Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2022., 07:18   #861
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Sve bi ti bilo jasno da radiš u razredu s 28 učenika...
to je problem prenapucenosti nekih kvartova
i nemas nekog izbora

osim vozit u neku ekstra udaljenu skolu di kronicno fali djece.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 07:43   #862
Ma uopće ta nevjerojatna egocentricnost da bi roditelji trebali razmišljati o opterecenosti nastavnika i još im po mogućnosti zabraniti da biraju skolu za dijete. Ko je to vidio birati, imaš ic tamo gdje ti je cato povukao granicu upisnog područja i bit kuš. A ne ove liberalne pizdarije slobodni izbor i sl

Čak se ni u onoj ex državi nije dovodilo u pitanje da možeš birati u koju os upisati dijete. A ne da se piše o "lakoci izigravanja sustava" iz čega bi se trebalo zaključiti da je to neko pravilo pa ga izigravas. Svako malo u upisima izleti takva nevjerojatno autisticna perspektiva osoba u sustavu da me samo još jednom uvjeri u autisticnost sustava samog.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 07:55   #863
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Ponadao sam se da je ipak nešto kompliciranije izigrati sistem...

Dobro, onda pitanje roditeljima-forumašima vezano za ovo:

Je li vama bolje da kriteriji ocjenjivanja budu blaži pa se veće ocjene poklanjanju ili želite pravedno ("strože") ocjenjivanje za sve?
Nisam za poklanjanje ocjena, ali bome ni za to da su dvije greške u testu trojka (npr. dijete ima 14 od 16 bodova). Ali dobro, kod nas se radi i o učiteljici koja ne obrađuje gradivo tempom koji bi trebala, a kriterij ocjenjivanja su strogi. Ja sam za strogo i pravedno.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 08:05   #864
Obzirom da je tema oko upisnog područja, koja nema veze sa mojom molbom obzirom na našu adresu, ja ponovno zamoljavam ako mi može netko više reći o školi Voltino. Može i na pp.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 08:42   #865
Znam jednu curu koja je zavrišila oš voltino, upisala je MIOC
Po njenoj mami super je što je de-facto škola samo ujutro, mali razredi, ok atmosfera, dodatne aktivnost. Ali za neke PM predmete je rekla da se petice dijele a da je znanje jako loše, tako da je njena pred početak srednje išla preventivno na instrukcije iz nekih predmeta da nadoknadi rupe (u stvari rupetine)

Sad joj je u MIOC ok. Znači ništa nenadoknadivo se nije desilo samo zato što je išla u tu školu. Ali se osmi razred malo ozbiljnije prihvatila priprema za prijemni i srednju (ona je mislim ciljala IBU ali na kraju upisala regularni MIOC, a upisati je mogla bilokoju srednju u ZG, prošla je i prijemni za prelog, upadala u V. itd)

Ovdje je bez problema kombinirala školu, glazbenu i natjecateljski sport, dio je naravno do nje a dio i do razumijevanja u školi zbog izostanaka i sl.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 08:54   #866
Meni je super šta većina roditelja ima subjektivan dojam da je uvijek baš ta škola najteža u koju ide njihovo dijete.
Mene da pitaju, pojma nemam koliko je teška, to ću tek s drugim vidjeti vjerojatno, jer mi prvo nije za usporedbu.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 11:42   #867
pa, kaj nisu nedavno objavljivani nekakvi grafovi ponkojima se moze utvrditi tzv strogost u ocjenjivanju?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 20:29   #868
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa, kaj nisu nedavno objavljivani nekakvi grafovi ponkojima se moze utvrditi tzv strogost u ocjenjivanju?
jesu i nisu nista rekli...

ne mozemo znati jesu li iz tih "strozih" skola, zato kaj su imali "losije" ocjene upisali neke "lakse" srednje jer druge nisu mogli, a ovi koji su zivjeli u petnula baloncicu da su super genijalci, pa upisali razvikane srednje, malo srozali uspjeh jer su zahtjevi u srednjoj veci....

taj kriterij strogo/blago ili lagano/tesko je subjektivan i vrlo lako promijenjiv.
profesori odlaze u mirovinu, porodiljne, daju otkaze...a i djeca se razlikuju po sposobnostima...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 07:11   #869
vise sam mislila na postotak odlikasa a da se ne usporedjujes s medjimurjem
ak je u istom kvartu u jednoj skoli 60% odlikasa a u drugoj 30% onda se zakljucak sam namece, kaj ne?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 08:22   #870
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Znam jednu curu koja je zavrišila oš voltino, upisala je MIOC
Po njenoj mami super je što je de-facto škola samo ujutro, mali razredi, ok atmosfera, dodatne aktivnost. Ali za neke PM predmete je rekla da se petice dijele a da je znanje jako loše, tako da je njena pred početak srednje išla preventivno na instrukcije iz nekih predmeta da nadoknadi rupe (u stvari rupetine)

Sad joj je u MIOC ok. Znači ništa nenadoknadivo se nije desilo samo zato što je išla u tu školu. Ali se osmi razred malo ozbiljnije prihvatila priprema za prijemni i srednju (ona je mislim ciljala IBU ali na kraju upisala regularni MIOC, a upisati je mogla bilokoju srednju u ZG, prošla je i prijemni za prelog, upadala u V. itd)

Ovdje je bez problema kombinirala školu, glazbenu i natjecateljski sport, dio je naravno do nje a dio i do razumijevanja u školi zbog izostanaka i sl.
Hvala Vam najljepša na ovim informacijama.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 10:38   #871
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
vise sam mislila na postotak odlikasa a da se ne usporedjujes s medjimurjem
ak je u istom kvartu u jednoj skoli 60% odlikasa a u drugoj 30% onda se zakljucak sam namece, kaj ne?
Postotak odlikasa je u Zagrebu veci nego bilo gdje drugdje.
A mislim da svi mogu uc u e-rudnik pa pogledat kakvo im je stanje sa skolom koju biraju ili izmedju koje dve se dvoume.


Osobno ne bih nikad birala skolu po broju osvojenjih natjecanja, vise ili manje petnulasa jer su to kategorije koje se mijenjaju s vremenom....
i ne ovise samo o nastavnicima (koji mogu doc i otic), nego i o djeci i njihovim roditeljima (i ulaganjima izvana i pritiscima). A imas i vise svjedocanstva roditelja dvoje djece, u kojima su price dijametralno suprotne, koda ne idu u istu skolu. al jbg, takav se razred poslozi, a ima nesto i u osobnosti ucitelja koji dijete zadese.

blizina skole, oprema (klima, npr), statika zgrade, prometnice do skole, blizina muzicke ili neke aktivnosti koja je fakat djetetu vazna....to mi je ok birat izvan kvata ili blizu skolu u kvartu.
sve ostalo je kak ti grah padne.
ne vjerujem u javni sustav i totalno mi je glupo da se ljudi vode boljom ili losom skolom, blazom ili tezom, kad je to i subjektivni dojam i moguce promijenit prek noci.
(kroz usmene predaje, ak se netko javi ili ak na nekog nabasa u kvartu, mozda se moze iskopat kakav profil uciteljca sada vode 4. razrede u OS Voltino i Rudes pa pokusat birat....)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2022., 00:25   #872
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Molim vas friškije informacije oko osnovnih škola Voltino ili Rudeš? Trebam dijete upisati u jednu od te dvije škole, a nemam nikakvih info., kakvi su profesori, ima li i u kojoj mjeri nasilja....hvala za svaku info.
i koju ste školu odabrali ak nije tajna?
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2022., 14:57   #873
Dragi svi,

Zanima kakva su vam iskustva sa OŠ Ksaver Šandor Gjalski i OŠ Miroslava Krleže?

Sljedeće godine se selimo pa razmišljam gdje je pametnije upisati djecu (1. i 6.) razred. Što se tiče udaljenosti, više manje nam je slično.

Koja škola ima bolju "vibru"?

puno hvala na svim odgovorima.
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2023., 09:59   #874
Evo, mogu ja odgovoriti za Gjalski, s godinu dana zakašnjenja.

Novouređena i proširena škola, koja sada ima stvarno ogromnu sportsku dvoranu i igralište. Jako lijepa iznutra, knjižnica je originalno koncipirana. Samo je jutarnji turnus.

Nastavnicima smo vrlo zadovoljni -nisu niti preblagi, niti su prestrogi, i atmosfera u školi je vrlo pozitivna. Izdvojila bih prof. Banović (priroda, biologija, kemija) kao izuzetno kvalitetnu profesoricu koja jako dobro prenosi znanje, ali ga i zahtjeva.

Za moj nevjernički ukus malo previše se poziva lokalnog popa u školu, i škola možda malo naginje na tu vjersku stranu, ali moja djeca nisu nikad osjetila da ih se drugačije tretira zbog toga jer su bili "knjižničari".
Patsy Stone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.