencu McD za Hrvatsku i svo meso u McD je Gavrilovićevo od tada.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 12:05   #889
Dokaži mi ovo, dokaži mi ono, bla, bla, bla....svi radimo/jedemo svjesno/nesvjesno nešto što za nas nije dobro. I kaj sad? Ima ljudi koji se bezmadežno trude živjeti zdravo, makrobiotika, vježbanje, razne pi*** mat****, pa ih ili tresne auto i ostanu invalidi, ili obole od raka, ne znam čega...a isto tako, moja baka od 80 i nešto godina puši već 60 godina i jedini problem koji ima je da nam svima pije mast. Zdrava ko dren.
Ja pokušavam naći neku granicu. Ionako nema nikakve garancije za zdravlje, pa čemu se odricati svega kaj ti godi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:43   #890
Quote:
roksi395 kaže: Pogledaj post
Znam da u McDonald'su u kojem sam ja radila nijedan zaposlenik nije nikada pojeo niti jedan meni u pauzi za ručak. Odlazili smo u obliznju pekaru. Mislim da to govori dovoljno samo za sebe.
Mislim da to govori samo da je satnica u McDonaldsu 14 kuna, pa je lakše kupiti kiflu od 5 kuna.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:03   #891
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Dokaži mi ovo, dokaži mi ono, bla, bla, bla....svi radimo/jedemo svjesno/nesvjesno nešto što za nas nije dobro. I kaj sad? Ima ljudi koji se bezmadežno trude živjeti zdravo, makrobiotika, vježbanje, razne pi*** mat****, pa ih ili tresne auto i ostanu invalidi, ili obole od raka, ne znam čega...a isto tako, moja baka od 80 i nešto godina puši već 60 godina i jedini problem koji ima je da nam svima pije mast. Zdrava ko dren.
Ja pokušavam naći neku granicu. Ionako nema nikakve garancije za zdravlje, pa čemu se odricati svega kaj ti godi.
Sigurna, opet moram stavljat potpis na post! Baš si me nasmijala i naravno, slažem se, u pravu si

Ima i topic o pekarskim proizvodima di su pisali ljudi koje rade u Pan Peku i sličnima, tam je još gora situacija nego u Meku.
Tak da, sve je to isto sranje kroz gusto granje A jbg, oni koji toliko kvocaju mogu doma uzgajat sve potrebne namirnice koje im trebaju za prehranjivanje, pa će valjda bit zadovoljni.
(baš papam neki čips, fini je . Znam da se trujem, al jako mi paše )
__________________

Zadnje uređivanje ursula1000 : 01.11.2010. at 15:10.
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:35   #892
Neki dan sam dobila u sandučiću one kupone od njih....
Iako nejdem često u mcdonalds,isplati se iskoristit neki kupon,nije skupo.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:58   #893
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Sigurna, opet moram stavljat potpis na post! Baš si me nasmijala i naravno, slažem se, u pravu si

Ima i topic o pekarskim proizvodima di su pisali ljudi koje rade u Pan Peku i sličnima, tam je još gora situacija nego u Meku.
Tak da, sve je to isto sranje kroz gusto granje A jbg, oni koji toliko kvocaju mogu doma uzgajat sve potrebne namirnice koje im trebaju za prehranjivanje, pa će valjda bit zadovoljni.
(baš papam neki čips, fini je . Znam da se trujem, al jako mi paše )
A eto , ak je gušt - i meni je. Ne znači da jedem čips i dok spavam.

Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam dobila u sandučiću one kupone od njih....
Iako nejdem često u mcdonalds,isplati se iskoristit neki kupon,nije skupo.
Zakaj to meni nije stigloooooooo? Zato kaj sam djevojka sa sela, demet! A vidjela sam da neki dolaze u McD u Vž-u s tim. Do onda sam se tješila da dijele te kupone samo po Zg-u, kad eto....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:41   #894
Mi smo danas iskoristili taj 1 gratis Big mac kupon, dragi to, ja si uzela fresh cheesburger i dobro. I da, uzeli onaj pekarski krumpir i malo vrhnje uz to, dosli doma, nema vrhnja. A jos sam dok smo bili tamo rekla dragom da provjeri jel sve ima, jer nekak imaju naviku uvijek nesto zaboravit (kecap, to vrhnje, umak, salvete, slamke, pomfri, u jednoj prigodi cijeli sendvic.. tad sam se vratila). U pitanju je McD kod Importannea, jel samo to ja nemam srece, pa me uvijek za nesto zakinu?
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:49   #895
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Zakaj to meni nije stigloooooooo? Zato kaj sam djevojka sa sela, demet! A vidjela sam da neki dolaze u McD u Vž-u s tim. Do onda sam se tješila da dijele te kupone samo po Zg-u, kad eto....
Ne živim ni ja u gradu Zagrebu,nego u okolici na selu pa mi je došlo.
Inače nikad dosad nisam dobila te kupone doma nego nekad na McDrive su mi dali ona 4 kupona, a sad dobila doma. I meni je bilo čudno.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:51   #896
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Ne živim ni ja u gradu Zagrebu,nego u okolici na selu pa mi je došlo.
Inače nikad dosad nisam dobila te kupone doma nego nekad na McDrive su mi dali ona 4 kupona, a sad dobila doma. I meni je bilo čudno.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa! Nek idu v rit!
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 20:34   #897
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa! Nek idu v rit!
Možeš sa njihove web stranice skinuti kupone

http://www.mcdonalds.hr/worlds/01/ustedi/web_kuponi.pdf
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 20:44   #898
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Možeš sa njihove web stranice skinuti kupone

http://www.mcdonalds.hr/worlds/01/ustedi/web_kuponi.pdf
Ma znam...ali moram priznati, nisam nikad vidjela da netko donese taj isprintani, pa mi je malo bed da me ne ismiju .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 20:50   #899
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ma znam...ali moram priznati, nisam nikad vidjela da netko donese taj isprintani, pa mi je malo bed da me ne ismiju .
Ma neće, bez brige sigurno vrijede, probaj sutra ili kad već ak ti prihvate to super, ak ne prihvaćaju, ja ću ti poslati kupone koje želiš.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 23:48   #900
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ma znam...ali moram priznati, nisam nikad vidjela da netko donese taj isprintani, pa mi je malo bed da me ne ismiju .
Mi bili sa isprintnim kuponom, vrijede!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.