Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 15:24   #81
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa koliko on to misli voziti??? 20 ili 30 g kad se s 10 000 km lagane vožnje godišnje boji trajnosti motora?
Pa eto to mi ekipa nije jasna. Ne uzimaju nesto sto je good enough sa inzinjerskog stanovista nego bi ne znam sto. To sto ce karoserija biti u losem stanju, limarija, unutrasnjost, tkanine, plastika, ovjes, ma sve zivo - bitno je da motor prede preko 30 godina. Kaj to ono kupis auto kada se zaposlis pa sa istim odes i u penziju I jos je i unucima dobar koji su nedavno polozili.

I tako cesto ekipa kupuje razno razne stvari koje su engineered da budu heavy duty aka. profesionalnu upotrebu a oni ih tako ne koriste no visestruko to plate - bez neke upotrebe mozga.

Moj drugi auto ce imati sada 2 godine i ima 17 tisuca km. Znaci 8500 godisnje. Dok on dodje na 100...bit ce 2026 godina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:25   #82
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Sve je to isto, neki manje vibriraju ili su tiši.
Ha mozda neki ima konstrukcijsku gresku koja ce se tek pokazati kada se bude vozio u vecem broju i na vecim kilometrazama.

Kao sto je bilo sa 1.2 TSI kada se pojavio.

Za Ford i Renault - oni su se dokazali. Za druge jos nitko ne moze to tvrditi. Budemo znali za par godina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:26   #83
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vrlo netocno, mozda vrijedi za neke proizvodace i modele, no nije ni priblizno standardno
imam racunalo i radi, nemam tank fopper i ne treba mi...
Kod tvorničke ugradnje nemaš nikakvi tank fooper nego je jednostavno u ECU-maknuta linija koda koja mu kaže da nešto korigira i ostavljeno samo da prikazuje ono što očita.
Majke ti kako samo dođete na takve ideje.
Dacije s tvorničkim plinom imaju zaseban softver (firmveare ili kako got) za kontrolnu ploću. E sad zašto on nema mogučnost putnog računala, vjerojatno leži u načinu kako je sam sustav integriran s ostatkom vozila ili je netko zaključio da je to Dacija i da im se ne isplati ulagati u 3 verziju firmvera koji bi znao hendlati i benzin i plin zasebno. To znaju samo oni u tvornici koji su to odlučili. Ali ovo za zaseban firmveare je iz prve ruke. To saznaš kad imaš sreću da voziš prvi isporučeni auto s tim firmvearom u Hrvatskoj pa se moraš vraćati nakon prvog servisa jer komp u servisu nije updatiran za njega
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:39   #84
kuzim
dobro, jebga, ja nemam tvornicku ugradnju
ali ako se dobro sjecam, kod astri je svojevremeno sve radilo najnormalnije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:44   #85
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vrlo netocno, mozda vrijedi za neke proizvodace i modele, no nije ni priblizno standardno
imam racunalo i radi, nemam tank fopper i ne treba mi...
Pričan o Renaultu, i to zadnjim modelima.

NE SVIMA!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:59   #86
Thumbs up

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci tvoj kolega gleda da uzme novi automobil jer spominjes Hondu 1.0 koja je nedavno na trzistu kao i Hyundai/Kia 1.0 T-GDI koji se tek nedavno kod nas poceo prodavati. Renault 0.9 tce i 1.2 tce su vec neko vrijeme na trzistu kao i Ford ecoboost a za VW 1.2 TSI je bio a sada je novi 1.0 TSI tek dosao pa jos nekih iskustava bas i nema.

No kazem, posto tvoj kolega spominje ganc nove male motore, to implicitno znaci i da hoce kupiti i novi auto iz salona sa 0km. A vozi svega 10 tisuca km godisnje. Znaci trebati ce mu 10 godina da dodje na svega 100 tisuca km! Ili 25 godina da dodje na 250 tisuca za koje su svi novi motori ajmo reci manje vise projektirani, iako traju i dulje (a neki i krace).

Uopce ne kuzim tu ekipu. Da radi 30-40 tisuca godisnje vec bi ga razumio.

A da mu odgovoris - Za Renault 0.9 i 1.2 motore - prituzaba bas i nema. Za ford ecoboost - isto. Znaci hrpetina auti ih ima i voze se i nema nekih problema odnosno afera.
1.0 TSI je nov pa ne znamo kao i Honda te Hyundai/KIA.
jako dobro rezoniranje....dakle JA mu predlažem neki novi mali turbobenzinac s obzirom na godišnju KM (čak i manje od 10kKM) i s obzirom da na posao ide tramvajem zbog nedostatka parkinga...znači Fordov u C-maxu od 125 KS ima ako sam dobro shvatio?! rekao sam mu da ako uzme novoga, sljedećih 15 godina ne bi trebao imati većih problema, uz redovno održavanje...e sad jel bih dao ruku u vatru za tu izjavu
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:44   #87
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa i na tom bar graphu opet je na 1.5 motoru na vecoj vrijednosti na pocetku na 80 kmh nego na 1.0 motoru na istoj brzini.
Neko vrijeme se vozi u nizoj brzini, kada presalta u najvisu onda se vidi prava potrosnja. Da nije u optimalnoj brzini vidi se po okretajima, plus ima lampicu koja daje znak da treba saltati.
Ovdje treba objasnjavat kao djeci u vrticu
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:45   #88
1.0 Ecoboost je na tržištu oko 5 godina, u početku (2012, 2013) su imali problema sa otkazivanjem turbina i pregrijavanjem motora zbog gubitka antifriza, kasnije je to sve riješeno i koliko vidim drugih problema nema.

Moj 1.0 125 u Focusu je na 22.000km i jako sam zadovoljan s njim, ne troši puno, tih je i dobro ide. Nema vibracija i neugodne trešnje, većini kad sam rekao da ima samo 3 cilindra u čudu gledaju jer svi očekuju tromo govno koje vibrira i bučno je.

Ne gazim ga hladnog, nakon žešće vožnje prije gašenja ga pustim minutu da odradi u leru zbog turbine, redovno ga održavam i vjerujem da će trajat.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:56   #89
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Pričan o Renaultu, i to zadnjim modelima.

NE SVIMA!!!
Na mom Meganeu 3 isto ne treba varalica, normalno ocitava gorivo i plin...
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:52   #90
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa eto to mi ekipa nije jasna. Ne uzimaju nesto sto je good enough sa inzinjerskog stanovista nego bi ne znam sto. To sto ce karoserija biti u losem stanju, limarija, unutrasnjost, tkanine, plastika, ovjes, ma sve zivo - bitno je da motor prede preko 30 godina. Kaj to ono kupis auto kada se zaposlis pa sa istim odes i u penziju I jos je i unucima dobar koji su nedavno polozili.

I tako cesto ekipa kupuje razno razne stvari koje su engineered da budu heavy duty aka. profesionalnu upotrebu a oni ih tako ne koriste no visestruko to plate - bez neke upotrebe mozga.

Moj drugi auto ce imati sada 2 godine i ima 17 tisuca km. Znaci 8500 godisnje. Dok on dodje na 100...bit ce 2026 godina.
Ja radim preko 30 000 godišnje i zadnji auto sam vozio 10 godina, a sad sam uzeo ovo kino. Istina bog, nemam ga u lanu voziti više od 4-5 g ali opet. Ovaj mi je zakon. Trajnost motora jer ipak treba preći 10 000 godišnje. Ej dok bude oltajmer imat će skoro 300 000 km
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:54   #91
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Na benzin. I bogme sad kad su u jutro temperature pale ispod nule treba mu fest da se prebaci na plin, a bogme i da poćne grijati kabinu. Da im j... visoku učinkovitost. Jućer se zaj, pa sjeo u auto bez jakne, kao bude se on brzo zagrijao. Smrznuo se ko pingvin od Petrinje do Žažine kad je počeo normalno grijati
issati...meni od akademije do gavrilovića počne puvat mlako...do ciglane već grije pošteno...fabija benzin.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:55   #92
Ae. Kombinacija motora s velikim iskorištenjem (manjim gubicima na toplinu) i plina kojeg isto treba zagrijati....
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:57   #93
moj mali dizlo puše toplo nakon 2min što ga upalim
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:59   #94
pa ja mislio da se voda/antifriz griju jednako brzo...i kod benge i kodplina...jes siguran da ti je ispravan mali killer

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
moj mali dizlo puše toplo nakon 2min što ga upalim
webasto se ne računa...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:11   #95
a koliko su prelazili km japanski trocilindrasi bez kvarova s kraja 80-ih i pocetka 90-ih?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:07   #96
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
issati...meni od akademije do gavrilovića počne puvat mlako...do ciglane već grije pošteno...fabija benzin.


Tako i Astra 1.4 Benz koju doma imamo. Jako brzo grije.
Al to i naplati učestalim posjetima benzinskoj.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:02   #97
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa ja mislio da se voda/antifriz griju jednako brzo...i kod benge i kodplina...jes siguran da ti je ispravan mali killer


webasto se ne računa...
Meni na G7 dizlo isto puše toplo nakon 2-3 minute, ima neka opcija na automatskoj klimi "dodatni grijač" tako nešto, vidim da digne okretaje u leru malo iznad 1k kada se ovo upali... (nije webasto)
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:04   #98
Yep, tako i Megane ima. Dodatni el grijač. Bez toga nebi zagrijao nikad
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:04   #99
ima električni grijač isto je i kod mene na novijem dizlu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:09   #100
Moram ja pitati ove u servisu jel se može to u Daciju ugraditi. Ako ode na -10 ili -15 ima da se smrzavam do Zagreba

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.