Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 16:07   #21
Zna li tko koliko se naplaćuje ulazak u NP Krku, i može li se još uvijek ići bez vodiča, samostalno? Ne bi bilo zgorega uzeti uzorke vode i sedimenta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:19   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Zna li tko koliko se naplaćuje ulazak u NP Krku, i može li se još uvijek ići bez vodiča, samostalno? Ne bi bilo zgorega uzeti uzorke vode i sedimenta.
Cijene

Ja isao bez vodica. Mislim da je vodic na zahtjev (prvenstveno) grupe. Doduse, ja nisam isao brodicem tako da ti u tom slucaju mozda automatski prikelje vodica
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:52   #23
petra pan lijepo.
shining hehe.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 22:37   #24
sramotno, posjetio sam ih samo tri, a pritom imam kuću u jednom.

plitvice sam posjetio prije par godina, stari je fulao ulaz pa dok smo došli do njega, vise se nisu plaćale ulaznice. predivno. mozda i jedno od najljepših mjesta na kojem sam bio.

krku sam posjetio ovo ljeto. vidio sam samo onaj donji dio parka i isto mi je predivno. priroda poglavito. one, nazovimo ih, kafiće treba maknuti pod hitno i nekako ih bolje uklopiti u prirodu.

na mljetu imam kuću. tu ne mogu biti objektivan pa ću se suzdržati komentara. i pozitivnih i negativnih.
__________________
Beeeeeeeee

Ne tvrdim da je neosnovano poricati suprotno od istinitosti mojih riječi jer da sam htio tvoje mišljenje, dao bih ti ga
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 21:00   #25
Ja bolje da niš' ne pišem jer ako krenem, neću moći stati.

Zaobišli me samo Brijuni i Lastovo. Ovo potonje ću jamačno ispraviti, možda već ove godine. Brijuni me zapravo i ne privlače, i, iskreno, mislim da ne bi trebali biti zaštićeni kao nacionalni park.
"Ovo je lijepo" je u Titovo vrijeme bio sasvim dovoljan kriterij da se nešto proglasi nacionalnim parkom, pa tako i Brijuni, ali danas su stvari ipak nešto drukčije.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:54   #26
Brijuni - priključujem se svima koji ne kuže poantu proglašavanja ovoga nacionalnim parkom.

Plitvička jezera - klasika. neponovljivo. definitivno najopravdaniji status nacionalnog parka kod nas. možda bi dobro došlo više nekakvih parkovnih ophodnji da pokupe smeće iza turista.

Risnjak - uspon gore je ipak nešto kompliciraniji nego na Medvednicu. ja sam imao tu sreću pogoditi kad je dolje u Crnom Lugu bilo kojih 28°, a na vrhu je bio snijeg. inače, mislim da je i izvor Kupe pod nacionalnim parkom, a to je zbilja jako lijepo.

Sjeverni Velebit - muvao sam se samo po Zavižanu i okolici. predivna flora. vrijedi vidjeti svakako. iznenadila me pitomost kraja, ja sam očekivao neke surove kamene vrhove.

Lonjsko polje - red livada pa red močvarne šume pa red krava i konja. meni je zakon tamo otići voziti se biciklom.

Medvednica - brdo, pčela, cvijet, šuma.

Papuk - isto brdo, pčela, cvijet, šuma, ali mi je nekako ljepše od Medvednice.

Žumberak - Samoborsko gorje - isto ko i prethodna dva, s tim da ima više smeća. ali mi je nekako uvijek jako drago popeti se na Japetić
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:48   #27
brijuni- puni alohtone gamadi

ja bi to sve van. proć. bljak.

zasto mi ne bi mogli imati safari park s našim vrstama.
koji bi ujedno služio ko captive breeding/regeneration zona za populacije koje su nam ugrožene (izmeduostaloga i zbog alohtone gamadi)
zas nase ministarstvo trbi brijune ko "nacionalni" park.
zasto to ne promijene u visokofunkcionalni reskju centar ili nesto.
koji bi imao i turističku ulogu i ispunjavao ulogu čuvanja biodiverziteta.
zas se tamo ne premjeste svi RESovi koji unistavaju bioraznolikost nasih mocvara i jezera i rijeka.
zasto zasto?
jel ima smisla to sto ja vristim?

moja need to lista:
Brijuni - bila
Kornati - bila. ocu opet
Krka - bila. previse je guzva i grozno je sto se lokalni pentraju po sedrenim slapovima uz blagoslov radnika parka, dok strani turisti zgrozeno gledaju cas u njih, cas u znak- No climbing on the waterfals!!!
Mljet -bila. ocu opet. s biciklom... pre-.beno... preeeee.beno
Paklenica - icu ovo proljece
Plitvička jezera - bila, moram opet kad se smrzne i nekad u proljece prije nego svi nahrupe. bas je savrseno tamo u ovo odmrzuto mokro doba sljapkati po prelivenim stazama i traziti vjeverice za fotosešn mrzim vlakiće. sve sam prošla u 2 dana pješke
Risnjak - bila. najljepše livade sa sunovratima ikad, MOOOOORAM opet
Sjeverni Velebit - bila, icu opet. moram uloviti munjevitu crvenu jesen... to je navodno krasno...

i 10-ak PP
Park prirode Biokovo - bila uzduz i porijeko. moram opet. obozavam lokvice i kamenice. prekrasne su. i pastoralu s zivotinjama na kmenjaru
Park prirode Kopački rit - bila, moram opet. po mogucnosti prije nego sve sje... kanalima bez gradevinskih dozvola
Park prirode Lonjsko polje - bila moram opet, prekrasno je. nisam stigla pofotkati žljičarku
Park prirode Medvednica - bila... moram jos onaj slap sopot naći...
Park prirode Papuk - bila, moram opet, s biciklom po mogucnosti u sezoni malina. tamo su najbolje na svijetu (nisam jela samo sam gledala
Park prirode Telašćica - nisam...
Park prirode Velebit - nisam...
Park prirode Vransko jezero - isla bih josh
Park prirode Učka - joj kak nisam, a cine mi se zAkon one sume
Park prirode Žumberak - Samoborsko gorje - vrlo lijepo. osjecam se ko hobit tamo
Park prirode Lastovsko otočje- nisam jos...

dakle- otoci, planine - hir aj kam! joj, sad sam se bas nabrijala

e, kad smo vec kod toga- kako to da Dinara nije nis zasticena (ili jest)
Najljepse i najopseznije na jednom mjestu kamenice sam tamo nasla, sa nekim prebolesnim cvjecima (minirane) livade i ogromne vertikalne stijene vrlo impresivne...
sve u svemu cini mi se da tamo ima dosta bioloske i ggeomorfoloske osnove.
mislim, velebit jest, biokovo jestt, kko to da DINARA pobogu nije....
__________________
Trut, pis, konzistensi, integriti & gušt

Zadnje uređivanje Herp : 07.02.2010. at 01:38.
artye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 01:31   #28
Bit će, koliko mi je poznato, predviđeno je nekim strategijama.

(artye, što se hobita i Samoborskog gorja tiče - rekla sam ti prošlu nedjelju na Hoffmanovom da izgleda k'o Mordor, pa si me popljuvala i rekla da nije tak. )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:18   #29
Quote:
artye kaže: Pogledaj post
Park prirode Učka - joj kak nisam, a cine mi se zAkon one sume
ovo je i meni isto misterjia zašto tamo nisam bio jer mi se čini izuzeto privlačnim
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:58   #30
Sve su mi ta mjesta prekrasna i skoro sam sve obišao, -to treba čuvati

Malo offtopic - šteta je što rastoke ne ulaze u niti jednu kategoriju.
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:44   #31
jesu u nekoj kategoriji. osim ako nisi mislio na np i pp.

zasto kopacki rit nije np?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:21   #32
zbog politike
__________________
Trut, pis, konzistensi, integriti & gušt
artye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:56   #33
zasto? npr za brijune mi je jasna prica.
ima li inace sve kvalitete za proglasenje np-om?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 22:01   #34
NEMA! kao sto pisah prije vec, Kopacki rit se mora umjetno odrzavati. Proglasenje nacionalnim parkom bi bilo samoubojstvo iz zasjede, jer u nacionalnom parku ne smije biti gospodarskih djelatnosti. Osim toga, ako bi se proglasio nacionalnim parkom, ljudi iz Bilja i okolice se slobodno mogu preseliti negdje drugdje. I ovako je ograniceno spricanje protiv komaraca, kad bi bio nacionalni park, to bi bilo zabranjeno. Ne zaboravite da je par godina unazad u Osijeku bilo proglaseno stanje elementarne nepogode, gdje je izmjereno preko 300 slijetova komaraca u 15 minuta. Tko to nije dozivio, pozivam ga neka dodje na ljeto prosetati Biljem predvecer, ili tamo oko 5. mjeseca, nakon prvog toplinskog vala, i masovnog topljenja snijega.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:31   #35
Planiram s obitelji - muž, ja i dvoje klinaca do plitvica za vikend - na dva dana.
Molim iskustva - smještaj, klopa i sve ostalo?
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:41   #36
Jel bio netko nedavno u PP Vransko jezero? Koliko je duga staza od ulaza do vrha Kamenjak?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:00   #37
TOP 10 prirodnih područja u Hrvatskoj

Napravio sam svoj odabir hrvatskih TOP 10 prirodnih područja.

https://www.youtube.com/watch?v=gAJiaQQRBgA

mišljenje? Koje su vaše omiljene lokacije?
__________________
Facebook stranice: https://www.facebook.com/safarekfilms/
Youtube: https://www.youtube.com/user/gsafarek
Riverma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:52   #38
eo malo sam pročitao postove jer i sam imam namjeru posjetit neke bliže, pošto sam u središnjoj HR neda mi se vozit pol dana da bi u parku proveo 3 sata i onda premoren vozit natrag

meni je šteta što se neki plaćaju, kao npr prerazvikana plit. jezera a da pritom imaš samo odr stazu po kojoj smiješ ić...ko da sam u kavezu. tako da tamo nemam namjeru ič i plaćat preskup ulaz i još se gužvat sa hrpom turista koji kao da nikad rijeku ili drvo nisu videjli. više volim samačka istraživanja!

risnjak definitivno, sj velebit, brijuni i neki otok.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.