Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 08:51   #1621
Ako ćeš uzimati bilo što od Alpine odi u njihov dućan u Roses, tam su npr. Tibet oko 500-600kn.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:36   #1622
Apsolutno nepotrebno za to šta si napisao kako bi ih koristio, uzmi neku goretex tenisicu tipa Salomon XA PRO 3D GTX ako ćeš baš po kiši pedalirat, mada nisam pobornik vodonepropusnih jer se jako teško suše.
Za svaki odlazak u prirodu su i više nego dovoljne. U nijednim ti neće biti toplo na dužim vožnjama bez neoprenskih navlaka i u svake će ti ulaziti voda, s gornje strane dinje čarapa, ukoliko nemaš baš opremu za vozit se po kiši..ne bacaj novce na skupe gojze ako ne planinariš tokom cijele godine u svim uvjetima i dubokim snijegovima.
Eto moje mišljenje nakon puuuno kilometara po šumama i gorama, po svim uvjetima na nogama i biciklima..al novci su tvoji i tvoj izbor na kraju. Sretno

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:24   #1623
Hvala na savjetima. Očekivao sam i odgovor poput Asfaltekinog i shvaćam što govori, ali ove gojze bi bile pravi allaround za sva 3 godišnja doba sa kišom, snijegom, hladnoćom.
Koliko sam vidio ove salomonke xa pro koštaju oko 700 kn pa mi se čini bolji izbor gojze za 200 kn više.
U svkom slučaju hvala svima na savjetima.
ribetina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:00   #1624
Quote:
mark0824 kaže: Pogledaj post
ej ekipa dvoumim se izmedju alpininih modela nepal i tibet. nepalice su sad na vecem popustu od tibetica pa me to muci. necu ic u nekakve indiana jones pohode ali logika mi ne dopusta da dam vise para za tehnicki losiji model. znam da su nepalice tvrdje al koliko to bas ima negativnog utjecaja? ugl planiram ih koristiti iskljucivo za divljanje po snijegu i uglavnom po medvednici, zagorju itd... pri tom mislim na vece rute zato zelim bit bezbrizan sto se promocenja i topline tice. nepalice me ispadnu 85 kn jeftinije a smatram da su ipak klasa iznad tibetica. koje je vase misljenje?
nepal su tvrđe pa vodi o tome računa. inače one su gojza za nekakav krš dakle velebit i naše dalmatinske planine ili julijske alpe. tibet je više za ono što tebi treba. ja ih imam već 3 godine i nemam problema sa vodopropusnošću , toplinom i udobnošću. redovno održavanje poslije svakog izleta i preporučam tibet
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:50   #1625
Alpina Tibet ili Kadore?

Alpina Tibet ili Alpina Kadore?
http://www.alpinashop.hr/p2-28-1281/tibet-lady-66831 ili http://www.alpinashop.hr/p2-30-1453/kadore-69891
Koji od oba dva modela mi preporučujete za povremeno planinarenje..
Cura u Alpini mi je preporučila Kadore koji ima iznutra kožu umjesto membrane, kaže da je vodonepropusnost odprilike ista, nakon impregnacije, naravno.

Inače, Kadoro mi je puno udobnija i nešto lakša gojzerica, hoću li pogriješiti ako ju uzmem?
Marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:34   #1626
Quote:
Marty kaže: Pogledaj post
Alpina Tibet ili Alpina Kadore?
http://www.alpinashop.hr/p2-28-1281/tibet-lady-66831 ili http://www.alpinashop.hr/p2-30-1453/kadore-69891
Koji od oba dva modela mi preporučujete za povremeno planinarenje..
Cura u Alpini mi je preporučila Kadore koji ima iznutra kožu umjesto membrane, kaže da je vodonepropusnost odprilike ista, nakon impregnacije, naravno.

Inače, Kadoro mi je puno udobnija i nešto lakša gojzerica, hoću li pogriješiti ako ju uzmem?
Pa za Medvednicu i slične izlete bit će sasvim dovoljna. Ako planiraš po slovenskim alpama preporučio bih ipak Tibet. Što ser tiče vodonepropusnosti tibet je bolji to nema sumnje. kadore mođe promočit po šavovima tim vipe što nema membranu. npr kadore nebi izdržala jako rosnu travu ili mokar snijeg dok tibet bi
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:53   #1627
pozdrav svima...ovako zanima me kupnja Hanwag gojzerica model Alaska GTX.imam pitanje ako ih netko ima koliko su visoke te gojzerice u centimetrima?znači od đona do vrha sare.
zahvaljujem na odgovorima
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:23   #1628
Pozz,treba mi mišljene o ovim gojzama:

http://www.alpinashop.hr/p2-28-32823/diablo-20-623m1
dajc12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:08   #1629
Pozdrav planinari,
Da li su pogodne za planinarenje gojzerice od Borova (vojne)?
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:34   #1630
Quote:
dajc12 kaže: Pogledaj post
Pozz,treba mi mišljene o ovim gojzama:

http://www.alpinashop.hr/p2-28-32823/diablo-20-623m1
Ja imam Diablo 1.0, crvene, odlične su mi, imaju težine, ne premoče, drže temperaturu, noga mi se ne znoji. Isprobano ovih dana po dubokom snijegu. Sve u svemu, jako sam zadovoljan.
zvonek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:03   #1631
I ja imam Diablo 1, crvene, bio sam u njima prošle godine na Elbrusu, dobre su, doduše platio sam ih nešto manje u Rosesu, mislim 800njak kuna. Jedina mana je što primaju samo poluautomatske dereze, a ne i automatske, ali nije veliki bed.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:53   #1632
Da, tako nešto sam ih i ja platio, isto u Rosesu, prije godinu dana.
zvonek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:22   #1633
Alpina Tibet, kupljene prije 3 mjeseca. Imaju nekoliko Sljemena, ništa ekstremno po granju, kamenju i takvim oštrim putevima. Dogodilo se na desnoj gojzi da je okrhnut komad kože i čini mi se da se širi.

Inače, tople, ugodne, prezadovoljan po suhom, kiši i snijegu.

Kaj mislite, da li je ovo za reklamaciju?

Usput da pitam, kojom kremom ih mazati i kada znam da je potrebno mazanje?
Imam Brooks sic za bajk koji je od prirodne kože i kremu za njega, original Brooks. Jel bi mogla ta krema poslužiti i za gojze?


ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 06:36   #1634
Quote:
MCnab ZERO kaže: Pogledaj post
Kupio model Lhotse (Alpina), cijena bila 1599, pa minus 40% posto i na kraju je bila 960 kn. Ovu subotu idem na Medvednicu, pa ću vidjeti kako podnose snijeg i ostale uvjete hodanja u dužini oko 15 km.
Čitam ovaj post i ne mogu vjerovati u cijenu koju si platio. U pet godina (od ovog posta kojeg navodim do danas, veljača 2018.) Alpina je Lhotse poskupjela na 1999 i uz 40% to ispadne 1199 kn! Da je svima nama tako podići standard! Što je razlog tako drastičnom poskupljenju ovih gojzerica? Bolja kvaliteta, dokazanost na tržištu, potražnja veća od ponude ili nešto drugo? Djeluju moćno, meni su udobne odmah na prvo nošenje, mogao bi za početak, dok se ne priviknu noga i gozjerica jedno na drugo, biti problem gornji dio koji steže nogu. Vidjet ćemo nakon malo hodanja. Nove cipele su uvijek krute (ako su od kože, a ove su full koža) i trebaju se prilagoditi nozi. U zadnji tren sam skoro kupio novi model lakših allround gojzerica Alpina Helios koje su samo 650 gr teške i navodno su savršene za vruće periode, a zadovoljavaju i ostale vremenske uvjete. Sada ću testirati Lhotse, a Helios možda drugom prilikom. Ako ih netko ima neka javi kako se ponašaju sada dok ima snijega, za ljeto znam da će biti dobre.
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 06:39   #1635
Krema za gojzerice

[QUOTE=ExCenTric;68322537]Alpina Tibet, kupljene prije 3 mjeseca. Imaju nekoliko Sljemena, ništa ekstremno po granju, kamenju i takvim oštrim putevima. Dogodilo se na desnoj gojzi da je okrhnut komad kože i čini mi se da se širi.

Inače, tople, ugodne, prezadovoljan po suhom, kiši i snijegu.

Kaj mislite, da li je ovo za reklamaciju?

Usput da pitam, kojom kremom ih mazati i kada znam da je potrebno mazanje?
Imam Brooks sic za bajk koji je od prirodne kože i kremu za njega, original Brooks. Jel bi mogla ta krema poslužiti i za gojze?

Probaj ništa te ne košta, ali ne vjerujem da će ti priznati. Ali bar ih pokušaj spasiti, kod postolara da ti ti zaštiti. Zar ti isu prodali mast od tuljana? Meni su rekli da je najbolje time mazati. Imaju je u Alpini.

Zadnje uređivanje Webgraf : 28.02.2018. at 06:40. Reason: Mičem slike koju su prevelike
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:39   #1636
Jesi siguran da se Tibetice koje imaju Sympatex membeanu smiju mazati sa tuljanovom masti?Sta nece onda zatvorit membrane i vise nece biti zrakopropusne?
Ja koristim samo sprej da voda,snijeg klizi sa njih a krema ili vosak ima bas specijalne koje ne smete membeanama.
https://www.iglusport.hr/katalog/61GR%20GRF79/G-WAX"Krema za impregnaciju kože koja ne smanjuje disanje Gore-tex membrane. "
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 07:06   #1637
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da se Tibetice koje imaju Sympatex membeanu smiju mazati sa tuljanovom masti?Sta nece onda zatvorit membrane i vise nece biti zrakopropusne?
Ja koristim samo sprej da voda,snijeg klizi sa njih a krema ili vosak ima bas specijalne koje ne smete membeanama.
https://www.iglusport.hr/katalog/61GR%20GRF79/G-WAX"Krema za impregnaciju kože koja ne smanjuje disanje Gore-tex membrane. "
Sympatex je unutra između vanjske i unutranje kože. S vanjske strane je koža, a unutra također. Dakle taj sympatex se ne vidi. Tako su mi rekli za Lhotse i Nepal. Za tibet ne znam. Čak i namazana koža diše, jer je prirodni materijal, dok za Gtx Stx materijale na vanjskoj strani treba paziti čime ćeš mazati, jer doista možeš zatvoriti "pore".
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 09:43   #1638
Zna li netko koja je razlika izmedu alpininih gojzerica nepal i tibet?
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:56   #1639
Quote:
Webgraf kaže: Pogledaj post
Sympatex je unutra između vanjske i unutranje kože. S vanjske strane je koža, a unutra također. Dakle taj sympatex se ne vidi. Tako su mi rekli za Lhotse i Nepal. Za tibet ne znam. Čak i namazana koža diše, jer je prirodni materijal, dok za Gtx Stx materijale na vanjskoj strani treba paziti čime ćeš mazati, jer doista možeš zatvoriti "pore".
I kožu možeš zatvoriti neprikladnim premazom...Što se tiče vodonepropusnih membrana - one nikad nisu na vanjskoj strani cipele...čak i s unutarnje strane, membrana ima zaštitni sloj...dakle direktnog kontakta s membranom nemaš nigdje...
Iz te branše sam pa imam svakodnevni kontakt s membranama...
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:50   #1640
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
I kožu možeš zatvoriti neprikladnim premazom...Što se tiče vodonepropusnih membrana - one nikad nisu na vanjskoj strani cipele...čak i s unutarnje strane, membrana ima zaštitni sloj...dakle direktnog kontakta s membranom nemaš nigdje...
Iz te branše sam pa imam svakodnevni kontakt s membranama...
Pošto si iz te branše, čime onda mazati navedene gojzerice?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.