Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 11:51   #2961
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Poz ako netko zna ukoliko ne kupim sjedala jedan kraj drugog i obavim online check in da li nas razmjeste ili ce nam zajedno dodijeliti sjedala?


Iz mog iskustva, meni je dodijelilo sjedala jedno pored drugog, a nisam nista posebno nadoplatila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:45   #2962
Quote:
Julie Bergdorf kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, meni je dodijelilo sjedala jedno pored drugog, a nisam nista posebno nadoplatila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala ti
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:03   #2963
Imam jos dva pitanja pa ako netko zna:

Pri upisivanju podataka pošto u prezimenu ima slovo ć i tako je u putovnici da li onda upisati ć ili samo c radi Europe da mi ne bih na granici radili probleme pošto idem u Izrael.


I ako se nis ne nadoplati za torbe jel se moze u easyjetu onda uzeti jedan rucna prtljaga i oko sebe ona jedna torbica pederusa preko ramena?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:14   #2964
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Imam jos dva pitanja pa ako netko zna:

Pri upisivanju podataka pošto u prezimenu ima slovo ć i tako je u putovnici da li onda upisati ć ili samo c radi Europe da mi ne bih na granici radili probleme pošto idem u Izrael.


I ako se nis ne nadoplati za torbe jel se moze u easyjetu onda uzeti jedan rucna prtljaga i oko sebe ona jedna torbica pederusa preko ramena?

Ja sam upisivala i Š i Ć i tako mi je izaslo na BP, a tako pise i u putovnici.

Vezano za ovo s pederusom, znam da je pravilo kod Easy Jeta da sve mora ici u rucnu prtljagu. I sad, dosle mi na kontrolu prije ulaza u avion... 7-8 zena prije nas uslo je uredno s rucnom prtljagom plus normalna zenska torba, plus kesa iz duty free-a. Dosla ja na red, ali kod druge sluzbenice, znaci umalo da nije rekla neka ja cijela uđem u rucnu prtljagu Nije mi dala proci sve dok nisam malu torbicu i kesu iz duty-a ubacila u rucnu prtljagu.
Nema pravila...
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:50   #2965
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Imam jos dva pitanja pa ako netko zna:

Pri upisivanju podataka pošto u prezimenu ima slovo ć i tako je u putovnici da li onda upisati ć ili samo c radi Europe da mi ne bih na granici radili probleme pošto idem u Izrael.
C je sasvim OK ukoliko ne možeš staviti ć. Nije problem.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:15   #2966
Bolje da pise C nego neka čvrčka umjesto Ć. Nazalost, jos ima problema, s time, pa tako i na ovom forumu

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:18   #2967
Quote:
Julie Bergdorf kaže: Pogledaj post
Nema pravila...
Mislim da postoji pravilo (pitanje je koliko ga se drze i gdje).

Najjeftinija tarifa ne dopusta nosenje vise od jednog komada, ako imas neku drugu fleksibilniju (ne u smislu mijenjanja karte) onda mozes i torbicu/laptop.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 18:29   #2968
Pozdrav svima. Imam uplaćen povratni let -varijanta samo rucni tj. kabinski prtljag na relaciji Minhen - Milano. Sva pravila što se tiče dimenzija i težine su jasna.. Ali zanima me da li neko zna, da li postoje neka ograničenja u sadržaju i vrsti ručnog prtljaga kod EasyJet-a? Znam da postoje generalno određena pravila vezano za tečnosti i hranu, neke materije itd..
Ipak, konkretno me zanima da li bi imao problema u ručnom prtljagu prenijeti neke poklone prehrambenog tipa, kao što su zapakovani sirevi, začin, cokolada, slatkiši i tako te delicije.. koje bile namjenjene za poklon (ponavljam neotpakovano, u originalnom pakiranju) i ako se to može prenijeti ima li nekih strogih ograničenja u količini ovih proizvoda?

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 22:11   #2969
to je unutarnji let u EU tako da nikakvih ograničenja što se tiče količine i vrste proizvoda nema, u carinskom smislu.

jedina ograničenja su u sigurnosnom smislu - tekućine i gelovi. pravilo je maksimalno 10x100 ml, izdvojiti u zip-vrećicu koja se kod skeniranja može, po potrebi, izdvojiti iz torbe.
kod gelova na nekim aerodromima treniraju strogoću pa su znali oduzimati krem proizvode tipa nutela i meke sireve. tako da se ja ne bih baš kockala s pakiranjem od 250g travničkog sira...
sigurnosnu kontrolu provode aerodromi, kompanija ti tu nema što njuškati po prtljazi.

keksi, čokolade, začini - to sve nikada nije bilo problematično.
također, parfemi, kozmetika, vina i sirevi koji se kupe nakon sigurnosnog pregleda u duty free trgovinama mogu se unositi u avion.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 22:49   #2970
Ovo iskustvo sa nutellom sam imao na aerodromu u Budimpešti prošle godine (WizzAir). Znači, aparat je skenirao torbu, i pufff morali smo je izbaciti prije ukrcavanja. I to je carinik rekao da je kao dozvoljeno pakovanje do 200 gr. a naše je bilo 400, glupost.. ali mislim da je mađarska carina po tom pitanju posebno poznata. Po najviše zbog takvog iskustva pitam da se nebi nešto slično desilo ponovo, a generalno sa ovim pravilima što si napisala sam upoznat. Zbog iskustva sa aerodroma u Budimpešti pomislio sam da možda kod low-cost kompanija ima neko strogo pravilo da se ne smije prenijeti ništa od hrane ili strogo težinom uvjetovano. Što se tice sira, mislim da će biti parmezan i sličan, uglavnom u čvrstom stanju

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 00:26   #2971
Kako ti je Lizzie M objasnila, avio kompanija ne pregledava sadrzaj prtljage, nego samo kolicinu i velicinu. Pravilo za sadrzaj je opcenit i nema veze je li low cost ili nije, jedan je red za security. I jesi siguran da ti je nutelu izbacio carinik? Prije beih rekla da je to bio security.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 12:10   #2972
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
jedina ograničenja su u sigurnosnom smislu - tekućine i gelovi. pravilo je maksimalno 10x100 ml, izdvojiti u zip-vrećicu koja se kod skeniranja može, po potrebi, izdvojiti iz torbe.
kod gelova na nekim aerodromima treniraju strogoću pa su znali oduzimati krem proizvode tipa nutela i meke sireve. tako da se ja ne bih baš kockala s pakiranjem od 250g travničkog sira...
To se meni dogodilo na frankfurtskom aerodromu prije 6-7 godina kad sam išao za Zagreb. Ponio sam u ručnoj prtljazi onu Nutellu od 400 g i oduzeli su mi je jer da je to tekućina. Kad sam upitao kako tekućina, pa ne može se izliti i iscuriti van, a i masa je izražena u gramima, a ne u litrama ženska koja je bila na securityju je samo zavukla ruku ispod pulta, izvadila nekakav njihov manual i pokazala mi ga. Tamo su među "tekućinama" zaista bili navedeni nutella i slični čokoladni namazi.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 18:00   #2973
Pa i moze se izliti, ako se dovoljno otopi.

Slican status ima pasta za zube, no srecom najcesce je pakiranje od manje od 100ml.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 19:39   #2974
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Kako ti je Lizzie M objasnila, avio kompanija ne pregledava sadrzaj prtljage, nego samo kolicinu i velicinu. Pravilo za sadrzaj je opcenit i nema veze je li low cost ili nije, jedan je red za security. I jesi siguran da ti je nutelu izbacio carinik? Prije beih rekla da je to bio security.
Security onda najvjerovatnije. Uglavnom osoba koja je dio tima koji stoji pored one pokretne trake gdje kroz skener prolazi kabinski prtljag. Ne znam koliko je to važno.. Nekako iskustva ljudi su jako različita. Postoje stvari koje se ne mogu prenijeti kao što su tekućine i gelovi preko 100ml (takoder ako nisu propisno zapakovane u onu vrećicu), alkohol, oštri predmeti.. itd da ne nabrajam..Takodjer, naravno sve kupljeno u duty free shop-u ide u rucni prtljag (ta prodavnica svakako je "s druge strane" skenera). Tako da to su neke stvari koje su opšte poznate i 100% se primjenjuju bez obzira na zemlju, aerodrom, aviokompaniju i tu nema dileme. Problem je kod svega ostalog, tipa tih svakodnevnih namirnica, koje ujedno znaju biti i pokloni, kao recimo sir za koji sam pitao(navodno čvrsti može). Ako je Nutella označena kao "tecnost" postavlja se pitanje onda jesu li u toj grupi zabranjenih namirnica recimo i čokolade i slatkiši (pogotovo oni sa punjenjem) jer se mogu topiti i sl. Kod takvih stvari mnogi će reći da da su to sve 100 puta prenosili bez ikakvih problema, a drugi sa iskustvima oduzimanja takvih sadržaja kao što su evo i u ovim postovima forumaši pisali.. Onda se čovjek zapita da li pored tih "opcih" pravila postoje i posebna koja ovise od države do države (zakoni) ili čak od aviokompanija. Eh, zato bi dobro došlo kada bi negdje na netu mogao pronaći detaljna i zvanična pravila po ovim pitanjima.

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 01:31   #2975
Pa vazno je tko ti nije nesto dopustio.

Ako carinik, razlog je sto to ne moze u zemlju, ako security, razlog je sto to ne moze u avion. A sto se tice ovih 100ml, to je security. Sjeti se Nutelle i paste za zube i usporedi s drugim proizvodima. Bonbonjera je isto upitna jer sadrzi tekuce stvari. Da li je poklon ili ne, to security ne zanima.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 15:23   #2976
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Pa vazno je tko ti nije nesto dopustio.

Ako carinik, razlog je sto to ne moze u zemlju, ako security, razlog je sto to ne moze u avion. A sto se tice ovih 100ml, to je security. Sjeti se Nutelle i paste za zube i usporedi s drugim proizvodima. Bonbonjera je isto upitna jer sadrzi tekuce stvari. Da li je poklon ili ne, to security ne zanima.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Naravno generalno zanima me ko mi je oduzeo stvar.. Ali kao putnika u ovom slučaju u krajnjem me zanima šta imam pravo, a šta ne nositi sa sobom. Šta mi vrijedi da znam da Nutellu mogu unijeti u državu (carinska kontrola), ako će je security (zbog svojih propisa) oduzeti ili obrnuto.

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 15:46   #2977
Quote:
sencci kaže: Pogledaj post
Naravno generalno zanima me ko mi je oduzeo stvar.. Ali kao putnika u ovom slučaju u krajnjem me zanima šta imam pravo, a šta ne nositi sa sobom. Šta mi vrijedi da znam da Nutellu mogu unijeti u državu (carinska kontrola), ako će je security (zbog svojih propisa) oduzeti ili obrnuto.

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
Mozes je uvesti, ako je kupis u Duty Free-ju na aerodromu i propisno je zapakiraju (ako presjedas) ili ako je checkiras s predanom prtljagom.

Mislim da kompliciras, neces nigdje vidjeti potpunu listu, mozda security ima popis najcescih proizvoda koji spadaju u tekucine (a to nije preocito) i sigurna sam da dobrim guglanjem mozes pronaci bolji popis, ali nece biti preprecizan, kao sto bi ti to htio. Imas na putoholicarima clanak o tome, kad je pocinjalo sa zabranom unose tekucih stvari (zna se i zbog cega).
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 09:57   #2978
Putujemo s Easyjetom iz Ljubljane za London Stansted.
Zanima me možemo li se ukrcati na avion samo s osobnim iskaznicama (roditelji i maloljetna djeca)? Znam da možemo iz Hrvatske, ali ne znam kakvo je pravilo u Sloveniji.
Također, jesam li dobro shvatila da u predanoj prtljagi mogu nositi hranu, ulje, rakiju i sl.? Ima li ograničenja u količini?
I molim pojašnjenje oko boarding pass (prvi put putujemo Easyjetom). Koliko ranije se moramo čekirati on-line ako imamo zakupljena sjedala?
Puno hvala na pomoći!
Ahuola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 13:26   #2979
Je li moguca promjena imena putnika kod easyjeta? Konkretno radi se o letu za London, a jedan putnik nije u mogucnosti otputovati. Hvala puno!
loolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 23:54   #2980
Moguće je uz nadoplatu.

Ako je više od 2 mjeseca do leta, online promjena iznosi £20, a ako je let za manje od 2 mjeseca onda je £47. Dodaj još £5 ako ćeš zvati u call centar da ti to srede.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.