Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 23:51   #21
Bravo za ponovno otvaranje teme.

Priključim se i ja, imam za što štediti ove godine, a ne želim bacati proizvode samo zato što ih nisam stigla iskoristiti jer ih imam mali milijun.

Bila sam više-manje dobra prošle godine jer imam osjećaj da sam stalno bila u nekoj strci pa nisam stigla misliti o trećoj kremi za lice, ali nisam to nikako dokumentirala (ok, nekada bi zastranila, ali svima se dogodi).

Moj problem je što mi je kupnja odjeće nekako tlaka i neda mi se, ali odlazak u DM,Muller ili Bipu mi dođe kao odmor pa često navratim "da vidim jel ima nešto novo" ili "da vidim jel ima neka zanimljiva akcija". I onda naletim na neku sitnicu koju i uzmem.

Ne znam kakav limit da si postavim, realno mi trebaju sada samo ove potrošne stvari tipa gelova za tuširanje, regeneratora i slično jer nikakve zalihe nemam, a baš sam si kupila par kvalitetnih stvari od makeupa i njege sa kojima sam zadovoljna tako da sam mirna i mislim da neću puno trošiti zasad.
__________________
Passion is what's all about. l http://beautyonthecouch.blogspot.com/ l
ange ou... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 09:51   #22
Moj najveći problem se pokazalo to što ako ne nađem dobre/konkretne swatcheve za nešto, bio to ruž ili puder ili korektor, onda ga želim isprobat na sebi i eventualno usporedit sa onime što već imam ako je slično. Onda jedno ostavim, a drugog se riješim. Ajde da je to tu i tamo, al to je svako malo
I onda cifra itekako naraste.

Trenutno mi je na listi želja isprobati Maybelline Fit Me Matte&Poreless u 4 različite nijanse jer nema swatcheva po netu, kamo li usporedbe sa mojim Bourjois kojeg koristim, a kod nas nije uvezena nijedna od te 4.

I realno potrošit 200 kn na 4 pudera i šta onda sa 3 koja mi nijansom ne odgovaraju?

Isto mi je i sa ruževima, ako ne probam na sebi na danjem svjetlu ne znam jel mi pristaje.

Trebam smislit nešto pametnije.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:19   #23
Mislim da trebam odustati od pokušaja da se dovedem u red kad je kozmetika, gomilanje i kupovanje (ne)potrebnog u pitanju...

Tek kad odustanem - meni se stvari poslože.



Tako da se uopće neću ograničavati, jedino ću još velikodušnije poklanjati viškove ili ih prodavati za smiješne novce...

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:09   #24
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
This 19,90 kn, 900ml



Bilo ga je u Kozmu. ElsaStarfire kaže da ga ima u velikim konzumima ali ga nisam našla. Probat ću još u radničkoj u supermegaogromnom konzumu pogledat. Ako netko negdje vidi - Neka mi uzme odmah 5 kom
Ima u Kauflandu, ako ga nisu maknuli iz prodaje.
Diamond-5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 17:47   #25
Ja ne trosim puno na kozmetiku, tek sam je zapravo zadnjih par mjeseci pocela "ozbiljnije" kupovati. Potrosim do 100-tinjak kn mjesecno.
I sad sam bas ljuta na sebe jer sam narucila sampon i masku iz Farmasija na snizenju za 63kn, a realno ne treba mi. Na bozicnom darivanju i od jos jedne forumasice sam dobila tako divnih stvari da nd znam kad cu to sve potrositi.
Uglavnom, htjela sam reci da se pridruzujem i ja.
putovanježivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 10:30   #26
Pridružujem se izazovu koliko uspješno vidjet ćemo
Bilježim 1 mj 300kn u Loccitaneu, cilj mi je potrošiti sve zalihe, ne nagomilavati i definitivno prestati kupovati nove parfeme.
Isključivo samo zamjena potrošene dekorative preparative i odoljeti isprobavanju novih proizvoda. Tu mi najviše ode novaca a cesto sam na kraju razočarana. Bilježim svaki proizvod i svaku kunu potrošenu a na kraju godine će me sigurno infarkt kao i prosle.
Sretno svima
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:45   #27
Ja sam prošlu i pretprošlu godinu bilježila sve što sam kupila od kozme i odjeće/obuće čisto da imam neki uvid u generalnu potrošnju. U to sam ubrojila apsolutno sve što samo ja koristim te je na kraju ispalo da sam držeći se teme trošila gotovo dvostruko više, nego kada mi je pukao film i kada sam digla ruke. Tada se potrošnja smanjila. Na kraju je 2107. gotovo identična kao i 2016. (bilo je 60 kn više).

Kod odjeće/obuće sam ipak potrošila više, ali to me ne dira. Bilo je i vrijeme da i ja počnem s online kupovinom obzirom na to da kod nas nema ničega.

Pratim temu i zanima me kako će se forumašice snaći. Ja svakako moram ograničiti svoje pohode iz drugih razloga.

Sretno!
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:33   #28
Evo pridružujem se i ja u smislu da ću bilježiti ove godine apsolutno sve svoje troškove na kozmetiku, odjeću i obuću. na porodiljnom sam tako da ću lakše pratiti potrošnju.
nemam neka ograničenja jer već zadnje dvije godine puno promišljenije kupujem.
kod mene je situacija da jedan mjesec potrošim možda 100kn,drugi mjesec 1000. tako da ovisi.
zasad nisam ništa potrošila jer nisam imala gdje, sinoć sam došla u Zg
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:08   #29
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Ja sam prošlu i pretprošlu godinu bilježila sve što sam kupila od kozme i odjeće/obuće čisto da imam neki uvid u generalnu potrošnju. U to sam ubrojila apsolutno sve što samo ja koristim te je na kraju ispalo da sam držeći se teme trošila gotovo dvostruko više, nego kada mi je pukao film i kada sam digla ruke. Tada se potrošnja smanjila...
Dakle, kao što sam i ja rekla:
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Mislim da trebam odustati od pokušaja da se dovedem u red kad je kozmetika, gomilanje i kupovanje (ne)potrebnog u pitanju...

Tek kad odustanem - meni se stvari poslože.
Nemam pojma zašto je tako...

Ja ne bilježim sve što sam kupila, nego samo pišem iznose. Imam stavku "kozmetika" i stavku "odjeća/obuća/torbe"
Ukupno prošle godine za sve ovo (već sam to negdje napisala) = 15.000kn.
( 4 godine ovakve potrošnje - znači da potrošim iznos koliko košta mali, rabljeni, gradski auto... )



Ovogodišnji izazov mi je da - kupujem pametno!

To bi automatski trebalo značiti da ću kupovati manje (dakle izbjegavanje rečenica "ajme vidi bijela majica 19kn, ma uzet ću 3..." - ma da , što ima veze što već imam doma 4 obične bijele majice... "ajme micelarna 1+1 gratis, pa neće se pokvaariti"... - pa da, neće, samo ja trenutno imam doma 4 micelarne od 400ml, 1 od 500ml i 2 od 200ml... i da, znam da će se potrošiti, ali će ISTA AKCIJA biti prije nego što ja potrošim i pola ovih... )

Ali ću ipak ovdje svaki mjesec bilježiti što sam kupila
I tako, siječanj - tjedan prvi:

- 2 seruma od po 10ml - ukupno 34kn
- 1 BB kremu od 20ml - 59kn
- 2 Garnier micelarne od 400ml (1+1 gratis) - 40kn (ali je jedna za sestru - znači: 20kn)
- 1 lak za nokte - 17kn
---------------
= 130kn

( naravno, ništa mi od ovog nije trebalo, ali ipak sam zadovoljna jer nisam kupila ni jednu novu kremu za lice )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:22   #30
200kn mjesečno za kozmetiku,takav je plan!
Realno, i to je puno previše ako se uzme u obzir da zaista imam zaliha apsolutno svega.
Ova cifra je zato jer znam da će se povremeno pojaviti nešto novo "što obavezno moram imati", pa, eto za povremene sitnice sasvim dovoljno.
Naravno,ako ne daj Bože u jednom mjesecu ne potrošim taj novac,prebacuje se za sljedeći mjesec.
Za sad 0kn, ali s obzirom na to koji je datum zbilja se nemam sa čime pohvaliti
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:22   #31
Ugh, meni ova tema treba. Sad se trudim ostati jaka i ne kupiti onaj novi Bourjois ruz za 25kn na feel-u posto sam dobila -20% za rodendan. A potrosnju necu brojati, tijesim se da mi je to nebitno dok kupujem ono sto mi pase. Mentalna gimnastika za racionalizaciju.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:12   #32
Evo moj plan je od dekorative kupiti samo 1-2 drogerijska ruza ako bas necu moci izdrzati i nadjem neki koji ce mi biti jako zanimljiv (realno mi ne trebaju, al da se bas sasvim ne ogranicim, bilo bi kontraproduktivno). Nikakvi puderi, maskare, rumenila, sjenila itd dok ne potrosim zalihe, a bit ce ih barem do kraja 2018., a vecine toga i puno dulje. Lakove za nokte tek kad mi ostanu samo 2 (to mi nije fetis pa nece biti strasan problem, sad ih imam 7, vec godinu dana nisam kupila nijedan, trosim stare zalihe).

Preparativa: potrositi do kraja zalihe krema i testera krema (trajat ce bar jos 6mjeseci) pa tek onda kupiti novo. Serume cu potrositi do proljeca pa onda smijem kupiti nove. Potrositi ulja iz Kemiga ako se nisu uzegla Ostatak preparative ne gomilam toliko da bi bilo dramaticno.

Eh, a parfemi...ako ne kupim nijedan do kraja godine, i ako potrosim do kraja recimo 3 koja imam, to ce biti uspjeh nad uspjesima...
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:15   #33
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Ugh, meni ova tema treba. Sad se trudim ostati jaka i ne kupiti onaj novi Bourjois ruz za 25kn na feel-u posto sam dobila -20% za rodendan. A potrosnju necu brojati, tijesim se da mi je to nebitno dok kupujem ono sto mi pase. Mentalna gimnastika za racionalizaciju.
bourjois rouge velvet the lipstick? uživo nijanse stvarno nisu nešto, pakiranja su ljepša nego ruževi.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:27   #34
Moram se i ja ovdje javit. Javila sam se za sudjelovanje na temi za 2017. i prva 3 mjeseca mi je super išlo i onda su mi se dogodile velike životne promjene i u travnju sam zaboravila i na izazov i na forum. Kad pogledam cijelu 2017., nisam bila ni dobra ni loša. Navukla sam se na azijsku preparativu i naručivala dosta toga, ali sam revno i trošila, nemam nikakve zalihe preparative. Tuširalice i mazalice i dalje držim na 3-4, što mi je okej jer volim rotirati i zapravo i super u usporedbi s prije 2 godine kad sam ih imala po 20-ak. Proizvoda za kosu isto nemam zaliha. Što se tiče dekorative, najviše sam nagomilala paleta sjenila i kistova, ali nagomilala sam stvarno divotice. ABH renesansa, Naked Heat, Viseart Minx, Coloured Raine Queen of hearts, dva Zoeva seta, nešto Makeup Geek i Colourpop mono sjenila... I regret nothing. Najbolja sam zapravo bila po pitanju moje prve kozmetičke ljubavi, lakova za nokte, tu sam brojčano u minusu za 5 komada! Kupila sam samo 2 cijelu godinu, 2 dobila na poklon, 3 sam potrošila i 6 proslijedila.

Za 2018. ne planiram ništa. Bik sam, volim se počastit.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:23   #35
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Za 2018. ne planiram ništa. Bik sam, volim se počastit.
prepoznah se
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 00:37   #36
Ja sam otisla danas ciljano u Dm, u kupovinu. Ali... svejedno sam se sokrala racunom na blagajni od 180kn. Jos sam i pazila da kupujem "jeftinije". Okej, sve mi je to trebalo, ali svejedno...
Eveline micelarna, Essence kapi za brze susenje laka, Trend it up nadlak, Balea pilin ga lice, blaznice, Essence olovka za obrve i siljilo, ricinusovo ulje (19kn - ne znam jel to neka akcija, ali ja sam uvijek mislila da je skuplje), Balea pjena za tusiranje i Wnw puder za koji bih rekla da je jedina " malo teza stvar" od 37-38kn. Ovo mi se sve cinilo jeftino, a ono skupilo se.
putovanježivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 01:34   #37
Ja doma imam zalihe svega i svačega i ovaj mjesec mi ništa ne treba (neke stvari ne trebam kupovati još mjesecima zbog zaliha).
Pokušat ću ovdje zapisivati koliko sam potrošila mjesečno na nove zalihe, stvari za isprobati, super akcije koje se ne smiju propustiti, itd.
Zasad sam potrošila 10 dolara za Cosrx kiseline, da ih isprobam
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 01:51   #38
Quote:
putovanježivota kaže: Pogledaj post
Ovo mi se sve cinilo jeftino, a ono skupilo se.
Welcome to the dark side.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:20   #39
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
prepoznah se
I ja. Ja se necu ogranicavati financijski jer volim kupit kad mi se nesto jako svidi od dekorative, a preparativu ionako ne gomilam. Pokusat cu jedino ne kupovati vise nude ruzeve jer ih imam previse.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:15   #40
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Welcome to the dark side.
Ovo me baš nasmijalo.
Eydis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.