Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:47   #481
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I meni proslo.
Dakle scan osobne (obje strane), i skinula sam PDF izvod iz banke za sijecanj, to im poslala i sve ok.

Sada sam im pisala da mi omoguce isplatu u dolarima na oba racuna.
Naime, dolare od njih primam na privatni devizni racun, no na poslovni ziro mi automatski PayPal konvertira u kune, cak i nakon kaj sam oznacila tamo u Manage accounts da mi to ne radi.
Racun je multivalutni, dakle normalno na njega sjedaju i kune i euri i dolari i ne vidim razloga zasto bi morala primati kune od PayPala po uzasno nepovoljnom tecaju. Pogotovo sad kad je dolar prdnija u rosu
Update - odobrili mi zahtjev i sada bi si na ziro racun od obrta trebala moc isplatiti dolare.
Eto ako koga zanima moguce je to napraviti ako im se javite.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:56   #482
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Prosjek mu je nekih 40-50K pregleda po videu što znači zarada 40 USD x 400 16000 USD / 6 mjeseci = 2.600 usd = 2000 EUR mjesečno. Nije puno za toliko posla.
Meni to deluje kao sasvim solidna para za posao koji voliš. Kopaš po šahovskim partijama i o zanimljivim snimaš videe pri čemu naravno ne analiziraš ih sam već uz pomoć šahovskog programa. Uživancija.
p.s. zaboravih i uplate fanova. Može lepo da se živi od toga.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:15   #483
Old Jučer, 23:09   #484
Kakvi su smecari ovi s Fiverra.

Dakle, kronologija.

Prije nekih dva tjedna javi mi se na mail lik da je vidio moj Dribbble* portfolio i bla bla, on bi mene pozvao direkt u Fiverr PRo sekciju u kojoj je samo fina ekipa i cijene rada visoke. Prosurfam ja malo, i fakat cijene solidne. Dogovorim s njim intervju preko Skypea, znaci vrijeme i sve, lik nazove, popricamo, kaze da bi on meni poslao poseban link za apliciranje na taj PRO. Ja pristanem. Kroz nekih tjedan dana ispunim sve, dakle trazili su sva moguca portfolia, FB, Instagram, Behance, Dribbble (sve imam), za koga sam radila i linkove onih za koje sam radila (ako ima) - ja sve fino ispunim, posaljem, i prestanem mislit na to.

I nakon tjedan dana (veceras), dodje mi mail podmuklo srocenog subjecta 'You're just one mail away from working for Fiverr'. Ok, kul. Otvorim ja, i unutra stoji u prvoj recenici da nazalost nisam prosla u PRO 'this time', ali moj portfolio je i dalje njima super i eto meni odma mail nekakvog savjetnika da se ja s njom cujem kako bi me posavjetovala oko brandinga i self marketinga pa da opet mogu aplicirat za PRO kad se malo 'usminkam'.

Mene je vec to scimalo, jer ono, kaj se ja imam sminkat, pa sama se sasvim ok brendiram, imam posla, imam stalne klijente, mislim, nije da mi trebaju oni reci tko sam i sto sam

I odgovorim lijepo da sam se ja vec cula s njihovim recruiterom XY koji me osobno zvao u PRO sekciju direktno (dakle nisam se prijavljivala sama) i da me zanima jesam li sto propustila napisati pri apliciranju, i ako jesam , da me upute sto jos treba popuniti ili nadodati.

I nakon toga dolazi epski odgovor u stilu: 'Ma nismo mi mislili da se vi sad pripremate za PRO, vec smo mi zainteresirani da vas ukljucimo medju nase regularne Fiverr suradnike, oko toga bi vas htjeli posavjetovati.'

Onak, WHAT?

Oni mene zele medju svojim Fiverr ljudima koji rade za 5-10$ (kakva cast!), dakle cijenu koju ja nisam imala ni u onim najfriskijim oDesk i Elance pocecima? Ono, seriously?
Oni meni zele davati upute kako da se brendiram kako bi upala u tu Fiverr 'kremu'? Jer valjda ja ne znam sama dovoljno?

Nisam nikad bas proucila kaj se tamo regularno inace nudi (dovoljno sam znala kakve su cijene i nije me dalje zanimalo) ali otisla sam sad cisto iz znatizelje i iskreno velika vecina ljudi tamo koji rade za low rates fakat je daleko kvalitetom ispod onoga sto ja radim. Bez ikakve lazne skromnosti, cisto sam objektivna.

Naravno, nisam ni ja jebeni Pixarov concept artist ili takvo nesto, ali definitivno sam daleko iznad te razine koja tamo zivi.
Pricala sam s muzem i on mi je odmah rekao da je to nekakva marketinska taktika kojom mozda zele popraviti razinu ponude na siteu, ne mogu se maknuti s '5$ cheap marketplace' statusa pa pokusavaju privuci nesto bolje ljude mamcem o PRO statusu, kojeg potom valja dodijele samo nekima, a ostalima ukazu ugromnu cast sto ih uopce zele na Fiverru?
Navodno je to neka prodajna taktika, znaci 'spusti mu prvo status, i onda sebe ucini pozeljnijim kako bi privukao tog istog da radi za tebe' (i dignes sebi rejting s boljim ljudima, a njih natjeras da naplate manje za svoj dobar rad), ne znam bas puno o tome, ali trebala bi poceti proucavati.

Inace, dosta ljudi tamo samo aplicira za PRO, otvorenom molbom, i bas me zanima koliko je pak nas ovakvih koje oni sami 'pronadju'

Ne znam, bas sam bijesna, nisam im jos nista odgovorila, ali oni su meni uzeli vremena i to ziher moja dva sata koja sam provela s njima umjesto u snu npr koji mi je prijeko potreban.
Sutra cu im kad se odmorim napisati nekakav odgovor

Puj.

* - cisto napomena za one koji ne znaju - Dribbble je u vizualnom svijetu mreza na koju ne upada svatko, pozivnice dolaze rijetko, i vecinom ljudi koji su gore rade jako dobar posao, i sam po sebi ima daleko veci rejting od jednog smecarskog Fiverra.

Zadnje uređivanje TincH : Jučer at 23:40.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:18   #485
Tl; dr, TincH. Daj cliffse neke pobogu, ili bar clickbaitaj u naslovu, jer ovo je stvarno puno texta
Old Jučer, 23:20   #486
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Tl; dr, TincH. Daj cliffse neke pobogu, ili bar clickbaitaj u naslovu, jer ovo je stvarno puno texta
Gle nemre krace, ako mi ne vjerujes prepricat ce ti netko drugi

Edit: bit cu dobra dusa pa evo - Fiverr pokusava dovuci bolje ljude na sajt na dost ljigav nacin.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:24   #487
Ok, thx; idem onda sad procitati!

- - - - -

Edit:

Quote:
...dakle trazili su sva moguca portfolia, FB, Instagram, Behance, Dribbble (sve imam), za koga sam radila i linkove onih za koje sam radila (ako ima) - ja sve fino ispunim, posaljem, i prestanem mislit na to.

Quote:
...kako bi me posavjetovala oko brandinga i self marketinga pa da opet mogu aplicirat za PRO kad se malo 'usminkam'.
Lmao! Oni tebe (PRO)nadju bez da im se igdje prijavis i sad te zele "coachati" oko self-marketinga

Quote:
I nakon toga dolazi epski odgovor u stilu: 'Ma nismo mi mislili da se vi sad pripremate za PRO, vec smo mi zainteresirani da vas ukljucimo medju nase regularne Fiverr suradnike, oko toga bi vas htjeli posavjetovati.'
Wow! Just wow. Ovo je stvarno dno od taktike i podsjeca na ona sranja od poslova koji se oglasavaju da traze tech. support, a na kraju ispadne da prodajes jebene Kirby saugere (ali, ako se iskazes i dobro napredujes, za 10 godina i mozes doci do tog tech supporta! )

Quote:
Nisam nikad proucila kaj se tamo nudi ali otisla sam cisto iz znatizelje i iskreno velika vecina ljudi tamo koji rade za low rates fakat je daleko kvalitetom ispod onoga sto ja radim. Bez ikakve lazne skromnosti, cisto sam objektivna.
Pa to je istina, da. Cesto, dok gledam profile na Fiverrrrrrrrru, imam velikih problema skuziti tko se samo zajebava i trolla, a tko je stvarno toliko MS Paint los

Quote:
Ne znam, bas sam bijesna, nisam im jos nista odgovorila, ali oni su meni uzeli vremena i to ziher moja dva sata koja sam provela s njima umjesto u snu npr koji mi je prijeko potreban.
Sutra cu im kad se odmorim napisati nekakav odgovor
Zahvali im se na pozivu i napomeni da vjerujes kako se desila neka greska u samom startu obzirom da oni ocito traze klaune (daj im i kakav link)
Old Danas, 00:14   #488
Tnx na podrsci
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Ok, thx; idem onda sad procitati! : D

- - - - -

1. Lmao! Oni tebe (PRO)nadju bez da im se igdje prijavis i sad te zele "coachati" oko self-marketinga : rofl:

2. Wow! : eek: Just wow. Ovo je stvarno dno od taktike i podsjeca na ona sranja od poslova koji se oglasavaju da traze tech. support, a na kraju ispadne da prodajes jebene Kirby saugere (ali, ako se iskazes i dobro napredujes, za 10 godina i mozes doci do tog tech supporta! : mudri: )

3. Pa to je istina, da. Cesto, dok gledam profile na Fiverrrrrrrrru, imam velikih problema skuziti tko se samo zajebava i trolla, a tko je stvarno toliko MS Paint los : rofl:

4. Zahvali im se na pozivu i napomeni da vjerujes kako se desila neka greska u samom startu obzirom da oni ocito traze klaune (daj im i kakav link) :rolleyes :
1. Ma tehnicki, oni bi mene spojili s citiram, Seller Success Managerom , koji bi mi pomogao pripremiti Fiverr portfolio kako bi se tamo na njihovom siteu sto bolje prezentirala i sto bolje prodavala. Dakle, ajde s te strane kuzim, imaju svoja pravila i to je ok, ali i dalje stoji ovo kaj ti velis - oni su nasli mene i prvi poslali mail, pokusali sto prije ugovoriti meeting cim sam napisala dvije recenice i, citiram, napominjali da im se javljam kad god imam neka pitanja, oni ce rado pomoci jer me bas jako zele ukljuciti, itd, itd.
I ne bi to nista bio problem da mi pregovaramo za taj famozni PRO, ali ovako ispada da oni mene 'educiraju' za taj njihov bas low level, ono, smijeh

Pa tamo se ionako hrpa ljudi javlja na regularnoj bazi, imaju cak i link za PRo na koji se moze javiti bilo tko i bez recruitera, ali ocito eto nisu zadovoljni profilima ljudi koji im na site dolaze.

I to njihovo 'spajanje sa Seller Managerom' je vjerojatno pokusaj pranja mozga da na kraju svoje sto bolje radove prodas za minimalnu cijenu.. ma...

Mislim bukvalno da odem na taj Fiverr vrijedjala bi i sebe samu i vas sve ovdje koji ste u vizuali jer bi si svjesno jebeno spustila cijenu rada, pa posredno naravno i vama.

2. Bas to - Amway
S time da oni imaju neke PRO ljude tamo aktivirane, neki od njih se cine dosta dobri, but then again - tko od ZBILJA dobrih ljudi uopce ima profil na tom siteu? Pa takvi sjede u Pixaru ili Appleu I boli ih kuki.
Odgovorno tvrdim da sam ja (ili neki moj level) deff najbolje kaj su mogli dobiti u PRO-u, s time da, iskreno, ja isprve nisam bila nesto ni odusevljena da se prikljucim, prvi mail od njih stajao je danima u inboxu jer sam imala vaznijeg posla, ali rekla sam sama sebi da cu prouciti sve prilike (i ne bit razmazena) pa ajde

3. Ma uzas evo, mislim svaka roba ima kupca, i naletila sam na par solidnih ponegdje, necu lagati, ali malo sam se osjetila uvrijedjeno da me se uopce pokusava utrpati u to. Pa UpWork je profesionalna meka u odnosu na Fiverr ekipu.

4. RC stil
Mogla bi, ali smislit cu ipak nesto svoje ujutro, but tnx na ideji
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:13   #489
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/black/clanak/kri...a/1027173.aspx

Ne znam da l se ovo računa u freelancing, al svaka mu čast. Pratim ga od ranije, iznenadih se da je čovek iz Hrvatske. Liči na Rusa.
Mene fascinira kaj ljudi valjda mogu i lijek za rak otkriti pa ce se svejedno u komentarima naci nekakav hejter koji ce sve skupa popljuvati, kao eto i u ovom slucaju (pricam o komentarima na Indexu)

Inace, 2000 eura mjesecno je sigurno vise nego sto je dobijao na bilo kojem poslu ovdje u Hrvatskoj, plus vjerojatno ga nije volio kao ovaj sah.
Na njegovom mjestu vjerojatno bi i ja dala otkaz
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:26   #490
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post

Nego za sto je? Ako je otvorila racun i uzela karticu u kompletu, te planira jednog dana koristiti oboje.
Card activation meni zvuči kao nešto, što će ti se naplatiti jednom u "životu" kartice za njezinu aktivaciju. A annual fee kao nešto što će se ti naplatiti svake godine kao nadoknada za korištenje kartice. Nije to ista stvar i ne možeš sve staviti pod card activation.

Quote:
A ti valjda nemas dovoljno love na kartici (buduci da te ne mogu baciti u minus), pa ti zato jos nisu skinuli.
Imam više nego dovoljno love na računu i za card activation i za annual fee.

Quote:
Uostalom, ne znam zasto se prepiremo ako je tvoj Payoneer staz tek nekoliko mjeseci, a moj preko sest godina.
Šta ima veze kakav je čiji staž, ja nisam napisao da ti nešto izmišljaš, samo sam opisao svoju situaciju zbog toga što izgleda da ima nekih razlika a ne zna se baš zbog čega.
Old Danas, 09:59   #491
Hnje, ne sjećam se da je meni Payoneer išta skinuo za sve ove godine... Ako i jesu, nisam primjetio, niti su mi poslali ikakav mail.

@Tinch: Kaj se još nisi navikla na hejterizam i renesansu?
Old Danas, 10:28   #492
NIkad se na to necu naviknuti
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:12   #493
Quote:
Mene fascinira kaj ljudi valjda mogu i lijek za rak otkriti pa ce se svejedno u komentarima naci nekakav hejter koji ce sve skupa popljuvati, kao eto i u ovom slucaju (pricam o komentarima na Indexu)
Da, ima hejtera i na ovoj temi
Al ima na indexu i simpa komentara tipa "sad će poreska da mu zakuca na vrata". 2000e za posao koji voliš je svakako bolje nego prosečna plata u trgovini za neki rutinski posao.
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:42   #494
Pozdrav, probao sam searchat teme al nisam uspio nac konkretan odgovor.. Otvorio sam profil na upworku i dobio prvi posao, al i s tim problem a to je da me klijent trazi tax number (VAT) ako sam dobro shvatio kod nas je to HR + OIB? No kad sam provjerao na stranici od porezne javlja da je invalid, jel mi moze neko savjetovat kak da to rijesim? I dal se na upworku moze naplata vrsit preko paypala? hvala unaprijed!
John grief is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:52   #495
Quote:
John grief kaže: Pogledaj post
Pozdrav, probao sam searchat teme al nisam uspio nac konkretan odgovor.. Otvorio sam profil na upworku i dobio prvi posao, al i s tim problem a to je da me klijent trazi tax number (VAT) ako sam dobro shvatio kod nas je to HR + OIB? No kad sam provjerao na stranici od porezne javlja da je invalid, jel mi moze neko savjetovat kak da to rijesim? I dal se na upworku moze naplata vrsit preko paypala? hvala unaprijed!
Točno je da je VAT ID HR + OIB, ali moraš otići u poreznu da ti oni to službeno izdaju. Meni je bio vidljiv drugi dan od podnošenja zahtjeva.

Ovo ti je obrazac za ID:

https://www.porezna-uprava.hr/HR_obr...NOST/P-PDV.pdf

Upwork vrši naplatu preko svojeg sitea i imati ćeš na njihovoj stranici balance nakon obavljenog posla koji onda možeš povući na Paypal, žiro, Payoneer...
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:32   #496
Quote:
John grief kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto klijenta zanima tvoj VAT broj? On plaća Upworku i Upwork tebi. Tako da to njega uopće ne dira. Ako mu treba račun Upwork će mu dati.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.