Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 21:17   #41
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
Evo moj plan je od dekorative kupiti samo 1-2 drogerijska ruza ako bas necu moci izdrzati i nadjem neki koji ce mi biti jako zanimljiv (realno mi ne trebaju, al da se bas sasvim ne ogranicim, bilo bi kontraproduktivno). Nikakvi puderi, maskare, rumenila, sjenila itd dok ne potrosim zalihe, a bit ce ih barem do kraja 2018., a vecine toga i puno dulje. Lakove za nokte tek kad mi ostanu samo 2 (to mi nije fetis pa nece biti strasan problem, sad ih imam 7, vec godinu dana nisam kupila nijedan, trosim stare zalihe).

Preparativa: potrositi do kraja zalihe krema i testera krema (trajat ce bar jos 6mjeseci) pa tek onda kupiti novo. Serume cu potrositi do proljeca pa onda smijem kupiti nove. Potrositi ulja iz Kemiga ako se nisu uzegla Ostatak preparative ne gomilam toliko da bi bilo dramaticno.

Eh, a parfemi...ako ne kupim nijedan do kraja godine, i ako potrosim do kraja recimo 3 koja imam, to ce biti uspjeh nad uspjesima...
I ja imam isti problem sa parfemima. Rekla sam da ne smijem niti jedan kupiti dok barem 3- 5 njih ne potrošim, a imam barem 7 njih na WL i to one koje stvarno jako želim.
Eydis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:48   #42
Išla sam danas u Bipu po najpotrebnije stvari, regeneratore i deziće i na kraju sam izašla sa essencovim holo lakovima i catriceovim matte lip ružem iz blessing browns kolekcije i sport me izašao 130 kuna. ne znam na koju foru kad sam si zadala budžet od 50kn. i još sam u dmu ostavila 100injak kuna ali tu nije bila kozmetika nego mačji pijesak i wc papir i pantene šampon i regenerator (zbog četke sa drškom jer mi je tlaka prolazit sa ttom po svojoj ultra dugoj kosi, tt je više za raspetljavanje i maintenance on the go)
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:51   #43
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
prepoznah se


+ 1
I bik i volim se počastiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...always, evermore, and on and on...
julee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:03   #44
Quote:
julee kaže: Pogledaj post
+ 1
I bik i volim se počastiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
+ 1

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:20   #45
Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
ne znam na koju foru kad sam si zadala budžet od 50kn.

pa nerealan je i zato se utrostučio kako bi došao blizu realnog
bez zezancije, 50 kuna može biti rezervni budžet samo za osobu koja ništa ne kupuje i čvrsto se trži toga pa joj je eto zafalio dezić nakon što je sve zalihe potrošila, a to nije nijedna na ovoj temi.
Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
i još sam u dmu ostavila 100injak kuna ali tu nije bila kozmetika nego mačji pijesak i wc papir i pantene šampon i regenerator (zbog četke sa drškom jer mi je tlaka prolazit sa ttom po svojoj ultra dugoj kosi, tt je više za raspetljavanje i maintenance on the go)
sve osim šampona i regeneratora ne spada u kozmetiku. kao što ne spadaju ni omekšivači, wc papiri, ulošci, sapuni za ruke, paste za zube i takve stvari higijenskog profila, tak da jesi ti potrošila, al ne na kozmetiku. ja znam imati faze par puta godišnje kad hrpu novca potrošim na proizvode za čišćenje i omekšivače, čak i višestruko više nego na kozmetiku u toj skupnoj kupnji. pomahnitam kad vidim neke novitete čistačke, nešto mi zaista treba, nešto je na sniženju, nešto će za zalihu... jbt imala sam faze i kad bih preko 300 kn potrošila na to i opet ne bi sve kupila što je najbolje, nisam neki opsesivni čistač, samo imam potrebu za sve imati odgovarajući proizvod i užasava me pomisao da se univerzalnim sredstvom i istom krpom sve čisti. vidjela sam to previše puta pa je valjda ostavilo neke traume ne priznajem univerzalne proizvode ni kreme
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:46   #46
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post

pa nerealan je i zato se utrostučio kako bi došao blizu realnog
bez zezancije, 50 kuna može biti rezervni budžet samo za osobu koja ništa ne kupuje i čvrsto se trži toga pa joj je eto zafalio dezić nakon što je sve zalihe potrošila, a to nije nijedna na ovoj temi.
nije, samo sam popustila pred holom i pod ružem jer sam propustila priliku prošle godine, pa nisam htjela da ode, a i nisam očekivala da će još bit toga. očito sam jedina jer uvijek koristim jednu po jednu stvar, nisam tip koji ima petsto otvorenih stvari istog tipa osim sjenila i ruževa valjda.

Quote:
sve osim šampona i regeneratora ne spada u kozmetiku. kao što ne spadaju ni omekšivači, wc papiri, ulošci, sapuni za ruke, paste za zube i takve stvari higijenskog profila, tak da jesi ti potrošila, al ne na kozmetiku. ja znam imati faze par puta godišnje kad hrpu novca potrošim na proizvode za čišćenje i omekšivače, čak i višestruko više nego na kozmetiku u toj skupnoj kupnji. pomahnitam kad vidim neke novitete čistačke, nešto mi zaista treba, nešto je na sniženju, nešto će za zalihu... jbt imala sam faze i kad bih preko 300 kn potrošila na to i opet ne bi sve kupila što je najbolje, nisam neki opsesivni čistač, samo imam potrebu za sve imati odgovarajući proizvod i užasava me pomisao da se univerzalnim sredstvom i istom krpom sve čisti. vidjela sam to previše puta pa je valjda ostavilo neke traume ne priznajem univerzalne proizvode ni kreme
znam, samo sam spomenula.
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:50   #47
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post

sve osim šampona i regeneratora ne spada u kozmetiku. kao što ne spadaju ni omekšivači, wc papiri, ulošci, sapuni za ruke, paste za zube i takve stvari higijenskog profila, tak da jesi ti potrošila, al ne na kozmetiku. ja znam imati faze par puta godišnje kad hrpu novca potrošim na proizvode za čišćenje i omekšivače, čak i višestruko više nego na kozmetiku u toj skupnoj kupnji. pomahnitam kad vidim neke novitete čistačke, nešto mi zaista treba, nešto je na sniženju, nešto će za zalihu... jbt imala sam faze i kad bih preko 300 kn potrošila na to i opet ne bi sve kupila što je najbolje, nisam neki opsesivni čistač, samo imam potrebu za sve imati odgovarajući proizvod i užasava me pomisao da se univerzalnim sredstvom i istom krpom sve čisti. vidjela sam to previše puta pa je valjda ostavilo neke traume ne priznajem univerzalne proizvode ni kreme
joj ovo sam ja
doduše mi volimo zalihe doma imati sredstava za čišćenje i stvarno nemali iznos mjesečno trošimo na ove nužne kozmetičke i higijenske stvari.
maramice ko da jedemo, kupujemo sve vrste moguće i trošimo ih ko nenormalni. u skoro svakoj sobi je kutija s maramicama, vlažne koristimo stalno za nešto brzinski obrisati, fleku s poda, radnu površinu, po wcu nešto a klasične papirnate maramice u paketićima da ne govorim,svo četvero po jaknama i torbama nosimo paketić.
i to su samo maramice. gdje je sve ono drugo
ja sam jučer u bipu otišla samo po mustelu al to je za dolazeću bebicu, no muž je kasnije potrošio još skoro 300kn na ove higijenske neke stvari. ništa kozmetičko nismo kupili.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:07   #48
I mi smo takvi. To je tako kad imas djecu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 01:31   #49
Ja sam si prije 2 godine pokušala zadati neki iznos kojeg ću se držati, držala sam ga se jedno vrijeme ... onda sam skužila:
ja to ne mogu jednostavno ne želim da me netko ili da se sama sputavam.

OK. Razumno trošim, trošim gotovinu, nisam u minusu.
Da li stva-arno razumno trošim?
Možda.
Prošle godine sam si kupila samo jedan parfem - iz razloga što ih imam toliko da stvarno ne znam kad bi to moglo biti potrošeno. I iz razloga - samo je jedan napravio "klik" kupi me: Clean Fresh Loundry koji čak ne pripada pod HE skupe mirise.
Kupila sam si skoro sve ruževe koje sam imala na WL, imam još samo jedan UD
... poslije mi više ništa nije važno.

Više mi nije gušt kupovati kozmetiku po drogerijama, azijsku kozmetiku koju koristim već 3 godine i nešto dugo priželjkivane dekorative uzimam po web shopovima: imam Pre Paid, potrošim koliko si odredim/uplatim, više ne mogu ... i tako
Svaki mjesec nešto novo, nekad manje, nekad više ovisi i što treba djeci. Moje cure su već velike, i one si pomalo hrčkaju, ja starim i ne želim da mi vrijeme izmiče ... veselim se svakom danu.
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:14   #50
Bravo Wendy! Tako treba!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:09   #51
Također mogu potvrditi da mi nije gušt nakupovati nepotrebnih sitnica u drogeriji kao što mi je to bio gušt npr. na početku faksa kad sam se tek zainteresirala za kozmetiku i sve mi je bilo novo i zanimljivo. Kupim ponekad i nešto što nije baš u cjenovnom rangu kojeg sam odredila, ali barem znam da ću iscijediti taj proizvod do kraja i da će izgledati super kroz dan na mojoj koži.
Moram prijaviti da se dobro držim i da još nisam kupila ništa u ovoj godini, jer realno, ništa mi još ne treba.
__________________
Passion is what's all about. l http://beautyonthecouch.blogspot.com/ l
ange ou... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:07   #52
Dobro je počela godina:2 proizvoda od Balma, 5 kistova za sjenila od w'n'w,4 kista isto za sjenila od Essenca,1 kist za puder u kamenu od Bipe,1 za konturiranje od Mullera i još 1 za konturiranje od L.O.V.a.
I sve mi je super,i baš sam si hepi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
euphoriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:09   #53
Quote:
euphoriah kaže: Pogledaj post
Dobro je počela godina:2 proizvoda od Balma, 5 kistova za sjenila od w'n'w,4 kista isto za sjenila od Essenca,1 kist za puder u kamenu od Bipe,1 za konturiranje od Mullera i još 1 za konturiranje od L.O.V.a.
I sve mi je super,i baš sam si hepi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Sorry, ali ovo je baš post za temu Šta ste posljednje kupili od kozmetike...
Ne vidim mu smisao na ovoj temi
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:18   #54
Pa kistovi su mi bili baš nužni,a i ovo od Balma,hajlajt sam potrošila,i trebao mi je novi,a plum rumenilo već škicam 2 mjeseca.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
euphoriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:08   #55
Ja u revijalnom tonu kupila puno toga nenuznog. U svoju obranu imam za reci da sam stalno doma jer je kikic bolestan, nisam pomolila nos van vec 5 dana. Online shopping je jedino sto mi je ostalo. I da, potrosila sam Starcevica. Sad bih se stvarno morala smiriti dok mi muz ne dodje doma.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:06   #56
pola siječnja je prošlo, zasad od kozmetike (nenužne) samo narudžba sa feela cca 320kn.
nije baš nenužna, silver šampon mi je trebao ali sam uzela i regenerator, dva pudera i bronzer
to mi nije bilo toliko nužno.
ja bih zapravo bila sretna da mi mjesečni prosjek bude cca 500kn.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:09   #57
kupila na -30% u bipi novi Maybelline superstay matte ink ruz. Nije veliki trosak, cak nije ni neplanirano, nego sad imam dva ova ruza doma, a s niti jednom nijansom nisam zadovoljna...nadala sam se da ce biti prirodnije (imam prve dvije nijanse)
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 01:43   #58
Potrošila nenadano 250kn na Caudalie nije bilo u planu niti potrebno niti nužno neophodno ubise me akcije. Neka me žalost uhvatila posljednjih dana pa se malo počastim, 550kn a tek sredina mjeseca
U 2 mj očekujem bolju samodisciplinu
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 02:05   #59
Potrošila sam 26,5 kn na w'n'w puder u Bipi - naletila sam na nijansu koju već neko vrijeme tražim plus akcija, pa eto.
Uzela sam i ogledalo u Lidlu - samo 14,9 kn, ali nije baš bilo tako hitno.
I prikrpala sam se jednoj forumašici za naručivanje azijske kozmetike - naručila sam testere za 9-10 dolara plus šiping (moram još provjeriti koliko točno je sve to došlo).
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:29   #60
Ja još ništa od kozmetike nisam kupila mjesec i pol dana i stvarno se dobro osjećam oko toga ( osim 6 sapuna koji su pofalili). Osjećam da mi ništa ne fali. Imam i previše i preperative i dekorative. Prepreative imam sigurno za cijelu ovu godinu dovoljno ako mi šta i pofali za 2-3 mjeseca biti će to koja sitnica poput paste za zube ili gela za tuširanjw. Tako da cijelu godinu mislim nastaviti u tom tonu. Dekorativu baš i ne koristim. Našminkam se jedno 2 x godišnje, pa sa obzirom na moju naviku šminkanja smatram da je imam i previše. Da se stvarno šminkama svaki dan to bi bila druga stvar. Moram također priznati da dobro dođe i financijski odmor od kupovanja kozmetike, a također i odmor od stalnog praćenja šta je na akciji. Neki dan kada sam prolazila pored dućana Yves Rocher suzdržala sam se da nešto ne kupim koju tuširalicu ili kremicu pogotovo, jer je i sezonsko sniženje, i eto baš sam ponosna na sebe radi toga.
Moj cilj je kada ovo što imam doma potrošim nakon toga da kupujem manje proizvoda, ali kvalitetnijih. Želim smanjti na 1 kremu za lice, 1-2 šampona, 1-2 kreme za ruke,1-2 tuširalice, a ne 500 bočica po kući da imam. Tako da i u 2018 nastavljam u tom tonu kupujem najnužnije.
Eydis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.