Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 20:24   #561
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam da napomenem da je to na engleskom i spanskom jer je namenjeno za americko trziste.Kapiras Mandragora.Isto tako mi vise verujemo vise americkim pricama.Pare ,pare pokrecu svet...
istina, velika govorna područja dominiraju, ali se čak i kod nas prevodi i piše usprkos malom tržištu i crkavici koja se pritom zaradi. onda, kod nas se dosta prevodi ali se ne prevode web stranice autora...
englesko govorno područje je agilnije što se tiče objavljivanja na internetu. logično - više je ljudi...

pogledaj malo na amazon.de
scribd.com i rapidshare - staviš naslov na jeziku koji znaš....
kod rusa se isto svašta nađe.
forumi država kojih znaš jezik...i tako.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:02   #562
Pa da,ima vise ljudi znaci vise love.A interes je da se u sred zemlje nalazi crna rupa,prolaz u drugu dimenziju,sto daje otvorena vrata ostalim SF romanima naucne fantastike.Isto Billyjeve stvari imaju taj cilj uz porciju rasizma,a naveo sam njega jer imaju iste menadzere.Necu nista da gledam sve mi je jasno ko dan.e to si dobro rekla,prevodi se na sve zive jezike jos da bi se jos vise uverili ljudi u to i izvuklo i taj zadnji euro.A fizicari se samo hvataju za glavu i dolaze na alternativu pa fanaticki pokusavaju da objasne da stvari nisu bas takve.Na tu ideju ionako dodje svako,to je prvo sto svako pomisli.Cista psihologija i manipulacija.nema tu nista posebno osim interesa i love.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:30   #563
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Meditacija je nesto sto ima efekat ali nije to to sto se prodaje da jeste.Da jeste tako,do sad bi svi bili prosvetljeni,ali nisu.Rezultati su slabi.Ne samo na alternativi,svuda su horoskopi koji su testo zezanje.Tarot,crowley,isto tezak ufur.Nema telekineze,nema vidovljaka,nema biotretmana na daljjinu,sve ufur samo da bi vam se izvadio zadnji euro iz novcanika.Nazalost je tako.
Hm, sto se tice meditacije, recimo koristim ovu metodu https://www.forum.hr/showthread.php?t=414154, meni je ok, a sto se tice novca, prijatelj mi odstampao tablice, kostalo me emaila prijatelju (nekako cu prezivjeti slanje emaila).

Isto tako, ima jako puno alternativnih metoda koja i te kako rade, a uzasno su jeftine (ne, necu sad reci nista konkretno, koga zanima i tako zna o cemu tupim vec duze). I sve informacije su besplatno dostupne.

Sto se tice raznih drugih stvari, koliko je meni poznato, sve one rade, raznim ljudima razlicito, svatko je individualan, netko nesto vise pase, a drugo manje. Nije uopce u pitanju neki ufur, prodavanje magle i slicno. Jasno da ima ljudi koji prodaju maglu, ali je to tako lako otkriti da to moze i malo dijete, samo mu kazes da se cuva onih koji prodaju znanje za velike pare. I to filtrira ljude bolje od icega. Ako ti netko kaze da je njegovo znanje skupo, onda te vara i zeli novce. Sam sam naucio jako puno od onih koji nisu trazili puno novaca, a jako malo (osim vrlo vazne stvari, da samo zele novac) od onih koji su trazili puno novaca.

E sad, cinjenica je da ima ljudi koji zaista nisu u stanju primjeniti taj jednostavan filter, koliko netko novca hoce od tebe. I dalje misle da ako netko prodaje nesto za puno vise novca od drugih, da je to bolje. No, dobro, svatko ima pravo na svoje metode ucenja.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:36   #564
Ne znam sta da ti odgovorim tak je kako kazes.Nekima ovako nekima onako itd.To je za neko istrazivanje,cak mislim da se meditacijom moze doci do neke baze gde je pohranjeno svo znanje.Da ljudi to mogu(ali smo to zaboravili kako se radi)i tako to.U svakom slucaju vredi proucavati mada licno imam odstojanje od toga jer ne verujem nikome i na sve postavljam pitanja,a malo odgovora dobijam.A kad pogledam neke majstore,Mastere,uzmem jos vece odstojanje i tako.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 17:27   #565
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Ne znam sta da ti odgovorim tak je kako kazes.Nekima ovako nekima onako itd.To je za neko istrazivanje,cak mislim da se meditacijom moze doci do neke baze gde je pohranjeno svo znanje.Da ljudi to mogu(ali smo to zaboravili kako se radi)i tako to.U svakom slucaju vredi proucavati mada licno imam odstojanje od toga jer ne verujem nikome i na sve postavljam pitanja,a malo odgovora dobijam.A kad pogledam neke majstore,Mastere,uzmem jos vece odstojanje i tako.
Apsolutno, svatko je individua, svakome nesto odgovara, a nesto ne odgovara.

Sto se tice spajanja na akashu, osobno mislim da mi imamo stalnu vezu s njom, ali se trudimo da ju ignoriramo i obicno to i uspijevamo. Rijetki su oni koji stalno mogu komunicirati stalno s njom.

E sad, kazes da dobijas malo odgovora. To nije tocno, dobijas mnogo odgovora, stalno ih dobijas, ali si dobro obucen da ih ignoriras, da ne opazis ono sto vristi na tebe, jer jednostavno, to nije u redu, to drugi ne vide (a isto rade sto i ti) i slicno. Uostalom, ono sto sam ja ucio o tome, znanje je svugdje, samo treba uciti. A to nije lako. Ljudi obicno teze tome da ne uce nista novo, svaka promjena se uglavnom smatra losom, tek kad je stanje ocajno, onda ljudi dobiju zelju da nesto promijene.

Sto se tice raznih "ucitelja", varalica ima svugdje, ali bas svugdje. Nije to nista novo. Ali ih je jako lako uociti, nije problem provesti filtriranje. Uostalom, kad pricamo o uciteljima, kad ti ucitelj treba, on ti i dode, tvoje je jedino da prihvatis sto te uci. I da, ovo nemoj shvatiti doslovno. Mozes nauciti mnogo i od kumice na placu, a bome i od kumeka (da, od ovog ovdje kumeka). Neki uce pozitivnim primjerom, neki negativnim, ali svi te uce. Tvoje je samo da prihvatis znanje i odlucis sto ces raditi s njime.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 02:30   #566
Mudre reci.To sto ne prihvatam i obucem se je samo zato sto sam se vec opekao.Kao da se ljudi promene kad meditiraju,postanu egoisti,misle da sve najbolje znaju,uzdignu se od mase i sta visse ima onih koji jos pocnu da prete i pretvaraju se u prave monstrume.Cast izuzecima.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 22:00   #567
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Mudre reci.To sto ne prihvatam i obucem se je samo zato sto sam se vec opekao.Kao da se ljudi promene kad meditiraju,postanu egoisti,misle da sve najbolje znaju,uzdignu se od mase i sta visse ima onih koji jos pocnu da prete i pretvaraju se u prave monstrume.Cast izuzecima.
Zavisi zasto netko pocinje meditirati. Cesto ljudi teze mocima, vanjskim znacima duhovnog napretka, potpuno nesvjesni da duhovni napredak nema vanjskih znakova. I kad netko gleda izvana, prosvjetljena osoba izgleda potpuno jednako kao neki materijalista. Jasno da razlika postoji, ali ona je u duhu, ne u tijelu.

Sto se tice mene, jos nisam prestao biti potpuni egoista, ali se trudim. Nista se ne moze promijeniti odmah, a i tijelo trazi svoje, ne mozes zivjeti kao potpuno duhovno bice kad imas tijelo. No, to i nije cilj.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 13:19   #568
Naucne dogme i manipulacije

Ceo ljudski zivot se bazira na nekakvim dogmama, mitovima i manipulacijama koje navodno primamo od nekakvih AUTORITETA i u koje TREBA da verujemo...

A koliko samo do toga NIJE istinito, smisljeno da nas skrene sa puta istine zbog ko zna cijih i kakvih INTERESA...

U istoriji je najvise mitova...neki kazu da je statistika, a ja kazem da je istorija - NAJLAZLJIVIJA nauka od svih nauka!

NIKO u istoriji ne govori istinu, svako govori iz svog interesa i iz svog ugla vidjenja...Narod je to naslutio pa mudro kaze: ("Pobednici uvek pisu istoriju!")..Jeste to tako, ali je usko...mnogo vise interesa pise istoriju....

I nauka je puna mitova i LAZI...Mi verujemo u ono sto nam se KAZE da verujemo...

Recimo ...virusi? Koliko ljudi je videlo viruse od 6 milijadi na Zemlji? Koliko ih je VIDELO gene i hromozome? Atome i molekule.....???

Ali, mi VERUJEMO da sve to psotoji, a sve zajedno gorenavedeno je videlo manje od 1000 ljudi UKUPNO!!!

Zasto ljudi tako SLEPO veruju nekim autoritetima? Zar to ne moze biti sve manipulacija? Moze, naravno i u vecini slucajeva i JESTE....

Da ne govorimo o sitnim manipulacijama preko stampe, Tv, neta i sredstava informisanja...
Gavran203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 16:38   #569
Ljudi slijepo vjeruju iz jednog jedinog razloga - tako im je lakše živjeti.
Koliko ljudi razumije ono što nam se svakodnevno servira u svim medijima? Jako malo, nažalost, pa u nedostatku razumijevanja prihvaćamo ponuđeno bez da i pokušamo ispitati istinitost.

To se može primjeniti na znanost, religiju... ma bilo koje područje!

Jedan moj poznanik je rekao da bi volio da je vjernik ( nije njegova misao, on ju je isto negdje pročitao ) jer bi u tom slučaju imao odgovore na sva pitanja, na sve je odgovoreno, samo to treba bez previše razmišljanja prihvatiti.

Zato je meni drago što nisam vjernik, pa imam čime razbijat glavu!
__________________
Nisam zgodan, al sam nezgodan.
Žoharzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:21   #570
Prihvatiti nesto kao dogmu znaci zazidati sebe izmedju zidova tudjih ideja, ugrozavajuci svoju kreativnost, slobodu razmisljanja i razarajuci sopstvenu individuu. Svaki covek treba posedovati svoju istinu ali kao intelektualac treba pokazati bezgranicno razumevanja ka tudjim idejama tj. istinama. Slobodu misljenja vam niko ne moze uzeti...
Gavran203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:56   #571
Argumenti...

Eklatantan primjer kako "znanstvenici" sa PZ-a daju svoja objašnjenja:

Tema: Quackbusters United

Post #549
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Post #553
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Što ti ovdje konkretno nije jasno osim toga da MMS ubija uzročnika malarije?
Post #554
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da mi se raspravlja o pijenju izbjeljivača/oksidansa protiv malarije s polupismenim likovima s vrtićkim znanjem kemije i biologije - otišao bih na Alternativu
Cool, ha?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 00:08   #572
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Eklatantan primjer kako "znanstvenici" sa PZ-a daju svoja objašnjenja:

Cool, ha?
znaju uveseljavati ti znanstvenici ponekad
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 00:20   #573
Istina živa. Sad se bakću sa globalnim zatopljenjem a lijepo smo im govorili još poodavno da stiže mini ledeno doba. Uvijek na repu događaja
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:04   #574
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Istina živa. Sad se bakću sa globalnim zatopljenjem a lijepo smo im govorili još poodavno da stiže mini ledeno doba. Uvijek na repu događaja
znali su oni jos prije 100 godina da ce se smrzavati, ali ih pamcenje ne sluzi, ili su mozda kao i obicno pokusali svjesno, ali istovremeno nesebicno upravljati prirodom, uvodjenjem besplatnog CO2 grijanja i tako otjerati ledeno doba.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:24   #575
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ili su mozda kao i obicno pokusali svjesno... upravljati prirodom
Slažem se s tobom da to rade svjesno. Teško mi je povjerovati da takvi znanstveni umovi nisu uvidjeli takav scenario. Siguran sam da su chemtrailsi i geo inženjering prirodan slijed takvog projekta. Sve te metode služe po meni da se umjetno podiže Zemljina temperatura, a sve u svrhu odgađanja ili izbjegavanja zahlađivanja i novog ledenog doba.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 14.05.2009. at 01:30.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:19   #576
Osobno, radije bih prirodan slijed događaja i postepen dolazak hladnoće od ovog "umjetnog" vremena gdje je vedro i bistro plavo nebo postalo prošlost.
Ne znam, uvijek smo se radovali proljeću, svježini čistog zraka, izmjenama kiše i sunca, anticiklonama koje donose vedrinu. A što je ovo danas?! Masa neprepoznatljivih oblaka koji se rastežu nebom tvoreći nekakav "zaštitni" sloj?!
Čini se da su neki današnji znanstvenici bili veliki fanovi Highlandera?
Međutim, "ledeno" doba stiže, ovako ili onako. Što misle da će dobiti odugovlačenjem?!
Čekaju da im sazri limun
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:28   #577
Kao prvo povijest nije znanost.
Kao drugo samo neobrazovani, neinteligentni i ljeni prihvaćaju nešto na vjeru.

Oni pametni PROVJERAVAJU.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 15:23   #578
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Međutim, "ledeno" doba stiže, ovako ili onako. Što misle da će dobiti odugovlačenjem?!
Čekaju da im sazri limun
Kao i uvijek čekaju da izvuku neku korist za sebe. Mislim da je njima jasno da ne mogu kontrirati prirodnim ciklusima na tako primitivan način. Njima je važno uhvatiti što bolju poziciju u tom ledenom dobu. Valjda im i radi toga treba još malo vremena
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 01:44   #579
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
znali su oni jos prije 100 godina da ce se smrzavati, ali ih pamcenje ne sluzi, ili su mozda kao i obicno pokusali svjesno, ali istovremeno nesebicno upravljati prirodom, uvodjenjem besplatnog CO2 grijanja i tako otjerati ledeno doba.
Ma mislio sam na ove naše sa PZ-a.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 18:50   #580
Quote:
Gavran203 kaže: Pogledaj post
Ceo ljudski zivot se bazira na nekakvim dogmama, mitovima i manipulacijama koje navodno primamo od nekakvih AUTORITETA i u koje TREBA da verujemo...
od kud crpiš informacije da je sve kako "TI" kažeš !?

zašto bi TEBI vjerovali !?

Quote:
A koliko samo do toga NIJE istinito, smisljeno da nas skrene sa puta istine zbog ko zna cijih i kakvih INTERESA...
"znaš" da nije istinito... kako pobogu !?

ne znaš čijih interesa !?, a ipak znaš !?


Quote:
NIKO u istoriji ne govori istinu, svako govori iz svog interesa i iz svog ugla vidjenja...Narod je to naslutio pa mudro kaze: ("Pobednici uvek pisu istoriju!")..Jeste to tako, ali je usko...mnogo vise interesa pise istoriju....
koji interesi pišu povijest !?

Quote:
I nauka je puna mitova i LAZI...Mi verujemo u ono sto nam se KAZE da verujemo...
a kako drugačije !?
na tome se i zasniva učenje.
Quote:
Recimo ...virusi? Koliko ljudi je videlo viruse od 6 milijadi na Zemlji? Koliko ih je VIDELO gene i hromozome? Atome i molekule.....???

Ali, mi VERUJEMO da sve to psotoji, a sve zajedno gorenavedeno je videlo manje od 1000 ljudi UKUPNO!!!
više od 1000 samo u Hrvatskoj

preko 100 samo na forumu.hr
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.