Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 04:36   #1
Kolokviji i ispit

Pozdrav, jedno brzo pitanje vezano za kolokvije i ispite

Kako rade kolokviji i ispiti. Ako imam predmet recimo Matematika 1 u prvom semestru, i imam dva kolokvija. Recimo padnem oba dva(ili ne skupim dovoljno %), ne mogu na ispit jel tako?

Kada mogu opet polagati te kolokvije da bi mogao izaci na ispit?
I jel mogu ici na Matematiku 2, u drugom semestru ako nisam prosao Matematiku 1?

Malo sam zbunjen, pomozite
hvala
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 06:10   #2
ako ne položiš preko kolokvija, onda ideš na ispit. ako i ne izađeš na prvi kolokvij, čekaš zimske rokove i ideš na ispit

za mat2 ne znam jer nisam na tom fakultetu... ali ako je mat 1 uvjet za mat2, onda moraš položiti prvo 1 da bi mogao ići na kolokvije/ispit iz 2
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 07:50   #3
Ne postoji univerzalan odgovor na tvoje pitanje.

Svaki fakultet, svaka katedra, svaki profesor ima neku svoju verziju pravila.

Negdje su kolokviji potpuno opcionalni, negdje su obavezni i određen broj bodova je uvjet da uopće možeš izaći na ispit i/ili dobiti potpis. Negdje te položeni kolokviji oslobađaju cijelog ispita, negdje samo pismenog dijela. Negdje se gleda zbroj bodova iz svih kolokvija, a negdje je uvjet određen broj bodova na svakom kolokviju.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:35   #4
aha ok. Mislio sam da je to odredjeno ministarstvom ili nekim pravilima, ali ocito nije. Pitam za elektrotehnicku skolu u Rijeci. Hvala
poz
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:24   #5
ako pod "elektrotehnicka skola" mislis na riteh, pss elektrotehnike... prolaz na mat1 nije uvjet za upisat mat2 znaci cak i ako padnes mat1 u 1. semestru svejedno u 2. semestru mozes na mat2. nema praga za kolokvije, skupis bodova koliko skupis. s manje od 30 bodova padas kolegij, ako stignes do 30 ides na popravni, 40+ je zavrsni. na zavrsnom moras skupit 50% bodova za prolaz, za popravni ne znam.
__________________
i like beautiful melodies telling me terrible things
soundblind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.