Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 12:27   #41
Meni se pari da bi me ženili.
Jer su njih trojica iz istog servisa imali isto mišljenje o potrebi za komplet vađenjem motora. Vlasnik, njegov tata i njihov radnik - meštar.

Sutra idem po auto pa ćemo viditi tko je u pravu. Dok ne vidim ne vjerujem.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:21   #42
Normalno da bi te ženili - i ne bi bio prvi.
Naznači koji je to servis da i mi ostali znamo gdje ne treba ići.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:36   #43
Iskreno, ne razumijem dijagnosticiranje kvara i procjenu popravka bez ikakvog dijagnostičkog zahvata, mjerenje kompresije, skidanje kartera, provjera ležaja, snimanje endoskopom, ili nešto drugo.
sinisaplatz is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:06   #44
Danas došao frend kod mene. Pričam mu ja tu svoju dogodovštinu, veli i njemu je na starom autu u skroz drugom gradu bilo isto. Samo njemu je otišao cijeli injektor ali u stvari ista priča. Jedan meštar bi mjenjao mašinu, rastezao ga oko tog servisa par dana, njemu sumnjivo i otišao kod drugog koji mu je po pregledu dijagnosticirao kvar i dao točnu dijagnozu.
Ali jadan on, već je bio kapario drugi motor da će ubaciti unutra...pa je tu par sto eura otišlo u vjetar.

Nije tako bitno di je to. Bitnije je da info postoji i da je poanta mog pisanja da treba uvijek tražiti drugo mišljenje.
Na kraju svega valjda ću sutra točno znati tko je u pravu jer je auto još na servisu pa dok ne budem 100% nebi jahao previše po nečemu ali pretpostavka da je ovaj prvi meho usro motku prilično je velika i uopće nije zanemariva razlika u cijeni, ali i pristupu i svemu ostalom što dobrog mehu čini dobrim. Uglavnom ove dane sam imao totalni popizditis pa ako meho ovo čita da zna da ga ovim putem puno pozdravljam.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:17   #45
...ne treba nagliti, možda stvarno treba generalka i veliki zahvat, no ipak mi je čudno takav kvar procjeniti na temelju sluha i zvuka, koliko sam shvatio motor nije otvaran ni sa koje strane, niti je bilo sta mjereno niti snimano?
sinisaplatz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:30   #46
Ako je problem dizna zar se ne bi trebala paliti žuta lampica
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:47   #47
ne mora
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:48   #48
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...ne treba nagliti, možda stvarno treba generalka i veliki zahvat, no ipak mi je čudno takav kvar procjeniti na temelju sluha i zvuka, koliko sam shvatio motor nije otvaran ni sa koje strane, niti je bilo sta mjereno niti snimano?
Otovren je samo onaj prvi plastični poklopac i ustanovljeno da je dizna malo zauljena.

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ako je problem dizna zar se ne bi trebala paliti žuta lampica
Pogledaj post broj 15 na ovoj temi sa prve stranice.
Upalila se lampica, ali za ulje. Samo taj put, više ne. Ali motor trese. Ne toliko u leru koliko kod ubrzavanja.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:08   #49
Mali update nakon 7 dana u servisu:
Zamjenjeni podlošci dizni.
Jedna dizna zapekla pa se nosilo sve na testiranje. Dizne su ok.
Krenulo se otvarati motor, samo gornji dio za sad. Sumnja se na bregastu ili neki drugi mehanički ostatak koji lupka u motoru.
Po riječima mehe, osjetno manje lupa nakon zamjene podložaka, a zvuk kod dolaska na servis je bio točno ovakav: https://www.youtube.com/watch?v=KalB7utqP-E

Što vi mislite da bi to moglo biti?
Da li je netko imao takva iskustva?

EGR ventil navodno nije.
Može li takav zvuk biti od skurenih klipova ili tako nečeg?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:00   #50
Generalka na motoru

Sjeban natezač lanca . Preskočil lanac i bregaste nisu u fazi . Ccccc
( možda )


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:05   #51
Nebi li to palilo CE lampicu?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:40   #52
Ma . Ovo nije tak snimka klepetanja njegovog motora . Ko zna kaj njemu svetli ili ne . Sa ovakvom diagozom ga samo tješim. . načelno mil se tak pali za svaki kurac i ne vjerujem da se za rasfazirane bregaste nebu upalil . Bude sigurno. Inače im se hoće španer lanca sasipat i lanac preskočit . Bome sam imal c maxa di su i lanac i zupčasti skočili . Ovaj njegov problem defektirat ovak napamet je tak mlaćenje prazne slame .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:05   #53
Propali bi da su stavili prijenos na zupčanike. Takav idiotizam na već isfušarenom motoru samo čeka da se nešto desi.

crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:09   #54
Pa svaki SuperFIRE (dakle 16V) ima spoj bregastih preko lanca - niti na trkaćim mašinama nisam čuo da je to ikom stvaralo problem.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:31   #55
Ma je, ovo je dizel rondavi. A nije isto kad recimo povežeš bregaste na pogonskom lancu svaku posebno. Manji je teret na lancu nego ovako.

Pogledaj recimo na 1.9 i 1.3 jtd kako je rješen.
Ovo gore iznad je slika od 1.7 d oplo.

crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:42   #56
Nemam dobre vijesti.

Zvao meho jutros i spominje zamjenu motora, ali prije toga provjerio bi stanje klipova (odnio bi ih negdje na testiranje da vidi stupanj oštećenja, jer su na dva mjesta vrlo malo oštećena) pa da vidi može li se što spasiti tj. da vidimo je li povoljnije preslagivanje ili ubaciti novi motor što mi je žešći rizik jer ne znam kako da uopće provjerim stanje tog eventualnog drugog motora? Postoji li ikakav način provjere kilometara ili neko opće stanje motora prije kupovine?? Još bi to vjerojatno uzimao na neviđeno iz Slavonije, tu mi seller nudi neko jamstvo, firma je koja se dugo godina bavi time..a motori su iz karambol auta. Traže oko 600e, valjda je to ok cijena.
Moje pitanje glasi da li se kod ubacivanja zamjenskog motora servisni interval mjenja, tj. smanjuje i ako da na koju kilometražu?

Na mom motoru bregaste su ok, ventili ok, turbina ok.

Po njegovom čekalo se dugo da se zamjene podlošci ventila + onih par km vožnje umjesto što sam zvao šlep službu. A ne trebam ni napominjati da sam tek nedavno uvezao auto iz D i da će mi to sad biti opasni trošak ali jbg valjda sam im naletio na volej.

Dodatni je problem što je po njegovom mišljenju ovaj motor koji je u autu na satu ima 138, ali po njegovom na oko 250 000.

Ja kod kupovine imam sljedivost kilometara, servisnu knjigu, original račune iz servisa i sve s kilometrima naizgled štima..
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:26   #57
Taj je motor serijski loš od proizvodnje tako da kojeg god da uzmeš polovnog bolje da mehaničar bira nego ti bez obzira na uštedu.

Sad za 600eura vjerojatno dobivaš goli motor bez ičega.
Od ostalih djelova kod slaganja ja bi ti savjetovao čišćenje svih uljnih kanala, kartera, novi z remen s pumpom, kanalni i sve nove podloške injektora s frezanjem.
Ulje, antifriz i sve ostalo što već ide.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:45   #58
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Nemam dobre vijesti.

Zvao meho jutros i spominje zamjenu motora, ali prije toga provjerio bi stanje klipova (odnio bi ih negdje na testiranje da vidi stupanj oštećenja, jer su na dva mjesta vrlo malo oštećena) pa da vidi može li se što spasiti tj. da vidimo je li povoljnije preslagivanje ili ubaciti novi motor što mi je žešći rizik jer ne znam kako da uopće provjerim stanje tog eventualnog drugog motora? Postoji li ikakav način provjere kilometara ili neko opće stanje motora prije kupovine?? Još bi to vjerojatno uzimao na neviđeno iz Slavonije, tu mi seller nudi neko jamstvo, firma je koja se dugo godina bavi time..a motori su iz karambol auta. Traže oko 600e, valjda je to ok cijena.
Moje pitanje glasi da li se kod ubacivanja zamjenskog motora servisni interval mjenja, tj. smanjuje i ako da na koju kilometražu?

Na mom motoru bregaste su ok, ventili ok, turbina ok.

Po njegovom čekalo se dugo da se zamjene podlošci ventila + onih par km vožnje umjesto što sam zvao šlep službu. A ne trebam ni napominjati da sam tek nedavno uvezao auto iz D i da će mi to sad biti opasni trošak ali jbg valjda sam im naletio na volej.

Dodatni je problem što je po njegovom mišljenju ovaj motor koji je u autu na satu ima 138, ali po njegovom na oko 250 000.

Ja kod kupovine imam sljedivost kilometara, servisnu knjigu, original račune iz servisa i sve s kilometrima naizgled štima..
Od kud si ti ono? Ima ti lik malo ispod Vrbovca kaj se bavi sa francuzima. Auto centar Kruno, Zetkan (mjesto Zetkan, jelte). Googlaj, ima oglas na Njuški. Ak ti je bliže.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:56   #59
Generalka na motoru

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa svaki SuperFIRE (dakle 16V) ima spoj bregastih preko lanca .

Na kaj misliš ?




Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Nemam dobre vijesti.

Zvao meho jutros i spominje zamjenu motora, ali prije toga provjerio bi stanje klipova (odnio bi ih negdje na testiranje da vidi stupanj oštećenja, jer su na dva mjesta vrlo malo oštećena) pa da vidi može li se što spasiti tj. da vidimo je li povoljnije preslagivanje ili ubaciti novi motor što mi je žešći rizik jer ne znam kako da uopće provjerim stanje tog eventualnog drugog motora? Postoji li ikakav način provjere kilometara ili neko opće stanje motora prije kupovine?? Još bi to vjerojatno uzimao na neviđeno iz Slavonije, tu mi seller nudi neko jamstvo, firma je koja se dugo godina bavi time..a motori su iz karambol auta. Traže oko 600e, valjda je to ok cijena.
Moje pitanje glasi da li se kod ubacivanja zamjenskog motora servisni interval mjenja, tj. smanjuje i ako da na koju kilometražu?

Na mom motoru bregaste su ok, ventili ok, turbina ok.

Po njegovom čekalo se dugo da se zamjene podlošci ventila + onih par km vožnje umjesto što sam zvao šlep službu. A ne trebam ni napominjati da sam tek nedavno uvezao auto iz D i da će mi to sad biti opasni trošak ali jbg valjda sam im naletio na volej.

Dodatni je problem što je po njegovom mišljenju ovaj motor koji je u autu na satu ima 138, ali po njegovom na oko 250 000.

Ja kod kupovine imam sljedivost kilometara, servisnu knjigu, original račune iz servisa i sve s kilometrima naizgled štima..


Dobro jel možeš reć mehaničaru da ti napiše na papir kaj se dogodilo sa tvojim motorom . ( tako ćeš ovdje moć kvalitetno prenest njegovo mišljenje o razlozima lupanja motora i zašto zahtjeva izmjenu kompletnog motora .
Ovo kaj si napisal su gluposti . E sad jel ti je mehaničar konj koji priča gluposti ili ti nemožeš zapamtit dvije rečenice i kvalitetno ih prenest




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:59   #60
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ma je, ovo je dizel rondavi. A nije isto kad recimo povežeš bregaste na pogonskom lancu svaku posebno. Manji je teret na lancu nego ovako.

Pogledaj recimo na 1.9 i 1.3 jtd kako je rješen.
Ovo gore iznad je slika od 1.7 d oplo.

VW 1.8T pred 15-tak godina je bregaste spajao lancem i motorćićem koji je bregaste pomjerao prema potrebi. Na tom motoru je to bio problem broj 1. Izmjenjeno xx motora sa lancem.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.