Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 16:30   #41
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne nego na temelju tlaka u railu i vremenu otvorenosti injektora.
...ma nekako bi mi bilo logično da kad prebaciš na plin, kompjuter samo pokaže 15/20% veću potrošnju nego na benzin i količinu plina umjesto benzina....pa to nebi trebalo biti problem napraviti, a recimo da bi još uvijek bilo relativno točno...
Na kraju, i na plinskom uređaju imaš tlak raila, podtlak u usisu i vrijeme otvorenosti injektora....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:45   #42
A dali ECU to zna? Jel signal tlaka sa plinskog raila stigne do ECU-a? Ili plinski ECU jednostavno produlji vrijeme otvorenosti plinskog injektora u odnosu na benzinski i to je to ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:46   #43
1.0 motori su bili smece prije 20 godina a i sada su. Ta cuda su se jedva vukla po cesti a trosila su kao duplo jaci auti.
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Istina. Samo nakon 200km takve vožnje u njemu nisi mogao nikoga čuti par minuta. O potrošnji da i ne govorim.

Corsa je pri 130km/h na 3100 okretaja uz potrošnju manju od 7L.
Moj benzinac 140 ks trosi manje, oko 6, na 130kmh je na 2400 okretaja. A novi turbo motori trose jos manje.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:40   #44
Interesantno kako se po forumu.hr sere po maloj kubikaži sadašnjih benzinaca.

Pogledajte postove iz npr. 2004-2007 kad su se počeli raditi dizeli od 1.3-1.6 bila je ista pljuvačina da će se ti motori raspasti u roku 100000km jer dizel ne valja ako nema bar 2500 kubika.
Danas svi prihvaćaju dizele male kubikaže kao nešto normalno i uopće ne raspravljaju o trajnosti.

Isto će se desiti i s benzinskim trocilindrašima
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:51   #45
Ovo što sam pisa da moj 1.4 8v star 17 godina troši oko 7,5L nije puko naklapanje. Potaknut brojnim napisima da su tvornički podaci o potrošnji frizirani pozabavi se mojom potrošnjom koja je deklarirana na 7.3L. Znam da sam se iznenadio točnosti podataka, sad ne znam jeli bilo dec ili dva više. Znači ista potrošnja kao ovi moderni mlinci koji se reklamiraju kao čuda tehnike što moj 1.4 uvijek ima zalihe snage a i lipše ga je malo i čuti.....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:58   #46
ja sam kupio dizela jer nije bilo u ponudi benzinac sa 4 cilindra...
a žena je kupila benzinca sa 3 cilindra zbog boje.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:04   #47
Mene više fascinira sranje oko potrošnje - MOJE pretpotopno govno troši upola manje od tog novog sranja. Da, kak ne.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:21   #48
0,9tCe je turbo benzinac (ili kod mene turbo benzin/plin). Ja imam u svom Sanderu baš taj iz prvog posta koji se ugrađuje i u Logane MCV, s tim da je moj manualac a ne automatik. Naime ne možeš uzeti kombinaciju tvornički ugrađene plinske instalacije i automatskog mjenjaća. Moje iskustvo s njim je iznenađujuće pozitivno. Poprilićno startan motor i u vožnji dosta ujednačen u radu. U leru se malo osjeti da je rijeć o 3 cilindra, najviše dok se ne zagrije. Dosta dobro podnosi i opterečenja. Ljetos me jako ugodno iznenadio kad smo s njim išli na more. Tročlana obitelj s opremom za kampiranje koja uključivala i mali hladnjak. Dakle auto pun ko češ plus na krovu kutija s 4 putne torbe i sitnicama od 430 litara). Ne da nije imao problema s opterečenjem nego sam autoput prevozi na limitatoru radi kutije na krovu. Nazat smo odlučili starom cestom i ni tu nije pokazivao nekakav nedostatak snage. MAx brzina od 165 km/h je elektronski limitirana (isprobano) jer sam Sandero nije baš vozilo sportskih performansi (niti je zamišljen da to bude). Potrošnja mu je u skladu s načinom vožnje. Dakle od 6 litara normalne vožnje pa do 9 kad me primi autoput pa svaki dan provedem 40 od 60 km na 15ko-160 km/h na tempomatu.
Uglavnom za jedan motor 0 90 kubika i tri cilindra iznenađujuće živahna mašinica.

I još jedna napomena. Imao sam priliku jedan dan voziti dizel verziju Sandera na istoj relaciji na kojoj sam najčešće sa svojim 0,9tCe. Ovaj tCe je znatno živahniji i ugodniji za vožnju i njegovih 160km/h nije elektronski limitirano nego on jednostavno ne ide dalje jer nema snage i gotovo.
Plus dodatak da Laureat oprema i svi dodaci vrijede svaku kunu. Ovaj zamjenski dizel je bio osnovna oprema + radio. To ne da je golo, nego je goloooo. Puno slabiji tapacirung i presvlake, i nema čega nema. Nema čak niti ručke na vratima (one kose za koju se uhvatiš kad recino zatvaraš vrata ili sl. Jebate, ja zamahnem onako napamet da zatvorim vrata i ruka prođe kroz zrak, reko koji k... kado ono nema ručke
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link

Zadnje uređivanje kerbi : 27.11.2017. at 19:41.
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:35   #49
Apropo uvoznika. Nije Renault-Nisan Hrvatska baš jao ozbiljan zastupnik. Evo mojih doživljaja za koje su oni odgovorni.
Konfigurator dodatne opreme se reklamira na stranicama još od prije nove godine a do dana današnjeg ne radi nikako (nema ni popis vozila nego nekakvog logija a ostali se vode kao test 1,2,3).
Odnose s svojim zastupnicima prebacuje na kupce, pa nakon što platiš dobiješ svoj auto s probnim tablicama ali bez deklaracije o sukladnosti koja stiže kod zastupnika nakon što zastupnik uplati RN-Hrvatska i to poštom, ukratko sa min 4-7 dana zakašnjenja, pa ti je izbor ilivoziti na probnim ili ostaviti auto u salonu nakon uplate dok ne stigne ta izjava.
Dacija asistent je ugovor s HAK-om, ali bez da su ih opremili prikladnom dijagnostikom pa njihova pa imaš sitauciju da ti na asistenciju dođe hakovac koji uopće ne može očitati ništa i nezna što bi ti rekao. To nebi bilo čudno, no niti servise baš ne updatiraju s aktualnim verzijama softvera pa sam ja imao situaciju da mi servis nakon obavljenog servisa nije mogao poništiti servisni interval nego sam se morao vračati nakon par dana kad su nakon prijave servisa Renaultovoj službi da ne mogu poništiti servisni interval skužili da servisi imaju zastarjele softvere i poslali im informatičare s novom verzijom. U obranu servisa mogu reći da su si maksimalno dali truda pa su mi bez imalo problema osigurali zamjensko vozilo koje sam mogao podignuti na povratku s posla i vratiti sljedeći dan, kad su sredili taj interval (naravno grtis) uz ispriku i besplatno pranje auta u svojoj praonici (je sitnica, ali se cijeni).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:05   #50
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
0,9tCe je turbo benzinac (ili kod mene turbo benzin/plin). Ja imam u svom Sanderu baš taj iz prvog posta koji se ugrađuje i u Logane MCV, s tim da je moj manualac a ne automatik. Naime ne možeš uzeti kombinaciju tvornički ugrađene plinske instalacije i automatskog mjenjaća. Moje iskustvo s njim je iznenađujuće pozitivno. Poprilićno startan motor i u vožnji dosta ujednačen u radu. U leru se malo osjeti da je rijeć o 3 cilindra, najviše dok se ne zagrije. Dosta dobro podnosi i opterečenja. Ljetos me jako ugodno iznenadio kad smo s njim išli na more. Tročlana obitelj s opremom za kampiranje koja uključivala i mali hladnjak. Dakle auto pun ko češ plus na krovu kutija s 4 putne torbe i sitnicama od 430 litara). Ne da nije imao problema s opterečenjem nego sam autoput prevozi na limitatoru radi kutije na krovu. Nazat smo odlučili starom cestom i ni tu nije pokazivao nekakav nedostatak snage. MAx brzina od 165 km/h je elektronski limitirana (isprobano) jer sam Sandero nije baš vozilo sportskih performansi (niti je zamišljen da to bude). Potrošnja mu je u skladu s načinom vožnje. Dakle od 6 litara normalne vožnje pa do 9 kad me primi autoput pa svaki dan provedem 40 od 60 km na 15ko-160 km/h na tempomatu.
Uglavnom za jedan motor 0 90 kubika i tri cilindra iznenađujuće živahna mašinica.
koliko si kilometara si napravio do sada?
6 do 9 litara plina? sounds good
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:16   #51
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
koliko si kilometara si napravio do sada?
6 do 9 litara plina? sounds good
Trenutno oko 21 000

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:26   #52
Ima tu svačega.
Recimo 3 cyl na samrtu radi bolje nego 3 cyl na up u(treskavo).
Ali nije ni smart cvijeće jer ima turbo,a taj turbo koliko god dobar bio ima svoj lag.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:51   #53
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
u firmi smo imali svojevremeno audi sa 1.0 TFSI sa 115 PS. Dok mi kolega nije reka nisam uopće znao da je taj motor i da ima 3 cilindra. Radi savršeno uglađeno, vuče ka budala do nekih 120 km/h, poslije ide malo sporije no bez problema ide do 160 km/h, a sigurno i više jer se vrti do 8.000 okretaja. potrošnja je fascinantna - oko 5 litara benzina mješovito. daklen, ovo je motor koji bi moglo voziti 95% vozača s obzirom na vožnju po gradu, malu kilometražu i slično...
Iskreno sumnjam u 8000 okretaja, obzirom da velika većina tih motora max snagu ima na oko 5500 okretaja, a crvene se na 6000 ili 6500 okretaja. Naravno, na ploči možeš napisati i 12000 okretaja, ali ako ga toliko zavrtiš
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:01   #54
dosta sam zadovoljan sa pozitivnim feedbackom vlasnika, našao i dosta dobrih recenzija...
Mislim da ću se upustiti u avanturu sa 900 kubika, pa šta bog da
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:02   #55
amen
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:08   #56
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Iskreno sumnjam u 8000 okretaja, obzirom da velika većina tih motora max snagu ima na oko 5500 okretaja, a crvene se na 6000 ili 6500 okretaja. Naravno, na ploči možeš napisati i 12000 okretaja, ali ako ga toliko zavrtiš
0,9tCe 6500 i blokada. Jebiga ja moram isprobati sve na svojim autima Isprobano u 3 jer u 4 prije dođe do max brzine nego blokade
Isprobano jednom i poslije nisam to pokušavao ponovno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:28   #57
Ma i taj ima blokadu, ne može se vrtiti do 8000 okretaja.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:18   #58
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
To ne da je golo, nego je goloooo. Puno slabiji tapacirung i presvlake, i nema čega nema. Nema čak niti ručke na vratima (one kose za koju se uhvatiš kad recino zatvaraš vrata ili sl. Jebate, ja zamahnem onako napamet da zatvorim vrata i ruka prođe kroz zrak, reko koji k... kado ono nema ručke
Hm ako nema one rucke koje ima na Laureatu, gdje onda uopce primis vrata na Ambiance da ih zatvoris? Naime prva verzija Logan I/Sandero je imala u osloncu za ruke na vratima kao udubinu koja je glumila i mjesto gdje stavis prste da zalupis vrata. Ovaj novi to nema - ako nema ruckice - kako da ih zatvoris uopce? Ne mora biti fake carbon fiber kao Laureate moze biti gruba plastika ali bez ruckice?

https://burza.com.hr/static/oglasi/d...09-g-40516.jpg

Na ovoj slici gore se vidi na vratima udubina za primiti prstima prve generacije Logan/Sandero.

Da li u ovoj Ambiance umjesto ruckice imas ovu rupu za primiti?

http://thefuriousengineer.com/wp-con...615_edited.jpg


Usput za tce90 bi samo rekao da malo losije grije od prijasnjih motora vece kubikaze. Zagrije on, no nije sauna kao 1.6 16V sto je grijao.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:52   #59
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Trenutno oko 21 000

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
jel se pali na plin ili na benzin? kad se prebaci na plin?
gt3 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:10   #60
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Moj benzinac 140 ks trosi manje, oko 6
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.