Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 15:41   #1301
placa

Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Cura i ja isli na razgovor za Solaris jucer.Odma nam reklo da pocinjemo radit kroz 5.mj.
Ona sobarica,ja pomocni konobar.
Njoj reklo da je netto placa 5100kn,jel to istina? Meni nije nista reklo,koliko je za pomoćnog konobara zna li tko?
nema sanse da je 5100 nesto,mozda bruto,znaci neto mozda manje od 4000
padyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:42   #1302
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Cura i ja isli na razgovor za Solaris jucer.Odma nam reklo da pocinjemo radit kroz 5.mj.
Ona sobarica,ja pomocni konobar.
Njoj reklo da je netto placa 5100kn,jel to istina? Meni nije nista reklo,koliko je za pomoćnog konobara zna li tko?
5100 za sobaricu
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:01   #1303
Pozdrav! Idem radit u Dubrovnik, tocnije u restoran nautika... Pa me zanima da li ima netko, tko je tamo radio ili zna neku informaciju vezanu uz uvjete rada, itd...
cato171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:15   #1304
5100-5200 NETTO joj je reklo,ona zena na razgovoru...ne uzimajte mi riči iz usta
I rodjak mi isto kaze koji je radia dosta godina tamo da pomocni imaju oko 5000kn

Reklo me stavit na vanjski objekt,samo se bojin da cu morat radit svaki dan dvokratno...nesto je bilo spomenilo nzn
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:34   #1305
Quote:
BubaCRO kaže: Pogledaj post
Jel netko čuo za njih, kakvi su, bilo kakva informacija dobrodošla
Pratim!
Marina1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:42   #1306
Pozdrav kolege, prije nekoliko dana sam vidio oglas za posao konobara na Kornatima, marina Hramina, pa ono dobio sam i neke pozitivne i neke malo manje pozitivne osvrte, ukoliko ima netko nekakva iskustva i nekakve informacije neka ih slobodno podjeli bio bih zahvalan jer rok za prijavu ne traje jos dugo. Hvala
wanderer88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:47   #1307
Quote:
Ivanbpz kaže: Pogledaj post
zanima me dali ima netko informaciju za hotel CROATIA HVAR I HOTELI CAVTAT,I KOLIKE SU PLAĆE U ISTRATURISTU ZA KUHARE I KAKAV JE SMJEŠTAJ U UMAGU HVALAAAAA
Hotel "Cavtat" u Cavtatu ili hotel "Croatia" u Cavtatu?
wanderer88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:55   #1308
Quote:
Marina1967 kaže: Pogledaj post
Pratim!
Jer sam i sama imala razgovor sa njima telefonski pa bi me zanimala iskustva ako je netko već radio!..HTP Korčula!
Marina1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:53   #1309
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Cura i ja isli na razgovor za Solaris jucer.Odma nam reklo da pocinjemo radit kroz 5.mj.
Ona sobarica,ja pomocni konobar.
Njoj reklo da je netto placa 5100kn,jel to istina? Meni nije nista reklo,koliko je za pomoćnog konobara zna li tko?

pomoćni konobar osnovna bruto plaća 5266kn.. za sobarice ne znam, ali vjerojatno isto bruto..
pipi duga čarap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:58   #1310
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
5100-5200 NETTO joj je reklo,ona zena na razgovoru...ne uzimajte mi riči iz usta
I rodjak mi isto kaze koji je radia dosta godina tamo da pomocni imaju oko 5000kn

Reklo me stavit na vanjski objekt,samo se bojin da cu morat radit svaki dan dvokratno...nesto je bilo spomenilo nzn
ne mora biti da ces svaki dan raditi dvokratno, ovisi gdje radiš. ali svakako mislim da je puno bolje u vanjskom objektu radit nego u hotelu...a koliko sam upoznata po hotelima jesu svaki dan dvokratni (doručak,večera) ..
sad ovisi ako si u šanku mislim da oni imaju jednu smjenu..
pipi duga čarap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 06:42   #1311
cuo sam da Tisak salje tete iz kioska na sezonu. ne znam jesam dobro skuzio ali za istu placu kakvu imaju npr u slavoniji na tisku .Svi znamo kakve su im place.
Reacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:27   #1312
Quote:
wanderer88 kaže: Pogledaj post
Hotel "Cavtat" u Cavtatu ili hotel "Croatia" u Cavtatu?
hoteli cavtat i hotel croatia hvar
Ivanbpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:05   #1313
Quote:
Ivanbpz kaže: Pogledaj post
hoteli cavtat i hotel croatia hvar
Za hotel "Cavtat" znam da imaju neki kolektivni ali ne znam koliko je dobar taj ugovor, osim nekih pojedinaca ne znam bas puno ekipa koja se vracala tamo bilo u kuhinju bilo u servis, mislim da ima puno boljih opcija.. sretno

Zadnje uređivanje wanderer88 : 23.02.2018. at 00:07. Reason: nadopuna
wanderer88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:35   #1314
Iskustva solaris šibenik? Šanker i/ili konobar
vasilijegmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:08   #1315
Solaris ima svoju temu na forumu: https://www.forum.hr/showthread.php?t...hlight=solaris
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:46   #1316
Quote:
wanderer88 kaže: Pogledaj post
Za hotel "Cavtat" znam da imaju neki kolektivni ali ne znam koliko je dobar taj ugovor, osim nekih pojedinaca ne znam bas puno ekipa koja se vracala tamo bilo u kuhinju bilo u servis, mislim da ima puno boljih opcija.. sretno
onda ću prihvatit ponudu istraturista za umag samo neznam kakav je smještaj?
Ivanbpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:05   #1317
Ljudi pomozite molim vas!!!
Ima li tko informacije/iskustva u hotelu Liburnija u Opatiji za sobarice? Plaća? Uvjeti rada? Smjestaj? Bilo sto molim vas...
deduska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:15   #1318
Pozdrav. Jedno je jasno, uopce a to je kako se postavis tako ce ti i bit. Al to ne pocnes sad od ove sezone nego se u skladu sa predispozicijama oblikujes od mlađih godina. Ok.

Pitanje sezone - u zabludi je onaj tko misli da ga ceka med i mlijeko. To sto si sa kopna imas 20 godina, zelis more, noći i onu lošu rakiju, znaj da ce ti to more falit cijeli zivot ako se prepustiš tim iskusenjima u startu.
Ako si se razvalio 1.6. i dolazis jedva zorom u smjenu i ostatak dana i slobodnog vremena ne odmoris, nesto slabo pojedes, biti ces u minusu energije, posao jača, s tim presing, ti sve slabiji, sefovi nervozniji ..kolege isto i frustracije pocinju..a ti opet malo izađeš van pred slobodan dan, satran od posla, taj slobodan prespavaš, sutradan jedva dolazis na posao, vani špica ljeta, svi se lagano topimo i kao gladne zivotinje s umjetnim osmjehom,, zamjeranje kolega, dodatne napetostu i plivanja po sanku i rajonima... nosis hranu gostu a kruli ti zeludac, nosis tacnu zeljan svega s nje a lud od posla, mislis da sav teret pada na tebe i takvih kao ti ima pun Jadran. U skoli nisi zelio uciti, navodno volis sezonu al ti je puna kapa . ..spadas u određenih sektor i zna se koeficijent i nekakav standard koji se srecom sada ponovno poboljsava jer poslodavci vide koja je situacija. No treba shvatit da ce time opet od strane nadređenih doci do vecih ocekivanja jer i od njih netko iznad njih to ocekuje.

Vidim da se mnogo kritizira i ako covjek podvuce ispada da ne valja nigdje. Al to vam mora biti logicno jasno da ocekivanja i realnost nisu usklađeni.
Mnigima su ambicije nakupiti lovu kroz ljeto i pri tom sto manje radit i sto vise se zabavit. Treba shvatit da taj trokut ne funkcionira. Nemoguce je. I bilo gdje na planeti.
Jasno je da postoje bas posebni slucajevi i price al uvijek ce ih biti po forumu i treba uzet u obzir da o pojedincu koji se zali ne znamo nista, jel tako..
Mnogo toga je nepravedno i ponavljam, kako se postavite, tako ce vam i biti.
U pravim sustavima, visoko kategoriziranim objektima cete dobiti svu potrebnu edukaciju. Sezona nosi puno dobrog i loseg. Vasi ciljevi i vi sami, vas karakter ce vam uvelike odredit konacnu ocjenu na kraju sezone.

Osobno sam iskusio sto znaci pocetak od samih osnova.
Dosao sam sa minimalnim prakticnim predznanjem al velikim teoretskim iako nisam iz struke. Brusio sam se najprije, srecom na odlicnom a la carteu kao pomocni konobar pa usao u sank, sve to uz iskusne mentore koji isto nisu uvijek imali strpljenja al to sam i ocekivao u dinamici posla.
Nakon toga sam otisao na jadran na ljeto i poceo kao servir u 4* hotelu. Postavljao sam stotinu pitanja jer su kolege bile dosta cudno postavljene i zapravo sam kroz vrijeme shvatio da tu malo tko ima prave veze s poslom i poceo sam hvatati stvari oko sebe sto brze jer sam znao da ce time sto prije nestat pocetne muke.
Bio sam stalno usmjeren na posao a druge kolege na sve osim posla. S vremenom su dolazili novi konobari i postavljan sam im za mentora u sali. U međuvremenu sam, naravno dobio ugovor konobar 2. Paralelno sam isao i u aperitiv bar kao vanjski konobar i na a la cart na svoj rajon. Sezona je bila puna posla do zadnjeg dana ljeta..i puna svađa i nemira, smijeha i suza, bolovanja, otkaza, plivanja...
Osobno sam sve doživio. Radio svukuda, zdrav i bolestan, fokusiran na posao, bez tuluma, tj ilo je druzenja, naravno, zabave, al treba znat stavit tocku.
Biti ozbiljan. To se prepozna, al to se ne .oze glumiti jer sezona je preduga za sve vrste maski i najbolje biti od prvog dana jasno zainteresiran za radno mjesto, pokazati dobru volju i nositi u sebi ono ,,ne moze nista biti toliko lose koliko ja mogu biti dobar" ..i to najvise vrijedi među kolegama.
Slijedecu sezonu sam ponovio isti hotel al napredovao u barmena.
Napominjem da sam prve sezone imao edukacije, jezike najvise i njih sam također ucio inace a s vremenom izlazio na rajone rjesavati nesporazume na tim, meni novim jezicima..tako da, dao sam se i tu.
Kad sam presao u brmena, situacija se uvelike primjenila, niva vrsta poslovnog pritiska, na visem nivou kao i neysporediva odgovornost, tj ona tek sada pocinje kako treba. S te pozicije sam isto dobio edukaciju i s vremenom pohvatao cijeli administrativni dio koji smo zbog preopterecenosti sefova odrađivali mi sankeri. Posao je ludnica i kao sanker imate yvid u sve i kontrolu, dogovori sa sefovima...s vremenom shvatite da znate sve o hotelu u kojem radite.
Tada, o osobnin zeljama, mogucnostima, predispozicijama izrazite zelje do cega vam je i tada vasi nadređeni daju odgovore na te zelje i znate na cemu ste.
Meni osobno nije vise bilo do konobarenja i uvidio bi mi dobro islo na poziciji šefa i odlucio sam se maksimalno educirati o toj problematici. Dobio sam osobne potvrde od relevantnih, nadređenih da profilom odgovaram toj poziciji. Napomenut cu samo jedan detalj, da sam cesto sluzio kao tampon zona i nikada se nisam priklanjao nikakvim klanovima jer su oni osnovani na necem sto nema veze sa poslom a utjece na posao tako da sam se osjecao punopravno postaviti se tim ljudima do kraja al smajl je tu i s vremenom sam, uz svo znanje koje sam i prenio drugima, stekao nekakav rispekt i to je sve puno znacilo na poslu ali i meni davalo puno spoznaja o meni samom.
S vrmenom sam se potpuno uzivio u industriju cijelu i prebacio sam se u drugi hotel, isto 4* na poziciju šefa a po kriteriju sam imao sve nesto maksimalno kad je bio izbor za poziciju. Prijavio sam se i za konobara u taj drugi hotel al poslije sam doznao da sam im nakon dugog razgovora odgovarao za managersku poziciju.
Teme, nacini, ljudi, konteksti, sastanci, sve nesto novo je odjednom ispred mene i bilo mi je ludo i znao sam da mi se ciljevi ostvaruju..nakon toga stalni radni odnos, mocna primanja, visi nivo hijerarhije i samo budes i dalje korektan, normalan, posvecen poslu kad je posao i svima su potrebni kvalitetni kadrovi i sve se to prepozna i ide se dalje, vise...a dalje nije za ovu temu jer sam i ovako rastegao al da stvorim sto jasniji dojam zbilje o kojoj ne pisu zadovoljni ljudi koliko nezadovoljni, zadovoljan covjek teeba u svom organiziranom vremenu izdvojit komad za pribliziti ljudima kako biti normalan covjek i uspjet svojim zalaganjem bez iti jedne osobne pomoci, veze, kroz puno iglenih ušica, bodlji iz svakog ugla, otrovnih zubi, zlih jezika i sam svemir zna cega...
...

..ljudi, to ste sto jeste, prihvatite se, budite realni, pronađite svoje mjesto pod nebom i vjerujte u sebe i u dobro i cinite dobro.
Realitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:48   #1319
VALAMAR

Jesu ikog vec zvali iz valamara??
janisambudala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:13   #1320
..i ta ocekivanja tel. poziva iz firmi. Pokazite malo inicijative, zelje i poduzetnosti i nazovite sami koji dan nakon sto posaljete prijavu. Na neki nacin se morate istaknut iz mase. Ako smatrate da vam je to nepotrebno jer imate dovoljno jak cv onda nema brige hehh... nazvat ce..bilo bi logicno..al ako ne onda se zapitajte jeste li ucinili sve da dobijete taj posao.
Realitin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.