Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 12:29   #481
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Istekao mi je ugovor u vipu i odlucila sam se za tele 2 pokucni bez ugovorne obveze. Pitanje u vezi rutera, kakav je onaj po 500 i nesto kuna? Ovaj po 1000 je sigurno dobar ali nisam pri novcima, rađe bih ovaj jeftiniji. Dal kvaliteta veze zavisi od rutera? Molim odgovor u sto kracem roku.
Da, zavisi, ako ćeš se preko njega spajati samo ti, onda će ti biti dovoljan onaj od Alcatela za 399 kn, ali ruter Huawei B315s je bolji.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:00   #482
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Rezultat sa vanjskom antenom na krovu

http://www.speedtest.net/result/5738369616.png
Ta-daa

http://www.speedtest.net/result/6963564669.png
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:47   #483
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Iste okolnosti, godina i 3mj kasnije?
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:02   #484
ta-daaa

https://imgur.com/qrQfZVW

vs

živjeti zajedno

https://imgur.com/j4FoOsg
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:20   #485
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Iste okolnosti, godina i 3mj kasnije?
Da.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 07:40   #486
Živim pokraj Splita i kako pišem imam dobar signal, kartica mi je u ruteru, onome od teleta. Jučer sam prvi put stavija karticu u moj dual sim mob i s njim ja u Split. Očekiva bi čovjek tamo veće brzine, kad ono šipak, zapravo je sporije, bila je situacija da nisam moga ni do 1mbps na otvorenome!!! Kad sam se vrnuo doma opet uredne 4G brzine,
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:48   #487
Nosonja

periferija je uvijek u prednosti
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:06   #488
Vozdra
Uzeo sam danas pokućni, samo me zanima ako netko zna koja je razlika između 2 hotspota koje router izbacuje
Tele2.....2.4G
Tele2.....5G
Znam da je to frekvencija ali ima li drugih razlika?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:50   #489
ima u brzini prijenosa i dometu
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:36   #490
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
ima u brzini prijenosa i dometu
E jesi objasnio brate, nemoj samo tako opširno
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:35   #491
Prigovor prema Tele 2

Pozdrav,

Vec sam pisao na ovoj temi pa da samo rezimiram.
Prvih nekoliko mjeseci brzine Tele2 pokucnog interneta predobre, nikakve zamjerke. Zadnjih nekoliko mjeseci, katastrofa, gore od najgoreg. Brzine izmedu 1 do 5 mbps. Strasno!
Bas jucer mjerio, brzina 1.2, haha.

Poslao sam im prigovor i naravno da su me odkantali, saljem nize njihov odgovor.
Prije 8 godina cca, sam bio na tele 2, i tada sam rekao nikad vise. Opet su me dobili na foru sa pokucnim, i sada stvarno nikad vise. Danas sam zvao da smanjim tarifu i uzmem nekaj drugo, posto ne mogu raskinut bez penala. Prelazim na najnizu tarifu, 10gb, 99 kuna. Plus 15 kuna nastavljam placat Router(kojeg ne bum koristio) i na prvom racunu moram platiti 150 kuna za razliku routera ako prelazim na nizu tarifu.

Poštovani,
hvala što ste kontaktirali Službu za korisnike.


Detaljnom provjerom u sustavu utvrđeno je kako na Vašem broju ne postoje nikakva ograničenja što se brzine tiče te da bi sve usluge trebale uredno funkcionirati. Moguće su oscilacije u brzini prijenosa podataka ovisno o tehničkim uvjetima i opterećenju mreže. U prilogu Vam šaljemo i potvrdu o izvršenoj administrativno-tehničkoj provjeri za adresu navedenu u prigovoru.

Iako Tele2 radi na unaprjeđenju kvalitete mreže, trenutno nemamo u planu poboljšanja koja bi zahvatila Vaše područje.

Svakako bismo Vam predložili sljedeće:

pokušati u postavkama promijeniti način rada na samo 3g te provjeriti hoće li korištenjem 3g signala brzina biti bolja(kao što ste i naveli ovo bi trebalo pomoći u slučajevima kada je 4g mreža preopterećena)

za korištenje nacionalnog roaminga predlažemo da u postavkama uređaja uključite podatkovni roaming

izvršiti test sim kartice u drugom uređaju

ako u drugom uređaju budete imali veće brzine poteškoća je do uređaja te bi ga svakako trebalo poslati na servis

ako u drugom uređaju mjerite iste brzine predlažemo da izvršite zamjenu SIM kartice jer je moguće i da je poteškoća uzrokovana karticom

pokušati usmjeriti router uz prozor ili povišenu površinu prema jugozapadu ili istoku

U slučaju da niste zadovoljni rješenjem navedenoga prigovora, u roku od najviše 30 dana od dana zaprimanja pisanog odgovora Tele2 imate pravo podnijeti pisanu pritužbu Povjerenstvu za reklamacije korisnika Tele2, u čijem radu sudjeluju i predstavnici udruga za zaštitu potrošača. Pritužbu možete poslati na adresu Županijska 21, 31 000 Osijek s naznakom "za Povjerenstvo za reklamacije korisnika Tele2."

Pozivamo Vas da svoje iskustvo i zadovoljstvo zadnjim kontaktom s Tele2 Službom za korisnike podijelite s nama na Klik na anketu. Unaprijed hvala!

Srdačan pozdrav,

Hrvoje, Tele2
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:54   #492
Mozda pomognem nekome da se ne zezne kao ja s Tele 2 pokucnim internetom.
Dakle na brzine iznad 1.5 mb zaboravite, jako su ne ljubazni, ne rijesavaju prigovore i reklamacije.
Ja sam u brzinama int.od 20-50 mb.uzivao ravno 5 mj, onda jedno jutro vidim brzina 1.5, upl- 1.

U centru Zadra, nista micano i sve ispravno.
Njihov odg- Ne znamo !?, promjenite sms karticu.
Naravno da nije do sms kartice, ni routera vec nemaju dovoljno repetitora i opreme da nahrane nas ovce sto smo presli kod njih, a najgore jest, ne priznaju to i ne znaju kad ce to napraviti.

Eto, nadam se da sam pomogao nekom, nisu bez veze ovce u reklami.
Fear1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:13   #493
Skulirajte se malo s epitetima za ljude koji su uzeli regularnu i debelo reklamiranu ponudu. Sljedeći koji takve nazove pogrdno ide direktno u ban.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:41   #494
Quote:
Fear1 kaže: Pogledaj post
Mozda pomognem nekome da se ne zezne kao ja s Tele 2 pokucnim internetom.
Dakle na brzine iznad 1.5 mb zaboravite, jako su ne ljubazni, ne rijesavaju prigovore i reklamacije.
Ja sam u brzinama int.od 20-50 mb.uzivao ravno 5 mj, onda jedno jutro vidim brzina 1.5, upl- 1.

U centru Zadra, nista micano i sve ispravno.
Njihov odg- Ne znamo !?, promjenite sms karticu.
Naravno da nije do sms kartice, ni routera vec nemaju dovoljno repetitora i opreme da nahrane nas ovce sto smo presli kod njih, a najgore jest, ne priznaju to i ne znaju kad ce to napraviti.

Eto, nadam se da sam pomogao nekom, nisu bez veze ovce u reklami.
A da nije problem u wi-fiju od rutera do laptopa?
Da promjeniš wi-fi kanal po kojem pričaju laptop/komp i wifi ruter?

Naime možda su ti susjedni uređaji zakrčili kanal po kojem pričaju pa se sve uspori.



Onaj moj frend presretan sa Tele2 pokućnom, radi mu savršeno. Tako da nije to sam tak!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:12   #495
Evo da se ja javim nakon cca 2 mjeseca korištenja Tele2 interneta.
Naime, toliko sam zadovoljan da ne mogu vjerovati kako sam bio na t-comu sve ove godine (adsl koristim od prvog dana kako je dostupan, prekinuo sam ISDN i odmah uzeo adsl kada je bio još 256 kbps (ako se dobro sjećam, kasnije su digli download na 512 pa na 1024 itd.....ali nisu otišli dalje od toga).
Još u 12. mjesecu sam davao 363 kn za "veću" brzinu na t-comu tj. cca 7 Mbps down (upload ne znam koliki je bio pošto za potrebe uploada koristim zadnjih desetak godina seedbox), MaxTV i telefon koji mi godinama stoji zapakiran u kutiji.
Danas dajem cca 100 kn manje, imam brzinu downloada između 30 i 80 Mbps te za TV koristim EvoTV.
EvoTV mi ima bolje programe tipa Viasat, ali MaxTV mi je bio bolji pošto nisam imao veze s antenama i sl. te apsolutno nikada nisam imao problema s MaxTV-om pa za tu uslugu apsolutno nikada nisam imao niti jednu zamjerku. MaxTV mi je oduvijek radio bez greške, no ipak sam sada općenito puno zadovoljniji pošto imam Viasat programe i net koji radi toliko dobro da uistinu ne mogu vjerovati koji jarac sam godinama plaćao.
Znam da će vjerojatno i meni jednoga dana Tele2 zgaditi život, ali iz tog razloga sam kupio novi ZTE router za cca 500kn i nisam vezan ugovorom ni s Tele2 ni s EvoTV. Možda dajem malo više novca, ali ih mogu izbaciti iz upotrebe odmah kada počnu zezati. Baš zbog toga sam i sam savjetovao ljudima da ne potpisuju ugovor ako baš ne moraju i ako su u mogućnosti sami kupiti opremu.
Tako da je meni prelazak na Tele2 bio pun pogodak i s financijske strane, a bogme i sa strane brzine. Inače veza mi u ta dva mjeseca nije pukla niti jednom, ping je odličan i SFTP mi radi bez greške. EvoTV ima neke svoje mušice, ali ništa što bi me dekomodiralo.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:47   #496
Drago mi je za tebe, kao sto sam napisao i ja sam imao brzine oko 30...mozda i vise od 5 mj..nisam vezan ugovorom, nego me nervira nepravda.

Naime ako reklamiraju super-brzi internet s brz.do 150 onda ne mozes svojim korisnicima smanjiti brzinu na 1.50 i manje bez objasnjenja.
Ja takvu brzinu imam vec 3-4 mj. bez pomaka, napominjem PC je kabelom spojen u router koji je ispravan, router se nalazi u potkrovlju u centru zadra-skoro pa nema nikakve prepreke.

Cim se zalis oni se pozivaju na clanke gdje nisu obvezni ne samo na min.brzinu nego cak i signal, sto znaci ako nemas int. svejedno ces platiti racun jer si tako potpisao.

Zato se ispricavam na spamanju, samo nek se zna i druga strana medalje.
Fear1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:52   #497
Ali to se sve zna i poznato je, pisalo se u tome već ovdje. Ne treba stalno drviti jedno te isto.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 20:52   #498
Kako netreba?
Neka ljudi znaju da je prevara u pitanju.
I meni je par mjeseci radilo kako treba.
A onda odjednom, preko noći brzina katastrofa.
Odgovor od njih kao i drugima. Probaj ovo, probaj ono, ništa nismo obećali, probaj 3G, opterećenje, itd.
Interesantno da je 28.02. odjednom sve "podivljalo"
Gadovi propustili maximalne brzine.
Ali onda od 01.03. opet po starom.
Slučajnost?
Nema šanse.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 21:41   #499
napisao si i hvala na infu. ti imaš loše iskustvo, netko drugi ima dobro. koga zanima pročitati će što si napisao, tako da nema potrebe početi spamati temu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:11   #500
Koliko ja vidim ovo je tema o Tele2 pokućnom 4G internetu.
Što će reći da su članovi foruma pozvani iznesu svoja iskustva.
Bilo dobra, bilo loša.
Ako je po tebi spamanje iznošenje loših iskustva sa uslugom, podrškom i odnosu prema korisniku, onda ti neznaš što spam zapravo znači.

Tele2 reklama za pokućni koja je išla po webu i iskakala na što god si kliknuo, a u kojoj reklamiraju i nude nešto što (za veliki broj korisnika) nema veze sa stvarnošću , ima sve karakteristike spama.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.