Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 04:08   #41
Odjave u RH prije odlaska van

Novi clanak:

http://net.hr/danas/hrvatska/rade-va...znih-obveznika

RADE VANI, A POREZ PLAĆAJU HRVATSKOJ: Evo kako se ispisati iz registra hrvatskih poreznih obveznika

Emigranti moraju regulirati svoj porezni status kako ne bi morali plaćati dvostruki porez.
Naime, hrvatska Porezna uprava nakon ulaska u Europsku uniju razmjenjuje sa svim državama članicama podatke o dohocima koje državljani ostvaruju u inozemstvu. Novija generacija emigranata morat će napraviti određene regulacije u svom poreznom statusu kako se ne bi dogodilo da porez moraju dvaput plaćati, piše Večernji list.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 11:14   #42
Pozdrav ekipa,

jedno mucno pitanje:

Jeste li se vi svi (koji ste otisli iz HR nakon 2013) vec 'odjavili' u Hrv Mupu da zivite i radite u UK, posto ja nazalost nisam.

Donedavno sam jos uvijek radila za Hrvatsku firmu 'od doma', te nisam bila u mogucnosti, pa mi treba konkretan savjet od nekoga tko je prosao slicno:

Da li se odjaviti sa danasnjim datumom (i da li Hrv Mup moze ikako saznati moj tocan datum dolaska u drugu zemlju, u ovom slucaju UK)

ILI se odjaviti sa datumom stvarnog dolaska u UK (sto bi vjerojatno moglo rezultirati nekom kaznom ili naplatom poreza u HR)?

Prestrasilo me sad ovo sto se provlaci po Hrv novinama! Yikes!

Hvala puno!
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:34   #43
Quote:
pertla kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

jedno mucno pitanje:

Jeste li se vi svi (koji ste otisli iz HR nakon 2013) vec 'odjavili' u Hrv Mupu da zivite i radite u UK, posto ja nazalost nisam.

Donedavno sam jos uvijek radila za Hrvatsku firmu 'od doma', te nisam bila u mogucnosti, pa mi treba konkretan savjet od nekoga tko je prosao slicno:

Da li se odjaviti sa danasnjim datumom (i da li Hrv Mup moze ikako saznati moj tocan datum dolaska u drugu zemlju, u ovom slucaju UK)

ILI se odjaviti sa datumom stvarnog dolaska u UK (sto bi vjerojatno moglo rezultirati nekom kaznom ili naplatom poreza u HR)?

Prestrasilo me sad ovo sto se provlaci po Hrv novinama! Yikes!

Hvala puno!
Pitaj u nadleznom konzulatu, mislim da se mozes i kod njih privremeno odjaviti.
Ili ako ces uskoro u HR, odes u nadlezni MUP i tamo se privremeno odjavis.
Kazna te mislim sleduje samo ako te policija provjerava, moguce i pri ulasaka u HR. A i tu ako te provjere i pitaju jesi li se odjavila, kazes da se nisi odjavila i da ti je to namjera dolaska u HR i da ces odmah rijesiti.
U najgorem slucaju je kazna 500 HRK.
Za naplatu poreza zbog neodjave nisam cuo.
Uglavnom ces pri odjavi morati ponijeti neki dokument iz UK o prijavi prebivalista.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:19   #44
Hvala puno!

Najvise me muci ovo dvostruko oporezivanje, ne zelim da mi Porezna naplati neki porez na dodatni (inozemni) dohodak (ako ga tako uzimaju), za ovo sto sam radila u UK, a nisam se odjavila iz Hr poreznog sustava!
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 03:22   #45
Quote:
pertla kaže: Pogledaj post
Hvala puno!

Najvise me muci ovo dvostruko oporezivanje, ne zelim da mi Porezna naplati neki porez na dodatni (inozemni) dohodak (ako ga tako uzimaju), za ovo sto sam radila u UK, a nisam se odjavila iz Hr poreznog sustava!
I kak ce to tebi porezna naplatiti kaznu? Sjest ce na tvoj uk racun u banci i time si naplatit vlastito potrazivanje?

silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 03:01   #46
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
I kak ce to tebi porezna naplatiti kaznu? Sjest ce na tvoj uk racun u banci i time si naplatit vlastito potrazivanje?

Slažem se s ovim, nema načina da ti naplate ako ne posjeduješ ništa u RH.
Taj novac nisu zaradili i ne zaslužuju ga. Da postoje mogućnosti u RH, ljudi ne bi selili u inozemstvo, već bi ostajali i radili u Hrvatskoj i plaćali porez. Ovako, ne, taj novac nije njihov.

Post o potrebnim odjavama http://www.selimuirsku.com/2016/12/1...a-iz-hrvatske/
greenerworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:10   #47
pozdrav,
uskoro se selim iz hr neko vrijeme pa me zanima par stvari, što se dešava ako imamo tu nekretninu na cijoj samo adresi prijavljeni i ako se odjavimo privremeno iz hr a imamo obrt tu koji je u ortakluku!? Da li trebam svoj dohodak iz strane države tu prijavljivati kao ukupni dohodak obrta ili uslučaju da ga se riješim jel i dalje moram prijaviti to tu? jeste se vi odjavljivali s porezne i hzzoa jer vidim da se to treba napraviti? koliko ne znam hocu li ostajati duže od god i koliko cu na početku to ništa ne bi radio pa bi onda slj put prilikom dolaska rijesio papire ako se ispostavi da ostajem dulje od 1 god.
LP
indieman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:48   #48
privremena odjava prebivališta

Da li osoba koja ima ugovor na neodređeno u inozemstvu može da se privremeno odjavi iz Hrvatske. Išao sam u MUP i traže mi dokaz o zaposlenju u inozemstvu da bi se privremeno odjavio. Meni je ugovor na neodređeno i to otprije 5 god pa se bojim komplikacija?
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:08   #49
Godinu dana nakon:i jesi imao komplikacija?kak je završilo?
Kod tebe se desio mali zajeb u koracima🤭.
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:13   #50
sta njih briga jel ti radis ili ne radis?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:05   #51
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
sta njih briga jel ti radis ili ne radis?
Zato jer si porezni obveznik u RH i žele da platiš razliku u porezu. Ja sam dobio placu za 11 i 12 mjesec i nisam platio ništa poreza na to. Ako porezna sazna mogao bi im biti dužan oko 1500 eura.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:47   #52
nisam nikakav porezni obveznik RH...

radim i zivim u aut i tu placam porez...to je to...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:50   #53
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
nisam nikakav porezni obveznik RH...

radim i zivim u aut i tu placam porez...to je to...
To nije do tebe nego do porezne. Samo zato jer nisi više u RH ne znaci da nisi porezni obveznik tamo.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:03   #54
ako nemas ni obitelji,ni nekretnine, niti bilo sta u svom posjedu,a ni nista sto te i najmanje veze onda sigurno nisi nikakav porezni obveznik...
vec razglabljano i objasnjeno milijun puta...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:03   #55
i mene uskoro ceka slicno, ja sam otisao prije 5 g, a zena kad je dolazila s klincima je isla na mup pitat kakvu odjavu da napravi pa joj je gospoda rekla da ne treba nista

sad kad dodem u hr bit ce zanimljivo kad krenem radit privremenu odjavu
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:28   #56
Javi kako je prošlo.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 16:38   #57
Pozdrav, zanima me ako netko ima kakve novosti na ovu temu? Ja sam bila u Zg Poreznoj sad pocetkom 3mj, pa su mi rekli da moram dobiti Tax Residency Certificate od UK HMRC-a (koji se dobiva za double taxation), nisu prihvatili potvrdu da sam trenutno porezni rezident u UK i uz sve ostale dokumente koje imam, da posaljem postom.

Mislite da ce prihvatiti kopije dokumenata? I na Engl ili Hrv?

Thanks!
P.
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:36   #58
ma ko ih je*e!


država rh te otjerala i sad da joj još nosiš nekakve papire
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:34   #59
uz trajnu odjavu prebivališta (netreba mi osobna) jel se jos šta treba odjaviti/ažurirati ako nemamo nikakve imovine na sebi..porezna, zdravstveno?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 17:57   #60
blizi se datum odlaska u HR, papirologija za odjavu boravista spremna, e sad ono kaj me muci je odjava s porezne

gledam malo ovaj TI obrazac, i mislim si dobro da me ne traze i broj bankovnog racuna i zadnjih 12 izvoda

jel netko to radio, pa ima osobno iskustvo/savjet sto i kako?

sta ako to ne napravim? koliko vidim hrvatska ima ugovor o izbjegavnaju dvostrukog oporezivanja s zemljom di sam sad, dakle sto lose mi se moze desiti ako to ne napravim?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.