Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 21:35   #2121
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Ps tri tisuće pobačaja , to je razlika između 40 tisuća rođenih i 37 tisuća rođenih , za Hrvatsku nije malo a nekad je bilo i 7 tisuća pobačaja pa sad ti nadodaj na 36 500 rođenih još 7 tisuća rođenih , to je još veći broj

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---468610.html
To je tri tisuce djece koju roditelji ne zele. Znaci tri tisuce potencijalnih socijalnih problema. Zvuci kao super nacin za pumpati natalitet...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:55   #2122
Mozda ali to i znaci da se ocito vidi kako postoji prostor za podizanje broja rođenih
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:01   #2123
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Mozda ali to i znaci da se ocito vidi kako postoji prostor za podizanje broja rođenih
Ne ako ce ljudi zbog toga kasnije teze odluciti imati planiranu i zeljenu djecu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:10   #2124
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Nitko je pretjerivanje, mnogi nemaju nikakvih problema s projektom.
Srđ je krš, došlo bi nam sve do vode dolje. Taj projekt bi imao duplo veću površinu nego grad(ne dajem egzaktne podatke), tonu ljudi bi trebalo uvesti da radi gore. To je potpuna betonizacija. Oni su tužili grad Dubrovnik, jer se povukao, i to odšteta je bila veća nego uopće vrijednost projekta, tako da je pitanje je li to netko uopće mislio gore gradit. Tko bi to htio? A vidiš s druge strane Dubrovnik Pearl, eko destinaciju koja bi mogla zaživjeti prelaskom autoceste.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:14   #2125
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Opet ti se vise isplati imati dvoje djece koju ces kvalitetno odgojiti i skolovati nego njih 5 uz koje ces jedva spajati kraj s krajem. A vjerojatno ti se najvise isplati lovu koju bi utukao u deriste koje ce te mozda ostaviti na cjedilu i odseliti u Australiju uloziti u dionice.

EDIT: zapravo ako bas i ne volis pretjerano djecu nego ih ides raditi da bi se imao tko brinuti za tebe, onda ti se vise isplati nemati djecu i uzivati u mladosti pa kasnije skociti s nekog mosta nego citav zivot brinuti o djeci da bi im kada ti zdravlje otkaze pao na teret.
Istina, ali opet su ljudi takvi da bi iz straha za budućnost bar dio bio izmjenjen kada ne bi bilo takvog sustava. A kada pogledaš, oduvijek je ljudima bilo prirodno "množiti se". Tako da je i propaganda tu uvelike zastupljena.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:24   #2126
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Srđ je krš, došlo bi nam sve do vode dolje. Taj projekt bi imao duplo veću površinu nego grad(ne dajem egzaktne podatke), tonu ljudi bi trebalo uvesti da radi gore. To je potpuna betonizacija. Oni su tužili grad Dubrovnik, jer se povukao, i to odšteta je bila veća nego uopće vrijednost projekta, tako da je pitanje je li to netko uopće mislio gore gradit. Tko bi to htio? A vidiš s druge strane Dubrovnik Pearl, eko destinaciju koja bi mogla zaživjeti prelaskom autoceste.
Ajde molim te, pogledaj ostatak grada na sto lici a kakav je projekt Golfa pa onda reci da se radi o "betonizaciji"(inace je poznato da se golf igra na betonskoj podlozi)
Sto bi ti tocno doslo do vode dolje? Nesto drukcije od onog sto vec dolazi sa Grabovice? BTW, nitko nije toliko rastrosan pa golf tereni obicno imaju nepropusnu podlogu ispod zemlje/trave jer trose dosta vode.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:26   #2127
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Istina, ali opet su ljudi takvi da bi iz straha za budućnost bar dio bio izmjenjen kada ne bi bilo takvog sustava. A kada pogledaš, oduvijek je ljudima bilo prirodno "množiti se". Tako da je i propaganda tu uvelike zastupljena.
Cek, ti mislis da ces imati mirovinu od koje ces moci zivjeti?

Taj sustav kod nas de facto skoro pa i ne postoji vise osim ako nisi u nekoj povlastenoj kategoriji. Ako si obican radnik dobijes mozda 1000 kuna pa se snalazi.

Ovo je zapravo prvi put u povijesti da ljudi mogu odlucivati zele li se mnoziti, i kao sto vidimo nije da su bas ludi za djecom. Eventualno jedno-dvoje i to je to.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:52   #2128
A zašto ne ukinemo mirovine? 15% bruto plaće vratimo zaposlenome.
100 tisuća umirovljenika je između 35 i 45 godina. Svi se oni mogu vratiti na tržište rada. Ostali će ovisiti o pomoći obitelji ili socijali. U biti ćemo skoro preko noći preskočiti onaj korak gdje bi trebali tranzicionirati u sustav gdje svatko većinom uplaćuje sam svoju štednju. Otrgnuti flaster sa generacijske nepravde.

Pokrili bi potrebu za radnom snagom sljedećih par desetljeća, ljudi bi više rađali da osiguraju budućnost. Riješili bi sve hitne probleme.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:25   #2129
Usporedba sa Hrvatim u RH....BiH Hrvati tonu, jace, brze, Dakle rata pada je zadrzana. Ima ih malo vise od 370 tisuca. I padajuuuuuu....

2015 pad od 3.46%
2016 pad od 3.82%
2017 pad od 3.50%
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:36   #2130
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
A zašto ne ukinemo mirovine? 15% bruto plaće vratimo zaposlenome.
100 tisuća umirovljenika je između 35 i 45 godina. Svi se oni mogu vratiti na tržište rada. Ostali će ovisiti o pomoći obitelji ili socijali. U biti ćemo skoro preko noći preskočiti onaj korak gdje bi trebali tranzicionirati u sustav gdje svatko većinom uplaćuje sam svoju štednju. Otrgnuti flaster sa generacijske nepravde.

Pokrili bi potrebu za radnom snagom sljedećih par desetljeća, ljudi bi više rađali da osiguraju budućnost. Riješili bi sve hitne probleme.
Pa ja se slazem. Ukinuti mirovine, legalizirati eutanaziju, pa tko se snade snade se, tko ne, jebiga. Samo, ne znam bas koliko bi to dovelo do obiteljske idile a koliko do toga da svi koji mogu odsele negdje drugdje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:20   #2131
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Bar mi imamo dijasporu pa u slučaju nekog većeg gospodarskog rasta imamo njih. Država bi trebala u budućnosti raditi na tome. Recimo povezati se sa južnoameričkim Hrvatima, većina njih živi lošije nego mi. Pa još malo stranaca. A fertilitet bi se kod nas sigurno dijelom povećao povećanjem standarda i suzbijanjem nezaposlenosti, jer imamo 2,44 fertilitet kod obrazovanih žena, a recimo 0,63 kod nezaposlenih.

Teško fertilitet preko 2, ali barem na 1,7. Ne govorite mi da je nemoguće jer su Rusi sa 1,16povećali na 1,77 u 15ak godina.
Za 0,61.
Zamislite nas na nekih 2,02.
Da. Ali Rusi imaju Putina, rukovodstvo i domovinsku politiku, a mi imamo teror relativiteta i ljuckih prava.
Gay parada je krenula u Moskvi usprkos zabrani.
U roku pola sata policija je izašla na ulice i rastjerala okupljene.
Moskovski sud je tijekom dana donio presudu (postala je pravomoćna) da se takve manifestacije zabranjuju za idućih 100 godina.
To je vodstvo, to narod voli, to narod poštuje i to narod nagrađuje višim natalitetom. To nama fali.
Kad narod osjeti raspašoj, nastaje nered. Kad narod osjeti vodstvo, nastaje red. U tome je sva filozofija.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:28   #2132
Stvarno, natalitet je u Rusiji skocio jer nema gay paradi?!

Bome, ja sam svoje dvoje (a budem i jos koje po svoj mogucnosti) rodila jednoj liberalnoj saveznoj drzavi. U onoj gdje se ne smije marsirati za gay prava bih valjda histerektomiju napravila. Ili jos bolje, kidnula (onako kako sam i iz Hrvatske jos davnih dana).

Pa mi je taj mentalni sklop skroz neshvatljiv.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:36   #2133
Quote:
plasica kaže: Pogledaj post
Da. Ali Rusi imaju Putina, rukovodstvo i domovinsku politiku, a mi imamo teror relativiteta i ljuckih prava.
Gay parada je krenula u Moskvi usprkos zabrani.
U roku pola sata policija je izašla na ulice i rastjerala okupljene.
Moskovski sud je tijekom dana donio presudu (postala je pravomoćna) da se takve manifestacije zabranjuju za idućih 100 godina.
To je vodstvo, to narod voli, to narod poštuje i to narod nagrađuje višim natalitetom. To nama fali.
Kad narod osjeti raspašoj, nastaje nered. Kad narod osjeti vodstvo, nastaje red. U tome je sva filozofija.
Rusi imaju vrlo mali natalitethttps://www.vecernji.hr/vijesti/pani...godina-1223050
pogotovo etnički Rusi, jedino Čečeni i slični narodi tamo ostvaruju natalitet
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:43   #2134
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Usporedba sa Hrvatim u RH....BiH Hrvati tonu, jace, brze, Dakle rata pada je zadrzana. Ima ih malo vise od 370 tisuca. I padajuuuuuu....

2015 pad od 3.46%
2016 pad od 3.82%
2017 pad od 3.50%
Izvor?
Naravno nemaš jer trolaš i izmišljaš brojke stanovništva na osnovu blagoslova kuća (lol), Hrvati imaju daleko najveći fertilitet u BiH, bolje se ti brini da ti ne ode Sandžak http://sandzakpress.net/srbija-godis...pazaru-sjenici
kao što je Kosovo otišlo, a u Bosni vam je natalitet tako sheban da ste izgubili jedno Brčko koje ste u ratu temeljito očistili, i sad vam je cijeli zapadni dio RS praktički enklava okružen sa svih strana i ne može se nigdje u ni u kojem scenariju otcijepiti
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 05:40   #2135
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Stvarno, natalitet je u Rusiji skocio jer nema gay paradi?!

Bome, ja sam svoje dvoje (a budem i jos koje po svoj mogucnosti) rodila jednoj liberalnoj saveznoj drzavi. U onoj gdje se ne smije marsirati za gay prava bih valjda histerektomiju napravila. Ili jos bolje, kidnula (onako kako sam i iz Hrvatske jos davnih dana).

Pa mi je taj mentalni sklop skroz neshvatljiv.
Pitam se misle li ljudi ovdje da su ta ekstra djeca nastala jer su homoseksualci kad su im zabranili parade odjednom odlucili da ce roditi, ili misle da hetero ljudi gledaju paradu pa vele "vidi pedera, nebum ja djecu pravio".
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:50   #2136
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pitam se misle li ljudi ovdje da su ta ekstra djeca nastala jer su homoseksualci kad su im zabranili parade odjednom odlucili da ce roditi, ili misle da hetero ljudi gledaju paradu pa vele "vidi pedera, nebum ja djecu pravio".
Dobro je poznata cinjenica da u drustvu koje tolerira homoseksualce hetero muskarci zive u konstantnom stanju stresa i straha za svoj anus pa im je i fertilnost manja
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:38   #2137
Quote:
Noricum kaže: Pogledaj post
Rusi imaju vrlo mali natalitethttps://www.vecernji.hr/vijesti/pani...godina-1223050
pogotovo etnički Rusi, jedino Čečeni i slični narodi tamo ostvaruju natalitet

Nisi u pravu.

Rusija

1990. 1,988,858 rođenih
1993. 1,378,983 rođenih
1999. 1,214,689 rođenih
2000. 1,266,800 rođenih

Dakle, iz ovoga možemo vidjeti posljedice liberalne Jeljcinove vladavine. Pad nataliteta 35%. Zašto? Jer narod nije vjerovao u budućnost države. U njenu esenciju i smisao. Zašto biti Rus kad mogu ići u originalnu zemlju stvoritelja liberalne ideje koja vlada u mojoj zemlji - Ameriku.
Zašto biti Hrvat ako vladajuću hrvatsku ideju nakon Tuđmana(hrvatskog Putina), liberalnu, usmjerenu na pozicioniranje Hrvatske kao slabije kvalitetne zemlje, slabije kvalitetnog naroda mogu potražiti u Njemačkoj, Irskoj ili SAD-u? I mnogi su to učinili...

Možeš i primjetit rast od 50 000 sa 1999. na 2000. To je posljedica vjere u novo doba s dolaskom Putina i nade u bolju budućnost.

2012. 1,902,084
2013. 1,895,822
2014. 1,942,683
2015. 1,940,579
2016. 1,888,729
2017. 1,689,884

Dakle u 12 godina Putinove pro-ruske, anti-liberalne vladavine vratili su se na razdoblje prije raspada SSSR-a. Usljedile su sankcije, jer Rusija se voli kad je slaba, nije dobro da je jaka i da u međunarodnoj areni postoji kao subjekt povijesti, a ne objekt nad kojim se povijest izvršava, poput Hrvata.

Pad o kojem se govori u tekstu Večernjeg lista s 2016. na 2017. izravna je posljedica liberalne(pro-zapadne) Jeljcinove vladavine u kojoj je bilo poželjnije govoriti engleski nego ruski, (kako hrvatski mediji hvale niskokvalitetnu betu Plenkovića kako u EU paralmentu govori 5 jezika), budi sve, samo ne budi to što jesi. Putin dakle sada treba riješavati posljedice liberalne Jeljcinove vladavine, dok će zapadni mediji to koristiti kao podlogu za ovakve spin naslove.

Istodobno zapadne zemlje i SAD idu na zamjenu stanovništva. Tj. stanovništvo će u budućnosti činiti crnci, Arapi, latinoamerikanci.

U krivu si i kad kažeš da su Čečeni i ostali kavkaški narodi odgovorni za rast nataliteta, Čečena u Rusiji ima oko milijun. Informiraj se.

Liberalizam je na izdisaju. Napravili su veliki nered i po svojoj definiciji su beta kvalitete...

Razmisli.

inisvinis78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:07   #2138
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Stvarno, natalitet je u Rusiji skocio jer nema gay paradi?!

Bome, ja sam svoje dvoje (a budem i jos koje po svoj mogucnosti) rodila jednoj liberalnoj saveznoj drzavi. U onoj gdje se ne smije marsirati za gay prava bih valjda histerektomiju napravila. Ili jos bolje, kidnula (onako kako sam i iz Hrvatske jos davnih dana).

Pa mi je taj mentalni sklop skroz neshvatljiv.

Ti si ih rodila jer si odselila u Ameriku i vjeruješ da su američke liberalne vrijednosti, zapravo svijetske(univerzalne) vrijednosti ili?

Imaju li druge zemlje pravo da budu drukčije?

Cijela tvoja obećana zemlja Amerika sazdana je od useljenika kojima su "zajamčena prava". Smiješ odabrati između Pepsija i Coca Cole....pa odaberi.
inisvinis78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:36   #2139
Lol, kako se lijepo slinjenje nad diktaturom umanjuje u "antiliberalizam"...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:49   #2140
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Lol, kako se lijepo slinjenje nad diktaturom umanjuje u "antiliberalizam"...
Da, objektu nad kojim se povijest događa. Visokokvalitetan si, što se vidi po broju 20 355.
inisvinis78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.