Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 16:29   #161
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
oprosti, o kojoj ideologiji pričaš, posebno o potrebi prikrivanja te ideologije?

je li to borba protiv nacista sad postala ideologija koja još k tome i treba da se stidi tog što jeste i da ne snima filmove?

za ostatak ekipe, samo navalite s raspravom, bojala sam se da tema ne odumre nakon inicijalne pljuvačine

@androlog je odlično zapazio neke stvari , osobito ono o stanovanju iznad kina i pretakanju fantazija iz njega u elisinu glavu (ili obratno?)

Ma te insinuacije kontra Rusa su čisti idiotizam. Sama ideja da se 2017 godine Hollywood i dalje bavi tematikom hladnoratovskim igrama iz 70-tih nema veze sa mozgom.
Rusi i kontrašpijunaža su poslužili prezentaciji retro ugođaja vremena europskog štiha. Prostorije su premale za američki standard. Zapuštene ali bogate detaljima. Kupaona je stara i zakržljala, svjetlo nikakvo.
Feeling da se radi o 70-80-tima negdje u Njemačkoj.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:07   #162
Meni se film, kako napisah, nije dopao.

Dopada mi se andrologova interpretacija, pak.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:53   #163
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Meni se film, kako napisah, nije dopao.

Dopada mi se andrologova interpretacija, pak.
Zavodljiva je njegova interpretacija, što više govori o potrebi za nadom i optimizmom, nego o samom filmu
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:13   #164
Film dobiva nekoliko kipića, pazite šta vam kažem.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:53   #165
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Film dobiva nekoliko kipića, pazite šta vam kažem.
Bogme si bacio smjelu prognozu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:01   #166
Hazarderski.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:11   #167
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Film dobiva nekoliko kipića, pazite šta vam kažem.
Lako je tebi kad imaš neke insajderske informacije.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:25   #168
Pa može dobit ove manje bitne kipiće, kao i neki filmovi prethodnih godina.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:32   #169
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ironično je onda da onaj koji slijepo slijedi religiju, dakle negativac filma, Strickland (ako se ne varam u filmu citira i Bibliju), kao uostalom i Amerikanci općenito, koji se kite religijom i potenciraju je, ne uviđa značaj tog duhovnog sjedinjenja, naprotiv, oponira mu žestoko. S druge strane, pak, pripadnik kolektiva koji se protivi dogmi religije (Sovjeti, dr. Hoffstetler) je taj koji, ironično, pomaže protagonistkiji pri oslobođenju bića, odnosno njezinom sjedinjenju s istim.
da, tako sam i ja shvatio. strickland predstavlja taj nacionalni, krv i tlo, pristup tumačenju religije, popularan i kod nas. del tora definitivno ovdje zanima široki spektar tema. jako šaroliki likovi.

super je scena kada elisa rukama opisuje kako funkcionira mehanizam 'božjeg' kurca. ne znam gdje je još svetogrđe na filmu prikazano tako slatko i seksi.

što se tiče madisona, titanika, 50 nijansi...jel vi ljudi gledate išta osim holivudskih prosera? eto onaj već treći post zaredom nariče kako ga značenja ne zanimaju.
zašto ne uspoređujete 'the shape of water' s del torovim sunarodnjakom reygadasom i njegovim 'battle in heaven', npr? to bi bila puno zanimljivija rasprava.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:40   #170
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
da, tako sam i ja shvatio. strickland predstavlja taj nacionalni, krv i tlo, pristup tumačenju religije, popularan i kod nas. del tora definitivno ovdje zanima široki spektar tema. jako šaroliki likovi.

super je scena kada elisa rukama opisuje kako funkcionira mehanizam 'božjeg' kurca. ne znam gdje je još svetogrđe na filmu prikazano tako slatko i seksi.

što se tiče madisona, titanika, 50 nijansi...jel vi ljudi gledate išta osim holivudskih prosera? eto onaj već treći post zaredom nariče kako ga značenja ne zanimaju.
zašto ne uspoređujete 'the shape of water' s del torovim sunarodnjakom reygadasom i njegovim 'battle in heaven', npr? to bi bila puno zanimljivija rasprava.
Nigdje u filmu nisam primjetio religijski motiv ikoga. Rusi su djelovali isključivo kgb. Ne znam otkud ste izvukli taj motiv!?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:05   #171
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
što se tiče madisona, titanika, 50 nijansi...jel vi ljudi gledate išta osim holivudskih prosera? eto onaj već treći post zaredom nariče kako ga značenja ne zanimaju.
zašto ne uspoređujete 'the shape of water' s del torovim sunarodnjakom reygadasom i njegovim 'battle in heaven', npr? to bi bila puno zanimljivija rasprava.
Ajde ne pizdi. Mi smo jadni u potrazi za emotivnom identifikacijom, istu ne nalazimo ovdje, a bogami ni na susjednoj temi, banalno sve skupa, da te gospe sačuva. Usudili smo se protiviti njegovoj svetosti del Toru, i što nas dočeka, moralna superiornost?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:07   #172
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
mislim trebo, navodiš mi 'mostove župe madison' kao primjer filma sa ženskim glavnim likom, filma u kojem clint eastwood glumi fotografa (a sam je redatelj filma) koji stalno snima streep, i ako dosad nije jasno, njegov lik je tu fokalizator, iz njegove perspektive gledamo na ženski lik.
eventualno 'titanic' prolazi, ali tu je junakinja predvidivo na kraju 'kažnjena', pa se ne uklapa u protagonista kakvog sam opisivao.
elisin lik zaista jeste rijetko viđen na filmu, naročito mainstream spektru proizvodnje.
Blebnuo si i sad se izvlacis glupostima.
Pa s kim ce se zenski lik seksat i na koncu zaljubit ako nema muskog para u filmu, gej filmovi nisu ukljuceni. Glavni lik Palka sama na svijetu?

Svaki film je pretezno i od muskog redatelja, znaci li to i da gledamo svaku zenu kroz iskrivljenu vizuru i da se zenski likovi trebaju nekako ekstrapolirati na platno?

Namjerno sam navela mainstream filmove jer su doprli do masa i tako potvrdila poantu o seksualnim zenama koje vole, ti kao pravi filmosnob domisljas da je to junk.

I ti sa tim 'treba' nastupas zeni dok analiziras zene i njihovu ulogu u kinematografiji?
Sve bolje i bolje.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:19   #173
u 'mostovima župe madison' glavni lik je muškarac i iz njegove perspektive pratimo priču. u 'obliku vode' glavni lik je žena i iz njene perspektive pratimo ovu priču. jel sad jasnije kakve sam primjere tražio, bog ga jebo?
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:35   #174
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nigdje u filmu nisam primjetio religijski motiv ikoga. Rusi su djelovali isključivo kgb. Ne znam otkud ste izvukli taj motiv!?
spoiler

pa spominje se da su stvora štovali kao boga u amazoniji, od kuda su ga dovukli. potom imaš scenu gdje strickland raspravlja o tome. na kraju kada ucmeka stvora, a ovaj oživi, kaže kako je zaista bog.

tu je i završni citat, koji je meni zvučao u religijskom tonu, iako ne znam od kuda je.

Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Usudili smo se protiviti njegovoj svetosti del Toru, i što nas dočeka, moralna superiornost?
nigdje se niti ne pozivam na autoritet njegova opusa. ok je da ti se ne sviđa. meni je pola njegove filmografije bezveze, ok je i to.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:59   #175
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post

Dopada mi se andrologova interpretacija, pak.

I meni se sviđa ta analiza, pa mi je sad malo krivo što sam nakon sat vremena otpisao film.

Samo nisam siguran koliko su autori baš išli svjesno u to. Malo mi je prepametno za Del Toroa i scenaristicu Divergenta.


Quote:
androlog kaže: Pogledaj post

pa spominje se da su stvora štovali kao boga u amazoniji, od kuda su ga dovukli. potom imaš scenu gdje strickland raspravlja o tome. na kraju kada ucmeka stvora, a ovaj oživi, kaže kako je zaista bog.
Inače, zar ne implicira kraj da je ona u stvari cijelo vrijeme bila ista vrsta kao i on (ili bar neki hibrid)? Nekako su hintovi bili bacani u tom smjeru (pronašli su je negdje kao siroče, zapravo je imala škrge a ne rane itd.). Ako je tako onda ova teza o sjedinjenju s bogom, baš - ispričavam se na dosjetci - ne drži vodu.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:46   #176
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
spoiler

pa spominje se da su stvora štovali kao boga u amazoniji, od kuda su ga dovukli. potom imaš scenu gdje strickland raspravlja o tome. na kraju kada ucmeka stvora, a ovaj oživi, kaže kako je zaista bog.

tu je i završni citat, koji je meni zvučao u religijskom tonu, iako ne znam od kuda je.
Upravo tako.
A citat je navodno od jednog pjesnika iz 13. stoljeća.

Citat iz filma:
"Unable to perceive the shape of you
I find you all around me.
Your presence fills my eyes with your love.
It humbles my heart.
For you are everywhere."

U suštini to odražava duhovnu spoznaju "Boga u svemu". Voda kao metafora za Boga, bezuvjetnu, nesebičnu, čistu ljubav. Baš kao što kažeš, voda ne diskriminira niti pravi razlike. Bog također nema oblika i posvuda je. Također nema diskriminacije, ljubav prema svemu. Protagonistkinja se tim sjedinjenjem s vodom, odnosno njezinim antropomorfiziranim oblikom, u biti sjedinjuje s Bogom u nesebičnoj, idealnoj, savršenoj ljubavi.

The song... :-)
The Shape of Water - You'll Never Know (Soundtrack)
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:53   #177
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Baš kao što kažeš, voda ne diskriminira niti pravi razlike.
Što točno znači da voda ne diskriminira i ne pravi razlike? Mislim, nasuprot zraku ili tlu? Zrak i tlo diskriminiraju i prave razlike?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:02   #178
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
što se tiče madisona, titanika, 50 nijansi...jel vi ljudi gledate išta osim holivudskih prosera?
Ne, kad su holivudski proseri zakon.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:07   #179
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Što točno znači da voda ne diskriminira i ne pravi razlike? Mislim, nasuprot zraku ili tlu? Zrak i tlo diskriminiraju i prave razlike?
Pa da, u biti isto se može reći i za zrak i vakuum. No voda pak može imati takoreći i vidljivi oblik (poprima vidljiv oblik onoga u čemu je), a istovremeno ga ni nema. I mi se primjerice sastojimo od oko 70%-80% vode (ne zraka). Dakle, na izvjestan način i mi smo "oblici vode".
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 00:16   #180
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Inače, zar ne implicira kraj da je ona u stvari cijelo vrijeme bila ista vrsta kao i on (ili bar neki hibrid)? Nekako su hintovi bili bacani u tom smjeru (pronašli su je negdje kao siroče, zapravo je imala škrge a ne rane itd.). Ako je tako onda ova teza o sjedinjenju s bogom, baš - ispričavam se na dosjetci - ne drži vodu.


u jednom trenutku se spomene da su joj prerezali glasnice dok je bila beba. rane vizualno asociraju na škrge, ali mislim da ne ide dublje od toga. ona je fizički ipak čovjek. stvor je doduše prikazan kao nekakav hermafrodit.

što se tiče del tora i pameti, čovjek navodno ima eidetsko pamćenje, pa ti vidi
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.