Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 02:38   #1
Humanitarna misija

Ima li netko priču iz prve ruke o ovom pozivu?

Sve lađe su mi potonule.
Život mi ionako nema više smisla pa uz najbolju volju da ga barem provedem radeći Dobro.

Možete li me pobliže uputiti?

lijepo molim
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:44   #2
Plemenito... neću propitivati motive, ali za prvu ruku pronađi neku humanitarnu udrugu sa svog područija i odvolotiraj jedan mj. pomažući starije i nemoćne. Tu ćeš upoznati iskusnije volontere, neke i sa iskustvom misija, pa ćeš dobiti info koje tražiš. S druge strane upoznat ćeš se sa prirodom posla te dobiti uvid u one stvari koje možeš očekivati ako se odlučiš za misiju.

Bitno je i u sklopu koje organizacije misija djeluje, kakvi su uvjeti i geopolitička situacija, te kako su organizirani.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:10   #3
Vrlo je malo mogućnosti potpunog posvećivanja takvom radu.

Na jednoj razini to je turistički biznis gdje se u mnogim slučajevima čak i plaća da bi volontirao.

Na drugoj je uobičajeno volontiranje, ali i tu imaš troškova barem putovanja, a ako je zemlja trećeg svijeta smještaj čak i kad je organiziran zna biti vrlo rudimentaran, a i dalje trebaš imati vlastita sredstva, neće od tebe tražiti lovu ali ti ju neće niti davati.

Najmanji je obim profesionalnih humanitaraca koji nisu volonteri nego zaposlenici udruga i organizacija poput raznih UN tijela itd, pretpostavljam da se za to natjeces kao i za bilo koji drugi posao (kvalifikacije+iskustvo).

Nisam baš siguran što tražiš, no ako je to cijelozivotni full time angažman to je karijera kao svaka druga, neće biti otvorena sva vrata samo jer to želiš i ne znaš što bi drugo. Iskreno rečeno jako je puno takvog eskapizma, a organizacije ako uzimaju profesionalce trebaju sposobne ekonomiste, managere, prodavače (tj sakupljače donacija), pravnike isl, želje nisu dovoljne.

No u svakom slučaju ne šteti probat, možda se nešto i nadje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:10   #4
http://www.plavi-andeo.hr/index.php/hr/content/619
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 20:26   #5
Quote:
Runeberg kaže: Pogledaj post
Sve lađe su mi potonule.
Život mi ionako nema više smisla pa uz najbolju volju da ga barem provedem radeći Dobro..
Probuđeni, sretan ti novi dan. Lijepo je vidjeti kad netko odluči pronaći put do vlastite sreće čineći dobro drugima. Da, sreća se nalazi u ljubavi prema drugima i pomaganju drugima da budu sretni. Tu ćemo naći svu sreću koja će nam ikad trebati. Što više ljubavi i veselja podarimo drugima, to će se još više vratiti nama.
Od sitnih malih trenutaka u svakodnevnom kontaktu s najbližima i najmilijima, do svakog kontakta sa prijateljima, poznanicima, suradnicima, slučajninim prolaznicima, svaki put možemo vlastitim primjerom ili djelom pomoći da u svijetu bude malo više sreće. Ili otputovati u Afriku, kako su neki predložili, ako je to tvoj životni put, ili samo sjediti doma i misliti dobro drugima. Svako dobro djelo, svaki osmjeh, i svaka dobra misao pomažu. Pronaći najdivnije osobine svakog trenutka i svake osobe, smisliti najbolja rješenja koja možemo zamisliti, misliti i činiti dobro. To je to.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 03:39   #6
Hvala na upisima,

Mislim da ću početi od volontiranja na lokalnoj razini, kao što je Templarski red predložio, a vođen sam mislima koje je opisao LLSkylights

Eskapizam je dobra riječ, ali graditi karijeru na tuđoj nesreći mi ne pada na pamet iako imam znanja, vještine i papir.
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.