Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 18:00   #41
Nije. Mogu se uočiti erupcije mržnje. Do kojih dolazi baš zbog forsiranja društva bez mržnje u kojem svi volimo kruh i igre i prepuni smo ljubavi.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:34   #42
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Predugacak ti je post da bi mogao polemizirati sa time. Za pocetak preporucam da pogledas ovo: https://www.youtube.com/watch?v=hVimVzgtD6w

Od pocetka do kraja.
Zar ne bi forumaš koji piše ovdje već više od desetljeća, trebao poznavati osnovna forumska pravila - a kamoli moderator?

Poveznice nisu zamjena za tekst.

Nisam gad po prirodi pa te neću prijaviti...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.02.2018., 20:52   #43
Moderator ima i prosvjetiteljsku funkciju na forumu...

Svatko tko ima imalo intelektualne znatizelje ce se zaintrigirat kad vidi da intelektualni zadatak cimpanze rjesavaju bolje od studenata, a u istom rangu ko profesori.
Nije prvi put da se koriste majmuni za usporedbu... Tako je lakse zainteresirati gledatelje, bolje nego kad kazes da "slucajna varijabla pokazuje bolju prediktabilnost nego izbor studenata".
Legendarna je (navodna) usporedba odabira dionica u portfelju majmuna i vrhunskih fond managera... Majmuni su pobjedili.

Sto se tice ratovanja: https://www.smithsonianmag.com/smart...ine-180950237/

Sirija nije uspjela znatnije pogorsati rezultat (trend je jasan).

Opcenito, teze koje sam iznio nisu moje. On se opceprihvacene u strucnim krugovima (nitko ih ne osporava). Zapravo smo sigurniji u njih nego u globalno zatopljenje. Ono sto je fascinatno da je percepcija prosjecnog covjeka upravo suprotna. To je vec nesto za istrazivanje.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:18   #44
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Moderator ima i prosvjetiteljsku funkciju na forumu...

Svatko tko ima imalo intelektualne znatizelje ce se zaintrigirat kad vidi da intelektualni zadatak cimpanze rjesavaju bolje od studenata, a u istom rangu ko profesori.
Nije prvi put da se koriste majmuni za usporedbu... Tako je lakse zainteresirati gledatelje, bolje nego kad kazes da "slucajna varijabla pokazuje bolju prediktabilnost nego izbor studenata".
Legendarna je (navodna) usporedba odabira dionica u portfelju majmuna i vrhunskih fond managera... Majmuni su pobjedili.

Sto se tice ratovanja: https://www.smithsonianmag.com/smart...ine-180950237/

Sirija nije uspjela znatnije pogorsati rezultat (trend je jasan).

Opcenito, teze koje sam iznio nisu moje. On se opceprihvacene u strucnim krugovima (nitko ih ne osporava). Zapravo smo sigurniji u njih nego u globalno zatopljenje. Ono sto je fascinatno da je percepcija prosjecnog covjeka upravo suprotna. To je vec nesto za istrazivanje.
Jebo ja tvoje moderatorsko preseratorstvo, ups, pardon, prosvjetiteljstvo - kad opet nisi napisao o čemu se ukratko radi, pa da ljudi znaju ima li smisla kliknuti na poveznicu.

EDIT: Sori, sad sam skužio što si napisao, gulio sam bananu pa nisam bio koncentriran...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:57   #45
Quote:
Adixylian kaže: Pogledaj post
Pozdrav, inace ne pisem po forumima i ne pisem komentare po fejsu i slicno...

Ali, čitam ih. Ponekad više uzivam citajuci komentare, nego literaturu. Normalno, ovo se odnosi na odredene stranice, znanstvenog i sl. tipa...

Danas sam imao višak vremena pa sam odlučio, nakon dugo vremena, posjetit "24 sata", "Index", "Vecernji list" i ostale novinarske (ako se to moze tako nazvati) agencije. Cisto da vidim kakve su novosti...

Na zalost, naisao sam na katastrofu... Postoji poznata izreka, podijeli pa vladaj.
Osim pristranosti raznih medija raznim stranama, vecina clanaka se ne drzi glavnih novinarskih pravila (objektivnost, analiza teme s vise strana), vec se clanci pisu vrlo pristrano i samo s jednim ciljem, a to je sirenje mržnje

Zatim, pogledam komentare i sve je puno prijetnji, psovki, uvreda, napada i slicno. Neugodno me to iznenadilo... Zar nisu rasprave razgovor gdje govornik smireno predstavlja i argumentira svoje misljenje pred slusateljem (i Other way around).

Dakle, nije problem u novinaru... Problem je u narodu koji si dopusta da ih obican novinar natjera na sirenje negativnih emocija. Bar mi se to tako cini...

Tu se stvara nekoliko zanimljivih tema.
Okrecu li novinari namjerno jedan dio naroda protiv drugog?
Sire li namjerno mrznju prema odredenim dijelovima drustva?
Ili nisu svjesni toga sto rade i odgovornosti koju nose, pa nepromisljeno šire svoje stavove koji su cesce postavljeni kao uvreda suprotno-misljenicima, nego kao pohvala istomisljenicima?

Od kud tolika mrznja u narodu? Zasto se ljudi toliko vrijedaju na svim stranicama apsolutno svih medija?
Cak i ako dode netko pametan, tko ima cilj napisat pozitivan komentar bez ikakve negative, ostatak "ekipe" se okrene protiv njega i zapljuje ga svakakvim uvredama, bez ikakvog cilja i argumenata.

Hrvatski narod nasi mediji stalno dijele.
Zar su nasi ljudi toliko neobrazovani i slijepi da ne vide kako lako grizu kosti koje im bacaju mediji? A cilj medija je, kako mi se cini, preusmjeriti emocije i paznju naroda na nebitne stvari (kako ces bolje nego tako da zavadis narod, pa umjesto da se ljudi bave sirim problemima u drustvu, razmisljaju kako ce jedan drugom bacit jacu uvredu), kako ne bi slucajno narod pomislio na neke bitnije stvari...


TL,DR: Zasto ljudi ne mogu normalno raspravljati u komentarima na raznim stranicama medija (24 sata, vecernji list...), već uvijek rasprava završi u psovkama, uvredama, prijetnjama i slično? Što to tjera covjeka da se dijeli na razne strane/skupine i onda mrzi onog tko je drugacijeg misljenja?
Novinari kao novinari sve manje postoje.
Uglavnom pisu radi klikova, znaci nemaju granica.
Tako da ljudi postaju robovi onoga sto citaju, pogotovo oni koji ne razmisljaju svojom ludarom vec su podlozni misljenju javnosti.
Odavno je dokazano da tv, novine, radio internet sire informacije koje im donose profit, ne sluze vise istini. Malo je takvih ostalo.
Malo je novinara koji su objektivni u svom istrazivanju i pisanju.
Kakva je kvaliteta clanka takva je i kvaliteta komentara, to mene vise ne iznenadjuje.
__________________
COR NON MENTITUR
Nay3li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:00   #46
Ljudima se cii da je sve vise losih vjesti, ja mislim da je sve vise kanala preko kojih su nam takve informacije dostupne.
Prije si znao samo ono kaj se dogadja u tvom selu, asad u roku 10 mn i manje cijeli svijet zna da su Marija i Lucija obukle iste haljine na crvenom tepihu i eto ti naslovnice sa skandalom i to jako bitne za covjecanstvo.
__________________
COR NON MENTITUR
Nay3li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.